Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Recenzie používateľa molcan2 k tomuto seriálu (42)

Hnus (2012) (S03E02)

Od priateľov a recenzentov na CSFD som počul o "The Walking Dead" len samé skvelé veci. Chvíľu trvalo, kým som sa dostal k sledovaniu, pretože som bol zaneprázdnený a tiež som si nebol istý, či to bude moja šálka čaju. Nakoniec som sa k nemu pred niekoľkými rokmi dostal a pomaly som sa ním prepracoval, pričom som mal veľmi dlhý zoznam filmov na pozretie a posúdenie, a ukázalo sa, že "The Walking Dead" je moja šálka čaju a že je tak dobrý, ako sa o ňom hovorilo, a že je mimoriadne návykový. Vlastne sa mi veľmi páčila 2. sezóna, kde najslabšia epizóda ("Cherokee Rose") bola ešte veľmi dobrá, ale zdieľam pocity ostatných, že mnohé epizódy sú na ukecanej strane a chvíľami pomalé. Tretia sezóna sa však skvele rozbehla epizódou "Sick" a brilantná kvalita je aj v "Sick". A silná pripomienka toho, že sezóny 1-5 "The Walking Dead" boli pre mňa absolútne geniálne a vidieť seriál v časoch jeho najväčšej slávy (6. sezóna bola nevyrovnaná, 7. sezóna bola obrovským sklamaním a stále diskutujem, či si pozrieť 8. sezónu). Je to tak emocionálne, komplexné a napínavé, ako by človek očakával , zároveň to má adrenalín a odvahu. Stále ma šokuje, ako mohol vzniknúť inteligentný, dobre natočený (až tak, že je ľahké si ho pomýliť s filmom) seriál o zombíkoch, keď sa o to pokúšalo toľko filmov a fatálne zlyhali. "Chorý" je jednou z najtesnejších, najvzrušujúcejších, najakčnejších, najnapínavejších a emocionálne najinvestovanejších epizód seriálu vôbec. Jedna z najlepších epizód sezóny a vrchol seriálu. Ako všetky epizódy seriálu, aj "Chorý" je neuveriteľne dobre spracovaný po stránke produkčných hodnôt, s drsnou a odvážnou výpravou, kamerou takmer filmovej kvality, efektmi, ktoré vyzerajú dobre, majú dušu a nie sú zbytočne využívané alebo zneužívané, a dosť desivým make-upom, ktorý robí zombíkov ešte desivejšími. Hudba je podmanivá a pôsobivá, je prítomná, ale nikdy nie príliš rušivá. Scenár je vo všeobecnosti inteligentný a podnetný, má veľa napätia a emocionálnej odozvy a už teraz vykazuje známky komplexnosti postáv a viacvrstvového rozprávania. Scény s väčším množstvom udalostí sú napínavé a desivé, ako aj nekompromisné. Oceňujem stále silný a stále napredujúci príbeh a budovanie postáv, s veľkým vývojom Ricka, Beth má viac práce a vzťah Ricka a Lori má intenzitu a srdce. Ľudská dráma je dobre vyvážená s akciou, s ktorou epizóda nestráca čas. Taktiež tempo nie je nikdy nudné ani uponáhľané, je napínavé, ale má priestor na vydýchnutie. V akcii je veľa napätia a emocionálnejšie prvky sú skutočne dojímavé (ako napríklad s Maggie a Beth a s Heršálom) a Rickove rozhodnutia sú konfliktné a nie nelogické. Všetko má napínavý spád, neponáhľa sa s dôležitejšími časťami a je emocionálne komplexné. Budovanie sveta je úžasne pohlcujúce a účinné. Réžia je inteligentná a atmosférická, pričom seriál je po celý čas silne herecky obsadený. Andrew Lincoln je vynikajúci hlavný predstaviteľ a je skvelé, že Emily Kinney začína mať oveľa viac práce. Celkovo opäť brilantné. 5/5 ()

Pojď se mnou (2012) (S03E03)

Andrea a Michonne uvidia haváriu vrtuľníka a vydajú sa na miesto, aby vyhľadali preživších a pomohli im. Spolu s nimi však prichádza skupina ozbrojených mužov, ktorí sa ukryjú v lese. Muži z helikoptéry odvedú pilota a ženy prekvapí Merle. Skupina vezme Andreu a Michonne do ich komunity vo Woodbury, kde ženy privítajú jedlom, liekmi, teplou sprchou a oblečením. Predstavia im Guvernéra, muža, ktorý vládne Woodbury, chráni a poskytuje ľuďom v komunite kvalitný život. Andrea verí, že Woodbury je dokonalé miesto v chaose, ale Michonne Guvernérovi nedôveruje a chce toto miesto opustiť. Medzitým pilot helikoptéry prezradí polohu konvoja Národnej gardy s priateľmi a Guvernér sľúbi, že ich so svojimi mužmi zachráni. Keď však dorazia na miesto, niečo sa stane. "Walk with Me" je osviežujúca epizóda seriálu The Walking Dead, v ktorej sa vracia Merle s novými postavami. Guvernér je zaujímavá postava a nie je ľahké pochopiť jeho skutočné zámery. Kto je a ako sa volá, sú určite otázky každého fanúšika tohto seriálu. Merle je späť len s jednou rukou a určite je nebezpečnejší ako kedykoľvek predtým. Predstavte si, že títo nebezpeční muži skrížia cestu Rickovi a jeho tímu. Môj hlas je štyri. ()

Skrytý vrah (2012) (S03E04)

Tento seriál môže byť niekedy veľmi srdcervúci... T-Dog je hrdina ()

Stačí jen říct (2012) (S03E05)

Epizóda 5 je jednoduchá. Ale pre mňa je skvelá. Na tejto epizóde sa mi páči, že Mich nechal Andreu, ktorá tam chce žiť. Mala Andreu opustiť už dávno. Andrea sa stala niekým, koho nenávidím. A tiež tá scéna, kde mal Daryl malú Lori v rukách, je taká roztomilá. Netušila som, že Daryl bude takýto. 😂 Naozaj vyzerá roztomilo s dieťaťom na rukách. To, ako sa stará o dieťa a Carl sa bojí, že dieťa vypadne Darylovi z rúk, je tiež veľmi roztomilé. Tie scény sa mi úplne páčia. 😁 Myslím si, že Mich odišla je tiež dobré. To miesto je akési čudné a veľmi nebezpečné miesto na pobyt. Neviem, čo to do Andrey vliezlo, že chcela žiť na takomto mieste. Čo sa týka Penny, veľmi chcem, aby sa o nej niekto alebo Andrea dozvedeli. Ale zdá sa, že je to ešte dlhá cesta. V tejto epizóde tak trochu nenávidím Ricka. Veď jeho žena Lori je mŕtva. Samozrejme, že by mal smútiť. Ale myslím si, že je až príliš. Jeho žena je mŕtva, nemá ako vrátiť čas. Ale jeho syn a dcéra sú stále nažive. Mal by sa na to sústrediť. Mal by za nich prevziať nejakú zodpovednosť. Podľa toho, ako vyzerá, by som povedal, že by bol najhorším otcom. Celkovo je táto epizóda tak trochu skvelá, pretože ukazuje, že Andreu nadobro opustilo jej 8 mesačné priateľstvo. A tiež preto, že neskôr zistí, že mala odísť z toho miesta s Michom. Takže áno, je to skvelá epizóda. ()

Štvanice (2012) (S03E06)

Vo väzení Rick telefonuje so záhadnou osobou. Nehovorí, kde sa nachádza, len hovorí, že je na bezpečnom mieste. Rick sa s nimi pokúša diskutovať, ale oni mu povedia, že mu zavolajú neskôr. SPOILER!!!!! priebehu epizódy sa ukáže, že Rick si hlasy iba predstavuje, pretože ďalší hlas, ktorý sa ozve, je Laurie. Medzitým je Merle so svojou posádkou vyslaný na lov po Michonne. Povedzme, že ona má situáciu pod kontrolou. Toto je asi moja najobľúbenejšia epizóda s Michonne. Medzitým Sexuálne napätie medzi Guvernérom a Andreou začína narastať. Toto je epizóda, ktorá naozaj ťahá za emocionálne struny srdca. 4 z 5. ()

Zrozeni k bolesti (2012) (S03E08)

Toto je ôsma epizóda tretej sezóny seriálu Walking Dead a vzhľadom na všetky udalosti v tejto epizóde sa môže stať, že do záverečných titulkov nebudete mať čas vydýchnuť. Ako finále v polovici sezóny táto epizóda prekonala moje očakávania. Nedočkáme sa príliš veľa násilia zo strany chodcov, ale konflikty, ktoré vznikli, boli medzi ľuďmi, a tak to vytvára niekoľko zaujímavých scenárov. V tejto epizóde s názvom "Made to Suffer" sa Rick, Daryl, Oscar a Michonne vydávajú do Woodbury, aby zachránili Glenna a Maggie, ktorí sa obaja pokúsili o neúspešný útek. Michonne sa medzitým vydá za Guvernérom a spôsobí mu fyzickú aj psychickú ujmu. Medzitým vo väznici pri úteku pred chodcami vstúpi do väzenia ďalšia skupina preživších. Celkovo ide o ďalšiu úžasnú epizódu, ktorá sa ukazuje ako zatiaľ najlepšia polsezóna tohto seriálu. Cliffhanger je jednoducho geniálny, najmä keď vidíme, ako Merle a Daryl stoja proti sebe v zjavnom boji na život a na smrť. Táto epizóda je nabitá akciou a čakám, čo sa stane ďalej. Túto epizódu hodnotím 5/5. ()

Král sebevrahů (2013) (S03E09)

Seriál Walking Dead je vynikajúci. Každá epizóda je úžasná a je to zaujímavé, dokonca sa to niekedy zmenilo na nejakú drámu. Preto tento seriál milujem a neprestávam sledovať epizódy bez ohľadu na to, koľko má sérií a dielov. Je veľa vecí, na ktoré chcem poukázať. Po prvé, Daryl. Nemôžem uveriť tomu, že si Daryl vybral Merla a opustil skupinu, s ktorou bol dlhý čas. Teda chápem, že Merle je jeho brat, ale nie je to dobrý človek. Takže ma veľmi bolí, že si vybral Merla. Po druhé, Harshel. Myslím, že sa opäť mýli. Spomedzi tých štyroch chlapov dvaja ukazujú chamtivosť ohľadom toho miesta. Kto hovorí, že sa ho nepokúsia získať? Naozaj chcem vedieť, čo sa bude diať ďalej. Som rád, že jeden zo zombíkov išiel do Woodbury. Aj keď mi je tých chudákov ľúto, ale guvernéra chlapa nenávidím. Takže je skvelé vidieť, že sa doň jeden dostal. Ako seriál pokračuje, Andreu začínam nenávidieť čoraz viac. Úplne sa dostala do guvernérovej siete. Myslí si, že všetko, čo jej ten guvernér povedal, je pravda, ako Rick a ostatní bezdôvodne zabili tých ľudí. Tak trochu to nenávidím. 😡 Tak veľmi sa teším, čo sa s ňou stane. 😁 Čo sa týka Maggie a Glenna, chápem, že prečo nechcú Merla vo svojej skupine a majú pravdu. Merle zohral úlohu v tom, kvôli čomu Glenn trpel všetkými zlými vecami. A chápem, že prečo je Glenn taký nahnevaný a povedal. Ale ako sa hovorí, čas zahojí každú ranu. Takže by som rád videl, že sa zmenia na normálny stav. Čo však nechápem, je tá žena, ktorú Rick videl. Pretože má čiernu tvár a nie je to jasné, ťažko odhadnem, kto to je. Je to Lori? Zdá sa, že Rick má halucinácie, pretože okrem neho ju nikto nemohol vidieť. Takže sa teším aj na nejaké vysvetlenie tejto časti. Táto epizóda je tak trochu jednoduchá, ale ukazuje povahu. Povaha dvoch strán. Všetko má dve perspektívy. Napríklad z Rickovej perspektívy je Merle zlý chlap a zaslúžil si všetko zlé, čo sa mu stalo. Nemal by byť so skupinou. Čo sa týka Darylovej, Merle je jediný príbuzný, ktorého má. Takže určite nemôže opustiť vlastného brata. Je to pochopiteľné. Správne alebo nesprávne, záleží len na tom, z akej perspektívy sa na to pozeráte. Keď zhrniem túto recenziu, táto epizóda je síce len obyčajná epizóda, ale má opísanú nejakú povahu a je dobré vidieť, že Daryl je slobodný, takže, povedal by som, že je to fajn. Seriál Walking Dead ma vždy udivoval a úplne som si ho zamiloval. ()

Domov (2013) (S03E10)

Michael Rooker je jedna z najlepších postáv TWD. Seriál bol počas týchto sezón stále dookola vykrádaný. ()

Nejsem Jidáš (2013) (S03E11)

Andrea navštívi väznicu a pokúsi sa o sprostredkovanie. Táto epizóda je z hľadiska podívanej menej rušná, ale obsahuje množstvo silných výmen medzi postavami, ktoré zvyšujú napätie. Rick a Guvernér sú z veľkej časti v centre pozornosti, pretože účinne zobrazujú ďalšie budovanie kmeňového konfliktu medzi jednotlivými skupinami. Guvernér je silne napísaná postava, ktorá je vierohodne vykreslená tak, že ovplyvňuje svoj ľud strachom aj manipuláciou. Jedna scéna s Miltonom je obzvlášť dobrá a fantasticky ju zahral Dallas Roberts. Ľahko by ste mu uverili, že je taký vystrašený, ako sa zdá. Vo väzení je niekoľko dobrých scén, v ktorých vystupuje Andrea. Mojou najobľúbenejšou je jej rozhovor s Michonne, ktorá síce veľa nehovorí, ale keď už prehovorí, scenáristi ju skvele vystihli. Veľmi zaujímavé sú scény zahŕňajúce novú skupinu, ktorú Rick v predchádzajúcej epizóde vyplašil svojimi psychotickými rečami. Pekne to ukazuje, ako sa ľudia prispôsobujú najlepším vyhliadkam na prežitie. Jediná scéna, ktorá mi nefunguje, je vizuálna sekvencia ku koncu zahŕňajúca Andreu a Guvernéra. Ak bolo cieľom vytvoriť napätie, nepodarilo sa to, pretože bolo celkom jasné, ako sa táto scéna skončí. Všetky herecké výkony sú ako obvykle silné a produkcia je skvelá ako vždy. ()

Očista (2013) (S03E12)

Epizóda je pomerne jednoduchá, keďže Rick, Carl a Michoone hľadajú zbrane a muníciu v jeho starom meste. Dochádza k veľmi potrebnému stretnutiu, a to medzi Rickom a Morganom, a výkony, ktoré títo dvaja v týchto scénach podávajú, sú jedny z najlepších, a to najmä vďaka vynikajúcim dialógom. Lennie James podáva neuveriteľný a uveriteľný výkon ako muž, ktorý sa stratil a zbláznil kvôli strate oboch členov svojej rodiny. Interakcie postáv medzi Rickom, Carlom a Michoonom pôsobia prirodzene a v tejto epizóde je medzi nimi veľký vývoj, čo sa prejaví aj v ďalších sériách, keďže sa tu vytvárajú vzťahy. Dialógy sú perfektné, každá jedna replika funguje. Scott Gimple odviedol pri písaní tejto epizódy skvelú prácu. Mám veľa problémov s jeho písaním v budúcich sezónach a rozhodnutiami, ktoré urobil ako showrunner, ale mal svoje skvelé momenty a toto je jeden z nich. Toto je jedna z mojich osobných samostatných epizód The Walking Dead a jedna z najpamätnejších. Je to výplň, to áno. Ale je to niečo úplne iné ako bežná výplň a to, čo vykonali, bolo jedinečné a dlho trvajúce pre postavy a divákov. Je tu niekoľko skvelých príbehov, vývoj postáv a momentov. Tricia Brock režírovala túto epizódu a odviedla skvelú prácu, veľkolepú prácu pri vytváraní pozoruhodnej epizódy zameranej na postavy, ktorá je potrebná pre väčší obraz. ()

Mezi třema očima (2013) (S03E13)

Rick sa stretáva s guvernérom. Všade na nete vidím, že Rick mal guvernéra zastreliť. Ale zrejme nemohol, pretože by do konca sezóny nemali žiadnu skutočnú dejovú líniu. Vojna sa odohrá v poslednom týždni, kde Gov zomrie Rickovou rukou. Epizóda s posedením bola potrebná na to, aby ukázala debatu o odchode alebo zotrvaní vo väzení. Rick klamal skupine a povedal im, že chce väzenie. Keď v skutočnosti Gov chce len Michonne. Verím, že Rick to povie Michonne a ona vymyslí plán útoku na Woodbury. Darryla milujem každý týždeň viac a viac, pretože jeho postava je bad ass. V tejto epizóde bol slušný, pretože sa spriatelil s Ramirezom. Do konca sezóny zostávajú tri týždne a myslím si, že až do poslednej epizódy neuvidíte žiadne krviprelievanie. Tiež som počul A čítal, že niekto spácha samovraždu do konca sezóny. ()

Kořist (2013) (S03E14)

Na seriáli Walking Dead sa mi páči, že scenár, réžia, herecké výkony a produkčné kvality sú na filmovej úrovni. Walking Dead nikdy nepôsobí ako lacný film pre televíziu. Epizóda Prey má všetky uvedené kvality. The Prey má áčkový scenár, kde Andrea uteká z Woodberry (myslím, že tak sa to mesto volá), aby varovala Rickovu skupinu vo väznici. Guvernérovi prisluhovači hľadajú Andreu a Guvernér sám tiež prenasleduje Andreu. Pri naháňačke a neuveriteľnom konci je veľa napínavých zvratov. Záver zanecháva v divákovi túžbu po ďalšom pokračovaní. Podzápletka núti diváka premýšľať, na čo guvernér využije všetkých zajatých chodcov? Prey je jednou z najpamätnejších epizód tretej série. Epizóde Prey dávam osem bodov z desiatich. ()

Život plný utrpení (2013) (S03E15)

Najlepšia epizóda v sezóne, plná skutočných pocitov, nemohol uveriť, že jedného dňa som mohol odpustiť Mirelovi, ale urobil som to, táto epizóda by mala byť pomenovaná " Bratia " vyhovuje to viac.. ()

Vítejte v katakombách (2013) (S03E16)

Je čas na guvernérov druhý nájazd na väznicu. Guvernér bije náhodnú osobu, ktorá sa ukáže ako Milton. Milton prezradil, že spálil chodcov a Guvernér sa rozhodne, že by mal zabiť Andreu, ktorá je zavretá. Milton odmietne a Guvernér ho opakovane bodne, aby Miltona mučil a zabezpečil, že sa vráti a zje Andreu ako chodca. Keď Guvernér vedie svojich vojakov do Woodsbury, Tyreese a Sasha sa stiahnu a vyhlásia, že budú brániť starých a mladých, ktorí zostali vo Woodsbury, zatiaľ čo Guvernér zaútočí na väzenie. Guvernér potom zamieri k väznici a Martinez s ďalšími poskokmi spustia paľbu. Prehľadajú väzenskú pôdu a zabijú viacerých chodcov a sú zasiahnutí bleskovými výbuchmi. Glenn a Maggie v zásahovej výstroji strieľajú na členov Woodsbury a utekajú preč. Carl sa medzitým rozhodne zabiť zvyšného člena Woodsburyovcov, ktorý sa odzbrojoval. Ricka o tom informuje Hershel, ktorý rozhodne, že to nebola sebaobrana. Keď ho Rick konfrontuje, Carl mu prezradí, že obviňuje Ricka z toho, že nezabil Andrewa, ktorý dal zabiť Lori a T-Doga, a Guvernéra, ktorý zabil Merla. Rick sa vydá von a dozvie sa, že Guvernér popravil svojich vlastných ľudí vrátane Allena, ale s výnimkou Martineza a ďalšieho poskokov, z Woodsbury prežil Karen. Keď Rickova skupina dorazí do Woodsbury, s pomocou Karen informuje Tyreeseho a Sashu o tom, čo Guvernér urobil. Tyreese sa tiež dozvie, že ľudia sú držaní v zajatí vo vrstve Woodsbury, kde nájdu Andreu, ktorú pohrýzol Milton a potom ho zavraždil ako chodca. Andrea vysvetľuje, že sa vrátila do Woodsbury, aby popravila Guvernéra, ale nemohla, pretože nechcela vidieť zomierať ostatných. Michonne sa rozplače, keď Rick dá Andrei svoju pištoľ, aby sa uistil, že sa nevráti ako chodec. Rickova skupina potom odvedie zvyšných členov Woodsbury s Tyreeseovou pomocou späť do väzenia. Proti tomuto rozhodnutiu namieta iba Carl. Rick si uvedomí, že Lori už nevidí, a v pozadí vidíme hrob, buď Merleho, Lori, T-Doga, alebo Andrey. Merle by bol spojený s Darylom, Lori s Rickom, Carlom a Judith, T-Dog s Carol a Darylom a Andrea s Michonne a zvyškom Rickovej skupiny. Hrob je tiež symbolikou názvu Vitajte v hrobkách. Do budúcej sezóny. ()

30 dní pokoja a mieru (2013) (S04E01)

Po skončení seriálu Breaking Bad je The Walking Dead jedným z mála seriálov, ktoré sa mu približujú, pokiaľ ide o kvalitu a vážnosť. A zatiaľ čo v predchádzajúcej sezóne mohol seriál pôsobiť trochu ako paródia samého seba, 4. sezóna sa otvára s tou správnou atmosférou - teda s vynikajúcou atmosférou prvej sezóny: A hoci tento druh tém už seriál rozpracoval, spôsob, akým sú v tejto epizóde znovu predstavené, je jednoducho dokonalý. Rozhodne to nie je najlepšia epizóda seriálu, ale je sľubná. V celom seriáli existuje akési "spojenie tragédie", ak chcete, medzi niektorými postavami, ak nie všetkými, a toto spojenie je v tejto epizóde veľmi silno demonštrované, najmä keď Beth oznámili, že jej priateľ je mŕtvy. Skutočnosť, že za ním nevyronila ani slzu, je veľmi znepokojujúca myšlienka, ktorá ukazuje zložitosť ľudských emócií, ktoré je tento seriál schopný ukázať... Jediná naša nádej je, že budú pokračovať v tejto ceste, ktorú začali v prvej sérii... Nepochybne to bude veľmi ťažké, ale držím im palce ! ()

Infikovaní (2013) (S04E02)

Zdravotná kríza a problémy so zombie sa stupňujú. Ide o veľmi depresívnu epizódu, ktorá zobrazuje niektoré kruté skutočnosti v zbierke nepríjemných momentov. Rickova postava bola vykreslená tak, že medzi 3. a 4. sériou prešla obrovskými zmenami, čo je dobre zobrazené jeho správaním a postojom. Jeho pokojnejší pacifistický životný štýl sa dostáva do centra pozornosti, keď udalosti naberajú dramatické obrátky. Scény zahŕňajúce chodcov patria k najlepším z doterajších sérií, ale nebudem spomínať detaily a spoilerovať. Ak nejaká epizóda niekoho pravdepodobne prinúti uvažovať o tom, že sa stane vegetariánom, je to práve táto! Je tu zlovestná úroveň ohrozenia blahobytu spoločenstva, ktorá je celkom účinná. Väčšina scén je pútavá a núti ma zistiť, čo sa deje. Najmä preto, že postava Guvernéra v neprítomnosti je nápadne prítomná a visí nad všetkým. Páčilo sa mi vidieť zasadnutie rady a nový spôsob vedenia vykreslený od Rickovho odstúpenia z tejto úlohy. To je tiež celkom zaujímavé, pretože to núti k zamysleniu, či to bude fungovať dlhodobo, alebo sa to ďalej vyvinie do nejakého volebného procesu. Stane sa niečo, čo vráti kontrolu nad spoločenstvom ďalšej diktatúre? Dôjde k takej tragédii a smrti, že to zdevastuje komunitu a zanechá celé spoločenské konštrukcie v troskách? Všetky herecké výkony sú ako vždy skvelé, najmä Andrew Lincoln a Melissa McBride. ()

Karanténa (2013) (S04E03)

Vo väzení zomierajú ľudia v dôsledku epidémie a väčšina preživších je v karanténe, vrátane Glenna a Sachy. Tyreese sa medzitým neovládne a žiada Ricka, Darryla a Carol, aby našli toho, kto upálil Davida a Karen. Darryl odvezie Zachovo auto s Michonne, Tyreeseom a Bobom na vidiecku univerzitu vzdialenú osemdesiat kilometrov od väznice, aby hľadali antibiotiká na vyliečenie nakazených ľudí. Carol ide pred väznicu odblokovať vodovodné potrubie, zatiaľ čo Rick vyšetruje vraždu Davida a Karen a prichádza k prekvapivému odhaleniu. "Izolácia" je dobrá epizóda seriálu The Walking Dead s dramatickou situáciou vo väznici, ktorá sa vystupňuje až po odhalenie identity vraha Davida a Karen, a plná akcie, v ktorej Darryl, Michonne, Tyreese a Bob narazia na hordu chodcov. Môj hlas je osem z desiatich. ()

Vrah medzi nami (2013) (S04E04)

Rick a Carol sa vydávajú na cestu za zásobami, zatiaľ čo Daryl, Michonne, Tyreese a Bob pokračujú v hľadaní liekov. Ide o solídnu epizódu s výborným vývojom postáv a pomerne prekvapivým smerovaním v prípade jednej osoby. Obzvlášť sa mi páčil scenár a herecké výkony v scénach, ktoré sa týkali Ricka a Carol. Zdá sa, že do konania oboch postáv bolo vložených veľa myšlienok a u každej z nich to pôsobí vierohodne. Minulosť a možná budúcnosť oboch sú jasne zohľadnené v rozhodnutiach, ktoré scenáristi nechali tieto postavy urobiť. Je cítiť, že škody a traumy, ktoré obaja zažili, majú vplyv na ich duševné stavy. Carol je na bode ľahostajnosti a to všetko je dobre vykreslené jej scénami s oboma hosťujúcimi postavami, jej všeobecným názorom na silu a vodcovstvo a jej líniou o hodinkách. Melissa McBride podáva v tejto epizóde jeden zo svojich najlepších výkonov. Túto tému zdieľa aj dej s druhým hosťujúcim tímom. Viacerí jednotlivci sa boria s predchádzajúcimi traumatickými zážitkami, ktoré spôsobujú dosť sebadeštruktívne správanie a prejavujú ľahostajnosť voči vlastným životom a ostatným. V ich vzájomných interakciách je to podané relatívne dobre, ale niektoré z nich pôsobia dosť vynútene a možno aj s cieľom natiahnuť drámu, ako napríklad scéna s Bobom a jeho taškou. Všetci herci v týchto scénach sú tiež skvelí, najmä Chad Coleman. Vizuálna stránka a zombie efekty sú ako vždy silné. Páčia sa mi jemné aspekty scénografie, vďaka ktorým prostredie vyzerá neudržiavané, schátrané a zodpovedá zombie apokalypse. Dúfam, že to zostane konzistentné a uvidíme, ako sa to bude s pokračovaním série pomaly zhoršovať. Pre mňa je to 7,5/10. ()

Internácia (2013) (S04E05)

Prvé 4 epizódy ma chytili s pocitom, že seriál bude pomaly umierať (ako to vlastne robí veľa ľudí v seriáli), ale potom sa to začalo opäť zrýchľovať a nakoniec mi to prinieslo ospalé oči doširoka otvorené s emóciami, ktoré mi prechádzali mysľou ako obrovské vlny. Ak uvažujete o tom, že seriál opustíte- nerobte to! Štvrtá epizóda vás opäť prebudí. Je to tá časť, ktorá vám pripomenie, aké neľútostné môžu byť chyby pri živote v postapokalyptickom svete, ako by ste mali zahubiť každý jeden dobrý moment vo svojom živote a ako všetko, čo sa vám stane, nemusí byť vo vašich rukách. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021