Gravitácia

• Česko Gravitace (viac)

Sandra Bullock vo filme hrá doktorku Ryan Stoneovú, skvelú lekárku - inžinierku na jej prvej vesmírnej misii. George Clooney stvárnil vesmírneho veterána Matta Kowalskeho, ktorý velí svojmu poslednému letu pred odchodom do dôchodku. Lenže počas zdanlivo rutinnej výpravy do kozmu dôjde ku katastrofe. Loď je zničená a Stoneová a Kowalsky zostanú vo vesmíre sami, odkázaní jeden na druhého. Hlboké ticho dáva obom jasne najavo, že stratili akékoľvek spojenie so Zemou... a tým aj akúkoľvek šancu na záchranu. Strach sa pomaly mení v paniku, najmä keď si obaja uvedomia, ako málo kyslíka im zostáva. Pritom paradoxne jediný možný spôsob návratu je pokračovanie v ceste do hlbokého vesmíru. (TV Markíza)

Tessie

Ovace na Gravity mi připomínaly nedávné oslavování Cloud Atlas. Naštěstí mohla Sandra nyní nabídnout více než jen úžasné kostýmy Toma Hankse. A to zápletku, příběh. Neřekla bych, že se napětí dalo úplně krájet, ale bublalo to docela dost jako v papiňáku. Se stoupající teplotou úměrně klesal Sandřin kyslík.. Kdyby to nebyla taková dcera štěstěny a bublalo to ještě chvíli, dala bych i pět hvězd.. Ale v činském máslostroji toliko štěstí prostě člověk mít nemůže. A že ztratila Clooneyho kdesi daleko ve vesmíru, za to má taky vroubek, protože toho fešáka fakt žeru! ()

Corpsegrinder

Efekty super, hudba super, Sádra super... zbytek mě moc nevzal ačkoliv mám filmy z vesmíru rád. Ano bylo to docela napínavý ale nemůžu se zbavit pocitu že tak nějak o ničem. Co mi tam vyloženě nesedlo bylo to jak se film hodně držel reálu jakože ve vesmíru nejsou zvuky, spojení s Houstonem se přeruší takže už ho neslyšíme ani my, to vše ovšem až do chvíle než tam přiletí halucinační Clooney s jeho duchovní radou o startu a přistání a film je pak trochu k smíchu. Hezký ale znova už si to nedám. P.S. Samozřejmě zde nechybí bohaté rasové zastoupení přítomné v 90% filmů, zde ve formě ruský a čínský vesmírný stanice. ()

Norino12

Alfonso Cuarón predviedol naozaj úchvatné dielo hlavne čo sa týka audiovizuálneho prevedenia. Film dokázal naozaj človek dostať na plnej čiare ale predovšetkým v kine, ktoré niekoľko krát znásobilo krásu efektov. Žiadny geniálny príbeh v tom nehľadajte iba si sadnite a nechajte sa unášať vesmírom. Táto atmosféra a pocit, že tam ste bol naozaj skvelý a úprimne? toto mi v tomto prípade stačilo. Navyše v ňom hrali moji obľúbený herci ala Sandra Bullock a George Clooney aj keď Clooneyho rola nehrala veľa ale aj tú krátku dobu spestrila film niekoľkými fajn hláškami. ()

ruhebitte2010

Ehmmm, typický představitel filmu kde vizuál vítězí nad obsahem a většina polulace to hezky "žere". Nezlobte se, ale tak hloupé dialogy na začátku filmu prostě nelze přehlednout. Ano, kdyby to byla video hra, tak OK, ale tohle? A tomu ustrašenému výrazu S.B. se říká skvělé herectví? ()

dopita

Příběh je to jednoduchej, ovšem to zpracování... Je to nervák jak hrom, řemeslně naprosto precizně zvládnutej, kterej mě nenechal po celou dobu vydechnout. ()

HArna

Velmi originální námět k filmu. Začátek filmu je dech beroucí. Přestože Sandru Bullock rozhodně nevyhledávám, v tomto filmu to bylo stravitelné. 80% ()

ti88na

Po vizuálnej stránke ide nepochybne o dokonalý film z neopozeraného prostredia vesmíru. Stopáž nebola premrštená, ale naopak bez zbytočností naplnená do každej minúty. Sandru mám rada a ani tu ma nesklamala. Čo mi však vadilo, bola celá tá línia z Georgom Clooneym až po jeho srdcervúci odchod (odlet), ktorý už ani nemohol byť klišoidnejší. Vlastne až bez neho sa mohla Sandrina postava konečne zobudiť, lebo dovtedy to boli len panika a zúfalstvo. No a keď sa potom zjavil v tom okne, skoro som upadla do kómy. Samotný záver mi prišiel len taký nachytro, aby už bol koniec. Eniky-beniky, stlačím gombík a hurá domov. ()

farfalla

Malý příběh o pocitech v samotě a bezmoci, téměř bez slov, zabalený do technické dokonalosti. Příběh o přílišné sebedůvěře, pýše, nezodpovědnosti, pozdní lítosti, panice a velkém štěstí. ()

jakeer

Zabudol som tento film okomentovať ešte v deembri 2013, keď som bol naň v kine, avšak pridávam môj nadšený (a autentický) komentár z FB toho dňa: "Gravity ma vsetko to, co sa pripisovalo Avataru a ja som to tam nevidel. Takmer vsetkym Cameronovym filmom vycitam, ze hoci su po technickej stranke dokonale, tak dej je maximalne odflaknuty, ba az banalny. Avatar a takisto Titanic - dva filmy, vo svojej dobe najdrahsie, s bombastickym rozpoctom, vypravou, hereckym obsadenim, efektami a neviem cim vsetkym a to vsetko doplna hlupucky dej. A prave Gravity 3D mi ludia popisovali podobne - technicky dokonaly film, ale bez deja. A ja musim skonstatovat, ze film mal dej, dokonca velmi napinavy a s hlbkou, kde 3D efekty (vacsinou) neboli samoucelne. Tie situacie, do ktorych sa Salma dostavala, boli naprosto uveritelne a posobili autenticky. Nechcem spoilerovat, ale taktiez som velmi ocenil, ze sa tvorcovia vyhli filmovym klise a nenechali napr. istu postavu ozivit. Cize, v com bude tento film revolucny, sa neda vopred povedat. Tipujem, ze sa teraz roztrhne vrece s filmami z prostredia vesmiru (podobne, ako sa po Avatare rozthlo vrece s 3D filmami - v mnohych pripadoch narychlo konvertovanymi z 2D). A verim, že sa v podobnych blockbusteroch uz nebude flakat dej.." ()

tom.nosek

Vizuálně sice efektní, ale jinak je ten film dost o ničem. Škoda toho, že jeden ze dvou činitelů celé akce, tedy rychlé pohyby zapříčiňující smrtelné situace, je nesmysl a snad každého diváka napadne zásadní otázka: "Proč se nepohybují pomaleji, když je to může zabít?" Určitě jde o unikátní film, který nemá cenu vidět jinak než ve 3D, ale mě spíš nudil, než že bych se u něj bavil. ()

Simbet

Když jsem naposledy viděla film, který téměř celý odehrála jedna osoba, odešla jsem z kina. Na Trosečníka jsem se potom dodívala později doma, abych zjistila, že jsem o nic nepřišla. Filmy, kde je pár lidí někde uzavřených (Kontakt) nebo týkajígí se vesmíru (Apollo 13), se mi nelíbily. Sandru Bullock jsem, po shlédnutí kousku Drsňaček, vyhodila z oblíbených. Ale tohle, tohle byla ONE-WOMAN-SHOW (Stephenie, promiň, že jsem si to vypůjčila, ale ten výraz je dokonalý). Kdyby to bylo delší, bylo by to nudné, ale takhle.....téměř dokonalé. (PS: a to ani nemluvím o tom, že mi doma napětí maximálně zvyšovaly výpadky satelitu ;-) ()

ChrisBa

Ospravedlňujem sa za svoje hodnotenie, ktoré sa možno jemne vymyká z priemeru.. no na mňa tento film nezapôsobil.. vizuálne efekty dobré, psychológia rozpracovaná celkom fajn.. Film sa nesnaží o žiaden príbeh. To nie je jeho cieľom, takže jeho absencia tu až tak neprekáža.. Bohužiaľ okrem pár momentov ma tento film neuchvátil ako napríklad Children of Men..dokonca ani Sandra Bullock a snaha o emocionalitu cez jej smutnú minulosť s dcérou mi prišla ako samoúčelná a nefungujúca.. No a nedá mi nespomenúť, že ak nejaký film má byť ocenený oskarom a navyše má v názve gravitácia, tak aspoň základné princípy gravitácie(resp. žiadnej gravitácie) by mohli platiť.. narážam samozrejme na obrovský fail a to sandrine vlasy, ktoré zaujímavo nepodliehajú beztiažovému stavu, aj keď mu podliehajú obyčajné kvapky vody, či malé plamienky ohňa.. takýto dlhotrvajúci účes v rôznych podmienkach by chcela nejedna žena..za mňa 3* ()

Tydlidáš

vizualni bomba s absolutne dokonalym zvukem, neskutecne dobre vyuzivajicim ticho. Jinak pribeh o holce s takovym neskutecnym stestim, ze by mohla z fleku zacit hrat profesionalne automaty... slusne za tri, ale ted to urcite dlouho videt nepotrebuju.. ()

EKLEKTIK

"Chcete se vrátit, nebo zůstat tady?" A já jsem se učil, že gravitaci vobjevil Newton a von to byl zatim Cuarón. Tato velmi přesvědčivá sci-fi, plná úžasných obrazů a dokonalých efektů, je spíše komorním dramatem odvážné ženy, která zažila tragickou událost, se kterou se musí teprve vyrovnat a najít novou vůli žít a právě z tohoto důvodu, děj plyne pozvolna, ale zároveň nenechá diváka odvrátit oči od plátna. ()

aquiver

Vizuální sci-fi a souboj člověka s přírodou. První zhlédnutí bylo pro mě intenzivním fyzickým prožitkem. Takto kvalitní 3D filmy mi v kinech zásadně chybí. Scénář ale není výjimečný a realističnost tohoto filmu je stále podřízena filmovému zážitku, byť je mnohem výš než žánrový průměr. Gravitaci osobně řadím společně s Hugem, Avatarem, Lvím králem a třeba i Blade Runnerem 2049 mezi ty nejpovedenější 3D filmy. 80 % ()

bloodline

Napriek tomu, že si Gravity neodpustila chyby nezlúčiteľné so životom a dej sa potáca na pokraji vesmíru, s radosťou prepáčim tieto nedostatky. Splnila ďaleko dôležitejšie posolstvo. Ukázala život vo svojej najkrehkejšej podobe a mimo našu krásnu planétu si krízová situácia s nami vytrie zadok. Navyše dlho držala tepovú frekvenciu na pokraji kolapsu. Podmanivá kamera predvádzala úžasné jednozáberové divadlá, hudba tepala presne podľa gravitačných zákonov a po audiovizuálnej stránke to bol fantastický Čerešňák na torte. Zaslúžené ovácie, ocenenia, potlesky. ()

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

05.10.2022

Jonás Cuarón, scenárista, režisér a taky syn slavného Alfonsa Cuaróna (Potomci lidí, Roma) dostal na starosti chystaný komiksový spin-off Spider-Mana El Muerto. Cuarón mladší má za sebou zatím jen… (viac)

Venom je rekordní

Venom je rekordní

07.10.2018

Přestože kritici mají z nového komiksového filmu Venom s Tomem Hardym (Dunkirk) v hlavní roli spíše smíšené pocity, snímek sám o sobě v kinech překvapil. Za víkend si totiž z amerických kin odnesl 80… (viac)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Cuarón mladší oživí Zorra

Cuarón mladší oživí Zorra

05.02.2016

Jonás Cuarón sepsal se svým otcem Gravitaci a režíroval spřízněný kraťas Aningaaq. Loni pak vyslal do kin svůj celovečerní debut Desierto, který se líbil minimálně produkčním společnostem Lantica… (viac)