Hry o život: Drozdajka 1

• Česko Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (viac)

Katniss Everdeenová prežíva najťažšie obdobie svojho života. Hoci z Hier štvrťstoročia ako-tak vyviazla so zdravou kožou a mama so sestrou sú v bezpečí, jej starosti sa ešte neskončili. Capitol zrovnal so zemou Dvanásty obvod, zahynuli tisíce ľudí a Katniss prenasleduje pocit viny. Navyše Peeta Mellark, jej partner z Hier, zostal v rukách nepriateľov. Na čelo odboja sa postavil Trinásty obvod, aj keď len donedávna sa o jeho existencii takmer nič nevedelo. Vojna prináša obete na obidvoch stranách, rozdiely medzi dobrom a zlom sa čoraz viac stierajú. Víťazstvo sa síce prikláňa na stranu rebelov, no koniec je stále v nedohľadne. Krviprelievanie môže zastaviť iba Katniss. Ak chce zachrániť priateľa Peetu, zabrániť ďalšiemu mareniam životov, poraziť Capitol aj nenávideného prezidenta Snowa, musí sa znova chopiť symbolu Reprodrozda. Opäť zisťuje, že o svojom osude nerozhoduje sama, ale do istej miery sa stáva nástrojom v mocenskom súboji. A stále nevyriešila dilemu, ktorému z dvoch najbližších priateľov patria jej city... (TV JOJ)

BaT_M

A tady už tahle série šla pomalu, ale jistě do prdele...A sere mě to. První dva díly jsem si nemohl vynachválit a pak přijde tohle?? Tenhle film má 125 minut a v nic zásadního se v něm neděje. A to člověka pěkně unudí, zvlášť po předchozích dílech, kde akce jen sršela. ( Hlavně ve dvojce ). Jinak chudák Liam Hemsworth, protože jeho role je prostě stupidní. První část hold nedopadla úplně nejlíp. Spoiler: Druhá část na tom není o moc líp. 55%. ()

Bogrant

Nič čo by bolo hodné na zapamätanie sa tu nekonalo. Nudná časť, ktorá len zbytočne naťahovala záver série. Pohltené do čiernej farby namiesto tých príšerných farebných kostýmov, ale čo sa týka akcie, je to chabé. Zrejme únava. ()

Zackk

vskutku velmi nudné. a taky zvláštní, rozbombardovaná nemocnice a ženská říká hlavní hrdince "dělej catniss řekni něco do kamery". velmi zdlouhavé a mnohdy trapné, jakej byl vůbec jejich plán? opravdu divné ()

Rebel24

Keď opadne pozlatka a začneš čeliť realite v jej krutej podobe, nejde už viac o hry ale o život. V tomto prípade o vytriezvenie v podobe revolúcie. Sérii tak logicky klesá atraktivita v podobe absencie smrtonosnej arény a jej účastníkov, sponzorov, tréningov, spojenectiev a extravagantných rozhovorov s Ceasarom Flickermannom. Ide stále o vysoko kvalitný film, ale divák aj v našom svete chce viac hry, než plánovanie prevratu a zmenu režimu. Tiež rozhodnutie rozdeliť tretí film na 2 časti pridáva na obsahovej stránke a zároveň uberá jej dynamiku, veľmi sa vlečie. O to viac v tejto snímke vynikne hudba stabilne kvalitného Jamesa Howarda Newtna. 70% ()

13Maty13

"Jiskra zažehla požár. A jestli shoříme mi, vy shoříte s námi."     /// Po tomhle filmu jsem takovej prázdnej. Jako by se tam nic nestalo. Málo akce, na můj vkus moc kecání a nějak mi nesedlo finále. Musím pochválit herecké výkony, hudbu, vizuál a pár skvělých momentů (píseň, rozhovor Snowa a Katnis) . Bez toho by to byl nejslabší díl.    /Hodnocení: 6,5/10. ()

Jenda1cz

Řekněme, že to není špatné, ale funguje to spíše jako seriál než celovečerní film. Fakt si nedokážu představit, že by na tom byl někdo v kině. ()

NagatoPein

Musím takto. Boli fajn náznaky, ale samostatne film nemá význam, nemá os, nemá akciu, nemá jadro, nemá záver. Má moju milovanú Jennifer ale to tak úplne nestačí. Každopádne som rád za ďalší Hunger Games, ale je to iba predkrm pre ďalší film. Next year bros, next year.... ()

gireon

Na film jsem šel s obavami, ale po prvních 20 minutách jsem zjistil, že byly zbytečné. Film byl podle mého názoru natočen tak věrně, jak to šlo, aby film nenudil ( i když je pravda, že jsem knihu četl asi před 4 roky). Jediné, co mi lezlo na nervy, byly titulky, které až na jména vypadaly jako z Google překladače, ale ty se dají ignorovat. Za sebe musím dát pět hvězd. ()

Mach Tom

Ti co četli knihu jistě vědí, že v první polovině se toho nic moc neděje a že je lepší až druhá půlka kdy Kathnis jde do boje. Jinak dobře natočený film, který docela věrně kopíruje knihu. Pár věcí tam scházelo, ale jinak dobré. Bylo by však lepší kdyby poslední díl šel tak do půl roku po tomto, protože až bude i druhý díl, tak pak spoustu věcí bude dávat větší smysl. ()

TERRMITh

Jednička mě bavila. Dvojka mi přišla dějove skoro totožná s prvním dílem, ale pořád mě bavila. Mockingjay - Part 1 byla nadstandardně nelogická, hloupá, nepřesvědčivá a moc se tam toho nestalo. Musím dát za pravdu odpůrcům rozdělení na dva filmy. Jako jeden film to možná mohlo fungovat. ()

Ronka

Povedzme, že prvá hodina filmu sa ešte dala zvládnuť. Malo to dej, emócie, atmosféru. Druhá polovica by sa podľa mňa dala okresať tak na 15 minút a pokojne teda z tejto knihy mohol byť jeden - hoci aj trojhodinový film. Takto sa to useklo v podstate v nudnej chvíli a ani Peeta na konci to už nezachránil. Pre mňa niečo ako povinná jazda kvôli tomu, že mám túto ságu rada a mám prečítané knihy, ale ináč nič viac. Pozriem si to maximálne ešte raz pred premiérou záveru, ale aj to iba v prípade, že sa budem chcieť veľmi nudiť. Verím, že finále zvládnu oveľa lepšie. ()

Lightning

Čekal jsem asi o něco víc.. hlavní problém rozdělení na dvě části, to je hlavní průser. Nicméně herecké výkony suprové, muzika taktéž.. A účel jako film který "rozebírá" politickou situaci a přibližuje nás k Panemu nejspíše splnil.. :-) Rozmýšlim Zda dát 3 nebo 4. Nejspíš dám 4, ale určitě zkouknu ještě jednou a uvidím jak na tom budu.. :-) Nicméně těšim se na část 2. Viděno v Kině. EDIT: Jedna hvězda navíc nejspíš za krásný zpěv Jennifer :-) Hanging tree nemělo chybu. ()

MAsakRA

Není to tak špatné, jak jsem z recenzí čekal. Přišlo mi ale, že se v tomto díle objevuje spousta nelogičností. A ten konec jako fakt (uvědomuju si, komu je film primárně určen, ale přesto)?! ()

Lasllye

Na začátku se zdálo, že se to snad vůbec nerozjede a na konci mi bušilo srdce. Těžko říct jestli to bylo leknutím, napětím, nebo skvělým výkonem Jennifer a Joshe. Je pravda, že tento díl se poněkud liší od těch předchozích, ale myslím, že třetí bojovou arénu by už divák neskousl. Mnohým by mohlo chybět pozadí filmu, protože jedna dějová rovina trošku pokulhává. Nicméně jsem fanynka a za mě čtyři hvězdy. ()

Pabitel

Solidní zklamání po prvních dvou dílech, kde se celkem příjemně mísila akční podívaná, obraz postkatastrofické společnosti, trocha sci-fi, emoce, boj o přežití ve zuboženém kraji, v přírodě i v aréně, vtípky Harrelsona a dekadentních moderátorů HG aj. prvky. Prvním dvěma dílům jsem dal 4 hvězdičky, teď jsem dal polovinu a na díl 3b do kina nepůjdu, časem to zkouknu zdarma nebo na laciných DVD. Nerad podporuji to, co se mi nelíbí. A toho je v dílu 3a spousta, nejen že je to komerční kalkul s rozdělením závěrečného dílu, který vede k dost slabému výsledku. Líbila se mi hlavní hrdinka v prvních dílech, ale z třetího dílu už je tak trochu feministická agitka, kdy ženy vedou vše "dobré" - hnutí odporu, jediný svobodný kraj, kamerový štáb, 8th District kam Katniss vyrazí ... škoda, že nějaká prima vůdkyně nevede i tu partu dřevorubců do lesa :o) p.s. Když jsem dost zklamaný jel po filmu dolu na eskalátoru Cinestar a přímo proti nám byl na zdi velký plakát k filmu Divoké historky, tak jsem se usmál a oddychl - i dnes se ještě točí kvalitní filmy o skutečných lidech a životě. ()

Veui

Vedou se diskuze, jestli filmu ublížilo rozdělení do dvou částí. Za mě můžu říct, že NE. Pokud bychom měli děj a vše okolo něj nacpat do jednoho filmu – nanejvýš dvouhodinového, nikdy by z toho nevzniklo TAK dobré drama. Bylo mi líto, že nemůžu jet na film s mladší sestrou, které je 11 – sérii Hunger Games miluje. Nechápala jsem proč je na film věkové omezení. Teď už chápu. Po prvních dvaceti minutách kdy jsem už brečela – a ne, nerozbrečí mě hned tak něco – jsem pochopila, že pro její dětskou hlavu by se jednalo o totální deprivační katastrofu. Film předčil veškerá má očekávání. Nejenom, že opět obsahoval části, které v knize nejsou, ale díky skvělým hereckým výkonům Jennifer Lawrence dostal film úplně nový rozměr. Emocionalita, kterou si po přečtení knihy zachováte, se ještě třikrát umocní a zvýší díky filmu. Je to poprvé, co si troufám říct, že kniha je horší než film. A není to vinnou spisovatelky, ale výborného režiséra. Snímek zvládl perfektně obsáhnout vizuální efekty, emocionální pohlcení diváka i vtip skrytý za dvojsmysly,... Za mě pět hvězdiček a těším se na velké finále. ()

holubicka9

Musím sa priznať, že som mala obavy, či bude tretí diel rovnako kvalitný a pútavý ako prvé dva diely, nakoľko v tretej časti absentuje bojová aréna. Je mi ľúto, že som film trošku podcenila, pretože bol spracovaný naozaj kvalitne, a to po všetkých stránkach. Kinový zážitok bol neopísateľný a pri pozeraní som sa nenudila ani sekundu. Daný film rozhodne odporúčam a hodnotím ho zaslúženými piatimi hviezdičkami. Ešte by som chcela vyzdvihnúť hlavnú postavu Jennifer Lawrence, ktorá ma svojím prejavom, adresovaným prezidentovi takmer rozplakala. EXCELENTNÝ FILM, KTORÝ SA OPLATÍ POZRIEŤ! ()

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015

06.08.2015

Časopis Forbes i letos vytáhl kalkulačku, aby dal nám na vědomí, kterým hereckým tvářím máme závidět výplatu za první polovinu roku. Kdo usedl na trůn? Podle očekávání Robert Downey Jr., který letos… (viac)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (viac)

72. Zlaté glóby - nominace

72. Zlaté glóby - nominace

11.12.2014

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes vyhlásila ústy herců Kate Beckinsale, Petera Krause, Pauly Patton a Jeremyho Pivena nominace na 72. Zlaté glóby. Nejúspěšnějším filmem se stala se… (viac)