Vizuálne ohromujúcou a strhujúcou akciou vtiahne James Cameron diváka späť do úžasného sveta Pandory, vďaka čomu pôjde o filmový zážitok najvyššej intenzity. Dej sa odohráva po uplynutí viac ako desiatich rokov od udalostí z prvého filmu. Avatar: Cesta vody prináša príbeh rodiny Sullyovcov (Jakea, Neytiri a ich detí). Sledujeme hrozby, ktorým rodina čelí, odhodlanie, s ktorým si jej členovia poskytujú pomoc, zápasy o prežitie, i tragédie, ktoré ich postihnú. (CinemArt SK)

Renie42

Po tolika letech jsem se dočkala pokračování. Příběh vás tak vcucne, že mě ty tři hodiny utekly jako voda. Aspoň se nám zase o něco více představila Pandora a nové druhy obyvatel i zvířat. A opět Cameron ukázal, jak škodlivý je lidský druh, kam vstoupí, tam válka, zbraně, pohroma. Ani mi nevadila velká absence děje, ale svým způsobem to jakýsi příběh byl. Jen ten Spider, nevím, co od něj čekat a doufám, že se více dozvíme o Kiri, která je zajímavá postava filmu. ()

DoNotCross

Asi jeden z nejkrásnějších filmů všech dob, která z půlky Marvelovek dělá bezmála amatérské omalovánky. Cameron vrší jeden opulentní záběr za druhým a stíhá u toho ještě citovat svojí filmografii. I přes obří stopáž zvládá nenudit, film nikdy neztrácí na tempu, pořád se děje něco zajímavého. Příběhově druhý Avatar nakousne neuvěřitelně moc zajímavých témat - s jedním každým z nich by si jiný film vystačil po celou stopáž. Hned tři postavy řeší otázku své identity, Jake Sully chvílemi působí ambivalentně, záporák se zase sympaticky polidšťuje... všechny tyhle linky zůstávají bohužel jen naťuknuty a nakonec hrají prim je moudra o rodině a posvátné přírodě, což je místy na hranici kýče. I přesto jsem to Cameronovi sežral i s navijákem a na trojku mu přijdu, ale trochu se bojím, aby se nám avataři neutopili na mělčině prázdných příběhových klišé. Byla by to ohromná škoda, protože tenhle svět má potenciál na úrovni Duny. ()

boltCZ

Krásný vizuál, hezká podívaná. Obsahově se ale jedničce zdaleka nemůže rovnat. Nesmyslné situace, chabý scénář, celkově nedotažené, málo vysvětlené a plné hloupých příběhových berliček. Nové postavy schůdné, nijak zvlášť zajímavé. A pár fajn sci-fi hraček a zvířátek. Jinak promrhaný potenciál.50% ()

Mamlas

Hezké barevné obrázky a spousta kreativity, to se nedá popřít. Do příběhu je bohužel smatlané snad všechno, co koho napadlo, tak to působí často trochu neuspořádaným dojmem. V prostřední hodině se neděje nic, to mohli vynechat. Též mohli podstatně zkrátit předlouhý ubečený konec. A kdyby tam bylo méně děcek, či byly jen někde okrajově kdesi v pozadí děje, tak by to taky prospělo. Kdyby to byl 5dílný seriál, budiž i ta šílená stopáž, ale na celovečerák by to chtělo hodně vaty a prostojů odstřihnout. Takže ano, jako fakt dobrý v pár směrech, ale docela špatný v několika jiných. (56%) ()

ostravak30

Druhý díl Avataru má vše, co jednička jen naznačila. Více efektů, ještě propracovanější příběh, vizuální show. Efekty jako takové asi netřeba komentovat. Avatar nabízí něco, co nikdo jiný v historii filmu nepřináší. Něco zcela nového, jedinečného a průlomového. Svět filmu otevřel po více jak sto letech novou kapitolu. Vizualizace doslova bere dech. Avatar: The Way of Water je oproti jedničce barevnější, vizuálně působivější, předvádí nové tvory, mořský svět takovým způsobem, že to člověku bere dech. Jestli si dobře pamatuji, tak oproti prvnímu dílu je lepší i hudba. Příběh jako takový staví hodně na soudržnosti rodiny, ale i národa jako takového. James Cameron díky hlavnímu tématu - tedy kolonizaci nové planety lidstvem může varovat i před zničením naší krásné Země. Její přírody, podnebí nebo vyhlazení živočišných druhů. Zda to bude něco platné je otázka, ale spíše ne. J. C. veliké příběhy umí. Nemyslím si, že je Avatar nějak zvlášť originální, co se děje týče. Je to prakticky recyklace stokrát použitého. Jenže k tomu se přidává šílená stopáž, vizuál hodný zastavení dechu a to celé zabalené jako naprosto senzační podívaná. Všeho, co bylo v jedničce je tu mnohokrát víc. Zbývá tedy poslední otázka. Co přijde po Avatarovi? ()

Luciee113

Nádherně natočené... Tomu žádná výtka. Ale proč mě PROBOHA připadá, že je v tom filmu nejdůležitější pomsta, pomsta, pomsta. Fakt trapný. Až se bojím dalších dílů... ()

Tominni

Nádherná podívaná, což ale už u druhého dílu není překvapení, ale ty tři hodiny v kině utečou jako voda. Film bych rozdělil na tři díly (rodina, moře, boj), všechny mají něco do sebe. Celkově motiv rodiny tentokrát rezonuje celým filmem. Dvojky to mají vždy těžké, ale za mě je to ucelenější než jednička a vlastně i lepší - i s odkazem na Bílou velrybu. ()

Kimkong

Dějová zápletka není nijak úchvatná, ale to se čekalo. Jede se na vizuál. Pěkná voda, pěkné lesy, pěkné hory. Pěkný flora i fauna. Akční scény dobře zvládnuté. Co jsem od filmu čekal, bylo více Subnautiky. Větší hloubky, více průzkumu nových věcí, více větších monster. Dostal jsem takový mix Titaniku a Jurského parku. Hudba také nebyla nijak extra zapamatovatená. Co se postav týče, tak rozhodně nejzajímavější mladá Ripleyová (Kiri se svými schopnostmi, u kterých je škoda, že jich nebylo více a s větším dopadem a větší reakcí od spojenců. Další je pak Payakan, který dokonale trolí lovce. Ostatní jsou až někde vzadu. ()

JosefTomas

Prvního Avatara jsem po pár reprízách i s odstupem času docenil na krásné 100% hodnocení a to prosím z počátečních 85%. Dvojka u mě startuje ještě s 5% navrch a momentálně mi k plné palbě schází prvenství a na objem příběhu "delší" stopáž. Jinak ale Cameron na poměry svého kolosu odbíhá a riskuje, což u nejdražšího fenoménu poslední doby příjemně překvapí a je vidět, že je stále svým pánem nad celým tímto projektem. Nedělá mu totiž problém po prvním aktu záměrně zastavit celý děj a představit úplně nový svět v té nejvíc dech beroucí expozici, jakou svět viděl, a přesto vždy včas uhnout a vrátit věci na kolej, aby se bavili i ti ostatní. Vizuálně je to krása, obrovský skok a hlavně je to pořád stejně dobré, jako dřív. Avatar 2 sice několikrát škobrtne (někdy i záměrně), ale pořád utíká všem blockbusterům dostatečně rychle, aby byl morálním vítězem. Jestli i definitivním se uvidí v několika týdnech. Mým soukromým vítězem je však už nyní a jestli bude i něco víc, to možná ukáže čas, nebo jako v případě jedničky - extended cut. Momentálně zůstanu u 90% a jednou možná půjdu výš. Ale zřím tě Camerone, neboj. ()

PAVLIS

50% Ve 3D a na velkém plátně je první polovina nádherný výlet do exotického vodního světa a ta druhá ucházející akce. Jenže co z toho, když vše stojí na totálně černobílých, otravných až debilních základech. I pohádková jednička měla propracovanější scénář. Jestli půjdu na další díly, tak jedině kvůli čím dál tím raritnějšímu 3D. Kvůli natěšenosti na pokračování „příběhu“ určitě ne. PS: Dabing je snesitelný. ()

PeterFLJilek

Keď si predstavím, že rozpočet na tento film sa vyšplhal takmer k pol miliarde dolárov a že sa špeciálne iba preň vytvárali nové technológie – hádam aj vyše desaťročie –, nehovoriac o tom, že Cameron rovnako dlhé obdobie zasvätil písaniu scenára, tak tento nechutne gýčový melodramatický výsledok, kde sa zlátali scény z Terminátora, Titanicu, Votrelcov, Jurského parku, Knihy džunglí, Pocahontas, Posledného Mohykána a Šmolkov, je výsmechom nielen vedeckej fantastike a imaginácii vôbec, ale celej ľudskej civilizácii. Narodil som sa naozaj v hnusnej dobe a budúcnosť je priam desivá: bude ešte trojka a štvorka, možno desiatka. Hviezdičku dávam marketingu za to, že na tejto odpornej sračke zarobili k dnešnému dňu vyše dve miliardy. Zabite ma! ()

ESW

Asi by se to sledovalo lépe na Maledivach s nohama po kotníky ve vodě. Takhle na suchu je to spíš nekonečnej spořič. (Proboha zastavte někdo Camerona, ať další díly netočí. Stačilo, chápeme.) ()

Vämpiriüs

Výborná podívaná na vodní svět s příjemnou atmosférou. Děj se postupně rozvíjí a divák má možnost seznámit se s prostředím. Akčních částí je zde celkem málo a víc se Cameron zaměřuje na vodní svět. U konce mi jeden prvek velmi připomínal film Titanic. ()

kubas369

6/10. Já nevím. Tahle variace na šmoulí indiány jde prostě mimo mě. Opět po vizuální stránce opulentní věc, která dokáže místy zabavit, ale to je prostě všechno. Postavy mě nezajímají, akce je nudná a příběh prostě rodině tuctový. Jo jasně má to nějaký ten přesah, což docela funguje ale to mi nestačí. Co mě zaujalo asi nejvíce, že si tady Cameron začíná v jistých momentech připravovat půdu pro větší eventy, které by mohly být potenciálně zajímavé. Takže rozhodně trojce dám v kině šanci a uvidím. ()

tavvva

Přesně z tohoto jsem měl obavy. Škoda, že se tolik let piplal Cameron s technickým provedením a nevěnoval trochu víc času ději a scénáři, aby nemusely některé scény skončit s nálepkou "trapné, naivní a pitomé". Film tak sbírá body hlavně na klidných místech a naopak na afektovaných bojůvkách plných iracionálního jednání a chaosu je ztrácí. Postavit tak velký kus filmu na dost nevěrohodné touze po pomstě, byl podle mě hrozný přešlap. V USA holt neznají české přísloví "dvakrát měř, jednou řež". Tady to chtělo moc dobře si rozmyslet, co chtěl vlastně udělat a pak tomu teprve začít dávat podobu. ()

derive

Za to technické zpracování, ikdyž u více jak 3-hodinového filmu si Cameron mohl odpustit ty zrecyklované scény. Jak ty koncepční, tak ty naprosto identické. Taky dramatické triky byly dost okaté. Některé elementy byl dost cringe - Spider Vader... Celkem se mi líbila znovuzrozená postava Sigourney Weaver. Ale stejnak mi vadí, že je to podle té samé šablony jako originální film. ()

kiros179

Technicky dokonalé, tam není co vytknout.  Přípěhově plitké, bez jediného překvapení a nějaké postavy absolutně nesmyslné až k nesnesení (Spider - wtf).  Čekal jsem více, tak možná příště.  65% ()

DoubleJack

Když ono je to tak nějak stejné jako první Avatar a to se všemi plusy i mínusy. Na jednu stranu uchvacující přírodní scenerie neprobádané Pandory, na druhou stranu šablonovitý děj plný patosu. Zatímco ale v případě prvního dílu, nápadně inspirovaný klasikami jako Tanec s vlky nebo Poslední samuraj toto vše šlo pro vší tu krásu okolo odpustit, po druhé se to jenom přeci skousává o poznání hůř. A i když ke mě celý rodinný aspekt promlouval nadmíru silně a příjemně, zastihl jsem se, jak potají sleduju hodinky a tlačím nekonečnou stopáž k závěru. Uvidíme, kam se vydá trojka, Bro. ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara