Vizuálne ohromujúcou a strhujúcou akciou vtiahne James Cameron diváka späť do úžasného sveta Pandory, vďaka čomu pôjde o filmový zážitok najvyššej intenzity. Dej sa odohráva po uplynutí viac ako desiatich rokov od udalostí z prvého filmu. Avatar: Cesta vody prináša príbeh rodiny Sullyovcov (Jakea, Neytiri a ich detí). Sledujeme hrozby, ktorým rodina čelí, odhodlanie, s ktorým si jej členovia poskytujú pomoc, zápasy o prežitie, i tragédie, ktoré ich postihnú. (Cinemart SK)

Azrail

James Cameron nás konečně vzal zpět na Pandoru a byla to opravdu přenádherná podívaná, v níž se s námi podělil o další kousek svého světa, který je plný života a byl krásný pocit se do něj opět ponořit, neboť je to svět, který prakticky není možné rozeznat od reality. Vizuálně 15/10, zde vůbec není o čem diskutovat.  Co se tempa filmu týče, zde už to tak dokonalé není, tedy předpokládám pro většinu lidí. Mě totiž poněkud utahanější a pomalé tempo vůbec nevadilo a naopak jsem si užíval krásy Pandory, ovšem plně chápu, že ne každý to tak bude mít.  Samotný příběh je opět velmi jednoduchý, přímočarý, plný opravdu vynikajících akčních pasáží i klidnějších hloubavých částí a zde jsem dostal přesně to, co jsem očekával. Vytknul bych snad jen to, že lidští antagonisté se zde až příliš zaměřují jen na to, aby zabili Jakea, což lze pochopit u Quaritche a dalších Rekombinantů, ale jinak moc nevidím důvod, proč by lidé měli vynakládat tolik peněz a životů jen kvůli Quaritchově osobní pomstě, protože globálně pro ně Jake, který chce pouze ochránit svou rodinu, nepředstavuje žádné velké nebezpečí. Co bych ještě vytknul jsou poněkud šablonovité a mnohdy černobílé postavy, které dělají přesně to, co se od nich očekává a nedočkáme se tu žádného většího zvratu. Samotné postavy jsou fajn, všechny nové dětské/puberťácké posily jsem si celkem oblíbil (ačkoliv mi cca 2/3 filmu trvalo, než jsem je od sebe začal pořádně rozeznávat) a chemie mezi nimi byla perfektní. Ale ta šablonovitost je prostě celkově trochu sráží. A neskutečně mě tu od začátku až do konce srala Neytiri, která jako by úplně ztratila mozek. Každopádně i přes své menší chybky se stále jedná o naprosto skvělý snímek, který jsem si velice užil. 8,5/10 ()

rezzzy

O chlup horší (příběh) než první Avatar, přesto stále pět, neboť jednička podle mě ulítla mimo ČSFD barometr :-))) To je Ten Film, na který se chodí do kina. Děkuju! ()

Alois88

Už první Avatar neoplýval silným dějem. Viděli jsme v něm 100x viděné, internetem dokonce kolovalo, že scénář byl okopírovaný z nějakého jiného filmu. Co je na tom pravdy netuším. Film mě přesto uhranul. Svět Pandory byl překrásný, trikové efekty dechberoucí, obsazení sympatické a některé scény nezapomenutelné. Dodnes si film kdykoliv rád pustím. Podruhé to ale Cameronovi nesežeru. Vzal v podstatě stejný děj a dal mu nový, opět dechberoucí kabát a to je vše. Dokonce i dějové zvraty mi připadaly téměř stejné. Po audiovizuální stránce je to krása, ale jinak se nás režisér snaží utáhnout na vařené nudli. A co bude dál? Další díl bude opět stejný, jen se přesune na sopečné ostrovy? Bojím se, že Cameron přesunul svou kariéru na Pandoru na trvalo a je to škoda, protože pět stejných filmů opravdu nepotřebuji. ()

DaweForeman

Tak nebešťané se vrátili zpátky na Pandoru a tentokrát v plné síle. Krom odvety se samozřejmě zaměří na cenné suroviny, které tentokrát nebudou v zemi, ale v moři. A tak se nám příběh přesouvá z pralesa do vodní říše. Cameronovi musím uznat to, že ony vodní scény - jejich zpracování a jak se to natáčelo - jsou něčím nevídaným, ale bohužel je na příběhu vidět jak kopíruje sled událostí jedničky v trochu jiném provedení. Navíc ona situace s jedním překvapením v podobě určité postavy je zaprvé sice nečekaná, ale na druhou stránku zase příliš klišovitá a od tohoto bych očekával trochu jinou úroveň. Obecně je to samozřejmě velice pěkná podívaná, která není pouze o akci, ale také dalším poznávání Na'Vi, kdy na člověka dýchá vysloveně dané idylické prostředí. Jen je škoda, že jsem to neviděl v 3D v kině a možná bych z toho byl trochu více paf. Po hudební stránce jsou to ty samé známé tracky z jedničky, akorát mají trochu jiné provedení a pak je tu pár nových neméně zajímavých tracků. ()

HarqAlAda

Cameron týmto založil nový žáner - dobrodružný dokument. Akoby mal ambíciu našróbovať tínedžerské dobrdružstvo na doteraz známy svet Pandory. Keďže ja som veľké dieťa, rád by som si také dobrodružstvo užil, to by som však nemohol poznať Avatara "jedna". Musím porovnávať (spoiler na Avatar 1). Pripomínam si, že Toruk Makto od svojho prerodu bojoval na strane Pandory a jej ekosystému  v ktorom Na'vi sú "len" jedna jej súčasť. Zjednotil kmene a priviedol ich k pochopeniu o boji s Nebešťanmi ako jedinej ceste v prežití Na'vi a ich sveta. V tomto svete Eywa ako celok a rovnako aj každý živý prípadne neživý tvor pochopili, že (v koncepte na Zemi známom ako Gaia) je každý zodpovedný poraziť Nebešťanov pre zachovanie obývateľnosti ich sveta. Zdá sa mi, že v jednoduchučkom príbehu tohto snímku sme vyššie uvedené úplne popreli na viacerých úrovniach, kde tá individuálna - vzťah ochranca rodič vs. ochranca Pandory, je paradoxne najmenej problematická. Čo už som nevedel úplne udýchať je ako sa Eywa redukovala na pasívny "nástroj" slúžiaci potrebám Na'vi. Prepojenie ekosystému a jeho personifikácia v "postave" Eywy akoby už neexistuje. Toruk Makto, a s ním aj Eywa, akoby dostali selektívny reset pamäte a odmietali akceptovať realitu, aj keď práve motivácie ústrednej dospeláckej dvojice by sa dali vysvetliť v náväznosti na ich predošlý príbeh, na čo si napriek nadpriemernej stopáži scenárista nenašiel miesto. Kontinuitu som necítil okrem geografických miest a starých "zvieracích známostí" z Pandory. Skutočne chrumkavý vizuál preto pôsobil vyprázdnene v kontraste s posolstvom predchádzajúceho snímku. Áno, mali sme tu variácie na Moby-Dicka, z ktorého paradoxne najautentickejšie pôsobili piesne skladané veľrybami, čo však pre Pozemšťanov predsa nie je žiadne sci-fi. Postava Kiri najzaujímavejšia pre jej záhadný potenciál a celkový koncept. Vzťahy medzi tínedžermi a celkovo mládežnícka optika rozprávačov ako ústredných postáv mi imponuje. Ako násťročný by som to asi bral omnoho viac. Žánrovo najviac sedí "dobrodružný" a chýba "dokument". Naozaj dúfam že tento jeden diel bude v kontexte nasledujúcich dielov popretý rovnako ako je "jednotka" popretá ním samým. ()

papadoce

Jeden z najlepších režisérov v histórii filmu sa vrátil po trinástich rokoch, aby nám vo viac ako troch hodinách nádherných pohyblivých obrázkov, vyrozprával další príbeh Pandory. Hovoríme tu o vizuálnej dokonalosti vymazlenej do najmenších detailov. Vizuálne stvárnenie lesa na Pandore a tamojšieho života bolo krásne, ale to čo priniesla voda, to bolo že WWWWAAAAAWWWW. Niečo nevídané a doposiaľ nevidené. Pri tomto môže taký Aquaman kvalitu záberov pod vodou iba veľmi ticho závidieť. Mnohí tu v komentároch vyčítajú Cameronovi plytkosť príbehu, či scenár bez hlbšieho vykreslenia postáv. Nič také sa tu nestalo. Podľa mňa Cameron presne vedel čo chce natočiť a to aj urobil. Mne osobne príbeh a jeho hĺbka postačovali, Pandora bola úžasná, vizuál a akcie prvotriedne. Cesta vody po všetkých stránkach prekonala prvého Avatara a moje očakávania od dalších častí sú nekonečné. Jedna z najkrajších fantasy ever. Desať hviezd. ()

Welulu

K dalšímu Avatarovi je třeba přistupovat s tím správným pohledem - který nemůže být upřený pouze na zápletku, jinak může přijít lehké zklamání. Stačí se soustředit na to důležité, což vždycky byl u Avatara svět Pandory a interakce jejích obyvatel (i vetřelců)…Technologická stránka samozřejmě špička bez konkurence. ()

Tomacek

Mohu říct, že podobný film krom prvního Avatara prostě neuvidíte. Co se týče grafického zpracování je samozřejmě lepší než u prvního dílu. Začátek mě osobně až tolik nedostal, ale pasáže objevování podmořského světa jsou ty nejlepší. Když je tu nějaká akční scéna také velice kvalitní. Dost se tu hraje na ty rodinné vztahy, takže vy jako divák sdílíte strah o rodinu i s Jakem (Sam Worthington ). Někdy se to trochu táhne (zvlášť při posledních akčních pasážích), ale samotný konec mě hodně dostal...U tak nádherně graficky zpracovaných scén vám bude docházet dech. A proto se zhluboka nadechněte, protože ať už si na film uděláte názor jakýkoliv, je dobré ho vidět v kině...5 hvězd ()

Dejvecd

// "So what does her heartbeat sound like?" "Mighty!" // No a čo, že je to klišé, no a čo, že tam pár vecí nedáva zmysel, aj tak to je faking úžasné. Jednotka bude navždy favorit, ale James Cameron si po dvojke Terminátora a Votrelcoch (čiastočne aj dvojke Ramba), môže na konto pripísať, ďalšie vynikajúce pokračovanie. A my môžeme byť vďačný za tento úžasný vianočný darček, ktorý nám nadelil. Avatar: The Way of Water, je totižto parádny zážitok s až nereálne úchvatným vizuálom, ktorý si tú nomináciu na Academy Awards viac ako zaslúži. Zároveň nám Cameron predstavuje fantastický svet, ktorého mytológia, určite dala veľkú prácu vytvoriť (už len ten návrat do magickej Pandory je AAA záležitosť). Svet, ktorý je plný skvelých postáv, ktoré dostanú dostatok priestoru na to aby sa do nich divák vžil a cítil ich emócie. Svet plný postáv, ktoré boli skutočne sympatické (aj ten Quaritch, ktorému by som najradšej vyprázdnil zásobník do hlavy) a ktorým som na plátne fandil. Okrem toho tu dostaneme príbeh, pri ktorom som sa nejeden, krát chvel a mal zimomriavky, a pri ktorom mi nejeden krát ukvapla slzička. Som hrozne vďačný, že v Hollywoode ešte stále vedia natočiť poriadny sci-fi/fantasy blockbuster, ktorý si ešte niekoľkokrát pustím znova. Zároveň, čakanie na trojku, štvorku, päťku bude teraz nesmierne netrpezlivé a už sa neviem dočkať ako sa do sveta milovanej planéty ponorím znova. 8/10 Ďalšie pokračovania? Sypte to sem! // "The way of water connects all things. Before, and after your death." // ()

OJan

Nutno podotknout, že jsem si pro své druhé zhlédnutí tohoto, pro mě nejočekávanějšího snímku roku, opět zašel do našeho malého městského kina, které tentokrát praskalo ve švech, i přesto, že šlo o 2D projekci. Navíc zase drtivá většina návštěvníků hlasovala pro pauzu v polovině filmu, pro kterou jsem já opravdu nehlasoval. No, příště už se opravdu vypravím na 3D projekci se vším všudy a bez pauzy v půlce. Ale teď již k filmu: Příběh je v porovnání s jedničkou slabý. Kdežto tam mě děj všestranně pohltil, zde mě zanechal absolutně chladným a tak nějak jsem nepochopil, proč vedle mě začalo na konci pár lidí brečet. Podobně jako u jedničky, se i zde dá příběh rozdělit do tří částí. V té první mě Cameron nechal absolutně v rozpacích a štve mě, že se nebešťané objevili asi po 15 minutách filmu. Jednoduše jsem si myslel, že film nabídne ze startu nějaké to putování Pandorou. Toho jsem se ale dočkal v druhé části, kde nám James Cameron servíruje ono mnou kýžené putování jak se sluší a patří a rozšiřuje faunu a flóru Pandory zase o kus dál. Ano, řeč je o podvodních scénách, které momentálně považuji jako špičku kinematografie co se vizuálu týče. Zkrátka i přesto, že jsem tento film doposud viděl jen ve 2D, tak je vizuál naprosto bezkonkurenční. Při sledování těchto scén jsem zapomněl na plytký děj, avšak velmi rychle jsem si na něj zase vzpomněl. Zde se dostáváme do třetí části, kterou je závěr. Ten tvoří extrémně přemrštěné akční scény, vizuál zůstává v pozadí a mírně zde pozbývá na kráse. Na filmu bych chtěl mimo vizuál, vyzdvihnout ještě kameru a hudbu, u které jsem se modlil, aby to nedopadlo špatně, když je teď namísto Jamese Hornera skladatelem poměrně neznámý Simon Franglen. Naštěstí to špatně nedopadlo a na světě je další skvělý soundtrack. Na třetího Avatara se těším, děj je dobře otevřen. Tak snad se dočkáme podobné podívané jako v případě prvního dílu. |80%| ()

PlayEasy

Člověk by asi nikdy nevěřil tomu, že Cameron kdy natočí film, kde je víc vody než v Titanicu. Ale stalo se a PŘEDLOUHÉ čekání dospělo ke konci... Vizuálně naprosto odzbrojující velkofilm, který má opravdu vše, co je potřeba k naplnění velmi vysokých očekávání. I přesto nás The Way of Water narozdíl od svého předchůdce neposadila na prdel, a tudíž nevíme, jestli to třináctileté sucho Jamesovi odpustíme. Každopádně, ať už je to jakkoliv, takové blockbustery dnes už nikdo netočí. Zaplať pánbůh za ně a za vynález jménem 3D brýle ;) 90% ()

koty2201

No čo k tomu dodať. Prvého Avatara som videl ako ešte 12-ročný a teraz mám skoro 26. Bohužiaľ, nestihol som si ho pozrieť v kine (najprv ma naň nik nezobral a teraz som bol počas obnovenej premiéry chorý). Takže toto je môj prvý Avatar v kine. Po tom, čo skončil mám chuť si dať tretí diel. Držím palce tvorcom, aby sa im podarilo si zarobiť toľko, aby sme sa dočkali viac ako len jedného pokračovania. Hneď ešte takto na úvod musím dodať, že kto môže, bežte na to do kina. Takýto zážitok sa už možno nikdy v kine nebude opakovať. Možno to teraz znie, že to je pre mňa teraz najlepší film roka 2022, ale nie je. Avšak nemal k tomu vôbec ďaleko a takto sa delí o prvé miesto spolu s marcovým The Batman od Matta Reevesa. Čo sa týka príbehu, tak je tu menšie déjavú z roku 2009. Lenže nie až tak úplne. Áno, opäť sa nejedná o film s nejakými hlbokými filozofickými úvahami a ani o nejaký zamotaný dej s kvantami lore informácii ako väčšina filmov od Christophera Nolana. Najdôležitejšie však je, ako dobre a kvalitne tento klišé príbeh natočíte. No poviem vám, že až na pár drobností, kedy dochádza k miernej nevyváženosti (niektorým prvkom príbehu sa venuje príliš veľa času, niektorým príliš málo), to James Cameron zvládol na takú dvojku s hviezdičkou. Dokázal ma dojať, rozosmiať, nadchnúť aj naplašiť. Na to treba veľa talentu, aby sa to podarilo hlavne u mňa (teda až na dojatie, lebo to dokáže u mňa čokoľvek :D). Na druhej strane musím povedať aj tie nemilé veci a to, že Cesta vody trpí na jej veľké množstvo postáv. Pretože aj napriek 3 aj štvrť hodine sa mi nedokázali všetky postavy predať dostatočne. O veľa postavách nepoznáme ich históriu a story background. Aj preto nie vždy u mňa emócie fungovali tak, ako to autori zamýšľali. Dá sa povedať, že celý film je rozdelený na pomyselné 3 dejstvá aj keď na môj vkus niektoré scény sa dali naozaj o trochu skrátiť a v pár momentoch som sa trochu nudil. Toho je však vo filme minimum a nemal som pocit, že je film príliš dlhý. V prvej časti máte rekapituláciu udalostí od konca prvého filmu, ktorý v rámci príbehu končil pred 15 rokmi a preto potomkovia Jakea a Neytiri majú vo väčšine pubertálny vek, kedy sa každému dieťaťu bláznia hormóny. Príde odhalenie dôvodu, kvôli ktorému je tu RDA znova. Ďalej sa ocitáme v klane Medkayna, kde sa rodina Sullyovcov musí skrývať a nájsť si útočisko. Učia sa žiť novým spôsobom vo vodnej oblasti Pandory, zoznamujú sa so životom vo vode, utvárajú sa vzťahy medzi rodinou a kmeňom Medkayna a posledná hodina je opäť šťavnatá akčná jazda a boj o holý život. Paradoxne sa to celé končí dosť otvorene. Cesta vody sa výrazne zameriava na rodinu, ich puto a staré známe, že v jednote je sila a práve rodina je tým najdôležitejším putom na svete. Emócie nechýbali ani tu a vyobrazenie rodinných vzťahov je veľmi pekne podané. Prepáč mi to pán Diesel, ale tu skutočne funguje rodina a nie v F&F sérii. Samozrejme sa aj tu venuje Cameron prírode a jej ochrane. Pekný dôraz na to, aby sa ľudstvo spamätalo. Aj keď táto myšlienka v sérii Avatar nie je nová. Prepojenie s prvým dielom sa mi veľmi páčilo a aj to, kam sa to celé posunulo ďalej. Taktiež tu dôjde k zaujímavým prekvapeniam a zvratom a pár vecí sa načrtlo do budúcna. Takto by to malo byť - dostanete odpovede, ale nastolia sa aj nové otázky. Tu je to pokračovanie potrebnejšie ako po konci prvého Avatara.  Hudba je tu perfektná aj keď sa skladá skôr z pôvodných skladieb ako z nových, ale prešli istou úpravou. Každopádne už prvý Avatar mal extrémne dobrú emočnú hudbu z ktorej až mrazilo príjemne na chrbte a tu sa mi to stalo tiež. A musíme vravieť aj o vizuálnej stránke a CGI? Prosím vás pekne, krajší film vytvorený kompletne v PC dnes ešte neexistuje a je to také vizuálne dokonalé porno, že vás úplne zaklincuje do sedačky. Všetko pôsobí ako reálne a živé, až máte pocit, že sa toho môžete dotknúť a cítiť. Oči, vlasy, chlpy, zvieratá, príroda, zuby, koža … no totálne mi to odpálilo dekel. Cameron vytvoril ďalší vizuálny zázrak a posunul laťku veľmi vysoko. Je to tak krásne natočené, že si všetci režiséri musia vytiahnuť bloky a písať poznámky - takto sa robí CGI vo filmoch. Že Marvel? MCU filmy sú oproti tomuto nízkorozpočtová produkcia. Sorry jako. Takto nejak by som zhrnul dojmy z Avatara a ja sa budem tešiť na tretí diel. Aj keď tie 2 roky budú pre mňa dlhé čakanie. Avšak, keď som vydržal 13 rokov kvôli dvojke, tak 2 roky prejdú ako nič, však? () (menej) (viac)

Midar

I když tu tak viditelně chybí velkolepost a osudovost jedničky a scénář je v mnoha ohledech mnohem problematičtější a nesmyslnější, než by měl být, pořád to s přehledem strká do kapsy převážnou většinu blockbusterů, kterých jsme se za posledních pár let dočkali (snad jen s výjimkou Duny a druhého Top Gunu). Cameron tak opět dokazuje, s jakou jistotou a přesností je schopen všechno ukočírovat a suverénně předvádí učebnicový příklad blockbusteru se všemi jeho povinnými klady i zápory. Samostatnou kapitolou jsou pak samozřejmě úžasné vizuální efekty, které v plné kráse ukazují, jak dokonale mohou vypadat a fungovat, když na ně mají jejich tvůrci potřebný čas. Přesto všechno se ale nemohu zbavit pocitu lehkého zklamání. Ačkoliv je totiž vizuální stránka snímku naprosto špičková a kulervoucí, scénář obsahuje na můj vkus až příliš mnoho problematických části, a naopak příliš málo emocionálně nabitých scén na to, abych si snímek někdy chtěl pustit znovu. Více zde ()

hrumsrt

Po 13 letech jsme se dočkali jednoho z nejočekávanějších sequelů a James Cameron doručil, co slíbil. Člověk, který snad i klinicky usvědčeným perfekcionistou dostál svému slibu a vizi, představil další filmový požitek, který nepochybně je jedním z toho nejlepšího, co jsme letos dostali. Film, který přiláká diváka do kina a utvoří ze sebe něco více. I sám Cameron vybízí k výběru co nejlepšího promítacího prostředku.. Což o tom, když sedíte v sále s brýlemi na očích a začne se to do vás hustit, hned od prvních chvil cítíte, že jde o něco více. Technicko-vizuální stránka je úplně fenomenální a máte pocit, že herci ten modrý make-up vážně mají, či že dokonce ona rasa Na’vi snad někde vážně běhá. Vážně máte pocit, že film funguje jako jedno velké VR provedení, kdy navíc několikrát kamera přepne do first person pohledu a to už vyloženě slintáte… Když se tehdá první film objevil, byl to děsnej trhák, o kterým mluvili všichni. A mě tehdy zaujal i tím příběhem, který podle některých nebyl původní, ale až od tohohle filmu se začal parodovat napříč celým filmovým spektrem. Čekal bych, že žádný z Avatarů už se nemůže prvnímu filmu přiblížit a mám zatím pořád pravdu, ale Cameron ukázal, že je schopen nám ukázat záběry a scény, jaké jsme ještě nikde neviděli. Je to tak, Avatar 2 předbíhá celé současné blockbusterové držení a servíruje vizuálně nadčasový snímek… Již po třetí se opakuje Cameronovo propojení s vodou (Propast, Titanic) a i tentokrát si nejen potvrzujeme ale i gradujeme jeho umění. Zasadit naše, tentokrát nejen modré ale i zelené, „avatárky“ do vodního prostředí je nápad hoden nějaké ceně sám o sobě. Ale Cameron dokázal vodu proměnit ve víno. Voda ještě nikdy nevypadala takhle živě.. Příběhem není sequel lepší je nanejvýše podobný, ale podle mě v tomhle ohledu první snímek zkrátka nepřekonal. Obzvláště proto, že cílí na buď příliš podobné emoce, nebo zase na úplně odlišné a nějak nenachází ten balanc, jaký by mi vyhovoval. Snaha vést to přes rodinu a představit novou generaci postav tak i zapříčiňuje, že bych uvítal větší prostor tomu starému známému. A spíše musím překousnout, o kolik méně prostoru má nejlepší postava značky – Jake Sully. Do popředí se dostávají jeho děti a neberte mě špatně, rozhodně se podařilo je jako postavy plnohodnotně prokreslit a nakonec nemám problém s nimi fungovat a bát se o ně, ale zkrátka Jake a Naitiri to nejsou.. Nakonec ani nevěřím, že to mělo více než tři hodiny, jelikož ano je to pocitově dlouhé, ale takhle jsem to necítil a tvůrcům se dokonale povedlo vyvážit veškeré příběhové části. Nostalgie z toho tolikrát stříká, že je k zamyšlení, jak málo času potřebuje snímek, aby opravdu vešel do dějin a stal se ikonickým… Cameron tentokrát namísto záchrany lesů bojuje proti záchraně velryb, akorát že si k tomu vybral nejlepší možný způsob.. Očekával jsem další historický milník, namísto toho jsem dostal jen jeden z nejlepších filmů roku a vizuálně nejzajímavější zážitek dekády. Bez 4D to vážně nemá cenu. /viděno v kině/ 80% () (menej) (viac)

Olafson

Předpokládám, že ten film si své (minimálně) tři miliardy vydělá. Samozřejmě je to v podstatě jen prostoduchý "save the whale" a "rodina je základ státu" ekologický blábol, ale jak by řekl Šebánek, "Ty panoramata ! " Takhle jsem se navíc ve 4D Imaxu ještě nikdy nevytřásl a rozhodně ani nezmoknul. James Cameron je opravdu filmový vizionář a jeho fascinaci oceánem sdílím s ním, když oceán je pro 3D technologii jak dělaný. Mně osobně by se nejvíce líbilo, kdyby byl natočen pouze dokument z toho fantazijního moře, kde by byli detailně popisováni tam se nacházející fiktivní tvorové ve stylu běžného dokumentu National Geografic a žádnou akci bych ani tak nutně nepotřeboval. Komiksové filmy mě vůbec nebaví, takže nemohu posoudit detailně, zda nějaký náhodou není na podobné technologické úrovni jako Avatar 2, ale ty filmy, na které běžely před projekcí Avataru 2 reklamy, vedle tohoto filmu vypadají jako Cesta do pravěku. ()

Overclocker8

Po dlouhé době film, kde vizuální efekty nejsou jen CGI bullshit, ale vyloženě pastva pro oči. Pak oceňuji jednoduchý příběh, který plyne hezky chronologicky a ne formou různě se střídajících dějových linek, což mi na mnoha dnešních filmech přijde už opravdu otravné. Chyběl ale takový ten úžas z objevování toho, jak vlastně Pandora funguje, který byl hezky dávkovaný v prvním díle. Co mi opravdu nesedlo, byla ta oslava rodiny a neposlušných děcek, a ten podivný závěr. ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara