Hry o život: Drozdajka 1

• Česko Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (viac)

Katniss Everdeenová prežíva najťažšie obdobie svojho života. Hoci z Hier štvrťstoročia ako-tak vyviazla so zdravou kožou a mama so sestrou sú v bezpečí, jej starosti sa ešte neskončili. Capitol zrovnal so zemou Dvanásty obvod, zahynuli tisíce ľudí a Katniss prenasleduje pocit viny. Navyše Peeta Mellark, jej partner z Hier, zostal v rukách nepriateľov. Na čelo odboja sa postavil Trinásty obvod, aj keď len donedávna sa o jeho existencii takmer nič nevedelo. Vojna prináša obete na obidvoch stranách, rozdiely medzi dobrom a zlom sa čoraz viac stierajú. Víťazstvo sa síce prikláňa na stranu rebelov, no koniec je stále v nedohľadne. Krviprelievanie môže zastaviť iba Katniss. Ak chce zachrániť priateľa Peetu, zabrániť ďalšiemu mareniam životov, poraziť Capitol aj nenávideného prezidenta Snowa, musí sa znova chopiť symbolu Reprodrozda. Opäť zisťuje, že o svojom osude nerozhoduje sama, ale do istej miery sa stáva nástrojom v mocenskom súboji. A stále nevyriešila dilemu, ktorému z dvoch najbližších priateľov patria jej city... (TV JOJ)

xladik

Ok takže,ne že někoho napadne utracet za to penize,tento dil rovnou preskocte a pockejte si na posledni,nebo se unudite a lidi si budou tahat vas popcorn z vlasu.....otresna nuda "natoc to,natoc tamto,rekni tohle rekni tamto kdyz rekl tohle...."ccko nevim co tu kdo rika o vizualu kdyz byli celou dobu pod zemi a mluvili na sebe pres tv a byly tam jen 2 triminutove akce. ()

Abet

Pomerne ťažko sa mi hodnotí tento film oproti predošlým zo série,je diametrálne odlišný v každom aspekte. V prvom rade tu nemáme toľko akcie ako v predošlých dvoch dieloch,pretože tu nie sú dalšie Hunger games. Taktiež tempo je viditeľne pomalšie,čo sa ale dalo očakávať,kedže je to prvý diel z dvoch. Namiesto toho je tu plno stratégie ako si získať viac districtov na svoju stranu,točenia propagandy (čo zaberie dosť podstatnú časť filmu) a Katnissinho rozhodovania sa koho chce z dvojice Peeta/ Gale viac (väčšine to bolo asi jasné už dávno,ale dobre). Je síce pravda, že dej sa veľmi neposunie, ale z celých dvoch hodín som sa nenudila ani minútu a niektoré scény ma prišpendlili k sedadlu. Napriek všetkému by to malo výrazne nižšie hodnotenie,kebyže to natáča iný režisér a keby niektorí herci nepodávali výkony,aké dávajú a celé to navyše podkresľuje skvelá hudba. The Hanging Tree mi po návrate z kina v hlave znela ešte dlho. Nehovorím,že by sa nedali nájsť trhliny v logike scenáru,hoci očakávam že mi ich kniha,na ktorú sa momentálne chystám vyplní. Aspoň dúfam. Každopádne sa veľmi teším na časť dva a je len škoda,že na nu treba čakať další rok. ()

rebelllka

Tak moc jsem se těšila, a byla jsem s tímto výkonem spokojená myslím si že až moc. V knížce je to až moc do podrobna,ale tady ve filmu to bylo skvělé provedené.Všichni píší, že to nebylo o ničem, že se tam nic nestalo, ale podle předlohy se v timto dile ani nic stát nemá.Francis Lawrence odvedl skvělý výkon,tak jako skvělý výkon podala Jennifer Lawrence s její písničkou the Hanging tree a Josh Hutcherson.Věděla jsem co od filmu mám očekávat,a byla jsem velmi spokojená, těším se na poslední díl. ()

Anask

Jelikož jsem knihy nečetla, tak nemohu posoudit to, jestli rozdělení na 2 části tomuto filmu prospělo. Mně to opravdu nevadilo. I když se film už netočí kolem Hladových her, je stále na co se koukat. Tento film dává důraz hlavně na rozpolcenost Katniss (Jennifer Lawrence) a její vztah s Galem (Liam Hemsworth). Hry naprosto psychicky vyčerpaly Katniss. Docela mě zaskočilo, že Peeta (Josh Hutcherson) byl tak málo vidět, ale určitě nám to v další části vynahradí. Za sebe musím napsat, že mě tento film nadchnul, doslova jsem hltala každý okamžik a rozhodně jsem se nenudila. Neskutečně se těším na další díl a doufám, že druhá část se stane vrcholem celé této "trilogie". ()

RedDragon96

Tento díl byl podle mě nejslabší jelikož se za ty 2 h co jsem byl v kině nic závratného nestalo děj se nikam neposunul. Celý tento díl byl jen o mediální propagaci bud Kapitolu nebo odboje. Ale i přesto dávám 55% za dobré zpracování. ()

jakubesd1

Je to čistá namotavka pre pubertakoch ... .. a niekedy mi prisli až preafektovane herecké výkony Jennifer L. Asi tak ... film inak tak od 65-70 % ()

oli1va

Je mi líto toho, že dnes jsou peníze více, než obsah. Možná to tak bylo vždycky, ale rozhodně nikdo nesmyslně nepůlil vyčerpaný materiál.. ()

Minoka

Je na tom hodně vidět, že se tuto část prostě nic nedozvíte, že je to jen předehra před finále. Nenudila jsme se, to ne, ale co bych vytkla bylo chybějící zasvěcení v úvodu, za předpokladu, že jste zapomněli, kdo je kdo a o co přesně šlo (jako já a kolemsedící diváci), chvíli tápete o kom ti borci mluví, nebo proč Reprodrozdka žmoulá jakousi kuličku, ale časem se to spraví :-) ()

Johny1782

První dva díly na DVD, tak jsem chtěl vidět konečně pokračování v kině. Chyba, vyhozené peníze. Doufám, že druhý díl bude stát za to a dokončí hladové hry s úspěchem. Tento díl ani vidět netřeba, nic se tam totiž neděje. Málem jsem usnul v sále. ()

Evziiik

Spokojenost! Stejně jako u předchozích dílů perfektní doplnění knížky včele s úžasnou Jennifer. Nenudila jsem se, jako někteří, možná to trošku moc žeru, ale to není myslím na škodu, každý máme něco ;) HG jsou moje srdcovka, knížku mám moc ráda a filmové adaptace jsou opravdu povedené, neméně tak herecké obsazení. Snad jen drobné výtky k tomuto dílu - trošku mi vadila kamera, fakt nemám ráda roztřesené záběry, z kterých mě v kině bolí oči. A trošku větší výtka - konec mě trošku zamrzel. V knížce je na Finnickův proslov kladen důraz, podle mého názoru jde o poměrně silnou a emotivní zpověď, která Katniss šokuje, navíc Finnick vyzradí několik dalších tajemství Kapitolu. Ve filmu je takhle pasáž úplně zazděná, odsunutá snad až na třetí kolej, a do toho neskutečně natáhli Peetovu záchranu, která vlastně v knížce ani není a ani ve filmu se nejedná o kdovíjakou super scénu. Je navíc, nezajímavá, nenapínavá, zbytečná. To je velká škoda, určitě to příběhu hodně uškodilo, minimálně tím, že se mnozí opravdu nudili a i já jsem měla co dělat, abych sama sebe přesvědčila, že to zase tak nudné není. Závěrem - film jako celek byl výborný, Jennifer neustále překvapuje, radost se na ní dívat. Pro mě je top stále knížka a asi ani sebelepší filmové zpracování ji nepřekoná, přesto jsem ráda, že jsem se v kině stavila, nelituju ani koruny a už teď se těším na velké finále. ()

Shakal4972

No poviem to rovno. Čakal som mlátenie prázdnej slamy, bezduché dialógy, dramatické 5 minútové pohľady do prázdna, slzy, rev a ukončenie v štýle slovenského seriálu - "Chlapi neplačú". Po príprave na toto všetko a konečnom zhliadnutí môžem povedať, že som dostal asi všetko (okrem toho seriálu) a niečo navyše. Kto vníma film povrchne a čaká akciou a výbuchmi nabitý program, bude sklamaný. Kto ale sleduje aj emociálne rozpoloženie účinkujúcich môže po zhliadnutí cítiť zadosťučinenie vyhodeným peniazom. Ak sa totižto dokážete vcítiť do postavenia hrdinky a podarí sa vám aj pochopiť jej myšlienkové pochody (čo je u chlapov takmer nepravdepodobné ale ženy šancu majú) tak dokážete každú jednú emóciu prežiť spolu s ňou. Preto sa vám pár krát počas sledovania môže stať že sa prichytíte ako sa dvíhate zo stoličky aby ste popadli niečo ostré ááá - "join to the fight"... Nachytal som sa ako sa uškŕňam pri niektorých scénkach a priateľku zasa niektoré mierne rozplakali. Celkovo teda hodnotím pozitívne aj keď od prvej časti Hunger Games cítiť výrazný posun neurčitým smerom. Akoby tento počin s jedným názvom a zápletkou mal dvoch rôznych autorov s rozličným pohľadom na vec. Oproti prvej časti pôsobí táto posledná o dosť dospelejšie... ()

FairyTejl

ano, v kině jsem kazila věkový průměr mladým lolitkám rozplývajících se nad Liamem, ano - vcelku nic se nedělo, ano - nejsem také zastánce rozdělování filmů na dvě části, ano paradoxně souhlasím, že to byl dobrý nápad, ano konečně nějaký film co se vcelku hodně podobá předloze, ne - nedám tomu za 3 ani za 5, mě se to líbilo a zabijte mě, pořád si broukám The hanging tree :) ()

katka219

Já jsem z kina jsem stejně jako většina ostatních odcházela nadšená. Sice se mi asi více líbil druhý díl, ale myslím, že i tento natočili téměř dokonale a hlavně všichni herci v tom byli perfektní! Já jsem se nejdřív docela bála, protože tohle rozdělování posledního dílu do dvou částí neschvaluju. U Harryho mi to nevadilo, ale třeba u Rozbřesku to bylo hrozný. Bála jsem se, aby to třeba u Hunger Games nedopadlo nějak podobně, ale řekla bych, že opak je pravdou. Jediná kratičká část, která mi připadala natahovaná přišla na konci, když šli zachraňovat Peetu. Jinak to celou dobu bylo skvělé a nakonec bych řekla, že je možná dobře, když to rozdělili. Téměř všechny scény byly silné a emotivní, při písni Hanging Tree člověku běhá mráz po zádech! Co se týče herců, musím vyjádřit svůj nekonečný obdiv k Jennifer Lawrence, která je podle mého názoru jednou z nejtalentovanějších hereček mladé generace. ()

Dunric

Nuda, klišé, povrchní, ufňukané a mizerné herecké výkony (kromě minirole Harrelsona a Sutherlanda), teď už nebožtík Hoffman bohužel neměl co hrát. Předchozí film z 2013 měl i přes podobné nedostatky aspoň trochu našlápnutý příběh a ne tak přihlouplé dialogy. Na "2. díl" mě už nikdo nedostane.    V úvodníku byla promítnuta upoutávka na pokračování Divergent, tak snad se tento povede lépe. ()

jitusenka1

Vyzdvihla bych především smysl pro detail.. od špinavých nehtů na rukou Katniss až po modní kreace Cetkie, které si vytvářela z uniformy. Film je opravdu do detailů propracován. Že se toho za 125 minut moc nestalo, to je jiná věc.. Nadruhou stranu se můžu těšit ještě ne jeden díl. A protože jsem četla knihu vím, že je na co se těšit ;). ()

gagun

Zatím nejsilnější díl z celé trilogie, co se citově i filmově týče, nemohu než zatleskat kvalitní brutalitě jakou se celý film pojal.................Film je samozřejmě naprosto odlišný od prvních dvou arénovek, ale díky tomu se může mnohem více zaobírat tématem celého Panemu. Herecké výkony mohu s klidným srdcem prohlásit za nadprůměrné. S kvalitním obsazením se jedná o jeden z nejlepších filmů letoška..............Málo kdy se mi stává, že bych napjatě seděl, stejně jako půlka kina na půlce zadku a upřeně koukal na plátno. Celý film bych ohodnotil na krásných 78% ale průvodní písnička The Hanging Tree to vystřelila o 7% nahoru takže neobvyklých 85% ()

Sadi

Nepohrdne ten, komu se líbily předchozí díly. Na to, jakej jsem bookworm, jsem předlohy nečetla, přesto si jsem jistá, že knihy nejsou žádná velká paráda (proč se tam furt musí míchat párování Gale/Katniss nechápu, kdyby místo toho radši přidali scény Woodymu, sakra, na co tam teda obsazovali herce jeho kalibru, když se tam objevil sotva na dvě minuty...). Každopádně si trojku střihnu v originále (jediná "výzva", taky se mi nechce rok čekat, jak to vlastně dopadne, když mám ty knížky pod nosem pokaždý v práci, to bych se pak v tom kině musela cítit jako úplnej idiot). I přes mou lásku ke zvířatům mi scéna s kocourem a "já bych si to nikdy neodpustila" přišla směšná, stejně jako Katniss trvalo 30 vteřin, než doskákala po schodech nahoru, ale zpátky to zvládla za necelých 9, to mi hlava fakt nebrala. Za co dávám 5*? Protože jsem nečekala intelektuální zážitek, a v pár ohledech mě film mile překvapil. Zapůsobil, lidi v kině se výjimečně chovali slušně, a jednoduše prostě proto, že se mi to líbilo. Panem today, Panem tomorrow, Panem forever. Amen. ()

majorzeman13

Slušné,průměrné ,není to špatný film,ale na můj vkus málo dynamický,akční,skoro až moc ukecaný a s hrami to nemá už nic společného se dá říci. Je to civilní,občanská válka mezi Kapitolem a Kraji s jednou fakt cool,efektní,velkolepou scénou (přehrada) no možná dvěma??Samozřejmě ,že herci jako Lawrence,Sutherland,Hoffmann jsou skvělí..režie též !! ()

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015

06.08.2015

Časopis Forbes i letos vytáhl kalkulačku, aby dal nám na vědomí, kterým hereckým tvářím máme závidět výplatu za první polovinu roku. Kdo usedl na trůn? Podle očekávání Robert Downey Jr., který letos… (viac)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (viac)

72. Zlaté glóby - nominace

72. Zlaté glóby - nominace

11.12.2014

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes vyhlásila ústy herců Kate Beckinsale, Petera Krause, Pauly Patton a Jeremyho Pivena nominace na 72. Zlaté glóby. Nejúspěšnějším filmem se stala se… (viac)