Robert Rath (Sylvester Stallone) je profesionálny zabijak. Keď dostane zaujímavý kšeft - zabiť mafiánskeho bossa Alana Brancha (Steve Kahan) - pri plnení zákazky narazí na mladého ambiciózneho zabijaka Miguela Baina (Antonio Banderas), ktorý má „záujem“ o tú istú obeť. Od tej chvíle sa s Bainom stretáva všade - akoby ho jeho mladý kolega vyzval na súboj o toho najlepšieho zabijaka! Ďalšou Rathovou zákazkou je mladá počítačová hackerka Electra (Julianne Moore), ktorá ukradla prísne tajné dáta a má v pláne ich výhodne predať. V hoteli, kde má dôjsť k transakcii, je ale opäť Bain, ktorý postrieľa nielen agentov Interpolu, ale aj všetkých štyroch obchodníkov. Electre sa podarí ujsť, no nie na dlho. Nájde ju totiž Rath, ktorý jej pomôže. Čoskoro ich vyhľadá i Bain, z prostého dôvodu - Rath sa má stať jeho ďalšou obeťou... (TV Markíza)

Othello

To je tak krásně, úžasně debilní, že se tomu nedá odolat. Wachovští střelili k tomuhle scénář Joelu Silverovi společně se scénářem k Matrixu, přičemž za každý z nich dostali mega. Tenhle jim pak překopal Helgeland na žádost Donnera, který to chtěl trochu prozářit a uklidnit (script-doctoring byla jeho hollywoodská specialita). To se mu povedlo natolik, že Wachovští dělali co mohli, aby byla jejich jména odsekána z titulků leč marně. Z toho, co jsem vykutal, tak přepis odskákala milostná sekvence mezi Moore a Stallonem (díky kurva bohu) a naopak byl připsán závěrečný debilní twist (kurva proč?!). Je vlastně zajímavé zde nacházet už ty různé detaily, které odkazují k tomu, že již bylo uhněteno těsto na jednu z nejdůležitějších filmových událostí vůbec. Jedna z hrdinů je hackerka s nickem Electra a závěrečná vychytávka ze slunečními brýlemi si taky nejspíše nijak nevešla do dobrodružství posádky lodi Nabuchadnezzar. Vypadá to, že v tuhle dobu byla určitá snaha přiřadit Banderasovi jeho typickou střeleckou pozici z Desperada, kdy, obvykle obouruč, střílí z pistolí způsobem, jako by se spíš pokoušel vrhnout celou zbraň. Tenhle jeho styl ale do vyčištěných prosklených devadesátkových interiérů příliš nesedí a působí tam strašně neohrabaně. V této pozdní éře Donnera se vyjevuje jedna z jeho specialit a to je schopnost nabírat si na bedra ty nejhorší možné herecké osery (děti, zvířata, Sylvestra Stallone, Billa Murrayho, Marlona Branda) a přežít to. ()

Arx

Tenhle film má v sobě něco nepopsatelně příjemného a hlavně neuvěřitelně stravitelného. Antonio Banderas vs Sly coby nájemní vrazi tvoří výbornou filmovou dvojku, kterou doplňuje Julianne Moore. Z filmu je přímo znát režie Richarda Donnera, kterému se daří natočit opravdu skvělý akční film na který se vždycky rád podivu. Film už jsem viděl tak sedmkrát a klidně bych se na něj podíval poosmé. Po Rambovi a Rockym jsou pro mě Nájemní vrazi jedním z nejlepších Stallonových filmů. ()

MM_Ramone

Assassins - "Nájomní vrahovia". Robert Rath versus Miguel Bain. Uhladený, chladný, americký profesionál versus mladý, ambiciózny Španiel. Sylvester Stallone versus Antonio Banderas. Na tejto výraznej, ústrednej macho dvojici stojí celý tento akčný krimi thriller. Dostali dosť priestoru na vzájomnú hereckú konfrontáciu. Bol to zaujímavý a vyrovnaný súboj. Bez týchto dvoch hollywoodskych hviezd by však tento film nemal moc čo ponúknuť. *** ()

mzss1

Dost dobrý akční thriller se skvělým duem Sylvestrem Stallonem a Antoniem Banderasem. Příběh zaujme, dva rozdílní nájemní zabijáci jdou po sobě. Film má vynikající atmosféru opravdového thrilleru, akční scény se tu taky najdou, mohlo by jich teda být víc, ale nevadí. Hudba je hodně dobrá, délka filmu mohla být tak o 12-15 min kratší, ale to je detail. Herecké obsazení dobré, bavila mě i Julianne Moore. Celkově hodnotím na 87% = **** ()

swamp

V tomhle filmu jde jak o souboj Roberta Ratha s Miguelem Bainem, tak o konfrontaci Stalloneho s Banderasem. Zatímco Robert Rath vychází z tohoto souboje úspěšněji..Sylvester je sražen na zem! Už totiž nestačí být jen akčním hrdinou..herec by měl především umět hrát, což nám Antonio předvedl na výbornou. Jinak průměrný akční thriller. ()

• Z filmu byla vypuštěna scéna, v níž jde Miguel Bain (Antonio Banderas) přes hřbitov a potká hrobníka. Dá se předpokládat, že jej pak mimo obraz zabil a vzal si jeho uniformu, což vysvětluje, proč ji nosí později ve filmu. (BloodMax)

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Legendární režisér Supermana, Smrtonosné zbraně nebo Spiknutí Richard Donner zemřel ve věku 91 let. Smutnou zprávu přinesla jeho manželka, producentka Lauren Shuler Donner. Slavný tvůrce pocházel z… (viac)