Janíčko a Marienka: Lovci čarodejníc

• Slovensko Janko a Marienka: Lovci čarodejníc (viac)

Príbeh sa začína 15 rokov po tom, čo súrodenci  Janko a Marienka utiekli čarodejnici, ktorá navždy zmenila ich životy, pretože im dala poznať, ako chutí krv. V súčasnosti dospeli na zrelých, skvelo vytrénovaných lovcov, ktorí sa rozhodli,  že začnú podnikať v tom, v čom sa ako malé deti preslávili - v love na bosorky! Vystopujú a zničia všetky čarodejnice v tmavých lesoch v najbližšom okolí, čím zároveň pomstia krivdy svojej mladosti. Ale ako sa začne blížiť neslávne známy "krvavý spln" a malé drevené mestečko začne čeliť nočnej more v podobe únosov nevinných detí, Janko a Marienka spoznajú zlo horšie, než predstavuje akákoľvek čarodejnica, ktorú kedy ulovili. Stoja tvárou v tvár samotnému diablovi, ktorý by mohol byť kľúčom k ich desivej minulosti! (TV JOJ)

rreal13

Někteří uživatelé asi nechápu, že tohle je přesně to co z pohádek udělá něco víc a hodnocení jedné nebo dvou hvězd nechápu. Ještě musím číst ty komentáře, jaká to byla šaškárna, že tohle byla jen ztráta času. Sakra lidi, co to s váma je. Neříkám, že tohle je skvělej film na 5*, ale mějte trošku rozum. ()

Johny_fork

Totální oddechovka. Už jenom nápad samotný je vtipný. K tomu přidejme pohádkové odkazy, Jeníčka píchajícího si inzulín a naprosto brutální způsob vraždění čarodějnic. Tak proč ne. ()

Pink.Panther

No není lepší takováto béčková zábava než inhalace toulenu? Inovace pohádky o perníkové chaloupce jdoucí v animovaném duchu doby a děti maj zas na co koukat. Produkce: Paramount Pictures, MGM ()

JohnCZ

Moderní znásilnění pro mě naprosto kultovní německé pohádky z dětství pro americké publikum. Efektní, zábavné, akční, ale chybělo mi tam víc humoru. Tenhle film si o parodizaci pohádek vyloženě říkal a je škoda, že toho využil tak z půlky a příště bych rád, kdyby pan scénárista zapojil více fantazie. Na Gemmu Arterton v latexovém oblečku bych se klidně koukl znova. ()

corpsy

Toto je vypeckovaná záležitosť pre milovníkov non-brain zábavy, ktorý neriešia filmový príbeh a všetky aspekty okolo. Tu sa ide na plný plyn, všetko sa to rúti hlava nehlava a po ceste za týmto vydareným dielkom ostávajú len kusy zakrvaveného mäsa, vnútorností a tony potešenia filmového fanúšika. A ku tomu skvelé obsadenie ( Gemma je bez komentára ). Piata hviezda unikla za dosť nepriehľadnú akciu, ktorá v 3D stráca prehľad dvojnásobne. ()

Petrson17

Začnu asi takto .. podle komentářů a hodnocení jsem očekával báječnou podívanou, většinou ale když člověk očekává tak bývá zklamán a opačně když nečeká nic vyjimečného tak bývá příjemně překvapen... U Witch hunters jsem nebyl překvapen jelikož jsem po shlédnutí traileru očekával silnou dávku akčních scén bojového umění, doprovázenou kouzelnými pruty a těžkými kulomety. Film mne nenechal ani na chvíli odebrat se myšlenkami pryč, co mě ale velmi překvapilo byly humorné pasáže, chvílemi jsem myslel, že se jedná o komedii/parodii..Nicméně krve bylo dost, efekty stály za to, čarodějnice byly odporné, Mařenka neskutečně sexy a celkem nám to dává dost povedený film snad ve všech směrech. Jediné co bych vytkl, byl rychlý spád děje u rozuzlení, všechno se seběhlo tak rychle, že jsem si ani nevšiml, že už vlastně zachránili dětičky a vesele pokračovali dál. Shrnutím skvělý příběh, skvělý krvavý akčňák, skvělá fantasy komedie, úžasná Gemma Arterton, vhodná hudba a kvalitní efekty. Jsem spokojený divák a dávám 70 % ()

Revanx

Hansel a Gretel jednoducho lovia carodejnice vsetkymi moznymi sposobmi - sekaju, strielaju, porcuju, upaluju. A vsade pritom nadherne tecie krv a vybuchuju ludia. Ano, je to iba jednohubka pri ktorej treba vypnut UPLNE mozog, ale ak sa odpojenie mozgu podari, zabava je zarucena. A to sa rata. Videne: Belgicka predpremiera, 05.02.2013, Brusel. ()

Hoyt

Tommymu Wirkolovi se podařilo stvořit dokonalý a temný fantasy svět. Sice za účasti trochu více krve a menší brutality ale i tak jsem si film užíval jako o pár let mladší. Do maximální spokojenosti chybí opravdu málo, snad jen trošku delší stopáž a rozmanitější příběh. Obsazení se povedlo na výbornou Gemma Arterton a Jeremy Renner k sobě parádně seděli a i Famke Janssen v záporné roli velice příjemně překvapila. Nadruhou stranu postavu Thomase Manna mohli tvůrci úplně vyškrtnout, protože mi byla dost protivná, stejně jako ze začátku Jeníčkovi. Hodně silné 4*. ()

liquido26

Totální guilty pleasure zábava od začátku do konce. Vím, že by se asi našlo hodně věcí, které by se daly vytknout, ale já nemůžu jinak než chválit :-) ()

Lama.Lama

Má to much až až, ale dostalo mě to! Peckové souboje s čarodějnicemi, kde s odpornými krvavými scénami nešetřili, jsou prostě super. Rozhodně zajímavá béčková paráda. ()

PauloZ

Šílená eRková jazda! Přesně jak sliboval nabušený trailer. Takhle odvázaný film jsem od Cabin in the Woods neviděl. Přiznám, že je to šílená konina s tuctovým a naprosto předvídatelným dějem, plná klišé. Jenže to podání, tahle nekompromisní bloody paralela na pohádku z dětství se mi vryla pod kůži už v samotném úvodu a pak už jsem spokojeností chrochtal až do konce. :) Jeremy v jedné z nejsympatičtějších rolí a na Gemmu se dívá jako na pozlátko. Jen škoda, že to mám pouhých 83 minut. Na druhou stranu je to sakra využitých 83 minut. Neustálá akce, parádní efekty, Jenda s Mařků speekujů jako najatí a drajv jak démon, kde není čas na zbytečnosti. Velice odlehčená a zábavná podívaná, která je žánrem sama pro sebe a mít takovouhle jendomařenkovskou žánrovku jednou za půl roku, tak jsem spokojený jak želva. ... Whatever you do... don´t eat the fucking candy. ()

paulieM

Stereotyp. No tak toho v tomhle filmu vážně moc nenajdete. Právě WTF momenty od začátku až do konce táhnou tento film. K tomu všemu bohužel k nim tvůrci přidali opravdu dost nelogičností a nesrovnalostí ve scénáři, které mi poměrně vadily. Kupříkladu dbání důrazu na upalování čarodějnic, přitom snad žádnou během filmu J a M neupálili. Dost mě iritovala i "náhodná setkání" hlavních hrdinů po odluce, bytí vždy na správném místě, tupost většiny čarodějnic atd. To, že vybavení hlavního dua a lidí okolo neodráží dobu, tak přes to bych se možná i přenesl, pokud by pět minut před koncem Mařenka nevytáhla půlmetrovej defibrilátor na obry, či předtím hrající gramofon uprostřed lesa nebo Jeníčkovy injekce. K tomu se Gemma Arteton povětšinu filmu svíjí v bolestech na zemi a pořád aby ji někdo zachraňoval. Ovšem co se týče akčních scén, tak ty mě potěšily. Pokud film vezmete jako jednohubku na odpoledne a nehledáte za ním nic hlubšího proč ne. ()

ConanVJ

Jeníček a Mařenka v tomto podání není vůbec pro malé děti. Je to čistě dospělá akční jízda, našlapaná pěknými efekty, všemožnými zbraněmi, krvavým zabíjením hnusných čarodějnic a drsnými hláškami. Filmek splnil mé očekávání a bavil jsem se u něj parádně. Pohádku jsem nikdy neviděl, ale tento fantasy horůrek mě potěšil pěkným jednoduchým příběhem a skvěle obsazenou hlavní dvojicí. Zabíjení čarodějnic všemožnými zbraněmi včetně starodávného rotačáku je pěkná podívaná. Hudební doprovod se taky hodně povedl. Jsem zvědavej, jestli u nás na BD vyjde ten D.C., který by mohl přidat ještě nějakej masakr navíc. Za mě 90% :) ()

berny2468

Nápad to není vůbec špatný, ale provedení je příšerné. Nějaké pěkné efekty rozhodně nečekejte. Od odpadu film zachránili některé vtipné scény, ale hlavně Mařenka. 35%. ()

ledzepfan

Taková vcelku zábavná show, která mě vlastně neurazila i když tam hrál ten žabí xicht.. Je to jednoduché a má to začátek i konec... Taky se to ale přehnaně snaží být COOL za každou cenu a každý sebemenší nápad to prodává strašně okatě a nad cenou, což ale ve výsledku tvoří spíše dojem, že mimo tyto nápady nic neexistuje a celý ten svět je tak něják prázdný, těžkopádný a plochý.......Dobrý pokus ale více než film samotný mě bavilo, že jsem se při odhadování děje a zvratů cítil jako velký věštec :D ()

kleopetra

Rozhodovala jsem se mezi 3-4. Nakonec to vyhrála akce... Skvělé hlášky... Masky čarodějnic mi celkem vadily... Takové, jak to jen vyjádřit... trochu kýčovité? ()

schizmo

Zfilmovat tenhle klasickej pohádkovej příběh do hororově laděné podoby byl snad jen otázkou času. A klidně by se dal svým moderním matrixovským pojetím zařadit někam vedle Van Helsinga, takže se dalo už podle traileru správně tušit, že půjde o solidní akční podívanou plnou vyhrocených scén a stejně tak vyhrocených hraček (feat. James Bond a jeho krámy jak vyšitej :D). A přesně tomu taky tak bylo. Některé věci braly dech, u jiných se chytáte za hlavu, jindy nechybí jemný humor, ale i zbytečně silácká gesta, kterých ve filmu není málo. Mě osobně vadily místy zbytečně gotické masky / kostými a kurevsky nulová výprava, která musela do očí praštit i rodilého pecivála. Tak či onak, nenáročná pohodová oddechovka. ()

FFilipCZ

Neskutečnej těšing na tenhle film a to značí vždy jen dvě možné věci. Buď budu totálně naštvanej, že ten film stojí za nic a nebo budu naprosto nadšenej. Tentokráte to naštěstí byla ta druhá varianta. I když neřekl bych, že by to předčilo má očekávání, spíše jen naplnilo. Jeníček a Mařenka byli vždy moje nejoblíbenější pohádka a teď si nasbírali další plusové body. Peckovej odreagovací fantasy akčňák. Kvalitní příběhová linie a především trefně vybrané duo hlavních hrdinů. BOŽE TA MAŘENKA JE ALE KOST!!! Stejně jako hlavní záporačka a nebo představitelka White (B)Witch. Kvalitní arzenál zbraní a tím zákonitě i rozmanité porcování čarodějnic. Já se bavil a to královsky! ()

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

09.08.2015

Dva roky stará fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, v níž se slavní sourozenci stali akčními hrdiny, vydělala 226 milionů dolarů. Vzhledem k padesátimilionovému rozpočtu jí tak bylo rychle… (viac)

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

22.09.2014

Loňská akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic vydělala 226 milionů dolarů. To je při padesátimilionovém rozpočtu jasná komerční výhra, kterou by studio Paramount chtělo přetavit do druhého… (viac)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (viac)

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

09.06.2013

Rozpočet 50 milionů, celosvětové tržby 226 milionů. Snadná matematika, i když vezmeme v úvahu, že téměř polovina utržených peněz zůstává kinařům. O možné trilogii se mluvilo už před premiérou, a teď… (viac)