Nájomný zabijak Jimmy "Bobo" Bonomo (Sylvester Stallone) neváha vraždiť pre peniaze, ale súčasne dodržiava určité zásady a pravidlá - nezabíja ženy a deti. Keď z týchto dôvodov nesplní zákazku a svoju obeť nechá žiť, prichádza pomsta zo strany objednávateľa, ktorý pošle zabijaka Keegana (Jason Momoa), aby Jimmyho zlikvidoval. Ten sa pri útoku v bare ubráni, ale zomrie jeho parťák Louis Blanchard (Jon Seda). Jimmy sa ocitne sa uprostred nebezpečnej hry, v ktorej pôjde o život nielen jemu, ale aj jeho blízkym. Louisovu vraždu prichádza vyšetrovať mladý detektív z Washingtonu Taylor Kwon (Sung Kang), ktorému Jimmy náhodou zachráni život a odvtedy mu je policajt kórejského pôvodu nesmierne zaviazaný, aj keď by ho mal v skutočnosti zatknúť. Obaja rozdielni muži spoja svoje sily a schopnosti, a napriek neustálym rozporom spoločne pátrajú po zločincoch zodpovedných za Louisovu smrť, aby ich doviedli pred spravodlivosť. Najprv kontaktujú spojku Ronnieho Earla (Brian Van Holt), ktorý pôvodne najal Jimmyho s Louisom, a potom odhalia ďalšie články zločineckej siete, ktorú vytvorili skorumpovaný právnik Marcus Baptiste (Christian Slater) a podnikateľ Robert Nkomo Morel (Adewale Akinnuoye-Agbaje) z Washingtonu. (TV JOJ)

godycz

Jedna hvezda dolu za scenar od ktereho jsem nic necekal a nic nedostal. Zbytek byl pro me vylet do mladi a uzil jsem si ho snad vic, nez posledni pocin Arnieho, ackoliv ho mam radsi. ()

Rambo159

Akčná zábavná oddychovka, ktorá sa hrá na niečo premakané a pritom ani nemusí. Ja som sa vonkoncom nenudil, ba práve naopak, bavil som sa ako už dlho nie. Stalloneho trefné poznámky vám neraz spôsobia úsmev a Sung Kang je proste sympaťák, na ktorého sa dá pozerať stále. Hudba klasická, pre tvrdších chlapov. A súboj Momou a Stalloneho si zamilujete :) Vzorec akčných osemdesiatok je tu výrazný, ale my to tak máme radi. Hlavne ja. A teda aj vieme ako sa k filmu máme postaviť. 4* ()

Pupendix

S blížícím se důchodovým věkem se hláškovací i bojová forma Slye charismaticky vybrousila a tak se (ne)jedna mezi oči řadí mezi filmovými jednohubkami k těm nejzábavnějším. ()

molcan2

Tento film mi pripomínal klasické osemdesiate roky. Dej je strašne predvídateľný a klišoidný... ale je tam Stallone. Strhnuto a podčiarknuto- film je to priemerný, ale stojí za videnie. Mohlo by sa robiť viac takýchto retro akčných filmov, zdajú sa mi zábavnejšie a príjemnejšie. ()

Bozvav

Scénář nic moc, dialogy hloupoučké, žádné duševno. To je jasné, ale kdo si chce užít drsného Slyho, ještě drsnějšího Jasona, má rád nekomplikovanou akci, trochu svalnatého, ale vtipného humoru, ten si přijde na své. Drsný look ke Stallonovi patří, vše zvládá s přehledem, parťák mu zdatně sekunduje. Pěkná dcérenka i nemluvný sexy záporák, který nakonec dostane přes držku, to vše dělá z filmu příjemnou akční podívanou, ke které se ráda za 5let vrátím. Vrátila jsem se po dvou letech a musím dát o hvězdu navíc. Pořád mi připadá film hloupoučký a dialogy pitomé, ale atmosféru film má a i když je v něm pár nedotažených věcí, musím být velkorysá. Takže dávám čtyři svalnaté hvězdičky. ()

Hapretor

Jediné, co stojí za koment, je, že Sly ještě dokáže udržet dech a nadupat svaly a utrousit pár hlášek. Z aktuálních akčních vykopávek, které ještě na stará kolena točí a točí samé akční šlágry, vypadá nejvíc k světu. Klobouk dolů, pane Slyi. Jinak dějově o h . . . . ! ()

agassi68

Stallone ma bohovský hlas a hrá to, na čo sa hodí najlepšie. Skrátka starý dobrý Sly. Je to ako PC hra, ktorá vám nedovolí odbočiť zo správnej cesty. Vy ste hlavná rola a tých ostatných panákov treba odstrániť. Najlepšie brokovnicou, keď nie je tak Magnum. Dôjdu náboje, dobrá je aj vyskakovačka. A keď už nie je po ruke nič, treba použiť výsledok dlhej práce v posilňovni. Nakoniec ostane najväčší zlomrchút a jazda končí. Chcete viac? Natočte si.. ()

Wyder

80kovej akcnak kterej si na nic nehraje. Pokud se vam tyhle filmy ze stary skoly nelibej, nebude se vam libit ani tento. Pokud na nej ale nenahlizite dnesni optikou, budete spokojeni. Sly a Ronon Dex v plne forme... :) ()

Octane

Příznivcům filmů se Stalonem se tenhle film musel líbit. Starej dobrej, pomstychtivej a neskutečně vážnej, prostě takovej jakýho známe. Tahle klasická "střílečka" kde je všechno jasný už po úvodních 10 minutách, ale nikoho neurazí. Já si u toho náhodou hezky odpočinul a konečně taky viděl Sunga Kanga v jiným filmu než v Rychle a zběsile. ()

mala_kea

Návrat ke klasickým osmdesátkám není úplně velký trapas, ale Hill by se měl uvědomit, že každá pohádka jednou končí. Ať je v hlavní roli princ,čarodějnice nebo Sylvester. Těžko hodnotit herecké výkony, které jsou snímek od snímku stejné. Rádoby plné nenávisti. Stallone podává svůj průměr a Mamoa se snaží jít v jeho stopách. Zbytečnost Slatera je všem jasná hned od úvodních minut. Průměrná dávka akce, která zůstane po pár dnech v zapomnění. ()

GOREGASM

Když budu lacině parafrázovat název českého distributora, tak jednu mezi oči zaslouží především scénáristický tandem Hill/Camon (ani režisérsky nejde o kdovíjaký zázrak), protože podobně nelogický a nesmyslný guláš se i v akčňácích osmdesátkového střihu vidí zřídkakdy. Motivace postav a v některých případech i jejich pud sebezáchovy jsou jeden velký WTF, a bohužel i snaha o drsné, rozumbradovské hlášky vyznívá hodně upoceně. Zachraňuje to celé opravdu jen a jen Sly, který se svým whiskou prosáklým chraplákem okomentuje a zachrání i ten největší WTF. Nicméně i na herecké bárce se plaví kvalitativně osamocen, s nevýrazným sidekickem (jejich spolupráce je navíc absolutně nereálná) a záporákem jednoho výrazu (Momoa asi opravdu víc neumí). Bez Sylvestera by šlo o amatérské Zetko. 30% ()

sadlokan

Sly proletí filmem jako šarkán.Nepomáhá mu žádnej chytrej tlapeček,ani prozřivší blondýna,prostě válcuje situaci jako,ty vole,Arnie v Komandu,policajty má u prdele a nějaký velký,až obří,zachraňování světa je mu taky úplně volný.Momoa je slušnej prevít! ()

Rockerman

Divně natočený krimi triller mě moc nepobavil. Chlapácké kecy Slye Stallona mě nebaví a některé scény i dialogy působí tak směšně, že se tento film nedá brát vážně ani na chvilku. Nejpříjemnějším na tomto filmu je jeho délka, takže se to nakonec dalo vydržet. ()

P.J.2

Film který je určen na nudné nedělní odpoledne než na hezky prožitý večer, měl sakra potenciál ale škoda že si ho Sly nenatočil sám, bylo by to nesporně lepší než tohle. Ale zase musim chválit Jasona Momoa který tu exceloval. ()

BOURQUE

Pán Hill sa nezahráva s nikým – rovno medzi očí dáva S. Stallona, ktorý ešte stále má v sebe silu hrať akčné scény. No, film je síce B-ový, ale v porovnaní s priemerom, sa na to dalo dokukať až do poslednej snímky. Len neviem, že čo na tom stálo 55 Mega? (za info vďaka T2!). Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

drankeryth

Cim je Sylvester Stallone starsi, tym sa aj tvari zo dna na den drsnejsie. Som rad, ze sa film neniesol v prehnanom akcnom tornade a bolo to skor viacej ponorene do kriminalnejsieho zanru. Film je spravne vyvazeny a nic nie je tak absolutne prehnane, ze by ste nad tym mavli rukou. Mna film velmi milo prekvapil. ()

Puol

Poctivé brutálne B-čko/buddy movie, s odpovedajúco blbým scenárom. Sly neustále potvrdzuje, že stále ešte na to má, chcelo by to ale zručnejšieho režiséra. Sympatické mi prišlo podpichovanie medzi Sung Kangom a Sly-om a záporák Jasona Mamou bol tiež dobrý. Celkovo som bol spokojný, ale nie som si úplné istý či v súčasnosti patrí takýto film do kín. ()

helloween93

Tenhle film nemá nic, co byste už jinde neviděli. Sly už sám nedokáže utáhnout podobný typ filmů. Průměrná režie Waltera Hilla tomu plusové body taky rozhodně nepřidá...2* ()

MickeyStuma

Spolupráce nájemného vraha s policajtem není špatný nápad na rozehrání vzájemného osočování, útoků a vůbec takových různých ponurostí. Sylvester Stallone si odskočil od akčních eskapád v projektu 'Expendables' a natočil thrillerové drama, které je temné, nespěchající a na současného Slyho poněkud nudné. Ale dá se zvyknout. Akce samozřejmě vynechána není. To by nám Sly neudělal. A tak nám předhodí podívanou v podobě zápasu se sekyrami v ruce. Celé bych to viděl daleko akčnější, ale budiž. I takhle se to dá zvládnout a Sly alespoň ukázal, že na dramatizace nezanevřel. ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Když se Jason Momoa stal novým Conanem, moc lidí nejásalo. Pak si ale spravil reputaci ve Hře o trůny a v akčňáku Jedna mezi oči předvedl, že se zvládne postavit i samotnému Stallonovi. Co Momou čeká… (viac)

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (viac)

Rambo ještě neřekl poslední slovo

Rambo ještě neřekl poslední slovo

09.03.2012

Alespoň to tvrdí Sylvester Stallone, který v aktuálním interview prohlásil: „Umírám touhou natočit dalšího Ramba. Bude v Arizoně blízko hranic a pojede do Mexika. Nemyslím si, že se bude s Mexikány… (viac)

Postradatelní drtí kosti v Číně

Postradatelní drtí kosti v Číně

27.08.2011

Natáčení The Expendables 2 začne 19. září v Nu Boyana Studios v Bulharsku. Zdá se ale, že štáb si odskočí na několik dní i do Číny. Produkce totiž vyjednává s čínským distributorem, což znamená i… (viac)