Vizuálne ohromujúcou a strhujúcou akciou vtiahne James Cameron diváka späť do úžasného sveta Pandory, vďaka čomu pôjde o filmový zážitok najvyššej intenzity. Dej sa odohráva po uplynutí viac ako desiatich rokov od udalostí z prvého filmu. Avatar: Cesta vody prináša príbeh rodiny Sullyovcov (Jakea, Neytiri a ich detí). Sledujeme hrozby, ktorým rodina čelí, odhodlanie, s ktorým si jej členovia poskytujú pomoc, zápasy o prežitie, i tragédie, ktoré ich postihnú. (Cinemart SK)

martan1

První Avatar se mi celkem líbil, ale tenhle díl mě opravdu nenadchl. Druhý díl se totiž bohužel řadí mezi filmy z poslední doby, které se točí akorát na efekt. Protože vizuálně to bylo krásné (za to také dávám dvě hvězdy), ale děj je jinak poměrně o ničem - respektive je to velmi podobné svou dějovou kostrou prvnímu filmu. A stopáž 192 minut v tomto ohledu opravdu nepomáhá. Dokoukal jsem to jen se sebezapřením. Víc k tomu bohužel nemám co dodat. ()

geraltx01

Avatar 2 je bezpochyby jedno z nejlepších sci-fi všech dob. Ano, všichni kdo si čtete hodnocení, už pravděpodobně víte že audiovizualní stránka nemá chybu a že by příběh potřeboval mírně dotáhnout. Já bych zde ale vyzdvihl věc, která se zde moc neřeší, nebo mi to tak aspoň přijde. Po filmu jsem se cítil velmi smutně a to proto že je film naprosto přesné, zrcadlo lidstva. Padouch zde nepáchá něco co by bylo nereálné. Vše zlé co se děje ve filmu, se děje i ve skutečnosti. Děje se to víc než si myslíme. Vypadá to daleko hůř než ve filmu a i ve filmu to je velmi silné. Za mě je tedy nejsilnější ta ekologická stránka, společně s láskou, kterou všichni obyvatelé Pandory ukazují své planetě, své matce. ()

Chinoranyi

Bohužel, jak je časté, dvojka nedosahuje kvalit jedničky. Zápletka je již trochu vyčpělá, neb stejná jako u 1, jen ve vodě. Otevřený závěr ukazuje na pokračování, které už asi neuvidím. Lépe napsaný komentář, přesně vystihující moje pocity, od Mattyho. Za mě 75 % ()

Meriol

Po dlouhých třinácti letech jsme se konečně dočkali pokračování legendárního Avatara od Jamese Camerona. Příběh se odehrává na mimozemské planetě Pandora, kterou lidé ze Země opět ohrožují. Z pohledu doprovodné hudby nelze filmu nic vytknout, grafické zpracování je taktéž úžasné, jak můžeme od filmu tohoto kalibru čekat. Děj už ovšem tak zajímavý není, stopáž je dle mého názoru lehce přepálená a nemohu se zbavit dojmu, že toto pokračování je jen lehce přikrášlený a naleštěný první díl této ságy. Prvotní kouzlo které měl Avatar z roku 2009, a u něhož byla pomyslná laťka nastavena až příliš vysoko, je velmi těžké překonat. ()

janececek

Po prvním zhlédnutím jsem měl velmi smíšené pocity, vizuál nad očekávání, ale příběhově mně dvojka přišla neskutečně plochá, k vlahému dojmu bohužel nepřispěla ani přepálená stopáž. To už dneska nedokáží tvůrci natočit film, který nemá dvě hodiny a vejš? Druhé promítání bylo lepší, nádherné prostředí nás pohltilo více, film je však potřeba sledovat minimálně ve 3D. Velká škoda, že se Cameron soustředil jenom na tu technickou stránku, až na scénu s Tulkunami (velrybami) totiž nemá Avatar 2 žádný větší přesah. Viděl jsem originál i dabing, a ačkoliv jsem byl zprvu skeptický, musím uznat, že se na dnešní poměry docela povedl. ()

Caseyy odpad!

Bola som zvedavá na tento film, keďže sa mi veľmi páčila jednotka (Avatar). No po zhliadnutí som ostala úprimne sklamaná. Nekonečné množstvo postáv, ktoré bezprístojne plávajú na hladine vody. Medzi nimi plávajú ešte kúsky príbehu, ktoré sú také neviditeľné, že priam neexistujú. CGI prichádza na pár záchranných člnoch a tak nezachráni ani plytké postavy, ani primitívny príbeh. Posolstvo z prvého dielu absentuje a namiesto toho sa dostavili len bezduché bojovné scény s "akože" hlbokým zmyslom. A aby toho nebolo málo, tak som film pozerala v 3D, čo sa mi vôbec nepáčilo a ani to úžasné CGI som si poriadne nemohla užiť. To samozrejme nebola chyba filmu. Aj keby som bola na 2D, film by som hodnotila rovnako. Ak vám stačí iba pekná "podívaná" bez nejakého hlbšieho príbehu, Avatar 2 je pre vás. Ale mne to nestačilo. Aby sa mi film páčil potrebujem aj plnohodnotné postavy, (vôbec ich nemusí byť tak veľa) a poriadny zmysluplný dej. ()

unitedfan

Po 13 letech od skvělé jedničky přichází James Cameron s druhým dílem Avatara a upřímně já čekal mnohem víc. Cameron sice posouvá digitální technologii zase o kousek dál, a tak The Way of Water vypadá na pohled opravdu nádherně, ale nic moc jiného prakticky nenabízí. Příběh je podobný jako u původního filmu, akorát už ne tak úderný, hudbu ani moc nebudete vnímat a postavy jsou chabě rozpracované. Ani akce mě moc nedokázala strhnout, závěrečné bitvě v jedničce se nevyrovná. Vypadá to sice krásně, ale je to jaksi bez duše a emocí a to je na jeden z nejočekávanějších filmů poslední desetiletky prostě málo. ()

Dalajlada

Krásná ekologická podívaná do míst, která člověk ještě nestihl zničit. Ale pilně na tom maká. Pro prachy cokoli, ikdyby naše děti neměly co dýchat, pít ani jíst. Hlavně, že my se teď budeme mít. A tohle celé navlečené do úžasně zpracovaného světa. ()

honza.kuzel

Bylo by to skoro i na plnej počet, protože mě to v podstatě celou dobu bavilo. A to je důležitý. Až na pár berliček v ději to dávalo i tak nějak smysl. Jinak ale příběh slabší než první díl. Spíš jsem to vnímal jako audiovizuální epos s důrazem na rodinu a přírodu. Což je vlastně v pohodě. I když animace občas pokulhávala. Ale i tak sem fandil modrejm a lidi mě samozřejmě štvali. ()

StarFsh

Človek na to čučí 3 hodiny, aby nakoniec dostal záver - nezáver, vhodný do nekonečného seriálu, nie do trojhodinového celovečeráku. Za to nemôžem dať viac než 3* ()

leafroller

Je mi to moc líto, ale ne, bylo to zklamání. Jakkoli respektuji a uznávám vizuální velkolepost, která je opět strhující, rozmělněnost děje a bezpočet logických chyb mi prostě nedovolí udělit filmu více než 60%. Asi nejvíce mě popudilo velmi umělé prodlužování stopáže, kdy opakovaně někdo někam spadne, aby mohl film dosáhnout kýžených 180+ minut. Holka je uvázaná u zábradlí, 20 minut se o ni bojuje a výsledkem je, že je zase uvázaná u zábradlí. V takové chvíli si člověk říká: Bylo to vážně nutné? A když potom nakonec uprchne ten, kterého se všichni snažili zlikvidovat, říkáte si, jestli se vám to nezdá. ()

Film_fanda

Nekteré pokračování opravdu namají význam a toto je toho zdárným příkladem. Už se nejdná o duši, ale pouze o boje a ještě k tomu celkem nesmyslné a a zbytečně brutální a taky místy troška srandovní. ()

DavHav

Je to čistokrevná pohádka (konkrétně animák, příbuzný s Jak vycvičit draka). Dobro bojuje se zlem, scénář je jedno klišé za druhým, postavy jsou bez výraznější charakterizace, pouhé šablony typu "zlý padouch", "jeho bezvýznamní poskoci", "hlavní hrdina", "mladší syn s komplexem". A na konci přijde víla Zvonilka. Je to rozvleklé a i akční scény jedou bez nápadu a Cameron v nich vykrádá sám sebe. Ale místy se na to kouká hezky. ()

frosio

Vím, že spoustě lidem vadí právě příběh Avatara 2, vlastně celkové ságy, lidé tvrdí, že žádný příběh nemá a nebo je příběh o ničem, ale já si myslím, že to není pravda.  Není to nic náročnějšího, něco u čeho byste museli více přemýšlet, ale v tom je ten vtip v jednoduchosti je krása a krásu nám svět Avatara ukázal již 2krát. Nese v sobě poselství, kteří si spousta lidí nechce uvědomit a nebo je to jednoduše nezajímá. Pokud chcete vidět film, který skýtá krásný svět, lehký děj, který pochopí každý z nás a i trochu toho drama, tak Avatar 2, je přesně pro Vás. ()

TomKey

Druhý díl je hrozně natahovaný, vše podstatné se odehraje během půl hodiny. Zbytek je spíš takový seriál o přírodě. Dialogy nudné, očekávané. A záplava digitálních triků, zvířat a rostlin už působí extrémně uměle. Ač nerad, musím prozradit obsah třetího dílů: Náš mariňák opět spokojeně žije se ženou a dalšími deseti dětmi (ono taky, co dělat když máme henten mier), když tu opět z nebes sestoupí pozemšťané, s ještě modernější a ničivější technikou, kromě namakaných avatarů na ježka a s čírem mají sebou i robotická zvířata a taky Luďka Sobotu. Rodinka usoudí že proti Luďkovi se prostě nedá bojovat, a uchýlí se...kam? No přece do podzemí! Tam jsme ještě nebyli. Avataři jsou tam do hněda, nosí sandály a kšeftují se šrotem z rozbitých pozemských lodí. Svět je opět úchvatný, růžoví krtci střídají fialové stonožky za zvuků kapely Buty. A Robert? Však víte jak to s takovými bývá.... ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara