Insidious

• Česko Zákeřný (viac)

Když se rodina přestěhuje do nového domu, začnou se dít podivné věci. Zjevují se zde děsivé postavy a je slyšet šepot. Situace vygraduje ve chvíli, kdy se jeden ze synů neprobudí. Lékaři příčinu jeho kómatu nedokážou vysvětlit... (TV Prima)

DarkViper

5 hvězdiček, nejlepší duchařskej horor který jsem za celý svůj život viděl, nechápu lidi co tu davají jiné hodnocení než 5, tomuto filmu se nedá nic vytknout ano něco možná šlo udělat líp, ale proč když v tomto obalu to plní to co má horor plnit, přítelkyně se ke mně tulila, drtila mi ruku, kámoška ječela a nejsou právě od toho horory ? U hororu byste se mělí bát je jedno jak, ale pokud nemáte strach tak to není dobrý horor a pokud se u hororu aspoň 5x neleknu tak řeknu že byl dobrej ale ne vynikající a tenhle vynikajíci je, navíc si pohrává s myšlenkou astrální projekce, která podle mě není nereálná, vždyť člověk využívá 20% svojí mozkové kapacity, co když někdo umí využít víc ??? Divil bych se kdyby to někoho překvapilo nebo tomu nevěřil, vždyť před dvaceti lety by si nikdo nemyslel, že budem mít každý svůj počál a budeme moct hodnotit takovou nepřebernou spostu filmů co pro nás režíséři dělají. Slovo na konec pro režiséra BRAVO víc takových filmů ()

ragtime

V rámci hororového žánru vysoký nadpriemer pracujúci s "realitou vzťahov" a búraní klišé pri traumatických zážitkoch v kruhu rodiny. Veľmi milé osvieženie. ()

Whoossain

Hororové pokoukání starého střihu, který je mi tisíckrát bližší, než většina současné tvorby v rámci žánru. K vytvoření atmosféry není zkrátka třeba hektolitrů krve, zběsilých střihů a podobných berliček, ale stačí šikovná práce s kamerou, filtry a celkovou stylizací scény. Co na tom, že film je takřka komorní a herci by se nechali spočítat na prstech. Duchařina je to jako řemen a už dlouho se mi nestalo, že bych měl při nějakém filmu ten příjemný pocit mrazení v zádech. Rozhodně nadprůměrná záležitost. ()

D||X

Bál jsem se, většinu filmu jsem byl napnutý jako struna a nebylo tam zase tak moc naivit a hloupostí. Opravdu netuším co moc víc si od hororu přát. Samozřejmě, že to mohlo být lepší, ale za poslední roky je to rozhodně nejlepší horor co jsem viděl. ()

Bobik99

Po dlouhé době jsem objevil horor, který mě zaujal a líbil se mi. Bohužel v některých částech mě režisét mírně zklamal, čekal jsem trochu lepší lekačky, ale konec byl perfektní, suprově dotažený. 75% ()

sMIke54

Horor, u kterého jsem cítil po dlouhé době něco jako strach. Sice duchové, hlavně ten hlavní, co vypadá jako čert, strašidelně vůbec nepůsobí, ba naopak jejich přítomnost vás uklidní. Co je na tomto filmu tak hrůzostrašné, jsou lekavé scény díky dobré kameře a hudbě, která vám způsobí nejeden šok. Dalo se z toho získat ale mnohem více. ()

bukaj231

Bol som v siedmom nebi pri pozerani tohto filmu. Zimomriavok a studeneho potu bolo este viac ako u Woman in Black. Vrelo odporucam vsetkym co maju radi duchariny. Niektori to porovnavaju s Paranormal Activity, ale to je podla mna neporovnatelne. ()

smely

Opravdu jsem dlouho neviděl dobrý horror,ale tohle mě potěšilo.Ne skrz masky ani scénář,ale skrz tu hutnou atmosféru,kterou u dnešních "horrorů" postrádám.U mě 80% a mráz mi ještě leze po zádech. ()

Africanus1

O fous horší a méně hororové než Dead Silence, přesto ale Wan nezklamal. Slabší místa vynahradil umně budovanou tísnivou atmosférou a film dovedl ke konci, který je nepřekvapivě pěkně zlomyslný. Ale být to jinak, tak by to snad ani nebyl Wan. ()

Mukade

no mne to prišlo skôr ako komédia, hehe. ( a to v astrál atď verím ) no napríklad tí dvaja idioti, ako vystrihnutí z Krotiteľov duchov.. a keď si potom tá ženština nasadila tú plynovú masku z Černobyľu tak hyperLOL :)) . a potom som na to stratil chuť a vypol to :) ()

Saprofag

Přes polovinu filmu je poměrně slušná atmosféra a i dějově se to dalo vydržet. Co se děje ale pak, to prostě nechápu. Proč to sklouzlo k takový ubohosti? Takhle to nepůjde. Překvapení se nekonalo! ()

Pointer

Na pár nocí mi tento film dal celkom slušne zabrať. Insidious je aj v tom výnimočný, že pár vecí odprezentovaných je teoreticky možné uskutočniť. Veci ako Lucidné snívanie či aktívne bdenie sú možné ale neodporúčam sa s nimi zahrávať. Síce nebude vás naháňať čert a ani duše zosnulých to nebudú tancovať na celkom pekne vybratý soundtrack, ale vážne sa môže stať, že sa nemusíte zobudiť. Tento snímok však našťastie nič nespraví, len jeho skvelé gradujúce napätie ma nenechalo kľudným. Už dávno som si tak dobre neoddýchol. Horor ako má byť. ()

Maarty86

Musím říct, že koukat na to v noci a sám, tak by asi bylo co prát :) Ono i přes den to dokázalo solidně vylekat a spolu s nepříjemnou, vrzající hudbou, to vytvářelo tu správnou atmosféru. Chvílema mi to připomínalo Paranormal Acitivty, ale tohle bylo ještě o level vejš. A to jsem chtěl to astrální cestování někdy vyzkoušet, nějak mě už přešla chuť :) Spolu s Woman in Black, nejlepší horror co jsem v poslední době viděl. Kvůli předvídatelnému konci a démonovi, který mi hlavně ke konci, kde byl víc vidět, přišel spíš k smíchu, to není na plný počet, ale solidní 4* si zaslouží. Vřele doporučuju - 80% ()

Epco

Menej je niekedy viac. Toto tvrdenie na sto percent platí pre tento film. Tma, náznaky, tušenie neznámeho a samozrejme zvuky. Takto to vyzerá keď sa v praxi aplikuje staré známe z núdze cnosť. Nízky rozpočet tu Wana neobmedzuje, spravil si z neho najsilnejšiu zbraň a núti hercov hrať ako o život. A výsledok je výborný, a mne neostáva len spokojne kývať hlavou, konečne naozaj mrazivý horror. ()

roboroz

Fakt som skoro dal 4! Filmy o duchoch nie sú práve moje najobľúbenejšie, ale musím povedať, že tento bol skutočne O.K. Film dokazuje, že aj za málo peňazí sa dá "vyprodukovať" dosť "muzičky." Škoda len toho groteskného záveru s Krotiteľmi duchov prekladaných Poltergeistom. Napriek tomu - príjemné pozeranie. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Páté Insidious zná režiséra

Páté Insidious zná režiséra

29.10.2020

Protože hororových zpráv v období Halloweenu není nikdy dost, přichází i jedna pro fanoušky duchařských filmů. Studio Blumhouse dnes oznámilo, kdo bude režírovat pátý snímek v sérii Insidious. A… (viac)

Blum, Wan a vražedná panenka

Blum, Wan a vražedná panenka

19.07.2018

James Wan (Saw, Aquaman, V zajetí démonů) už má s filmy o děsivých panenkách nějaké ty zkušenosti. Jak se tak zdá, pořád jej tohle téma ale neomrzelo, čerstvě totiž oznámil spolupráci na novém hororu… (viac)

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Comicsový tvůrce Todd McFarlane konečně oznámil nový celovečerák se Spawnem. Kultovní démonický antihrdina byl v kinech už v roce 1997, drsný eRkový reboot se tedy rozjíždí přesně 20 let po prvním… (viac)