Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Recenzie používateľa Krychlicka1 k tomuto seriálu (8)

Zvnútra von (2021) (S11E06)

De vidět že zombíci už nikoho dávno nevystraší a tak si scénáristé chtěli za experimentovat a udělat nám perfektní horrorovou epizodu s něčím novým. ()

Vyššia moc (2022) (S11E16)

TWD se prostě už změnilo. Máme tu spoustu nesympatických hlavních postav, kteří si bez jediného škrábnutí razí cestu ku předu, a vysmívají se nezajímavým záporákům. Ty časy kdy jsme se balí o postavy, a doufali že přežijí dalši epizodu jsou dávno pryč. Ale aby se neřeklo tak nám občas hodí seriál do cesty, nějakou random postavu, kterou následně po chvíli, než si ani nestihneme zapamatovat její jméno, zabijou, aby se nezapomnělo že se pořád jedná o horror. A zombie ty už tu sou jen na okrasu. Jediná záchrana nudné až špatné druhé třetině 11. serie je postava Hornsby, která svým charakterem zachraňuje čest záporáků v TWD. ()

Lockdown (2022) (S11E17)

Pro někoho, kdo kouká na TWD od začátku, je tohle už hrozná nuda, chybí tady strach o hlavní postavy, protože se s nich stali uż nepřemožitelní superhrdinové. Navíc nevím jak je to možné, možná je to jen mnou, ale už to není jako dříve, kdy jsem doufal že všichni úspěšně přežijí další epizodu, teď chci, aby už někdo z těch otravů umřel, protože všichni naší hlavní hrdinové jsou nezajímavý, nebo otravní. Navíc že záporáka nejde vůbec hrůza, což je další atribut, který této sérii chybí. Je to velká škoda, a já jenom doufám že mě závěrečná epizoda nezklame, a dá lhot téhle dříve výborné, teď již už bohužel utahané sérii. ()

Nová dohoda (2022) (S11E18)

Ono by to asi byla dobře napsaná epizoda, kdyby můj vztah k TWD už úplně nevychladl, všechnu naději vkládam, že alespoň Hornsby ještě něco předvede, i když o tom silně pochybuju, kvůli směru kterým se TWD vydalo. ()

Variant (2022) (S11E19)

By mě reálně zajímalo, jak ten zombík přelezl plot, jestli tam byl nějaký stupínek, a on se nějak přitáhl, nebo musel při tom vyskočit, a taky jestli by začal házet s tím šutrem, kdyby ho Aron nestihl zabít. Jako nápad na oko zajímavý, ale nedomyšlený. Co mě ještě zklamalo bylo vyřešení situace, kdy se naší hrdinové ocitnou na střeše obklopení hordou zombie. Prostě střih, a všichni zombie jsou mrtví. Bravo jak skvěle vymyšlené. A Lance je taky úplný hlupák, a to jsem vkládal v něho nějakou důvěru. Jako hledám na TWD už jenom chyby, ale to je tím že už jsem otrávený touhle show. ()

Hliadka 22 (2022) (S11E21)

Nemůžu říct, že by se mi epizoda úplně líbila, ale díky pár silným momentům, kterých je tady překvapivě dost na poměry posledních dílu, mám z ní lepší pocit. Ale je prostě hrozná nuda sledovat naše přesílené hrdiny, kdy už jen čekám, až Daryl s Carol vystřílí celé Společenství. ()

Viera (2022) (S11E22)

Celkem pěkný díl, jen škoda, že to je všechno tak předvídatelné, a nic člověka nepřekvapí, uvidí se co zbytek, ale už tady máme nějaký nástřel na finále, tak snad to skončí s úctou. ()

Rodina (2022) (S11E23)

Trochu mě mrzí, že se z téhle bezvýchodné situace budou muset dostat za jeden poslední díl, který ještě bude muset stihnout rozloučení se seriálem, tak se bojím větší zkratkovitosti, ale i tak se těším, a doufám že se všechny dějové linky vyřeší nějak normálně. Zombie horolezci hype🔥 ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021