Vizuálne ohromujúcou a strhujúcou akciou vtiahne James Cameron diváka späť do úžasného sveta Pandory, vďaka čomu pôjde o filmový zážitok najvyššej intenzity. Dej sa odohráva po uplynutí viac ako desiatich rokov od udalostí z prvého filmu. Avatar: Cesta vody prináša príbeh rodiny Sullyovcov (Jakea, Neytiri a ich detí). Sledujeme hrozby, ktorým rodina čelí, odhodlanie, s ktorým si jej členovia poskytujú pomoc, zápasy o prežitie, i tragédie, ktoré ich postihnú. (Cinemart SK)

D.D.M

A je to tady! Konečně jsme se dočkali dlouho očekávaného pokračování filmu Avatar. Režisér James Cameron (nar. 1954, Kanada) nás opravdu dlouho napínal (celých 13 let). A vidět tento film, jsem si rozhodně nenechal ujít. Jak už je známo, tak Cameron točí opravdu skvělé filmy, ale tohle dílo mne vážně opět překvapilo. Nejen, že zde uvidíme opravdu krásnou přehlídku veškerých krajin a vizuálních efektů, ale také se dozvídáme o nových postavách, které budou předpokládatelně figurovat v budoucích filmech. Už jenom kvůli všem efektům a grafice filmu, rozhodně doporučuji se na film podívat a také kvůli elementu vody, která v 1. dílu nebyla tolik využita. Jediné co bych filmu vytknul, je podobná kostra příběhu, jako v minulém dílu, ale hvězdu rozhodně neškrtám. Závěrem bych chtěl čtenářům na ČSFD říci, že každý film od Camerona by měli alespoň jednou vidět, aby měli možnost zažít to co já:-). ()

mirko123

Stále je to alegoria na osídľovanie Ameriky. Najskôr to bola snaha o nerastné bohatstvo, potom o kolonizovanie. A scenár je rovnako chabý, ako u mayoviek. Ale ak si nebudete všímať logické nezmysly, pobavíte sa rovnako dobre, ako pri Poklade na striebornom jazere. Vizuálne pekné, hudba dobrá, indiáni útočia s bojovým pokrikom. Otázka: Ak sa pod vodou bijú dvaja, z ktorých ani jeden nevie dýchať pod vodou, je možné protivníka pridusiť pomocou rear naked choke? ()

Malingo

Opět fantastická podívaná s pokulhávajícím příběh plným klišé, ale jako jednorázový zážitek v kině to i po 14 letech stále funguje obstojně! ()

honza.g

První Avatar byla vizuální bomba (v kontextu své doby), ale film jako celek působil jako ekologická agitka, Tento film je vyspělejší, především po dějové stránce, závěrečný boj je sice hodně mimo realitu, připadalo mi to jako když čtu komix, ale nešť, nenudil jsem se. Kdo ale neviděl předchozí díl, asi se špatně orientoval v některých specialitách "modrého lidu". Těším se na další pokračování, zmínka o lidstvu, které potřebuje přesídlit na jinou planetu, mnohé naznačuje. ()

Sedro

Příběh docela banální a proti jedničce spíše horší. Technicky dokonalé, ale wow efekt uz tady není. Prostor pro trojku samozřejmě zanechán... ()

floppy4

Pokračovanie Avataru je v rámci svojho žánru určite masterpiece a treba to jednoducho vidieť v 3D, ideálne imax. Ale tým, že je to dvojka tak sa jednoducho nevyhneme porovnávaniu a tu podľa mňa dvojka ťahá za kratší koniec čo sa týka vžitia sa do príbehu. Zatiaľ čo v jednotke to išlo vďaka postave Jakea Sullyho priam dokonale, tu sme hneď hodení do sveta Na'vi a to čo ma chytilo za srdce pri jednotke tu absolútne nefunguje. Vlastne jediné čo film ťahá je vizuál, zvyšné aspekty ako príbeh, emócie atď jemný nadpriemer. Takže efekt jednotky po troch hodinách filmu v duchu "oh nie už to skončilo" tento krát striedajú myšlienky "super, ale už som celkom usedený". ()

Pohanka.T

I přes dlouhou dobu, která oba díly od sebe dělí, navazuje nový Avatar na jedničku plynule a co do kvality neztrácí ani píď. Zároveň je potřeba uznat, že The Way of Water stojí a padá s velkým plátnem a 3D brýlemi. Efekty i zpracování jsou opravdu špičkové a prostřední část filmu stojí jen na nich, takže si dokážu představit, že v televizi nebo na monitoru bude zážitek poloviční. S tím ale nejspíš Cameron počítal, takže s klidným svědomím dávám za pět. ()

holtis

Nádherné efekty a pro mne jako příznivce podvodních krás kouzelný film. Nad čím jsem musel přimhouřit oko byla příběhová linie ...ta se moc nepovedla, v podstatě si divák může v půlce zastavit a říct jak bude dál. Třeba v trojce  propracují. ()

MisterSister

- Film je něco mezi remakem toho předchůdného trashe a Donkey Kongem na Roundcube. - Cameron má podobný styl jako Karel Janák, akorát ne tak talentovaný. - boží, must see ()

Dodge-I

Potvrzuje se udel "dvojek" -  vymazlene triky, strih i vizualni napady na podmorsky ci pozemni fantaskni svet, ale kdyz chybi prekvapeni v deji a jsou vykradana znama temata do oci bijicim zpusobem (umocnenym 3D), tak je to prumer. Chybi tomu paradoxne predstava, co udelat s herci ci hlavnimi predstaviteli, moralizovani vseho druhu, ekobiogender scenar by si tady zaslouzil poradnou obmenu - ale rekl bych, ze i v dalsich dilech pujde o vizualni efekty a pribeh ci osudy jsou mimomochodem... Tak treba nas prekvapi nejaka zajimava historka z pestovani bioovoce ;-) ()

somme

No za me: vizulne tchnicky fakt hezky, pribehove slaby. Ale jako citlivce mi to neprislo jiny nez kombinace Titaniku a jednicky(do toho urcite neco dalsiho).... Dalsi predstaveni o tom, jak si clovek uzurpuje silou co mu nepatri uz nepootrebuju - nerikam, ze nesouhlasim, ale na skoro 4hod az dost.. Ale na ten ocean nebo co to je se kouka nadherne, to ne ze ne! ()

Flashback

Zdá se že tady většina jen skočila na hype a marketing. Není to dobrý film v žádném, krom technickém, měřítku. Je to utahaná a místy až směšná ezo/eko agitace o hloupých hýkajících "indiánech". Nekonečné a uplně prázdné ezo kecy v trapném "dramatu" o pubertálních vztazích. První dvě ze tří hodin jsou naprosto zbytečná rodinná fňukačka. Ten film je šíleně špatný a ukrutně nudný. Proberte se.......místní csfd "znalci" filmů ;) ()

ilegal1983

Tak som prisiel z kina v 3D IMAX sedeli sme v prvej rade aby sme sa mohli poriadne vykempit.Dobra volba pretoze obcasne zahananie much ktore poletovali z platna alebo rybicky plavajuce mimo platno boli pochutkou.Zial scenar akoby kopiroval to co bolo v prvej casti a tak moc neohuri.Efekty a technicka stranka na vysokej urovni dokonca by sa dalo polemyzovat o predvadzani sa.Polovicu filmu sa ale skoro nic nedeje len sa odhaluje podmorsky svet a jeho krasy to co v jednotke platilo o pralese.Zostava tak len zaciatok a koniec filmu co je vsak malo a par plusov.Samotny narod zabiakov ako sme ich volali(zelenych Navi)tiez za moc nestal a skor sme si z nich utahovali.Niektore nove tvare Sullyho deti boli prinosom a aj zaporak tentokrat ako avatar Miles Quaritch.Pretoze 3D bolo ohromujuce a vsetko ostatne slabsie islo tak dlhu dobu z filmu bokom,musim prizmurit oko.Fascinujuce ale nic nove nepodavajuce pokracovanie moze byt.No v dalsich dieloch treba jednoznacne rozsirit obzory a zapracovat viac na scenari diky. ()

Marrakech86

Po dlouhé době jsem se dostal do kina a osud nahrál, že to bude Avatar 2. Co musím ocenit je to, že jsme byli na 3D, pokud bychom totiž byli na 2D, tak bych asi usnul. 3D tomu dává opravdu jiný rozměr a tím, že se to ponořilo ze souše do vody, tak to byla nádherná podívaná. Nicméně oproti jedničce to má slabší příběh a pro mě to bylo strašně moc natažené. V tomhle případně jednou a dost, protože jestli tohle budou dávat někdy v televizi...na primě :)) tak to půjde od 17 do půlnoci :)) Doporučuji jako 3D, jinak to byla spíše nuda. ()

Ameliex

James Cameron opět ukázal Hollywoodu, kdo je král filmových blockbusterů. Jeho druhý Avatar je i přes tříhodinovou stopáž zábavná podívaná od začátku až do konce, která mi mě naprosto pohltila. Dokonce bych byla ochotna zvládnout i delší stopáž. Pandora je snad ještě krásnější než minule, nováčci sympatičtí a Cameron udržuje tempo od začátku do konce bez jediného zaškobrtnutí.  Těch 13 let čekání se vyplatilo a nemohu se dočkat dalšího pokračování. ()

fajntomas

S jedničkou se nedá srovnávat ani dějově ani technologicky, je to dlouhý ale dá se to, ve 3D myslím doposud to nej, dokonalá kamera, ikdyž asi bych to ještě prostříhal. Krása, za mě 90%. ()

samsozz

prvotne som dal plny pocet ale musim si to rozmysliet lebo mne osobne sa jednotka pacila viac a tento pocin je jej sice blizko ale neprekonal ju. Graficky krasne, pribeh sa bije s priemerom, postavy sa odhaluju ale nie uplne a je ich vela, najviac ma sral spider ci jak sa ten tupec volal, venovali mu tam casu a casu ale wtf ne dakujem. Efektiky,kamera, CGI top, pribehova linka jake-a tu umiera pomaly. Ubehne to rychlo aj ked to ma 3h. Pozrete v 3D. Pozrel by som si to este raz? urcite ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara