Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Recenzie používateľa Najt k tomuto seriálu (188)

To lepší v nás (2012) (S02E12)

Masox epizoda č.2. rozloučení s Dalem byl jen začátek. Díky zajatci se vztah mezi Rickem a Shanem začal tak utahovat až to vyvrcholilo. Odchod další hlavní postavy hned další díl. Vše umocní pak závěrečný cliffhanger. ()

U skomírajícího ohně (2012) (S02E13)

Fantastické vyvrcholení druhé série. Farma je v obklíčení, skupina se rozdělí, někdo se ztratí a objevuje se nová hlavní postava. Závěrečný cliffhanger pak ukáže místo pro třetí sérii. ()

Season 3 (2012) (S03)

Třetí série nás přesune z farmy do věznice. Serie je plná zvratů, zombíků a především akce. Zatim se jedná o nejakčnější sérii. Je to tím, že se poprvé objevila konkurenční frakce s dementem v čele. Tímto jde zombie apo lehce do pozadí, jelikož je část akce nahrazená právě přestřelkami apod. V tomhle případě mě to nijak nevadilo, protože tvůrci našli balanc někde mezi bojem s mrtvými a živými lidmi. Atmosférou je tato série napěchovaná a servíruje nám taky opravdu drsné emoce. Vychválit musím především začátek, protože rozjezd byl naprosto famózní a ty první epizody třetí série to byla krutá nálož. Závěr v celku taky skvělý. Zkrátka velmi povedená série. ()

Sémě (2012) (S03E01)

Nehorázný rozjezd. Akce, celkem horor, parádní atmosféra a konec byl opět drtivý. ()

Hnus (2012) (S03E02)

Akce pokračuje. Hershel, vězni, čištění. Je znát ta dlouhá doba zabíjení, života ve strachu a zocelení postav. Nikdo už není jako dřív. ()

Pojď se mnou (2012) (S03E03)

Objevil se pro mě nejhorší dement ze všech Guvernér a k tomu idiot Merle. Do toho chyběla 100% původní skupina. Jediné, co tuto epizodu drželo nad vodou je přítomnost známých postav Andrei s Michonne a prvních 10 minut epizody. ()

Skrytý vrah (2012) (S03E04)

Velice silný a brutální díl. Další mrtví. Tohle dokáže člověka rozesrat do mrtě. Svět, který znázorňuje tenhle seriál je drtivý, tvrdý a nemilosrdný. Svět který zlomí každého, svět v němž žít je opravdu peklo. Příběh l, který se sune kupředu nenechává vydechnout a každý další díl naše podstavy rozemílá dál a dál. Co mě ale štve je fakt, že postavy mizejí a docházejí l, takže přibudou další, lze to pochopit, ale s menším počtem úmrtí a menším náborem nových postav by to bylo lepší. Jinak moje neoblíbená řada mě i po třetím shlédnutí udivuje. Tady bezpodmínečný fullstar. ()

Stačí jen říct (2012) (S03E05)

Odpočinková epizoda, která byla stále parádní. Ono po té vlně šílených epizod ta chvíle klidu přijde vhod. Další dvojička se nám dělí, Rick vstřebává minulý díl a Guvernér pomalu a jistě dává na jevo jaký to je idiot. ()

Štvanice (2012) (S03E06)

Další super díl. Rick dostal sprchu od svého svědomí. Debilní Merle to zase posral a Michonne našla správné místo. Tady se rodí počátek války. ()

Když mrtví klepou na dveře (2012) (S03E07)

Příběh pokračuje tak, že se střetávají dvě skupiny. Různé náhody je svedly na scestí a schyluje se k velkému průseru. První série kde se střetnou dvě skupiny a zombie jdou lehce stranou. Pořád ale v přijatelné míře. Další plnohodnocený díl ()

Zrozeni k bolesti (2012) (S03E08)

Masakr, akce, ztráty, setkání. Unikátní díl. Dixons brothers together ()

Král sebevrahů (2013) (S03E09)

Dalsi divočina v rámci změn. Do vězení se dostala další skupinka, Daryl dá přednost bratříčkovi a Ricka straší Lori. Upřímně se nedivím, že se ale něco takového dělo si nepamatuju l, takže jde asi o přechodné období. No a Andrea je stále se svým pošahaným psychopatem. ()

Domov (2013) (S03E10)

Válka začala. Tohle jednooký prase posralo. Tohle zase vsechny sjednotí a Rick.se vzpamatuje. Skupina je kompletní. Jen mě ještě zajímá kde je negerske duo. ()

Nejsem Jidáš (2013) (S03E11)

Negrduo dorazilo do Woodberry a dostane výplach mozku od piráta. Takže dva celkem loajalni členové zase získá špatná strana. Každopádně očekávané shledání proběhlo kompletně. Ted jen čekám co bude s Andreou. Jinak apo je stále v popředí. Survival prvky zastiňuje vztah mezi tábory, ale stále má drtivou převahu zombie. Nicméně třetí řada mě mile překvapuje. ()

Očista (2013) (S03E12)

Setkání s Morganem po letech byl fajn nápad. Bohužel se ale z něho stal idiot. Ono v tomhle světě se není čemu divit, ještě když se mu stalo to, co se stalo, ale mnohem lepší by bylo, kdyby se přidal k Rickovi a místo sebelitovaní byl vraždící mašina. Takhle se aspoň zlepšil post Michonne, která se pomalu stává součástí naší grupy. Takový odpočinkový díl o 4 hercích. ()

Mezi třema očima (2013) (S03E13)

Poněkud vyjednávací díl, který ale i tak byl parádní. Rick dostane ultimátum a má před sebou těžkou volbu. ()

Kořist (2013) (S03E14)

Atmosférický díl. Andrein úprk a továrna to bylo parádní. Škoda, že ta jednooká ohavnost v továrně nezařvala. Každopádně díl, který byl zase skvěle atmosférický, jen škoda toho konce. ()

Život plný utrpení (2013) (S03E15)

Opět další fantastický díl. Tentokrát se všeho ujal Merle l, který v posledních chvílích ukázal trošku dobrosrdečnosti. Konec mě pak dokonce i trochu dojal. ()

Vítejte v katakombách (2013) (S03E16)

Po třetí závěrečná epizoda byla poradní. Tentokrát jsme se znovu přesvědčili o tom, že Rick je charakter, zatímco Carl, kterej se mě libil mě začíná štvát. Guvernér se zdekoval a skupina se rozrostla. ()

Season 4 (2013) (S04)

Tato série je oproti předchozí horší, ale stále je to naprostý luxus. 4 série začíná ve vězení, řeší se zde nemoci, boj a pak nasleduje rozdělení celé skupiny na menší podskupiny a my sledujeme jednotlivé minipříběhy. Vše směřuje k výchozímu bodu, ten ale není takový jak se mohlo zdát. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021