Pomsta je sladká... Keď si najnebezpečnejší nájomný vrah na svete Arthur Bishop (Jason Statham) myslí, že svoju vražednú minulosť má dávno za sebou, jeden z jeho najobávanejších nepriateľov nechá uniesť jeho priateľku (Jessica Alba). Aby ju zachránil, musí sa Arthur vydať na šialenú misiu. Má za úlohu spáchať tri takmer nemožné vraždy a využiť všetky svoje schopnosti, aby to vyzeralo ako nehody s následkom smrti. (Forum Film SK)

choze

Jednička mě k smrti nudila, dvojce aspoň uznám nápaditou choreografii akčních scén s několika cool momenty. Obvykle když Statham někam zpomaleně skáče, ale i ten úvodní atentát v bazéně nad městem byl cool, samozřejmě se to neobejde bez nějaké té ohavně digi exploze... Všechno mezi tím je vata bez byť jen špetky napětí a Tommy Lee Jones nastoupí příliš pozdě. ()

M.i.k.e

tak tohle se nepovedlo...jednička byla celkem fajn,ale tohle je amaterismus první třídy.Dialogy šustí papírem až běda,akční scény které stojí za to byly v traileru,zbytek je celkem bída.Jako komedie by to asi fungovalo mnohem líp,protože spoustu věcí tady by zapadlo spíš do parodie typu Bláznivé střely.Nemluvě o tom,že logika jakkoliv v akčních filmech nikdy nehrála prim tady dostává na prdel mnohonásobně.Stathama je mi líto...40% ()

Frajer42

Za veškerou akci by dostal pan režisér ve filmové škole jedničku s hvězdičkou. Moje oko taktéž oslnily opravdu nádherné destinace. S výjimkou thajského vězení bych si dovedl představit nádhernou dovolenou všude. Největším lákadlem byl poté samotný Statham, který má stále šmrnc. Bohužel, tento snímek obsahuje i něco, co se snaží samo sebe nazývat dějem. Tohle něco je opravdu žalostné, katastrofální a krajně nezajímavé. Snímek by se dal tedy rozdělit na dva zcela kvalitativně rozdílné segmenty. Zatímco jsem při akci takřka chrochtal blahem, tak při sledování toho totálně debilního románku s Jessicou Albou, na kterou se moc hezky dívá, ale zato se ji poslouchat nedá ani minutu, či rozhovorech a vyjednávání s převelice sračkoidním záporákem, jsem nefalšovaně trpěl a přepadaly mě sebevražedné sklony. Vrcholem trapnosti bylo vykreslení a vzplanutí toho jejich divného milostného románku. Tahle pasáž byla filmovým dnem v té nejkřišťálovější podobě. Film tohoto typu rozhodně nemusí disponovat nějakým sofistikovaným dějem, ale tato zápletka byla tak strašně uměle vytvořena a nepřirozeně rozvíjena, že jsem z ní opravdu žalostně sténal. Pokud si nedovedete představit film, který může být chvíli velmi příjemnou akční zábavou a poté se bez varování přehoupnout do hromady hoven a proměnit se v nesnesitelnou telenovelu, tak neváhejte zhlédnout tento filmový "skvost". Film taktéž neobsahuje jedinou kvalitní hlášku, ale přiznám se, že až takhle přehnané nároky jsem na něj neměl. Je mi líto papíru, na kterém se objevil scénář. Kdyby byl daný papír použit na vytření zadku, tak by posloužil lidstvu mnohonásobně víc. Slabší dva kusy. ()

eraserhead666

Veškeré snahy o hloubku z jedničky šly stranou. Hodně věcí vyloženě na efekt, ale, upřímně, funkční, nesmysly se dají přehlédnout. Jessica je, na blondýnu, pořád pěkná baba a potěšilo mě, že i něco předvedla, ale zase to s ní nepřeháněli. Dost mě zklamalo, že obsadili Michelle Yeoh a nenechali ji ani nic ukázat. Promarněná šance. Statham je bez debat, narozdíl třeba od Diesela mu tu jeho namachrovanost žeru, je u něj mnohem přirozenější. 3.5* ()

klerik

Áno, možnože posledná šanca vidieť niečo takéto v kine... Pretože takýchto srájd je na bulharských DVD celá kopa a druhý Mechanik je zrovnateľný s takmer ľubovoľnou súčasnou seagalovkou. Aj keď kamera a exotické prostredie pôsobia menej céčkovo, je to scenáristická príšernosť, kde akcia nijako negraduje a Statham len dookola mláti bezduché figúrky... Michelle a Lee Jones musia mať žáner fakt radi, že sem išli hrať... ()

• Sovietsky pamätník v Bulharsku sa nenachádza neďaleko prístavného mesta Varna, ale v horách, zhruba 300 kilometrov od pobrežia Čierneho mora. (MikaelSVK)
  • Skladba, ktorú si prehráva Arthur Bishop (Jason Statham) na LP platni, je "Suffocation Blues" od skupiny Black Pistol Fire. (Laslo)
  • Film se natáčel na čtyřech kontinentech a v šesti zemích: Austrálie, Evropa (Maďarsko), Jížní Amerika (Brazílie) a Asie (Kambodža, Thajsko, Malajsie). (kellne)