Tajomstvá veľrýb

• Česko Tajemství kytovců (viac)
USA, 2021, 3 h 16 min (Minutáž: 47–51 min)

Tajemství kytovců ukáže divákům jejich kulturu z bezprostřední blízkosti a odhalí krásný a záhadný svět těchto tvorů. (Disney+)

swenyx

Další z úžasných dokumentů, který kromě nádherného vizuálu ukazuje život kosatek, keporkaků, běluh a vorvaňů. Na závěr každého dílu nám vždy James Cameron řekne nějaké info. ()

Tomas.Abi

Tento dokument o velrybách vznikal 3 roky a i když nám k snídaní běželi dokumenty od BBC s Davidem Attenborough, tak zde udělali mořští biologové a filmaři ohromný kus práce. To že jsou velryby velmi inteligentní druh je dlouhodobě známé, ovšem to jak komplexní je jejich komunikace a to, že se jejich řeči i zvyky mění podle místa na planetě, kde žijí pro mě byla naprostá novinka. Kromě opravdu zajímavých poznatků vědců, můžete očekávat špičkový vizuální zážitek a James Cameroon je opravdu pouze producentem, který na konci každé epizody ze své židličky před počítačem parafrázuje některé nové objevy či nové pozorovaná chování těchto podmořských savců, což není podstatné pro děj, ale pro marketing této dokumentární série ()