Vizuálne ohromujúcou a strhujúcou akciou vtiahne James Cameron diváka späť do úžasného sveta Pandory, vďaka čomu pôjde o filmový zážitok najvyššej intenzity. Dej sa odohráva po uplynutí viac ako desiatich rokov od udalostí z prvého filmu. Avatar: Cesta vody prináša príbeh rodiny Sullyovcov (Jakea, Neytiri a ich detí). Sledujeme hrozby, ktorým rodina čelí, odhodlanie, s ktorým si jej členovia poskytujú pomoc, zápasy o prežitie, i tragédie, ktoré ich postihnú. (Cinemart SK)

Akinaz

Skvělá podívaná na kterou se vyplatilo si ty roky počkat... nádherná kamera, skvělé  efekty a vůbec ničemu nevadil pomalejší rozjezd, protože vzhledem k té časové prodlevě nás fanoušky světa Pandora alespoň naladil na tu správnou vlnu a nechal nás se pomalu kochat a utápět v tom překrásném světě...už teď se těším na pokračování. A nelze nezmínit skvělé výkony hlavních představitelů, teré se za ty roky charakterově posunuly a i nových představitelů dosud pro diváky neznámých národů., Jedním slovem skvělé skvělé skvělé. Především ten podmořský svěr si mě získal všemi deseti a konec, který si nechává prostor pro další vývoj příběhu. Cameron je prostě borec :-)) 5* ()

jerzy1976

Jako jooo.....filmařina parádní. Ale ten wow efekt z prvního Avatara je pryč. Nic až tak nového pokračování nepřináší, jen místo létání a běhání se plave. Za mě zbytečně dlouhé, kratší stopáž by filmu prospěla - pokud se teda člověk rád nekochá oceánografickými záběry. Závěr čistě akční a nic co bychom už neviděli. Vůbec nemám teď touhu vidět film podruhé. ()

arowhill

Ty čtyři hvězdy jsem dal za efekty a zpracování protože to ještě od prvního dílu o něco vylepšili. Bohužel se to nedá napsat o příběhu, ten byl tak předvídatelný že to klidně mohli nazvat "Návrat" přišlo mi že tím že se stali rodinou ten přiběh jen osladili. Ten tředí díl nejpíš bude v podobném duchu, velká rodinná pohoda narušená vetřelci z hvězd. ()

Borec_z_Ovy

Cameron v tomto světě a na téhle planetě nemá žádnou konkurenci, je to taková anomálie, takový úkaz, je to jako by filmový Ježíš sestoupil na zemi z filmařskýho nebe a začal kolem sebe dělat filmové zázraky, protože neznám od něho film, který by si na sebe nevydělal ohromný ranec, nestal se nejvýdělečnější, nejúžasnější, nejepičtější a nezanechal v nás tak silný dojem a to nejenže jen na pár týdnů po shlédnutí ale i několik let a nestalo se, že by se z toho nestal kult. Je to neskutečné co on předvádí, s jakou precizností, bořící vždy veškeré filmové míty a hranice a když něco chce, jde si za tím, jednou za čas se rozhodne vytáhnout hlavu z nory a jde něco pořádného natočit a je to pak úplně nejvíc, kde nejen že každým svým filmem zvedá laťku výš a výš ale i obyčejný divák nemá při sledování pak ani šanci polknout a udržet čelist tak, aby mu nespadla úžasem na zem. U Camerona mě hodně mrzí, že je jenom jeden, táhne mu přece jen už na sedmdesát a ten až jednou zavře oči, filmový průjemysl půjde do sraček. Myslím si, že tolik k mému milostnému dopisu pro Jamese Camerona a teď k filmu. Jak říká hlavní postava Jake Sully, že to nejnebezpečnější na Pandoře je, že si ji můžete zamilovat až příliš a já si ji zamiloval už od prvního dílu. Cameron nám tady opět vypráví vypiplanou CGI ultimátní pohádku a pokračuje přesně tam, kde přestal minule. Jake a Neitiry splodí děti, které nám rostou před plátnem během pár vteřin, lidé jsou tady stále za ty zlé kolonizátory a stále se snaží o zázračné zdroje této planety, nejlépe celou planetu. Do toho dochází ještě ke vzkříšení Quaritche do podoby modrého šmouly a začíná hon na Jakea a jeho rodinu, a tak v rámci toho, aby Jake "Torreto" Sully ochránil svou početnou rodinu, jsou nucení odejít ze svého lesa a skrýt se někde na místo průzračných oceánů a trošku odlišného druhu. Tak nějak v kostce shrnuto a teď bych se vrátil k olizování Cameronovana anusu, protože ono se tady nic jiného ani dělat nedá, protože tohle je mistrovské dílo, každou vteřinu sledování jsem měl kůžičku husí, ani vteřinku jsem se nenudil, 3 hodiny mi civěním na tuhle omalovánku utekly jako moč do tepláků, jakože ani nevím jak a připadalo mi to celé jako 20 minut a já chtěl ještě, hltal jsem to, hltal a ono pak to přesunutí se do vody je na filmu to nejbombastičtější, protože jestli to někdo umí s vodou, tak je to James! Už má zkušenosti z Propasti, Titanicu a několik let se oddával i potápění. Všichni ti podmořští živočichové, svítící rybičky a podmořská krajina, bylo něco tak úžasného vidět, tady je prostě james jako ryba ve vodě. Bylo zajímavé pro mě taky sledovat i vývoj postav, hlavně Quaritche a ikdyž Quaritch je pořád záporná postava, už jsem měl chvílemi i pocit, že tam někde v hloubi duše dokáže něco cítit. Nelze zapomenout i na silný soundtrack, který už načal v prvním díle zesnulý James Horner, dvorní skládač melodii Jamese Camerona, a Šimon Franglen to po něm důstojně převzal. Měl to sice o to jednodužší, že už měl jakousi cestičku z prvního dílu vyšlapanou, ale to co přidal navíc ze sebe sama, tak za to se nemusí stydět, protože odvedl rozhodně dobrou práci a právě tento další silný aspekt hraje u Cameronovych filmů dost velkou a důležitou roli, nejen že to jsou u jeho filmu dobře napsané postavy, silné příběhy, ohromné triky ale i emotivní tóny každého filmu, které vám pomáhají v tom, aby ve vás umocnily pocity té dané scény a tady to bylo ozvučené na jedničku, protože kde už to bylo pro mě na hraně a já se fakt držel abych z těch dvou přehrad vedle mého nosu nepustil stavidla, přišel Simon z jeho Avatarskou srdceryvnou melodií a nepřímo mi řekl, že tady prostě budu brečet a já bulel jako želva. No je to bomba ta dvojka, ani na chvíli jsem nepochyboval, že by to nebyla senzace, jen jsem si říkal, jestli se James překoná, jestli překoná svůj první díl a s klidným svědomím musím říct, že se opravdu překonal, protože on se pro scifi doslova narodil. Více na mém YT ZDE () (menej) (viac)

NiftyJuice

James Cameron opět nezklamal a v jeho dalším technologickém skvostu ukazuje že není nutné vytvářet složité a komplexní zápletky k vytvoření kvalitního filmu. Cameron staví příběh opět osobitější cestou, kde se zaměřuje na rodinu Jaka Sullyho a boj proti lidem co se znovu snaží o osvojení Pandory a zabití Jaka. Ano i přesto že je zápletka dost totožná spolu s prvním dílem, tak zde se setkáváme s ještě emocionálnějším příběhem se skvělým vykreslením postav, ve kterém se opět soustředíme na environmentální problémy se kterými se v dnešní době bohužel setkáváme více než bychom chtěli. Nelituji jediné minuty kde jsem mohl sledovat jak se rodina Jaka Sullyho ztotožňuje s vodním světem nebo kde společně bojují proti zlu. Myslím že i v zde máme věci které bych vytknul jako byl například u spousty postav nulový charakterový vývoj, taky jsme zde často měli jisté nedomyšlené části kdy se divák jen může chytat za hlavu nad tím co vidí. Ale myslím že to vše jsou opravdu drobné chyby které je snadné filmu jako je tento odpustit. Za mě zasloužených 4/5 ()

Lukkas99

Jakoby to bylo včera, co jsem jako 10ti letý kluk seděl v kino sále a hltal naprosto vše, co na mě tehdy James Cameron se svým Avatarem vybalil. O to víc je zvláštní, že původně jsem na Avatara do kina vůbec nechtěl a měl k němu až nechuť, ale to kouzlo a energie, kterou Avatar v sále vyzařoval si mě po pár minutách naprosto získal! No a po různých spekulacích, zda vůbec druhý Avatar někdy v budoucnu vznikne, jsme se konečně po 13 dlouhých letech dočkali a do kin nám vstoupil druhý díl s podtitulem "The Way of Water", který s sebou přinesl i příslib od samotného režiséra Jamese Camerona, který oznámil, že můžeme počítat minimálně s trilogií a pokud druhý díl nijak zásadně v kinech nepropadne, můžeme počítat i se 4. a 5. dílem, který celou ságu završí. Co se týče dojmů z druhého dílu. Já, osobně jsem nadšen a asi jako většina si nemůžu vynachválit to nadpozemské zpracování! Panebože ta voda! Bezkonkurenčně nejlépe zpracovaný prvek vody ve filmech, který jsem kdy viděl! Dost tomu taky pomohlo, že záběry pod vodou se díky Cameronovi, který si to doslova vydupal, natáčeli ve speciálních bazénech, které nechal zkonstruovat speciálně pro druhého Avatara. A díky tomu, tak můžeme pozorovat naprosto dechberoucí záběry, ať už to jsou scény na vodě, scény, kde se naši hrdinové snaží začlenit do nového prostředí a přizpůsobit se mořským tvorům, které právě nový kmen Metkayina u kterého se děj z velké části odehrává, využívá. Dále scény, kdy jen z dálky, nebo z výšky pozorujete krásy moře a jak vlny lemují břehy ostrovů a především scény pod mořskou hladinou.... nepopsatelná nádhera a já osobně bych na tohle mohl koukat pořád dokola, protože něco tak nepopsatelně nádherného jen tak v jiném filmu nenajdete! Cameron si zkrátka natočil osobitý podmořský spektákl, který v současné době nemá po technické stránce žádnou konkurenci a kde vedle bohužel, ne tak propracovaného příběhu, především poukazuje a pokouší se předat poselství, jak jsme jako lidstvo, až nezdravě zkažení a nenasytní vlastní pýchou a touhou dobývat, podmaňovat a přizpůsobovat si vše k obrazu svému. A i když to na první pohled není vidět, tak svou planetu, která nám dává život pomalu, ale jistě zabíjíme. A i když to někomu přijde nepodstatné a bohužel i většinu civilizace ani nezajímá, že nám Země umírá pod nohama, tak by bylo celkem na místě položit si otázku: Co bude pak? Odletíme na jinou planetu, abysme jí stejně tak, jako v Avatarovi, kde lidstvo už svou planetu Zemi zničilo a ve snaze přežití odletěli na Pandoru, (planetu na které se příběh odehrává) a taky jí zničili? Opravdu tohle jednou chceme? Dalším problémem, kterým se film zabývá, je záměrné hubení pozemských i podmořských tvorů. Příkladem budiž asi jedna z nejlepších scén filmu, kdy lidští kolonizátoři loví Tulkuny (něco jako naše Velryby). Tím "jedna z nejlepších scén" myslím to, že Cameron tu až detailně poukazuje na to, jak lidé loví zvěř jen pro jednu určitou část, kterou potřebují, jako třeba sloní kly. A když toho dosáhnou, tak zbytek znetvořeného těla jen tak nechají napospas přírodním živlům. Tolik agrese, nenávisti a nepochopení, proč to lidé vlastně dělají, to vše v jedné scéně tvoří jednu z nejemotivnějších pasáží, až se mi z toho chtělo pomalu brečet, jak drastický dokáže člověk být a to jen kvůli vidině peněžního obnosu. Dojat jsem byl nejen z těchto negativních scén, ale převážně z těch pozitivních, kdy, jak už jsem zmiňoval výše, vám je do breku už jen z toho jak nádherně to vše vypadá a jak je vůbec něco takového možné a zkrátka děkuju za to, že mezi námi žijí člověk, jako právě James Cameron, který vám otevře oči a nastaví zrcadlo, abyste si uvědomili to, co jako lidstvo děláme špatně. Co se týče příběhu, nečekejte nic převratného, jako například u blockbusteru typu: Tenet (2020), Příchozí (2016), Interstellar (2014), Počátek (2010), Avengers: Endgame (2019), nebo trilogie Pán Prstenů (2001-2003). A i když jde v případě druhého Avatara o lepší příběh než, který měl jeho předchůdce z roku 2009, tak to zkrátka není zas tak nic úchvatného, což ale dokážete prominout, nebo aspoň v mém případě to tak bylo, jelikož zbytek je naprosto excelentní! Co je ale na příběhu velké plus, tak je to samotné zaměření se na ústřední postavy Jakea Sullyho (Sam Worthington) a Neytiri (Zoe Saldana), převážně na jejich děti, Neteyama, Lo'aka, Tuktirey, Kiri a Spidera. Kdy Kiri a Miles Socorro alias "Spider" jsou adoptovaní, ale i přesto ve snímku dobře vystavěni. Zkrátka ze všech pěti dětí je největší důraz kladen na Lo'aka a Kiri, kteří nejspíš v dalších pokračováních převezmou otěže. Obzvláště se mi líbila Kiriina linka, kolem které se dějí záhadné věci a bez jakéhokoliv rozumného vysvětlení je napojená na Eywu (Pandorské božstvo/živoucí organismus, který vše spojuje) a celkově náchylnější než kterýkoliv tvor na Pandoře. Cameron si zkrátka pohlídal mnoho věcí a detailů, které budou rozpracovány v nadcházejících snímcích a to se týče i záporáků, kteří se tu vracejí jak v podobě lidí, tak i v podobě "lidských Avatarů" tzv. "rekombinátů", do kterých byly vloženy vzpomínky lidského předchůdce. Tudíž se nám, už jak bylo jisté z trailerů vrací ústřední záporák plukovník Miles Quaritch, jen v reinkarnované podobě. Co bych tu ještě, co se postav týče, především těch hlavních, rád zmínil, byl neutichající strach a Cameron se na to i nejspíš dost zaměřil, protože kdykoliv se schyluje k bitvě a hrdinové se ocitnou v patové situaci, máte zatajený dech a jen se modlíte, aby z toho všichni vyvázli živí a to se děje téměř po celou dobu závěrečné hodiny. Detaily, které se mohou někomu zdát nepodstatné, ale jako celek tvoří komplexní, mistrovské dílo! Na závěr bych o druhém Avatarovi ve zkratce řekl jen to, že 13 let čekání se opravdu vyplatilo a na film, který činí něco málo přes 3h, kdy 1h je nostalgická, 2h vás naplno vtáhne do podmořského světa a 3h je čistou definicí blockbusterových zakončení, tak film i přes astronomickou stopáž plyne jako voda a Cameron do kin dodal kvalitně propracovaný, osobitý produkt, který nemá za úkol předat převratný příběh, ale myšlenku toho, zda si jako lidstvo konečně uvědomíme, že život a planetu máme jen jednu a je jen na nás zda jí budeme bránit, nebo se bohužel nikdy nepoučíme a budeme slepě následovat naše filmové "předchůdce". Celkem: 97%          Pro srovnání: AVATAR / (2009) / (95%) () (menej) (viac)

RecenzentM

Avatar: The Way of Water (2022) James Cameron sa opäť prekonal. Dlho očakávané pokračovanie Avatara. Film nás hneď hodí do deja monológom Jaka, ktorý nám vysvetlí, čo sa medzitým časom stalo. Vo filme sa zoznámime s novými  postavami, ktoré sú úžasné a majú originálny charakter. Zoznámime sa s novým prostredím Pandory. Nové spoznávanie prírody ju úžasné výrazne a prekrásne, je proste bezchybné. Príbeh je veľmi zaujímavý, do ktorého sa hneď ponoríme. Prepojenie postáv je na perfektnej báze, funguje skvelo. Každá postava ma vo filme svoj vlastný lore, a tak sa vo filme stretneme s viacerými cestami, ktoré zavŕšia do jednej veľkej. Neni divú, že Avatar: The Way od Water trhá rekordy. Cameron je režisér, ktorý vie, čo robí a robí to dobré. Hodnotenie filmu z mojej strany je 10/10 - Úžasný a záživný príbeh  - Perfektné nové prostredie plných noviniek - Veľa nových postáv  - Originálne príbehy postáv. Film je proste perfektný, nemám chýb. Je síce dlhý, ale to nie je problém, vo filme je všetko podstatné. Nemám, čo vytknúť ()

petr2

Příběhově nic převratného ale samozřejmě vizuální a audiovizuální stránka dělá 80% filmu a je to něco neuvěřitelného, tohle je prostě kinovej film který si nemůžete nechat utéct, ty tři hodiny utekli jako voda (haha, chápeš, jakoze The Way of WATER, takže voda…jsem vtipálek), které je tam opravdu hodně. 8,5/10 ()

Blade87

Logiku v tomto filmu nehledejme... ta tady proste neni... jinak film je nabuseny akci, skvelymi triky a i pribeh je dost dobry... uz bych to ale nenazval akcnim filmem, nybrz SCI - FI... za me ale rozhodne 5*, protoze ani necele 3 hodiny v kine se nebudete nudit... JW4 proste nezklame... reakce divaka, nikoliv kritika😆🙂... ()

vimluk_CZ

Tohle je opravdu projekt určený pro kina a speciálně pro 3D. V tom film opravdu vypadal neskutečně nádherně a i když příběh kope vedlejší ligu, důležitější je tu prostě ten world-building a ten je neuvěřitelný. Ve scénách pod vodou jsem si připadal jako v sedmém nebi. Nejsem si jistý, jak film vypadal ve 2D, ale mám sto chutí se do tohoto světa vrátit hned znovu. A opět ve 3D (a to jinak 3D moc nemusím). ()

bastian

Jediné čo je v tomto filme naozaj pútavé, sú koňské vtáky s ktorými sa dá spojiť copom.  nadšenie ma prešlo v momente keď na scénu nastúpil kaproidný motýlo-krokodíl. ()

Lukango

Na tenhle film jsem se do kina těšil, jako na žádnej jinej film předtím. Očekávání, díky perfektní propagaci, byla obrovská, ale i když byl film velice povedený, tak zcela očekávání nenaplnil. - Střih mezi pomalími a akčními scény byl až moc uspěchaný např. když na začátku kamera prolétá nad Pandorou za doprovodu skvostné hudby, tak se najednou provede střih na Neytiri, jak si zpívá písničku - Scénář lze často předvídat a nepřijde s ničím originálním (je tu ale mnoho skvělých momentů). Postavy nejsou nijak super napsané (kromě Loaka a Kiri), ale je tu několik povedených emotivních momentů. Problém jsem měl při závěrečné bitvě, kde Jake bojuje s Quaritchem, bohužel jsem však necítil strach o hlavního hrdinu. Potápění lodi (vznášedla) také nebylo zas tak napínavé, i když se o to snažilo a smrt Neteyama mě bohužel nerozbrečela. + Zvuk - skvělé audio, které převážně v prologu, konkrétně když se lidé vrací na Pandorou ve mně vyvolávalo velice silný emotivní dojem. + Herci tu jsou kromě Spidera skvělí (zamiloval jsem si tam Britaina Daltona - Loak a Stephena Langa - Quaritch, kterej měl často cool hlášky). + Kameru jsem čekal lepší, chtělo by ji trošku, podle mě, pomalejší, ale i tak byla velice povedená. + Hudba je epická. Vyzdvihnu opět počáteční přelet nad Pandorou, který mě naprosto odrovnal a měl jsem lehce husí kůži. + Efekty jsou kurevsky skvělí a jedná se, sice ne o revoluční krok v CGI jako tomu bylo u jedničky, ale o evoluční určitě. A vsadím všechno, že do příchodu třetího dílu v efektech žádný film Avatara nepřekoná. + Režie - Cameron je král blockbusterů a tečka! Celkové hodnocení: Toto je epickej blockbuster, u kterýho nikdo nesleduje Nolanovskej scénář, protože to taky nikdo neočekává. Lidi na to jdou, protože chtěj vidět akci a hlavně dokonalý efekty a to se tady rozhodně povedlo. Člověk je po celou dobu vnořený do krásy Pandory a rozhodně se nenudí. Film má 3 hodiny 15 min a mě film utekl neskutečně rychle. A jenom dodám, že Cameron prostě umí vyrábět filmy a strká marvelovky a ostatní současné blockbustery do hlubin pandorských oceánu. Známka: 7,5/10 ()

dolor

Nie som fanúšik ale technicky sme ešte nič lepšie nevideli a do tretieho Avatara ani neuvidíme. Nádherné je to. Ľudia od vizuálu tlieskam, skvelá práca. ()

lukas.7

Avatar 2 .. Dlho sme čakali na pokračovanie , dlho sa čakalo na skvost z Avatara , Dlho sa vnárali otázky bude to pokračovanie ozaj tak veľkolepe ako jednotka ? Musím otvorene napísať že toto veľ dielo sa podarilo všetkými desiatimi.. Film ma v sebe spirit ktorý bol aj v Avatar 1 no ale Avatar 2 zase o čosi zvýšil úroveň a dostal som emocionálne nabitú nalož ktorá mala veľmi pútavý príbeh a znova mala čo ponúknuť ... Druhé pokračovanie je veľ dielo mistra Camerona ktorý vytvoril a hodil znova latku extrémne vysoko ... 3hodiny a 12 min ktoré prešli ani neviem ako nakoľko film si ma vtiahol do svojho sveta doslova ako Eywa a nechal som sa unášať a len som pozeral a nepremýšľal .. Film ktorý mi dokázal vytvoriť emóciu a napätie ... Film ktorý je spätý s prírodou tak ako žiadny iný film a tie užasne efekty a drobné detaily ktoré prevládajú vo filme sú skvostom novodobej kinematografiky ... Je pravda ze hl.hrdinovia su viac menej na vedľajšej koľaji svojich deti a mame tu nastúp novej generácie ale to vôbec neprekáža jedine také malé mínus je pre mňa oživenie starých zaporakov po pravde čakal som  niečo nove to je ozaj také malé mínus za mňa ale aj tak oceňujem všetko , Príbeh , dej , prepojenie prírodu a Avatara , hudbu , herecké obsadenie , emocionálne nabitú šálku kávy , a ten nádherný svet ktorý sa dokázal vytvoriť je pre mňa fascinujúci mal som tu možnosť Avatara 2 vidieť v 4K a bolo to naozaj krásne .. Avatar 1 som videl mnoho krát a vidím to tak že Avatara 2 si tak isto pozriem ešte viac krát  a nechám sa uchvátiť príbehom a unášať cestou vody ... Filmový fanúšikovia si určite prídu na svoje ... film osobne hodnotím veľmi pozitívne a preto moje hodnotenie - 9.8/10 .. TOP ()

Langos

Za mě je to teda MID. Vizuál skvělej a všechny možný efekty jsou úžasný, ale příběh zaostává. V kině je to dobrá podívaná a vycházíte z kina okouzlen tím vizuálem, ale když se zaměříte na příběh, tak je to o dost menší sousto, než v jedničce. Já jsem na tenhle film nebyl nikdy moc natěšený, já se spíš vždycky těšil na nového Johna Wicka. Nový Avatar není pecka, ale do kina v 3D bych to hodně doporučoval. A jestli jich bude ještě víc, tak by mě zajímalo kam to povede. ()

ReproBoy

Bohužel je to prostě opět to, co předvádí Marvel v posledních tak 5 letech. Z filmů pro všechny je film s dětma pro děti. To by asi bylo jako OK, ale žejksuly je v tomhle díle místo tobrukamakto nějakej polenkotraktor. Prostě je to pěkný, to jako hodně, je to edvenčr, ale kdybych tam vzal svojí 10 letou dceru, tak by si to asi užila víc. Za mě - už se na to asi nepodívám, i když to bylo pěkný. ()

Nellaron

Nechcem byť nevďačný. Cameron nám naservíroval úžasnú efektovú záležitosť, z ktorej sa oči nasýtia do extázy. Bojové scény, zábery prírody, efekty, … ide o nádherné vizuálne divadlo. Viem si tento film predstaviť ako nejaký 3D dokument. Taktiež oceňujem rozmanitosť podmorského sveta, všetky tie detaily vymyslených živočíchov. Je vidno, že na tomto sa pracovalo. Lenže Avatar 2 je veľkofilm a ja som sa pri ňom občas nudil. Najmä časť so spoznávaním morskej dediny bola síce vizuálne nádherná, ale príliš dlhá, vláčna a tým pádom na akčný film uspávacia. Ďalším sklamaním bol pre mňa dej a scenár. Ten bol neskutočne priamočiary, dal sa predvídať so 100% istotou, ako sa celý film bude uberať a ako dopadne. Niektoré scény mi prišli až trápne svojim klišé. Za všetko hovorí úplne záverečná scéna, v ktorej nikto nečakal otvorené oči hlavného hrdinu (tento komentár bude pochopiteľný až po dopozeraní filmu). Ak si mám predstaviť, že si mám pozrieť Avatara 2 znova, tak mi to príde ako nútená výprava do obchodov s manželkou. Nechcem tým povedať, že ide o zlý film, ale jedno pozretie mi stačilo. ()

Chroe

První Avatar se mi líbil, podruhé to na mě nějak nefunguje a jedná se o první film od Camerona, který NIČÍM nevybočuje z šedi současné tvorby a který jsem viděl v kině poprvé a naposledy, doma repríza nehrozí. Mimochodem 3D je jen do počtu, je ho málo a..prostě jsem měl jít na 2D ()

DanP odpad!

Po cca 20 minutách, kdy konečně přistáli na planetě lidi,jsem konečně do rukou vzal Xbox ovladač,připraven si konečně vybrat stranu,za kterou budu hrát a avatara. A ono nic. Takže zbytečně ztracený čas. PS: Je to modré, jak šmoulové. Digitální průjem. ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara