Elitní zabijaci

• Česko Nájemní zabijáci (viac)

Vincent Brazil (Jean-Claude Van Damme) je nájomný vrah, ktorý vezme akúkoľvek zákazku, ak je dobre zaplatená. To je dôvod, prečo prijme objednávku zlikvidovať šéfa drogového kartelu Pola Yakura (Ivan Kaye), ktorého práve prepustili z ukrajinského väzenia. Nie je však jediný, kto ho chce zabiť. Druhým je bývalý tajný agent Roland Flint (Scott Adkins), ktorý má s drogovým bossom nevybavené účty. Znásilnil jeho ženu a bil ju tak dlho, až skončila v kóme. Brazil však netuší, že má byť návnadou pre chytenie Flinta, po ktorom poľujú skorumpovaní policajti z Interpolu. Pri prvom útoku Brazil zabije Yakurovho brata a Flinta vďaka nemu uväznia. Uvedomí si svoju chybu a Flinta oslobodí. Podlý Polo Yakur chce Flinta raniť na najcitlivejšom mieste, a tak zamieri za jeho bezmocnou ženou. Aj keď sú obaja zabijaci extrémne odlišní, napokon spoja svoje sily, aby zlikvidovali mocného spoločného nepriateľa, najbrutálnejšieho drogového bossa vo východnej Európe. (TV JOJ)

JJ.Gibson

Po dlouhatánské době Van Dammovka na kterou se dá vcelku dobře dívat. Akce je zde sice trochu méně, ale dá se říci, že je o to kvalitnější!. Van Damme je profi-zabiják a docela mu to jde, Adkins nám toho mohl předvést více, ale taky dobrý. Sem tam mi občas přijdou zbytečné killy úplně nepodstatných postav, ale dejme tomu, je to přeci akčňák. Assassination Games mě rozhodně neurazili! ()

st.jim

Béčkový film 90.let je tu. Na chyby ve filmech jsem si už zvykl, ale aby udělali v jednom záběru (scéna se želvičkou, jak ji JCVD chce pohladit....... cca 8.minuta) bouli JCVD na druhé straně čela, to je už opravdu moc. Trapný scénář, chyba vedle chyby, kopa nesmyslů a horší dialogy by nenapsalo snad ani dítě v první třídě. ()

Andersis

Klasické průměrné béčko z Rumunska. Akce je rozmístěna po celém filmu, ale mohlo ji být víc místo žvanění. Film by celkově bodlo zkrátit o cca 20 minut, kdyby se totiž nesl v duchu závěrečné půlhodiny, nic bych nenamítal. Na žlutý filtr sem si po celou dobu sledování nezvykl, spíš mi to kazilo zážitek. Ručních soubojů tu moc není a když jsou, tak si je moc neužijete, protože netrvají dýl než třičtvrtě minuty, možná ani to ne a mohli být taky natočené líp, ale zase na druhou stranu tragédie to taky není. Adkins se tu zatraceně krotí a Van Damme se tu taky moc nepředvede. Rumunsko je tu vylíčené naprosto klasicky, je špinavé, depresivní prostě chudoba největší. Celkově to jsou akorát velmi slabé 3 hvězdičky a lehké zklamání k tomu. ()

Terva

CITÁT - Nejnebezpečnější zbraň proti nepříteli, je další nepřítel.......... Celkem podmanivá a pěkná hudba (Neal Acree), ale to je asi tak vše. Film má strašnou spoustu chyb. Z těch více viditelných jich sem pár napíšu. 1 - Když JVCD leze do svého "kumbálu" odsune hubici vodovodu vlevo. Po střihu je však hubice uprostřed.......... 2 - Když JVCD dostává diamanty jsou mu hozeny na stůl. Při tomto hodu jeden diamant z pytlíku vypadne na stůl. Při krátkém střihu už tam však není........... 3 - Jeden muž je zde zasažen šípem z kuše do pravé části plic. Když jej však odnášejí není zásah na bílé košili vůbec vidět. Natož nějaká krev........... 4 - Když Flint použije samonaváděcí samopal vystřelí z něj šestnáctkrát, ale děr ve zdi je jen devět............ 5 - (nesmyslná a nelogická) Tak bych nazval zásadní chybu jinak naprosto profesionálního zabijáka. JCVD si do svého bytu vezme naprosto neznámou ženu. Že to nebude tak jednoduché pochopí i blbec............... Film je klišé, viděné už snad stokrát, tady se ještě tvůrci přičiní tím, že nadělají spoustu chyb. Veřte, že jich je tam o hodně víc, než jsem napsal, stačí se jen pozorně podívat. Ale já už se nikdy nepodívám. Myslím si, že ten film je zbytečná blbost. Jedna hvězda za JCVD (Jean-Claude van Damme) a hudbu. ()

Lacike

V celom filme sa mi pacili len dve veci. Van Damme tam neposobi tak dementne ako v poslednom Univerzalnom vojakovi a prijemne sa na neho pozera. A potom asi par (par ako dve) hlasok, ktorymi sa popichuju Van Damme a Adkins. Tak to boli vsetky klady tohto filmu. Zapory: akcie je minimum. Vlastne tu skoro vobec ziadna nie je. A aj ta trocha je natocena fadne. Choreografia bitiek je strasne jednoducha a nezazivne natocena. Taka prilis pomala. Najviac to zamrzi kvoli ucasti jednej z najlepsich bojovych mašín sucastnosti Adkinsovi, ktory predvedie asi tak dve slusne chvaty a zbytok filmu sa bohuzial snazi hrat. A to mu prilis nejde. Potom tu mame mizerny filter, ktory vyzera jak keby film vykupali v hovne. No a nakoniec som si nechal ustrednu zapletku. Su tu urcite paralely s mojim top filmom Leon, a o to vyraznejsie vynikne amaterizmus tvorcov. Postavy totalne ploche. Ako keby tvorcom nestacilo, ze do hlavnych uloh sa obsadia neherci, tak im este podrazia nohy hlupym scenarom s neskutocne stupidnymi dialógmi. ktore by neuhrali ani Oscarovi herci. A dufam, ze napad obsadzovat svoje deti, Van Damma co najskor prejde. Sice sa v takomto shite tazko hodnoti ich herecke nadanie, ale moje sympatie si neziskali. Hlavnym problemom tohto filmu nie je to, ze neponuka skoro ziadnu akciu, ale to ze namiesto nej neponuka ani nic ine, co by zaujalo. A povazovat tento film kvôli absencii akcie za art je fakt zly vtip. edit 2020. Suhlasim zo vsetkym, co som napisal pred rokmi. Ze ja blbec som si to pustil znova. ()

• Ve scéně, kde Vincent Brazil (Jean-Claude Van Damme) přebírá diamanty za odvedenou práci, se na stůl vysype jeden diamant z pytlíku. V následujícím záběru, kdy po nich Brazil sahá, je však diamant zpět v pytlíku. (masekjc)