Blízká budoucnost. Posádka pozemského raketoplánu se blíží k Marsu. Technické potíže způsobí velmi tvrdé nouzové přistání, a loď je značně poškozena. Astronauti se brzy setkávají s nepřátelskými obyvateli Marsu, jejichž města jsou vystavěna v podzemí. Jsou vtaženi do občanské války, kde se extrémistická frakce snaží svrhnout marťanského vládce Marduka (Tony Amendola). Astronauti se musí rozhodnout, na čí stranu se postaví, aby si získali důvěru svých vyspělejších sousedů. (zipacna)

feryk

Téma Marsu, prehistorické návštěvy mimozemšťanů, zásah do vývoje člověka na Zemi, přežívající podzemní civilizace na Marsu, pyramidy atd... to je vše lákavé téma, ale zpracování je bohužel laciné a tragické. Amatérsky natočený film s triky ze šedesátých let, špatným scénářem, špatným dabingem, ale za snahu využít tyto kacířské myšlenky dávám jednu hvězdičku. Dnes je u moderních scifi bohužel pravidlem orientování na boha všehomíra, víru, ekologická poselství, celosvětový mír, zdařilou evoluci, genderovou rovnost atd... ()

honajz

Docela zábavná blbina, kde se pořád něco děje a odsýpá to, žádné zbytečné řečičky (tedy až na tu kněžku). Přijetí nebo nepřijetí tohoto filmu hodně závisí od toho, jak moc se člověk dokáže oprostit od všech těch nelogičností, mizerné počítačové grafiky ve stylu her v 90. letech. Řekl jsem si, že logiku nechám tedy raději stranou, a pak je to docela zábava. (I když holky nic moc - jednu prsatou zabijí hned na začátku, druhá prdelatá a s bříškem, co jí leze z trika, je hlavní hrdinka, no a o kněžce raději nemluvit, ta měla sex appealu jako sousedovic doga). Je tady pár zajímavých nápadů, z nichž by "vážní" filmaři nasekali hned trilogii, ale je fakt, že celkově to prostě bylo slabé a blbé, i když to pobavilo. ()

SOLOM.

Tvůrci se zde snažili vytěžit především na obsazení miláčka žen z Pobřežní hlídky (David Chokachi), který už ovšem má své nejlepší léta za sebou - tím myslím především úspěšné role a potom účast chlapíka z Hvězdné brány (Amendola), který kromě své maličkosti přinesl do filmu i spoustů nápadů od svých chlebodárců. I tak si však myslím, že tenhle kousek je průměrnou podívanou a rozhodně není ztrátou času. ()

Big Bear odpad!

Ne, tohle rozhodně nebylo špatné! To bylo ještě o něco horší! Chápu, že to bylo efko, nebo géčko, ale i géčko se dá natočit s nulovým rozpočtem alespoň nějak. Tady tedy scénárista předvedl co umí. Herci melou naprosto tupé dialogy, když jim jde o kejhák tak se hihňají a pronáší vtipné průpovídky... Přijít k tomu v půlce, tak si myslím, že koukám na další díl Stargate a čekal bych, že se někde brzo objeví Jonathan J. O'Neill se svým US. Army teamem. Dokonce bych řekl, že tohle nedílo Stargate i zcela nepokrytě brakovalo. Zase jsme tu měli pyramidy, zase tu běhali opálení divoši v sukénkách a jako zbraně sloužily ,,střelné oštěpy'' podobně jako ve Stargate... Myslím si, že kdyby úplně na konci nám tvůrci ukázali něco z toho sexu v jídelně, mohl film získat pár hvězdiček. Takhle je to bohužel za - ODPAD. ()

drankeryth

Na tento film som sa tesil, pretoze som mal chut na nejake sci fi. V niektorych momentoch mi tento film bol podobny zo Stargate. Myslim tie tycove zbrane, ktore vystrelovali nejake namodrale paprsky. Zaciatok filmu ma zacal aj trocha bavit, ale ked uz ukazali tych martanov, tak sa ten dej filmu nejako utapal v nic nediani, ktore ma donutilo bodovat tento film nizsim hodnotenim, ako si aj zasluzi. Hlavny vodca martanov, ktoreho si zahral herec Tony Amendola aj hral v zmienovanom serialy Stargate. Martanski vojaci by akoby vypadli z nejakeho filmu o gladiatoroch, tak boli obleceni. Na tele skoro nic nemali oblecene, ale hlavne ze skoro celu tvar mali pokrytu nejakou kuklou, z ktorej len tak tak videli:) Co sa tyka subojov s tymi tycovymi zbranami, tak ma to skor viac pobavilo, ako by som na to cumel s otvorenymi ustami:) Trapny suboj bol s jednym martanom, ktory mal tvar zakrytu nejakou helmou. Ked mu ju z tvare odrazil jeden typek, tak tu prvykrat ukazali aj tvar toho martana. Moc sa nelisil od ludi, akurat ze mal pokresleny ksicht a oci s inou farbou kontaktnych sosoviek, ako byva u ludi. Ale najviac ma pobavilo, ako sa tvaril, jeho vyraz tvare mal naznacovat aky je tvrdas a neporazitelny:) Trikove efekty celkom usli, ale mohli byt aj lepsie. Celkove resume je, ze film zo zaciatku bol celkom zaujimavy, aj to prenikanie do vnutra zahadnej pyramidy sa dalo zniest, ale objavenim sa obyvatelov tejto pyramidy ma to uz bohvieako nebavilo. ()