Insidious

• Česko Zákeřný (viac)

Když se rodina přestěhuje do nového domu, začnou se dít podivné věci. Zjevují se zde děsivé postavy a je slyšet šepot. Situace vygraduje ve chvíli, kdy se jeden ze synů neprobudí. Lékaři příčinu jeho kómatu nedokážou vysvětlit... (TV Prima)

Dr_Nai

Z tohoto hororu i z ostatních horrorů Jamese Wana by si měli vzít příklad všichni tvůrci hororů, kteří jen sekají ruce, nohy, hlavy popřípadě vypichují, napichují, zapichují různé části lidských těl. Jejich výsledné dílo, které nazývají hororem, ale neděsí atmosférou ani příběhem, protože neděsí vůbec!! Je to jen 120 minut hnusných popřípadě odporných scén, kdy stříká krev ( někdy i jinné lidské tekutiny ) na všechny strany. Kdo tvrdí, že se u Insidious ani trochu nebál, tak se buď díval v pravé poledne s partou přátel nebo po úvodních titulcích usnul a vzbudil se až u závěrečných titulků... ()

1990Jirik

Děj nás zavede do idylické rodiny , kteří se nastěhují krátce do nového domu ve kterém začnou chodit návštěvníci a samozřejmě nový majtelům se to nelíbí. Velmi příjemný horor a pro lidi kteří věří v duchovno to nejen že potěší a zaujme ale zároveň pořádně vyděsí. Jediné co mě lehce mrzelo, že se dalo vytěžit ještě víc scén kdy běhá mráz po zádech jinak ale velmi slušný a dobrý horor za mě 4*:) ()

zekon73

Velká škoda. Na shlédnutí tohoto snímku jsem se opravdu těšil. Recenze nejen tady byli velmi pozitivní. Jak jsem pana Wan chváli za film "V zajetí démonů", tak toto se moc nepovedlo. Jediné pozitivum je štiplavá hudba, ze které naskakuje husí kůže, ale to je asi tak vše. Zklamali mě hlavně postavy duchů a démona. Abych měl strach muselo by mi být tak deset. Přemýšlím, jestli mám shlédnout i druhé pokračování. Vždy byli ty "jedničky" lepší. Ze zvědavosti se podívám, uvidíme, třeba na tom bude "dvojka" o něco lépe. ()

DajmeTomu

Začínalo to ako každý americký horor. Krásna rodinka sa prisťahuje do nového, obrovského domu. Na moje prekvapenie sa príbeh odohrával vo svetlom prostredí. Keď išli niečo preskúmavať - zasvietili si - čo sa v mnoho hororoch nestáva a na koniec to najlepšie - rodičia tam KONEČNE mali s deťmi pekný vzťah. Tým si ma horor INSIDIOUS získal asi najviac. Hudba aj s príbehom boli geniálne prepracované. Obsadenie bolo nadmieru sympatické. Pre mňa jeden z naj hororv natočených vôbec :) ()

BranuliQ

Veľmi slušný horor. Viac-menej tu funguje skoro všetko, od hereckých výkonov až po kameru či réžiu. Ľakačky fungovali na jednotku, mrazilo ma až v kostiach, skrátka funguje tu všetko, čo v dobrom horore fungovať má. No jedna hviezdička musí ísť dolu, mám totiž pocit, že v zopár momentoch to bolo až príliš. No inak hrozivý zážitok, za ktorý som pánovi Wanovi vďačný. ()

Setman

Trochu pomalejší rozjezd v tomto případě není na škodu - Wan budovat atmosféru rozhodně umí a za jeho nejsilnější stránku považuji právě zdánlivě normální scény, které se v zlomku vteřiny zvrtnou. Až do finále s astrální projekcí je to výborně zrežírovaný horor s vcelku originálně pojatým námětem. Bohužel, právě ve finále ztratí dech a veškerou šťávu - "astrální posáž" chvílemi připomínala nezdařené pokračování Noční můry z Elm Street. Škoda nevyužitého potenciálu. A závěrečný "zvrat" si zaslouží vystřihnout. ()

milanondic

Vyjímečný horor, který se nebojí udělat z čertíka bertíka hlavního záporáka. Musím však říci ,že ten čertík bertík byl občas docela strašidelný. Je to povedený horor, který vás vyděsí v tu nejneočekávanější chvíli (když babička vypráví svůj strašidelný sen...podívá se na svého syna a kuk, za synkem je čertík bertík !). Na můj vkus tam bylo až moc "astrálních nesmysů", ale chápu, že bez nich by to bylo o ničem. ()

Jinrey-1

Tak, tento film jsem zkoukl včera a mohu říct, že James Wan opravdu patří na režisérské křeslo, místy jsem se málem po**al a to fakt nekecám. A nejspíš mám i pro Wana slabost ( a to pro Patricka Wilsona taky ), protože se mi od něj hodně líbilo i V zajetí démonů a zmiňovaný SAW. Takže to shrnu, film a jeho příběh kvalitní, herci hrají taky velmi dobře, hudba na pozadí místy děsivá... Za 5 hvězd ( dal bych i více za Lin Shaye :) ) ()

matko2351

Dal som síce 4 hviezdičky, ale bolo to len tak tak. Film sa dal pozerať a určite ho odporučím ako základ pre niekoho kto hľadá filmy o duchoch. Budem len dúfať že pokračovanie bude lepšie, aj keď sa to v minulosti skoro vôbec neosvedčilo. ()

DeathclawCZ

No ze začátku to bylo jako podělané "Paranormál aktivity" a objevovala se tam taková ta sračkovitost, kdy se divák (kurva nevím proč) musí chtíc nechtíc seznámit s celou rodinkou a tím jaké mají či nemají komplexy či rodinné problémy (bych se podíval na nějakou romantickou sračku kdyby mě to zajímalo). Jenže pak úplný obrat, který mě uchvátil, začne se dít spousta podivných věcí, lekaček je tam taky slušná řádka (a né takových že 5.1 bedny od domácího kina nejdřív vymlátí okna a pak se ukáže bubák) prakticky od chvíle kdy si tam pozvou hašišbábu (ta stará ludra klade dojem tak brutálně vyjeté smažky, že drogtest by se v její přítomnosti rozpustil) a do toho její pomocné síly (mám vysokou a koupil jsem si výbavu krotitelů duchů) V baráku se začně objevovat červenoksicht (Darth Maul žijé jupíííí) a táta si jde zahrát na astrálního dobrodruha a vstupuje do světa pěkných uchyláren (z voskové rodinky jsem rožínal na hajzlu smetákem a trenky už jsem nevypral) aby zachránil synáčka a v konečném důsledku nechal do svého těla vstoupit nějakou ludru. Já osobně jsem spíš na bubáky a strašící horory a proto mě to pěkně sedlo, kdyby tam teklo tisíc kýblů krve a nějaký úchyl by tam pižlal příborákem přirození novorozeněte tak by mě to nebralo. Ale tohle je super a pobál jsem se u toho!!! ()

ramirez5

TOTO je ten film, ktorý budeme našim deťom za 20 rokov ukazovať ako hororovú klasiku... kult. Niečo ako sú dnes Jaws či The Thing. Perfektné dielo, ohromujúci zážitok zo scenára, agresívnej hudby, postáv a celkovej veľmi temnej a stiesnenej vizualizácie. ()

NSnake

Tenhle styl hororů neupřednostňuju, ale musím uznat, že byl slušný. Doporučuju k podívání, pokud zrovna nemáte co dělat, máte chuť na relativně vyvážený poměr lekaček a atmosféry a logické reakce postav.. (Ok, ty tam byly asi jenom dvě, ale to je asi o dvě víc, než v ostatních hororech. :) ) ()

MOVIE_MAN

Netradičný horor, tak trocha si spomínam na chatu v horách, kto videl oba, vie možno prečo :) U mňa po dlhej dobe konečne čisto krvný horor a musím povedať že ľakačky boli brilantné, Wan sa k tomu pohral s dejom, na konci a užíval som si to. Nabudúce ale...viac vizuálnej sily, originality. ()

dread5

Horor, ktorý sa hraje s niečím novým. Niečo také som už dlho nevidel a je to príjemná očista. Perfektná hra s kamerou, film pôsobí desivo a otvára celkom nové vráta do tohto žánru. Dá sa prirovnať až k fantasy, ale tak ďaleko zachádzať nebudem. Je to proste vynikajúci film, ktorý sa netreba báť pozrieť. ()

KarolinaPoyn

Cože?! Pět hvězdiček? Viděli jsme vůbec ten samý film? Tohle byl ten nejhorší 'horor', co jsem kdy viděla. Co proboha byli ti dva šašci, co mávali u stropu vysavačem a malovali si do bločku? (Šla jsem si zkontrolovat, zda to není komedie) Co tam proboha dělal ten Severus Snape? A ti bubu bubáci? Víc jsem se bála u sledování Grinche. 1 hvězdička za ten konec, ale o dvojce teda vážně neuvažuji. ()

CrashHP

James Wan aj z mála peňazí ukázal, že sa dá zahrať geniálne koncertné predstavenie. Tentoraz v podobe nadupaného Insidious. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Páté Insidious zná režiséra

Páté Insidious zná režiséra

29.10.2020

Protože hororových zpráv v období Halloweenu není nikdy dost, přichází i jedna pro fanoušky duchařských filmů. Studio Blumhouse dnes oznámilo, kdo bude režírovat pátý snímek v sérii Insidious. A… (viac)

Blum, Wan a vražedná panenka

Blum, Wan a vražedná panenka

19.07.2018

James Wan (Saw, Aquaman, V zajetí démonů) už má s filmy o děsivých panenkách nějaké ty zkušenosti. Jak se tak zdá, pořád jej tohle téma ale neomrzelo, čerstvě totiž oznámil spolupráci na novém hororu… (viac)

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Comicsový tvůrce Todd McFarlane konečně oznámil nový celovečerák se Spawnem. Kultovní démonický antihrdina byl v kinech už v roce 1997, drsný eRkový reboot se tedy rozjíždí přesně 20 let po prvním… (viac)