Vizuálne ohromujúcou a strhujúcou akciou vtiahne James Cameron diváka späť do úžasného sveta Pandory, vďaka čomu pôjde o filmový zážitok najvyššej intenzity. Dej sa odohráva po uplynutí viac ako desiatich rokov od udalostí z prvého filmu. Avatar: Cesta vody prináša príbeh rodiny Sullyovcov (Jakea, Neytiri a ich detí). Sledujeme hrozby, ktorým rodina čelí, odhodlanie, s ktorým si jej členovia poskytujú pomoc, zápasy o prežitie, i tragédie, ktoré ich postihnú. (Cinemart SK)

mart93

Film už je na světě ale moc dobře si pamatuju jak jsme v průběhu těch dlouhých let od Ava1 říkali napřed "wow, prej bude další avatar", "wow na csfd už jsou dokonce i další díly" a pak sarkastické poznámky "už je to na csfd řadu let.. jestli to vůbec někdy dodělají".. a vlastně to bylo takové čekání na něco, co už ani nečekáte. Opadlo nadšení, zklamání z čekání, strach z toho že to pokazí příběh 1. filmu, až přišlo skoro zapomenutí.. Najednou ale boom a je tu velká věc. Avatar 2 jde do kin!! Ava 1 jsem viděl už dávno a tak jsem spoustu věcí zapoměl, ale to co jsem si pamatoval byl oslnivý 3D živý svět Pandory, co mě s malou nadsázkou chytl za srdíčko. V Ava 2 se tohle sepjetí s tamním světem opět opakovalo. Srovnávat ale 1 s 2 nedokážu, díky časovému odstupu. Bylo to ale krásné, vtahující, uvěřitelné a proto i díky probíhajícím konfliktu emocionálně náročné. Pro mě osobně i protože tam můžeme vidět paralelu (já to tak celý film vnímal) se skutečnými domorodými národy které žili v souladu s Boží přírodou a byli podmaněny "vyspělou", vyprahlou civilizací díky technické převaze.... a co víc mám pocit že podobný proces je nastartován i v 21 století, kdy jednotlivci budou vystaveni volbě jestli se stát (resp pokračovat) otrokem technologicky vyspělé společnosti a zůstat v bezpečí nebo si žít po svém.. Ale jak a lze to důstojně v Evropě anižby člověk přitakal a poslouchal? Slabé slovo je, když řeknu že je smutné pozorovat Na'vi (řekněme Indiány) versus technologicky vyspělou kapitalistickou společnost, která ztratila kontakt sama se sebou, ve které jedinci poslouchají rozkazy anižby to zkonzultovali se svým svědomím. Proto se nedívalo lehko na druhou část filmu, který je záměrně vykreslen krutě, tak jak může lidské konání vypadat ve skutečnosti. Rozebírání paralel a myšlenek avatara by mohlo zabrat spoustu času, Každý si ty dojmy ale může přehrabat v sobě sám. Abych to nějak ukončil tak film předčil moje očekávání a bylo to opět epické. Velkou radost vůči značce avatar mi udělalo, že film nebyl propadák a naopak je důstojným pokračováním. ()

colis

Kdybych nebyl na 4DX, tak u toho usnu. Šíleně dlouhá nudná story, která obsahuje jedno filmové klišé za druhým, kterých jsem už viděl asi milion. Vizuál nádhernej a to je asi tak všechno. Nic se tam vlastně nestalo a na další díl nemám ani chuť jít. Bohužel Avatar beru jako zklamání roku 2022. ()

Holy Johnson

Když opomenu efekty, příběh opět hodně předvídatelný a nudný. Cameron se asi nechal inspirovat scénářem od rychle a zběsile a opět tady máme rodinu, rodinné vztahy, strach o rodinu, ochranu rodiny, boj o rodinu a odplatu. Proč avatar nemusí být najednou propojen s člověkem, proč vojáky učí dítě žijící na planetě, které se zrodilo z ducha svatého. Ach jo. Uvidíme, kam nás Cameron zavede dál, ale nejspíš to žádná velká sláva nebude a zůstane to jen u efektů. Za efekty dávám dvě hvězdičky. Námět a navázání na předchozí díl, nekonečná nula. ()

sh3riff

Příběhově průměr, nic nového ba dokonce i úmyslné popírání eventů z jedničky a hraní si hlupáky, efekty dobré, za 4. ()

Fibonacci

avatar dvojka je super. a dokonca aj tie tri Seklusy (to sú najlepšie hodinky) zbehli friško. ale film má dier ako kulečnikový stolík🎱, presne šesť, číslom 6. a keby som chcel napočítam viac. prvý, druhý až po šestku. šak si to kuknite. čo som ja? Videné v tridečku u sinemakše v obchodnom centre Optima, ktoré bolo otvorené 29. mája 2002. Optima odvtedy prešla viacerými rekonštrukciami a troma rozšíreniami, po ktorých celková prenajímateľná plocha dosiahla 53 300 m² čo ju radí na 6. miesto v rebríčku najväčších obchodných centier na Slovensku. ()

venedikt

Málokdy je 2ka lepší jak 1ka....podívaná vodního světa je nádherná. U akčních prvků mi ale trochu přišlo, že inspiroval potápějící se Titanic, zaporák přežil, tak tipuji, že ještě bude 3ka, snad se dočkáme, že bude ještě lepší. Země, voda, teď by měl následovat vzduch nebo oheň, další sídlo jiného kmene Avstarů, u ohně si dovedu dost dobře představit, že mají stanoviště kolem sopky a všude jsou louče, mnohem drsnější a tmavší kmen. Vodní svět by si založil ještě víc záběrů, třeba zase navážou v příští části a posuneme se zas do jiné krajiny, 3ka už by mohla být finální. ()

Mazmen

Tak scénář by si zasloužil max. 3*, tam bylo nesmyslných děr a tak nějak nelogických věcí až mi to dost zkazilo hodnocení, ale celkově je to kvalitní film a ty 4* si zaslouží. Fajn je že jsem tam neviděl žádné vynucené LGBT scény, jak dnešní svět nesmyslně vyžaduje. Za to palec hore. P ()

DonSpaghetti

Samozřejmě, že jsem chtěl, a musel jít na pokračování technologického zázraku, na který všichni čekáme dekádu. Je krásný. Ale opravdu krásný. Bohužel vady na kráse jsou spíše scénáristického rázu, což je teda u takového projektu možná očekáváné, ale pro mě naprosto nepochopitelné.  Varování: SPOILERY Zkrátka a dobře, odmítám přistoupit na to, že spoustu děje se tam děje jenom proto, protože si to žádá scénář. Třeba záchrana děcek, kteří jsou od nich prej 5 kilometrů, se protáhne na půl hodiny, protože logika, že ano. Ono i ten hlavní motiv, ochrana rodiny, je sice krásný, ale z pohledu děje naprosto irelevatní, protože bylo třeba je dostat k vodnímu světu, aby jsme se mohli koukat na krásný záběry, jinak by ochrana rodiny v podobě zdrhnout přes půlku planety do lesů, by asi nebylo dost cool. Je to strašná škoda, že něco takového v tom je, a vzhledem k době, kdy jsme čekali takovou dobu, jsem očekával daleko víc, a nejhorší na tom je, že to nikomu nevadí. P.S.: Kdyby mi bylo 15 let, užil bych si Avatar 2 daleko víc... ()

HudsonStan

Krásné 3 hodinové technologické demo. Kvůli vizuálu bych se na to i podíval znovu, ale s vypnutým mozkem. Ten na to není potřeba. BTW ani ta animace není 100% realistická. Místy to připominá cut scénu nějaké hry, sem tam lze zahlédnout podivný umělý pohyb. Stále to je ale o úroveň výš než cokoliv co tu do teď bylo. ()

Giorgione

Camerocyklát. Nějak tak bych nazval produkt, ve kterém se nám Cameron rozhodl ukázat, jak byl dříve dobrým režisérem a natočil skvosty jako Titanic. V současnosti se totiž upnul čistě na digitální magii, díky které sice vykouzlí hromadu nádherných scén (moc se mi líbilo plavání pod vodou spolu se zvířaty připomínající třeba plesiosaury, elasmosaura) ale stejně jako v prvním díle zanedbá všechno ostatní. Je to jedna velká cesta recyklace, kdy se Cameron opakuje pořád dokola jak zaseklá deska. Předvídatelný příběh, úplně jednoduše popsané postavy a ani skoro žádná originalita kmenů Pandory to všechno sráží do vod podprůměrnosti, symbolizující tak leda dokonale promrhaný potenciál jinak unikátního univerza. Co na tom Camerona při všech těch vyhozených penězích tak baví, netuším. Záporák z jedničky je tu znova přetřený na modro a nejlepší je, že v dalším díle bude nejspíše zase znova... to je prostě pecka, jak člověk tři hodiny sleduje story, které nakonec vlastně ani nikam opravdu nevyvrcholí. Nakonec je možná dobře, jak se mi ani moc nedařilo jej vnímat. Avatar tím pro mě v podstatě skončil a další díl téhle trapně nabubřelé hromady ztráty času vidět nemusím. A co je nejhorší: i jako ekologicky založeného člověka mě Cameron prostě irituje svým černobílým pojetím světa, kdy lidem kteří nejsou duší zelení zelenou ideologii akorát tak zhnusí. Takhle jednoduché to prostě není. Kdyby tuto skutečnost aplikoval již na prvního Avatara, mohl by komplexním pojetím naopak nadchnout i největší odpůrce. Jenže to je těžký, když až u třetího Avatara ve svém pokročilém věku a až pod tlakem kritiky začne tuto skutečnost akceptovat... ()

3anitram

..když to miluješ - není co řešit! A to poselství ohledně rodiny, přírody, tradic, sounáležitosti a úcty - podané až dětsky barevným a přímočarým způsobem mne rozhodně neuráží. ()

Norrek

Už to tu bylo milionkrát, ale stejně to napíšu. Druhý Avatar je krásný audiovizuální zážitek, který rozhodně nezapadne mezi ostatní filmy. Určitě si ho znovu rád pustím a budu se opět kochat. ALE.  Scénáristická šablona je příliš podobná jedničce. A to je prostě něco, co mi vadilo. Opakující se jedničkové hudební motivy by byly fajn, kdyby to ve spojitosti s podobností scén tak strašně nevyvolávalo pocit vykrádání jedničky. I přes vymakaný mořský svět mi tam chyběla nějaká větší inovace a opětovný WOW efekt, který by mě zatloukl v zimomřivkách do sedačky. A to se tu bohužel nestalo. Kdybych dal 5*, musel by první díl dostat 6 :-) ()

Argocz

Za mě mnohem zajímavější než první díl. Celkově lepší příběh i postavy i když to není žádný zázrak. Co se týče vizuálu je to masakr hlavně podvodní scény. Pokud se zamyslíte nad příběhem zjistíte, že má pár hloupých chyb. Za mě to je to hlavně díky efektům 9/10. ()

Grandimir

Zdlouhavá a zbytečná prostřední pasáž. Ale na to, že jsem se tolika hodin v kině bál, tak to ve výsledku uteklo a užito. Za mě lepší, než první díl. ()

princeznaaur

4d jsem si mohla nechat ujit, nejak mi to 3h natrasani nebylo po chuti,k tomu vas bouchne zezadu neco ze sedadla,ale 3d doporucuju, jen lov velryby mohli autori vynechat,to jsem se na to nemohla divat. ()

sml41

krasne digitalne spracovanie...a tam to končí.... naklonovany Quaritch sa ide pomstiť... to je dosť lacny namet+scenar na pokračovanie, nemyslíš James..?a zbytočne dlhé, toto by sa dalo v pohode zostrihať do max 2hod, za mna velke sklamanie ...ale čo už - snad trojka bude lepsia nakolko nakonci Neytiri celkom slušne začne zayebavať... dufam, že dalsie pokračovanie už bude v štýle thriller :) ()

Tjelk

Vizuál krásný, který pohltí. Příběh je prostoduchý bez náznaku zajímavých postav. Humor ve filmu nehledejte. Ve svém žánru vizuální orgie to je skutečně dechberoucí, ale nic víc se očekávat nedá. ()

EXCLUSIVE

Horší než Avatar 1. * Pár scén převzato z Avatara 1 * Bledší modrá lesního kmenu než v Avatarovi 1 * Postavy lesního kmenu mají někdy barvu vodního kmenu, aby posléze přešli na svou barvu a pak občas znovu mají špatnou barvu (šlendrián) * Příběh už není příliš unikátní a je dost odbytý, film už vyzní jako seriál * Rodina hlavního hrdiny se chová hlavně zpočátku jako lidská než jako Navi * Náměty jsou kopírováni z Avataru 1, působí spíše trapně (neoriginálnost) * Takže Avatara 1 si šlo pouštět stále znovu, 2 směřuje do zapomnění a nic mně nenutí se na ni brzo podívat znovu! ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara