Vizuálne ohromujúcou a strhujúcou akciou vtiahne James Cameron diváka späť do úžasného sveta Pandory, vďaka čomu pôjde o filmový zážitok najvyššej intenzity. Dej sa odohráva po uplynutí viac ako desiatich rokov od udalostí z prvého filmu. Avatar: Cesta vody prináša príbeh rodiny Sullyovcov (Jakea, Neytiri a ich detí). Sledujeme hrozby, ktorým rodina čelí, odhodlanie, s ktorým si jej členovia poskytujú pomoc, zápasy o prežitie, i tragédie, ktoré ich postihnú. (Cinemart SK)

Foltest

Nebyl to určitě nejlepší filmový zážitek všech dob, přesto jsem moc rád, že jsem film viděl. Ano, příběh je slabý, ano, je to celé kýčovité, ale kvůli tomu se na Avatara nechodí. Na Avatara se chodí pro vychutnání si přímo technologie budoucnosti, úžasné vize lidského ducha a ukázky, co všechno je lidstvo schopné vytvořit. Protože po stránce obrazu, grafice, byl snímek nesmírně fascinujícím a zajímavým zážtkem. Ono ani děj a tak nemá moc smysl komentovat. Avatar je jenom o tom přijít do kina, sednout si a dívat se s otevřenou pusou, a skutečně ta podívaná stojí za to. ()

sportx

jednim slovem supr - opet prisel necim novym - stejny pribeh lidi jsou svine to uz vime - ale jak jinak lidem neco sdelit kdyz doopravdy svine jsou ()

jethrotull

Trapne 3 hodinove trapenie co mi vylozene evokovalo dlhu a nekonecnu rozpravku pre nast-rocnych. Tak na toto sa cakalo 14 rokov? Pan Cameron uz senilnie a starecka demencia nabera na sile. Obrovske sklamanie. ()

Hansolo35

V první řadě si z kina odnáším jediný poznatek...je to fakt hodně, hodně dlouhý. Vizuál je ve 3D skvělý. Přesně, jak jsem od Avatara čekal. Dál už je to slabší. Hromada postav se vzájemně propletenými příbuzenskými vztahy, které si nepamatuju, neb jsou mi ty postavy ukradené. Pak jednoho sejmou...asi jsem už moc okoralý...bylo mi to fuk. Skvělá přírodovědná podívaná s trochou akce. Plus je, že žádný genderově a rasově vyvážený film. Aspoň, že tak. ()

lex85

Naprostá nuda. Když neberu prvních cca 30 min tak celý film se neskutečně táhne a stále opakovaný spirituální přesah je už po druhém opakování nesnesitelný. Pokud chcete hezké záběry na ryby tak raději koukejte na national geographic. Bohužel i CGI je tady až příliš umělé, občas máte pocit že sledujete pixar :) ()

JaKl

Za mne zklamání. Film pro jedince, co se rádi dívají na trápení a ubližování? Epický děj je jeden velký kalkul a jasné postupy, aby to oslovilo co možná nejvíce lidí. K tomu klasisické americké patetické kecy. V lyrické části se všichni musíme s otevřenou slintající hubou koukat na nereálné obrazy podvodního světa (možná proto, že reálné celkem rychle mizí). Ne, díky! Odvažuji se tipovat, že jednou v takovéto neskutečné obrazové kvalitě budou i nekonečné seriály a telenovely. Naštěstí se toho nedožiji. PS: všiml si někdo, že ve filmu nikdo nic nedělá? Jediní co hákují, jsou zabijáci. ()

dolik25

Dal jsem tomu 4* hlavně za vizuální stránku, která byla skvělá a každý dolar je tam vidět. O dost horší je to s příběhem, který prostě jen vyměnil stromy za vodu. No a to je z příběhu vše, protože je to samé, co jsme už viděli. Natočil to James Cameron a u toho bych čekal propracovanější příběh a mohlo to být kratší zhruba o půl hodiny. Bohužel to vypadá, že i další díly budou podobně laděné a nejsem si jist, zda jsem ochoten za recyklovaný příběh znovu platit. PS: Film zvládla zkouknout i má osmiletá dcera. ()

Nyron

Byl sem 2x. Podruhé za celý můj život sem byl na filmu 2x. Až tak dobré to je. Je to až tak dobré, že než to stáhnou, půjdu ještě jednou, protože tohle nikde jinde než v kině prostě neuvidíte. V telce to bude mít tak 30% toho, co vám to dá v kině. Byl sem na 3D a pak na 3D HFR.  Doporučuji klasické 3D... U klasické snímkování frekvence dostanete filmový zážitek tak, jak jsme zvyklí. U HFR sem si chvílemi připadal jako ve videohře a na to sem do kina nepřišel.  Tak jako tak, tohle má ode mě  5 hvězd jak vyšitých. ()

marvin1

Sorry, ale za mě poměrně velké zklamání a potvrzení, že dvojka nikdy jedničku nenahradí. 5 hvězdiček určitě za technicky ohromující dokonalé ztvárnění fiktivního světa. Kdyby do něj cestovky nabízely výlet, měly by na léta vyprodáno. Ale první třetina byl americký válečný Vietnam. Ano pane, provedu pane, budu bojovat, pane. A v poslední třetině to tak i bylo a zůstalo. Nechtěl jsem jít na další válečný film. V Británii musejí všechny knihovny extrahovat knihy, kde je jakékoliv násilí (včetně draka co chce sežrat princeznu) do speciálního oddělení, a tady teče krev proudem. Druhá třetina je dokonalé ztvárnění půvabného, opulentního světa nové dimenze a ohromí stejně, jako ohromila džungle v Avatarovi 1. Ale zbytek dle očekávání amerického ztvárnění dobývání všeho nezklamal. Škoda, protože tolik práce, kterou si tvůrci dali se ztvárněním idylického světa jiných dimenzí zkorigovaly bojové krváky ve stylu Čety.  Dějová linka kopírovala jedničku jen s tím, že v ní končící nemotorný "avatarský novic", který se rekrutoval z chromého ajťáka, tady začíná jako schopný erudovaný velitel bezpečnostních složek a zdatně velí celému světu doposud hodných a ne záludných bytostí, mezi kterými se poflakuje neuznaný lidský prcek, jako by nic. Asi pokus jak po americku ukázat divákovi, že rasovou otázku je třeba smírně řešit i na nových planetách, ale tady to bylo zbytečné a dějová linka se dala pojmout jinak. 3D mě spíš rušilo, než ohromilo. Téhle technologii k nerušené spokojenosti pořád ještě hodně chybí. ()

cxxj

Kde začít? Dějová linka je tak trochu posbíraná z hromady různých jiných filmů. Dokážete spoustu věcí odhadnout. Na druhou stranu si musíme uvědomit, že žijeme v době, kdy každý týden chceme vidět minimálně jeden nový dobrý film. A časové okno 1,5-3,5h není zase tolik. Nehledě k tomu, že průměrný divák (či filmový znalec čsfd :*) má problémy udržet pozornost déle jak 2h, tak je opravdu manipulační prostor značně omezen. Příběh není tedy vyloženě špatný, ale není to ani náhodou důvod film vidět. (kdo viděl první díl, tak dokáže dost přesně odhadovat vývoj filmu). Obsazení se mě osobně líbilo a není zde co vytknout. Co však musím pochválit je obraz a zvuk + výprava a prostě řemlsné provedení :). Doporučuju zhlédnout v kině nebo na kvalitní a veliké televizi se slušným audio. Záběry jsou krásné, promyšlené. Kdo překousne trochu pohádkovou myšlenku, tak musí ocenit promyšlenost světa (rozdílné rasy Avatarů, rozdíly u živočichů,... a celkově lore světa).  Trochu mi vadilo mírné zploštění postavy hlavního záporáka, ze kterého se zde stala za mě o něco málo zajímavá postava, než mohla být.  Narozdíl od prvního dílu jsem zde neměl až takovou chuť fandit ,temné, straně, i když v některých chvílích i toto nastalo. Řadí se zde mezi 3. skupinu diváků filmu. Nejsem ani vyloženě unešen a neprohlašuju, že tento film je zásadním zlomem kinematografie (což šlo u prvního dílu do určité míry přiznat). Zároveň ani nejsem zklamaný nebo nespokojený s filmem. 3h utekly jak voda a já byl na konci spokojen. Škoda na mě až příliš veliké předzvěsti budoucího(ch) dílu(ů) - tady mi obecně prostě více sedí ukončený celek jedničky než v dnešní době moderní pootevření dvířek do dalšího pokračování. Velice slušných 85-90%. ()

waffer47

Film mě sklamal a to nechutně, nejprv začátek ve velkém stylu: příchod velké armády, vypálení obrovského prostoru a poté stavba obrovské základny, jenže pak už jenom kecy a sádoslouhé kecy, shrnu to následovně(obsah/SPOILER!): ->kecání ve filmu zabíra 2/3 času(!!!) ->granátomet byl vojákem použit jenom/až 2x(člun jde zcela mimo toho...) ->lidská generálka nám záhadně zmizela jako by prostě nic ->Jake Sully by se nikdy nevzdal vedení klanu(!!!), hlavně když si to tak pracně v minulosti vybojoval ->útěk Jaka Sullyho rovnež nepřipadá v úvahu nakolik by zanechal svůj klan jednoduše zranitelný ->střety lidí a Na'vi sou směšné, malá porce boje je v lese a pak už jenom menší slina na moři ->vznášedlo by se nikdy nepotopilo(od toho je jeho konstrukce) a též ve filmu nebylo vážne poškozeno ->přeďelání lidí do Na'vi hubridů rovnež nepřínáší své ovoce, jdou lehounko porážet kus po kusu(!) ->obrněné vrtulníky sou sestřelováni lehkými kulomety, vlak s vojenskou výbavou pak chráňen slabě ->lidé jdou lovit velryby ale ještě se vůbec nevyspořádali s původním klanem Na'vi! Lidé schopný přiletet na hvězdní systém Proxima Centauri by disponovali nejprokočilejšími zbraňovými systémy schopnými vyhladit celé generace aktuálně žijícich životu/tvorů na novo objevených planetách, pokročilými skenery, lokalizátory,, ano je to film ale mohl být aspoň kousek realistický(!), tá blbost jak si nechají lidé doslova nakálet od Na'vi je směšná, aspoň na konci sem čekal velkou epickou bitvu pri nové centrálě/základně lidí, nic(!), dvě hvězdy uděluju jenom za grafickou orgii a hudbu kde dokonce zní slovenská fujara, nebýt tohohle je to odpad, zásadní problém je v tom že si prostě režie myslela že grafika to zcela dá a srát na to, ne, nedá a to je chyba i dnešních počítačových her!!! ()

DapaCz

Jak jsem očekával. Shlédnuto v kině iMAX. Takže vizuální zážitek, který za to stál, jen pochybuji o tom, že bych to chtěl vidět znovu a v klasickém 2D... to nepřipadá v úvahu. ()

Estadra

Krasny film.. Ano na pohled je uzasny.. Bohuzel pribehove se tam za ty tri hodiny toho moc nedeje.. Pokud se v kine divam na hodinky je to spatne a tady u toho filmu jsem se divala tak 10x. Nejslabsi doba je urcite ta kdy se stehuji a uci je jak zit ve vode neboli pod vodou. Nez se naucily vsichni dychat ubehlo as 40 minut filmu. Chci dat vic ale muzu dat jen 4*.  A je to jen za ten krasnej pohled pod vodou. ()

goauld

I přes všechnu tu podívanou (s minimem hluchých míst) trvajíc přes 3hod je nutno se na Avatára 2 zaměřit optikou realismu. Prostě nevím, CO trvalo Kameronovi pomalu 15let, protože výživnější "jedničku" rozhodně nepřipravoval v devadesátkách (už jen z toho důvodu, že tehdá nebyla triková scéna na dnešní úrovni), svým způsobem "zkopíroval", akorát, že se jednalo o vodu. Máme tu "klona" drsnáka jenerála (sakra.. to se to "lehce" generují záporáci, když je stačí prostě naklonovat), kterýmu jde v podstatě o pomstu a proto se vydá s plejádou malináků opět na Pandoru. Zajímavé přitom je, že všichni (ovce) následují "baču" bez ohledu na případné oběti (přitom v prvním dílu šlo o "vytěžení" planety a nyní jen o pomstu jednotlivce). No dobře... Dále tu máme "nebezštany", kteří si tu tak nějak loví jakýsi veddliby pro jakousi hmotu z mozku (asi jako u nás pytláci vs sloní kly), avšak toto je jen taková "nevýznamná odbočka". Ale co nejvíce asi zamrzí jsou ty až neuvěřitelné "náhody" během filmu. Jako ono je tam tisíc veddlib a zrovinka tu jednu z tisíce si veddlibáři vyberou a zrovna tahle pak zavede veddlibáře i s armádou jednoho na 1 a 1000tý ostrov, kde se jako napotvoru skrývají Skaliouci. A nelibost č.2 je bohužel závěr, který může být -spouštěčem- pro další díl. (nějak mi ucházel DŮVOD, proč ....) . Vzhledem k tomu, že jsem se zařekl (kvuli tomu zbytečnému oddalování premiéry) návštěvy IMAXu, tak viděno z pohodlí domova v kinovém vydání (avšak ve velmi slušné kvalitě). Možná.... ale to je diskutabilní... se možná ustrnu a do IMAXe nakonec ještě zajdu, protože 3D potenciál to má. ()

ondrapec

Třináctileté čekání se vyplatilo! Svět inspirovaný Cameronovým ponorem na dno Mariánského příkopu nás uchvátí od první vteřiny filmu. Děj je sice relativně očekávatelný, bez velkých zvratů a iniciativních situací, scénář místy stagnuje na dětských klišé, ale to bych v tomto případě hodil za hlavu. Návrat na Pandoru, co se týče všemožných potvor, přírody a atmosféry byl vysoko nad má očekávání. Dynamická kamera, fantastická hudba a svět vymazlený do nejmenších detailů vysvětluje to, proč se tenhle velkofilm točil tolik let a proč je tak odlišný od blockbusterů poslední doby, jako třeba Marvelovek. Jak řekl sám Cameron, kvalita je víc než kvantita a my tak můžeme pouze souhlasit. 85% ()

Lum1k

Já se docela těšil na scifi fantasy, bohužel jsem v kině dostal jen scifi fantasticky dlouhou nudu. James Cameron popadl příběh, který by se vešel do stopáže 80 minut a natáááááááhl ho jako žvýkačku. Už dlouho se mi v kině nestalo, že bych se zuby nehty držel sedačky, abych se prostě nezvedl a neutekl ze sálu. Té okaté green peace agitaci o drancování planety a krutém lovu velryb dost podstatným způsobem podtrhl nohy sám Cameron tím, že presentoval svůj modrý nudný trhák v zemi, která se věnuje drancování planety (například vypouštění radioaktivního odpadu do moře) a onomu krutému lovu velryb a dokonce za nucené asistence dvou delfínů, kteří jsou nuceni žít v zajetí. ()

vasek113

Povedené pokračování. Polovina filmu mi přišla trochu zdlouhavá, ale ton filmu bývá potřeba čas od času pozměnit. Ale po spoustě stránkách film obdivuji svou propracovaností. ()

D.D.M

A je to tady! Konečně jsme se dočkali dlouho očekávaného pokračování filmu Avatar. Režisér James Cameron (nar. 1954, Kanada) nás opravdu dlouho napínal (celých 13 let). A vidět tento film, jsem si rozhodně nenechal ujít. Jak už je známo, tak Cameron točí opravdu skvělé filmy, ale tohle dílo mne vážně opět překvapilo. Nejen, že zde uvidíme opravdu krásnou přehlídku veškerých krajin a vizuálních efektů, ale také se dozvídáme o nových postavách, které budou předpokládatelně figurovat v budoucích filmech. Už jenom kvůli všem efektům a grafice filmu, rozhodně doporučuji se na film podívat a také kvůli elementu vody, která v 1. dílu nebyla tolik využita. Jediné co bych filmu vytknul, je podobná kostra příběhu, jako v minulém dílu, ale hvězdu rozhodně neškrtám. Závěrem bych chtěl čtenářům na ČSFD říci, že každý film od Camerona by měli alespoň jednou vidět, aby měli možnost zažít to co já:-). ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara