Frank Falenczyk má svou práci rád. Potíž je v tom, že je členem rodiny polských mafiánů z Buffala ve státě New York a živí se jako nájemný vrah. Navíc ho zmáhají problémy s alkoholem. Když kvůli tomu pokazí důležitý úkol a ohrozí rodinný podnik, jeho strýc ho pošle do San Francisca, aby se tam dal znovu do pořádku. Frank není žádný přecitlivělý chlapík, přesto začne navštěvovat setkání anonymních alkoholiků, najde si svého patrona a nechá se zaměstnat v márnici. Tam se zamiluje do Laurel, ženy s jedovatým jazykem, která nebezpečně ráda nedodržuje konvence. V Buffalu se zatím věci nevyvíjejí vůbec dobře, protože gang arogantních Irů ohrožuje obchodní zájmy jeho rodiny. Když pak konflikt přeroste v násilí, Frank se vrací domů, aby tu v nové situaci s pomocí Laurel čelil starým nepřátelům. (HBO Europe)

lennyd

Alkohol je metla lidstva, o tom by mohl leckdo vyprávět. Například Frank Falenczyk (Ben Kingsley), člen mafiánské rodiny. Do doby, než začal pít, byl vcelku spolehlivý zabiják. Ale pak se to všechno začalo nějak hatit - díky alkoholovému opojení se mu semtam někoho nepodařilo sejmout, a naposledy "prospal" zátah na konkurenčního mafiánského bosse. To byla poslední kapka, a od svého šéfa dostává ultimátum - odjede do San Fran a nastoupí protialkoholickou léčbu, nebo v "zaměstnání" končí. A jelikož se u mafie výpovědi rozdávají smrtícím způsobem, je jeho volba vcelku jasná. A to netuší, jak mu pobyt v SF změní celý život - najde si zajímavou práci, přítelkyni i nové přátele ... To teda netuším, jak tenhle film ohodnotit. Na jedné straně naprosto dokonalý námět (zabiják alkoholik, pracující v krematorii a navštěvující sezení anonymních alkoholiků) - na straně druhé trochu pomalejší tempo (z názvu člověk tak nějak čekal pořádnou akčňárnu). Na jedné straně perfektní Ben Kingsley, na druhé straně trochu dřevěná Tea Leoni a Luke Wilson (to už je asi pátý film tento měsíc, ve kterém hraje, takže mi tak trochu už leze krkem). A teď se rozhoduj ... Ale jo, klady asi převyšují, 3.5* ()

genetique

Najprv to vyzerá tak, že si divák užije hodne čierneho humoru v netypickom, konečne dobre obsadenom nehollywoodskom snímku. Táto časť filmu ale v závere značne poľaví a do konca pokračuje len s pár slušnými hláškami. Tá náprava skrachovaného zabijackeho loosera v tragickom prevedení celkom ušla a Ben si rolu viditeľne užíval. Ale zrazu sa len tak z čista-jasna zjavila utrápená romantická línia. Medzi Téou a Benom to spočiatku trošku zaiskrilo, ale žiadny oheň z toho nebol a iskra vyhasla. Našťastie k ničomu viac nedôjde a celkovo mi z filmu ostal viacmenej pozitívny dojem. 70%. ()

Radiq

Já kdybych byl zabiják, alkoholik a měl takovou ženskou, tak s tím pitím taky klidně přestanu. Gándhí Kingsley zas jednou ukázal, že je skvělej herec, úžasnej! A Téa Leoni je krásná a chápavá, přesně podle scénáře, kterej je jak originální, tak černohumorně zábavnej (a inteligentně černohumornej) a prostě nenudí. Takovejch jednoduchejch a přitom duchaplnejch filmů by se mělo točit víc. Opravdu překvapivě dobré. Jo a Bill Pullman! - na toho bych málem zapomněl - no skvělá postavička, chchchch. ()

nash.

Polská mafie v Buffalu je tak malá, že si musí přivydělávat odhrnováním sněhu. A její jediný zabiják je alkoholik. Malá černá komedie, která si utahuje nejen z mafiánských válek, alkoholiků a lásky. Výborný Ben Kingsley tu nemá slabou chvilku ať už jako cynik nevěřícně hledící na první schůzku AA, jako alkoholik vysvětlující ostatním alkoholikům, že mu chlast brání dobře zabíjet lidi nebo zabiják v trenclích vysvětlující proč by ho měl nepohodlný úředník poslouchat. Luke Wilson je pro příběh postradatelný a jaksi navíc, Bill Pullman si svého vlezlého dohližitele vychutnal a Tea Leoni cynicky komentující Frankovo přiznání, že je nájemný vrah, slovy "Nikdo není dokonalý," je kouzelná. Přestože bych uvítal více černého humoru na úkor nepříliš nutné romantické linky, stále je to zábavná pohodovka, která potěší. ()

Eržik

Jelikož jsem sám alkoholik a člen společenství AA, tak jsem tímto filmem absolutně nadšen. Hodně jsem se nasmál, ale na konec jsem byl i silně dojat. Můj příběh se s Frankovým dost ztotožňuje, také jsem do Anonymních alkoholiků přišel když jsem nezvládal svou práci a taky pod výhružkou zaměstnavatele, no a taky jsem pak ještě uklouznul. Ale rychle mě společenství dostalo a to jsem cítil i z Franka. Já nakonec taky změnil práci, která pro mě ze začátku byla dost důležitá, ale když je člověk střízlivý začne věci vidět jinak. Hmm, tak tenhle komentář je spíš o mě, ale je to tím, že tohle téma je mi prostě blízké a je to skvěle podáno, nakonec jedním z našich hesel je: "Neberme se příliš vážně".... ()

• Ve scéně, kdy se Frank (Ben Kingsley) ukrývá za stromy a Laurel (Téa Leoni) mu stopuje čas, stojí Frank blízko černého auta. Nejprve je SPZ na autě z Kalifornie, po druhé z Manitoby a poté opět z Kalifornie. (dinamit_1)
  • Ačkoliv se děj filmu odehrává v San Franciscu, v samotném městě se natáčelo pouhý jediný den. (dinamit_1)