Vizuálne ohromujúcou a strhujúcou akciou vtiahne James Cameron diváka späť do úžasného sveta Pandory, vďaka čomu pôjde o filmový zážitok najvyššej intenzity. Dej sa odohráva po uplynutí viac ako desiatich rokov od udalostí z prvého filmu. Avatar: Cesta vody prináša príbeh rodiny Sullyovcov (Jakea, Neytiri a ich detí). Sledujeme hrozby, ktorým rodina čelí, odhodlanie, s ktorým si jej členovia poskytujú pomoc, zápasy o prežitie, i tragédie, ktoré ich postihnú. (Cinemart SK)

gentleman

Toto natocil reziser neprekonaneho T2 a najlepsej casti Aliens? dziiiiizss..nema zmysel vymenovavat vsetky neduhy a logicke lapsusy, za vsetky by som vybral iba jednu zhnitu ceresnicku na tejto 3 hodinovej torte: liek proti starnutiu, najcennejsia surovina, aku ludstvo pozna, pre ktoru musime ist par svetelnych rokov daleko na inu planetu, za 80 mil usd :D wtf..asi v akcii ()

Caesarion

Neviděl jsem v kině, ale i tak určitě skvělí zážitek a příjemné hodiny. Není to určitě překonání se, ale i tak udělal Cameron perfektní film, technicky jinde než ostatní, oscarové nominace a přes dvě miliardy. Co bude dál? ()

Cryitious

Trochu nerozumím nadšeným recenzím. Za mě 60% a to hlavně kvůli Cameronovi. Příběh a scénář je takřka kopie jedničky - mnohem lepší filmy příběhově mají zde horší hodnocení. Vizuál povedený, ale i zda najdete momenty, kde se to nepovedlo a působí to komicky. Ano podmořský svět pěkně provedený, ale to se můžu podívat na dokument BBC a bude to hezčí i opravdovější. Za příběh, kde od začátku víte co bude následovat nemůžu dat žádný plusový bod. 1. film kde se mi líbili konečné titulky víc než samotný film a to myslím vážně. To cele umělé prostředí a postavy mě na konci už docela vadili a uvědomil jsem si že Lang v 1 byl mnohem lepší než digitál ()

ReichelTomas

To je teda happyend, že povraždili všechny naše lidi. Samozřejmě, že modráci zase vyhráli. A to dokonce beze ztrát. Samozřejmě, to by se určitě stalo, kdyby banda pravěkých domorodců bojovala proti takhle skvěle vybavené armádě (kvůli tomu jsem mimochodem ohodnotil jako odpad i poslední díl 3. série Mandaloriana). Opravdu mě to šíleně rozčilovalo, jak vždycky skočil někde ze stropu nějakej modrák a povraždil třeba i beze zbraně v okamžení třeba sedm našich ozbrojenců. Jo a taky už laskavě předělejte tu věc, jak vždycky někdo střelil šíp do vrtulníku a hned prostřelil to sklo a zabil toho pilota. Tak by si tam asi dali ňáký neprůstřelný, ne? To byl ale blbej film, ještě že jsem na to nešel do kina. Jediná hezká část (za kterou jsem mimochodem dal jedenu ze dvou hvězdiček) byla ta, kdy se tmavší modráci dostali k tyrkysovým modrákům a prozkoumávali mořský svět. To byla vizuální nádhera. Vzpomněl jsem si na moji oblíbenou hru Subnautiku :). Druhá hvězda je za překrásný vizuální vzhled. ()

Elanornegra

Po prvom pozreti, dokonalý vizuál, neuveriteľný svet Parndorfu so slušným rozbehom. Posledná hodinka, s príliš prepalenym finále plným nelogickych veci, ma to dosť sklamalo. Pokojne na 70% ale pozrel som si to opäť v IMAX….. a až vďaka tomu som pochopil, prečo je to neprekonateľný vizuálny opus, ktorý nemá konkurenciu. Úplne šialene 3D presne tak ako si človek predstavuje, ze ma vyzerať, ale od roku 2009 sa k tomu nič ani len nepriblížilo. Vďaka tomu, aj vďaka slušnému obsadeniu, dosť divnemu pri obsadení Signey, ….. 90% videné v IMAX ()

Zaks

Vizuálna paráda prvého stupňa. Po prelomovom Avatare 1 je tu druhý diel, ktorý svet Pandory posúva ďalej a pridáva aj morský level. Vizuálna stránka je najmä to, čo viac ako 3 hodiny sledujeme so zatajeným dychom. ()

Wladow

Technicky, graficky úchvatné dílo. To je vše. Scénář má děr více než rezavý cedník. Děj sleduje mentální kotrmelce hlavního hrdiny a zcela opustí lini klíčových událostí, které se na Pandoře dějí. Naprosto kýčovité cliché: já zachráním tebe, ty zachraníš mne, nakonec otec pozná, jakou hodnotu má jeho syn....  Zoufale nudné, předvídatelné dialogy. Ty tři hvězdy skutečně jen díky vizuálu. Jinak by to skončilo na jedné. ()

Zoistrea

Na propracovanost dějové linky je potřeba trochu zapomenout. Na tenhle film jsem šla (jako spousta jiných) do Imax 3D užít si ty krásný vizuály a celkovou atmosféru Pandory, ze které totho tentokrát vidíme ještě více. Užila jsem si ty světýlka, podmořský svět, velryby, přírodu co s námi komunikuje, kde je všechno propojené, kde žijou místní v takovém utopistickém ráji v souladu s přírodou. Do toho se ponořit byla absolutní nádhera a úchvatný zážitek. Samotné hlavní dějové zápletky byly jak z každého druhé akčního amerického filmu, kdy v celém příběhu najdeme mnoho děr a vlastně by se různé věci ani nemusely stát, kdyby se postavy aspoň na pět minut zamyslely, cože to vlastně dělají (viz celá ta věc s vrtulníkem). Jinak James Cameron paralelně produkoval dokumentární cyklus Tajemství kytovců (seriál) (2021), který velice doporučuji. Dokumentární cyklus jsem viděla ještě před filmem a tak bylo snadno poznat že Tulkuni jsou ve skutečnosti naši Keporkaci. Film byl v tomto smyslu také povedeným širokodosahujícím apelem na ochranu velryb, neb ty pozemské jsou stejně jako Tulkuni vysoce inteligentní, citliví a společenští tvorové. ()

Steparu

To zase boudou pět lidi ódy. Po sto první odvyprávěn ten stejný příběh zabalen do krasného vizuálu. Na jednou zhlídnutí v kině dobrý, ale jinak absolutně mimo mne ()

CampaHD

80% - ale áno, je to pôsobivé a u Jamesa sa tu prejavila jeho posadnutosť hĺbkou oceánu, dal tomu srdce predstavivosti. Je to ale aj na druhú stranu moc digi a je to ako pozerať hru. Uvidíme, kam sa to uberie. Ps: najviac ma potešila postava Kiri ()

Prager_Boy

První Avatar byl super. U druhého je obraz super, ale děj je béčkový a je vidět, že de připravují další díly. Bez tohoto dílu by se určitě obešlo. ()

PORTER44

Tak bohužel nijak zvlášť mě to nenadchlo nebýt záživnějšího začátku a konce tak jsem to ani nedokoukal,zbytek filmu nic moc ,dívat se jak se učí plavat s mega rybami kamarádí se s nimi a nějak nic zážívnějšího se neděje mě moc nebavilo až nudilo. ()

Jimmy73

Po technické stránce není co vytknout, ba naopak pouze jen chválit, jinak ale nic moc, děj o ničem, kvikot avatarů mi už celkem začíná lézt na nervy a o postavě Spidera, se raději vyjadřovat nebudu. Nakonec nejlepší na filmu bylo u konce zavrčení malé holčičky a postava záporáka. ()

noKOMERZIALL

Tak oproti fascinujícímu prvnímu dílu byla tohle slepenina Terminátora, Predátora, Smrtonosné pasti a bůh ví čeho všeho ještě. Dost často jsem si připadal, že jsem na začátku devadesátých let u videokazety z půjčovny, kde právě Van Damme rozseká 85 protivníků klíčenkou.Chyběl mi ten pocit výjimečnosti z prvního dílu. Za mě s bídou tři hvězdy. ()

hafak

Velké zklamání! Moc dlouhá doba od prvního dílu, který mám rád. Nechápu proč to trvalo 13 let od natočení jedničky! Bohužel ve dvojce nic nového (mimo vodníků), stejný příběh, stejný padouch.  Sice na pohled hezké omalovánky, ale také mnoho nelogičností a celkově nuda. Mohlo to být klidně o hodinu a půl kratší a nic by se nestalo. Naštěstí jsem na to nešel do kina a na další díly nepůjdu určitě. ()

Prck4

Jako dobry no, 3 pračky whirlpool, nebyla to zas taková nuda jenom moc klišé a celkově to bylo tak trochu oproti jedničce dementní. His name is James Cameron! Zvedá laťku! Nebo snižuje? Potápí se na samé dno aby tam zvedl laťku? Kdo ví?! James Cameron does´t do what James Cameron does for James Cameron. James Cameron does what James Cameron does because James Cameron....... IS.... James Cameron. ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara