Gravitácia

• Česko Gravitace (viac)

Sandra Bullock vo filme hrá doktorku Ryan Stoneovú, skvelú lekárku - inžinierku na jej prvej vesmírnej misii. George Clooney stvárnil vesmírneho veterána Matta Kowalskeho, ktorý velí svojmu poslednému letu pred odchodom do dôchodku. Lenže počas zdanlivo rutinnej výpravy do kozmu dôjde ku katastrofe. Loď je zničená a Stoneová a Kowalsky zostanú vo vesmíre sami, odkázaní jeden na druhého. Hlboké ticho dáva obom jasne najavo, že stratili akékoľvek spojenie so Zemou... a tým aj akúkoľvek šancu na záchranu. Strach sa pomaly mení v paniku, najmä keď si obaja uvedomia, ako málo kyslíka im zostáva. Pritom paradoxne jediný možný spôsob návratu je pokračovanie v ceste do hlbokého vesmíru. (TV Markíza)

Ficka_CZ

První spánek mě přepadl někdy v 15. minutě - OK, to se někdy stává, takže druhý den jsem tomu dal další šanci... Stává se Vám někdy, že jedna drobnost Vás donutí koukat se na celou věc z jiné perspektivy a že najednou je všechno krásné, nebo naopak absolutní zhovadilost? Tak u tohoto filmu se mi to stalo ve chvíli, kdy statečná Sandra drží Clooneyho, kterého něco obrovského táhne v té beztíži od ní a on se rozhodne se "odříznout". V tu chvíli jsem pochopil, proč se to jmenuje Gravitace a proč to bude patrně absolutní píčovina. Jedna hvězda za rendr vesmíru, druhou jsem chtěl dát za Sandru ve spoďárech, ale takhle oblečená taky nemohla být a tak jsem jí odmazal. Těch nepřesností (čti: úplných nesmyslů) je tam celá řada. Za mě slátanina. ()

LUIGISde

Je to v podstate film, v ktorom na konci bežia titulky aj napriek tomu že tam hrajú iba dvaja herci. Cloony je bohovský ale čo sa týka screentajmu je tam vlastne iba komparz a dvojicu uzatvára celovečerné vzdychanie Sandry Bullock, ktoré ocenia najmä priaznivci iného žanru. Ja však oceňujem špecialne efekty, ktoré sa mi páčili najmä, hlavne ako dokazali upraviť nohy Sandry Bullock aby aj po 48čke vyzerali skvele. Celkový dojem 55%. Čo film robi v tristvoke najoblubenejšich zostáva zahalené rúškom tajomna. ()

Kamil.Berane

70% - poměrně slušný rozjezd hned od začátku. Podstata filmu se točí pouze kolem zásahu přeživší jediné astronautky. Je fakt, že katastrofu přežili dva, ale ten jeden obětoval svůj život kvůli astronautce. Děj má poměrně rychlý spád. Dá se říci, že ani na krátkou dobu není pochyb o tom, že se díváte na blízkou budoucnost. Je zde sice několik částí filmu kde by se dalo říct, že jen při základních technických znalostech, není zcela stravitelné pochopit. Jistě si na své přijdou však ti co tu techniku ve filmu upřednostňují. Dá se říci, že je to poměrně slušný sci-fi snímek. Ponižující je na tom fakt, že již od začátku je zřejmé jak film nakonec dopadne. Je to tipický snímek pro kino. ()

bkf1

Když mě něco donutí psát komentář, tak to už teda musí být něco... v tomhle případě je to, pro mě, vyjímečně NEODPOVÍDAJÍCÍ silně nadprůměrné hodnocení 78%. Vidím, jak hodně lidí hodnotí ten minimalismus, ale je z toho cítit, jak hodnotí HLAVNĚ na základě toho čísla 78, jinak by z toho NEPOVEDENÉHO (ano nepovedeného) minimalistického záměru, nedělali takové umění a to v tom OPRAVDU NENÍ. Je z toho cítit (až vyloženě smrdět), že záměr byl "uděláme to minimalisticky a lidi z toho budou uchcávat, co uchcávat, všichni se z toho hromadně poserou", ale to jim sežrali jen ti slabší jedinci, protože ač myšlenky nebyly vyloženě špatné (naopak VELMI dobré), tak to chtělo SKUTEČNÉHO MISTRA, aby se povedlo je zrealizovat tak, jak si tvůrci, možná v alkoholovém/drogovém opojení, mysleli. Výsledek je pro mě obsahem lehce nadprůměr (tj. tak 60%) a spíše na mě působí jako nějaké demo pro demonstraci nějakých 3D technologií se scénářem, který se dá hodnotit jako skvělý JEN pokud se budeme bavit o tom, že primární záměr tohoto snímku je prezentace technologie/technologií. V konkurenci demo/technologických kousků bych souhlasil s těmi 78%, ale pokud se budeme bavit o kinematografii, tak to pro mě NEMÁ na víc jak 60%. PS: Je vtipné sledovat, jak si do tohoto kousku lidi domýšlejí to, co tam NENÍ a hodnotí plusově na základě toho, co vzniklo jen v jejich hlavě (viz např. komentáře "RNDr.Strom" a "lamps"... komentář druhého zmíněného je tak krásný příklad, že krásnějšího se už asi ani nemůžeme dočkat). Je tím ale vidět, že spousta lidí ví, že je to VELMI NEDOTAŽENÉ, jen si to neuvědomují a paradoxně hodnotí velmi kladně, protože si ten film "dopracují" ve vlastní hlavě a tím pádem jsou spokojeni... jak koupit si mraženou pizzu, naskládat na ni spoustu VLASTNÍCH luxusních surovin a pak napsat, jak je ta pizza úžasná a jak by si ji měli všichni koupit... ()

opatstviolov

Skvělý film, takřka bez příběhu, ale za to s pořádnou porcí vizuálního porna ve vesmíru. Pro fanoušky filmů o kosmu je to něco, co musí za každou cenu vidět. I když to není zdaleka nejlepší film s touto tématikou, rozhodně bych ho zařadil k těm lepším. 8/10 ()

mistr97

Film na mě bohužel nezapůsobil tak, jak měl. Nepodařilo se mu vtáhnout mě do situace a navodit pocit vesmírné samoty a bezmoci. Nedostavil se tak ten intenzivní zážitek, který je zde tolik oceňován. Myslím, že na tom měla svůj podíl i Sandra Bullock, či spíše její postava vzbuzující dojem, že nemá dostatečné znalosti na účast na této misi, a také se trochu zdá, jako by ji vesmír moc nezajímal. 40 % ()

Silverstone

Úžasná podívaná na to, jak dokážou být i některé masivní věci křehké. Ta rychlost, se kterou se destrukce odehrává až nahání hrůzu. Objekty se při kolizích tříští jako oplatky, a to vše v atmosféře nesmírně vesmírného ticha. To prostě neomrzí. :) ()

Milsa

Film bol celkom pekný a zaujímavý. Jeho jednoduchosť bola z môjho pohľadu aj jeho slabosť a práve preto som mal stále pocit, že by som chcel od neho ešte viac. V každom prípade stojí za pozretie, pretože aj tá jednoduchosť dokáže toho ukázať v podstate dosť. ()

levhart

Kdyby to byl dokument, tak dobrý. Takhle je to pár hezkejch záběrů vesmíru bez příběhu. Ještě k tomu Sandru moc nemusím ( překvapila pozitivně jen v Crash) .  Takže 2 hvězdičky jsou asi víc, než si film zaslouží. ()

SLPHR

Při sledování jsem měl pocit, že jsem součástí filmu a každou chvíli do mě vrazí nějaký úlomek z vesmírné stanice. To se moc filmům nepovede, ale v tomto se to povedlo na výbornou. Kromě výše zmíněného jsou nejvyšší klady filmu vizuální efekty a herecký výkon Sandry Bullock, ale nic by nebylo bez vynikající režie Alfonse Cuaróna, který si zaslouženě odnesl Oscara za nejlepší režii. ()

happydragon

Film je to zajímavý, to ano, nenudíte se u toho, ale občas jsou tam lehce upravený fyzikální zákony a není logické aby takovou nešikovnou ženskou pustili do vesmíru, jeden se až diví, že to přežila :D ()

Rasokoule

Chvíli jsem si říkal, co je na tom filmu zvláštního a pak mi došlo, že většina scén byla natočena na jeden dlouhý záběr. Mohli bychom se bavit o příběhu, ale o něm to nebylo. Bylo to o atmosféře, vtipu v dialozích, emoci, efektech a hrou se zvukem ve vesmírném vzduchoprázdnu. ()

kkoc

Viděno v IMAX - občas jsem zjistila, že nedýchám. Děj je téměř realtimový, asi půl hodiny jsem držela v ruce žvýkačku a zapomněla ji strčit do otevřené pusy. Nevím, jak by to na mě působilo ve 2D, možná bych se víc soustředila na logiku, protože bych se nebála, že se z toho kosmu zřítím volným pádem k Zemi. Logika a fyzika tedy dost pláče: hlavní hrdinka tam s 2% kyslíku ve skafandru poletuje od raketoplánu ke stanici a od ní k další stanici, aniž si ten kyslík doplní. Jdu si někam pohledat, jak to na té oběžné dráze vypadá, protože z filmu to vypadá, že volným krokem je to od stanice ke stanici asi deset minut a to mi nějak neštymuje. Hlavní hrdinka ve stavu beztíže ve srdceryvné situaci drží za ruku kolegu, hraje taková ta svěřovací muzika a oba si sdělují, jak si budou chybět, načež ho pustí a kolega pak ve stavu beztíže padá volným pádem k Zemi ... Ale došlo mi to, až když jsem vracela ty 3D brýle.  Hodnocení - spektakulární podívaná, kterou nicméně nemusím vidět podruhé, ale s FF na debilní momenty bych to v 3D přežila. ()

Enon

Nějak moc mě to neoslovilo. Jednoduše sem od toho čekal mnohem víc. Nuda se dostavila hned po prvních 10 minutách a nepřestala až do konce. Herecký výkony sice v pohodě ale když vás ten film nebaví tak je to jaksi k ničemu. Neříkám, že to takle budou mít všichni, jde o můj osobní názor. 30% ()

peproch

ohromující prostor vesmíru a v něm Ryan (Sandra B) lítá a chytá satelity a .... prostě to nevzdá. Hezky počítačově natočeno. ()

Falanx

90%. Být opravdu sám. tak sám, jak si to na Zemi nikdo nedokáže ani vzdáleně představit. *****Oproti běžným sci-fi snímkům v tomto solidním díle platí fyzikální zákony (kapky vody, krve, vznášející se propisky... v závěru i pálky a ping Pong míčky...hybnost, kinetická energie.)*****Mimochodem, pokud zájemkyni o astronautické kratochvíle zemře dítě, neprojde psychotesty, a kosmonautem vesmírným se nestane ()

Plover

Vizuálně úžasné. Ale od odborných poradců takového filmu bych očekával elementární znalosti fyziky: copak je to asi za sílu, která táhne Clooneyho pořád pryč, když už se lano úspěšně zachytilo o konstrukci stanice? A že by byl velezkušený kosmonaut takový debil a vyplácal si všechno palivo nesmyslným poletováním okolo dalekohledu jen pro ukrácení dlouhé chvíle, tomu se taky těžko uvěří. ()

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

05.10.2022

Jonás Cuarón, scenárista, režisér a taky syn slavného Alfonsa Cuaróna (Potomci lidí, Roma) dostal na starosti chystaný komiksový spin-off Spider-Mana El Muerto. Cuarón mladší má za sebou zatím jen… (viac)

Venom je rekordní

Venom je rekordní

07.10.2018

Přestože kritici mají z nového komiksového filmu Venom s Tomem Hardym (Dunkirk) v hlavní roli spíše smíšené pocity, snímek sám o sobě v kinech překvapil. Za víkend si totiž z amerických kin odnesl 80… (viac)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Cuarón mladší oživí Zorra

Cuarón mladší oživí Zorra

05.02.2016

Jonás Cuarón sepsal se svým otcem Gravitaci a režíroval spřízněný kraťas Aningaaq. Loni pak vyslal do kin svůj celovečerní debut Desierto, který se líbil minimálně produkčním společnostem Lantica… (viac)