Bývalý agent CIA Bryan Mills (Liam Neeson) pred dvoma rokmi v Paríži nemilosrdne pozabíjal gang obchodníkov s bielym mäsom, aby zachránil život svojej unesenej dcéry. Otec jedného z únoscov mu prisahal pomstu. Bryan sa zatiaľ úspešne vracia do života svojej exmanželky Lenore (Famke Janssen) a dcéry Kim (Maggie Grace). Ponúkne im, že s ním môžu odcestovať do Istanbulu, kde má trojdňovú prácu a potom si môžu urobiť peknú dovolenku. Netuší však, že má v pätách albánsku mafiu. Pokojná dovolenka netrvá dlho a Lenore je priamo pred zrakmi Bryana unesená. Kim sa snaží pred prenasledovateľmi uniknúť. Bryan pochopí, že vyjednávanie s únoscami nemá nádej na úspech. Pre Bryana sa začínajú neúprosné preteky s časom. Musí využiť všetky svoje znalosti a schopnosti, aby ochránil svoju rodinu. (TV Markíza)

mm13

Samé fňuk-fňuk a cmuk-cmuk a zase fňuk-fňuk a poriadne prásk-prásk-prásk aby jeden pohľadal. O čo im vlastne išlo? ()

MáŠa

O tragédii bych rozhodně nemluvil. Na druhou stranu jednička měla větší drajv a Neeson tam byl větší borec. Tady se chová, jak kdyby byl nejmíň o deset let starší a už byl pomalu zralý na důchod ()

JASON_X

Hned v úvodní scéně mi nadzvedl mandle otravný a necharismatický neherec Rade Šerbedžija, (z mně nepochopitelných důvodů už asi nadosmrti zapsaný v hollywoodských hereckých análech... tedy seznamech), hrající - Albánce. Trapné. Další trapas je poněkud latentně incestní, nebo eufemisticky řečeno 'nezdravý' vztah dédyho Neesona k jeho už dospělé panenské dceři. Takže v prvních deseti minutách filmu jsem z něho stačil být už dvakrát znechucený. Nicméně když si divák zablokuje vnímání všelijaké blbé vaty a dementních šablon, a pojme film jen jako oddechový akčňák, dá se. Famke Janssen je kočka, děj je určitě míň slabomyslný než v ultradementní jedničce, k tomu nádherné exteriéry starého Cařihradu, nechtěně vtipné momenty (Neesonova dcerka po telefonickém rychlokurzu od taťky strčí do kapsy i Jennifer Garner v Alias a hází po městě granáty jako shnilá rajčata) a slušná akce (které ovšem k akčnosti obligátně "dopomáhá" skákající kamera). Navíc ve filmu zhebne spousta Albánců, což samozřejmě potěší (i když je samozřejmě kromě Šerbedžiji hrajou samí Turci). T: Co dělá americká ambasáda v Istanbulu, když hlavním městem Turecka je Ankara, to ovšem netuším... :-/ ()

Sawy

Taken představovalo před pár lety nesmírně vítaný vánek na pole akčního filmu.Film to byl úderný,nabitý energií,ani na chvíli neslevoval z tempa,s ikonickým hlavním hrdinou a takovou dávkou zadostiučinění jak během filmu,tak v závěru,která celý zážitek ve výsledku zvedala zatraceně vysoko.Po skončení druhého dílu jsem žádné zadostiučinění necítil.Nedostalo se mi žádné katarze,protože film nikam negradoval.Jen jel po povinných zastávkách,které mu vytyčil první film,bez nějakého zápalu nebo skutečně originálního nápadu,který by opětovné nakopnutí zápletky a tedy natočení dalšího dílu skutečně ospravedlnily.Takže tu opět máme poklidný,chvílemi až idylický začátek,změnu lokality,několik albánských únosců,povinný telefonát a akci.Upřímně,začátek na mě působil docela slušně.Liam Neeson je totiž jediný klad,který se z minula zachoval.Dokáže totiž zahrát malinko pedantského tatíka stejně dobře jako akční mlátičku a jeho opětovné získávání rodiny působí jako slušná předehra před akčním dojezdem.Ale tam,kde si jednička po většinu času nepotřebovala pomáhat tragickými logickými kravinami,je dvojka po naprostou většinu stopáže tak směšná,až by člověk raději zaplakal (míří na mě únosce,tak si vytáhnu mobil a ještě si pět minut povídám s dcerkou,házet granáty po tureckých ulicích je skvělá zábava...),tam,kde v prvním díle skvěle fungovala pátrací část,se Liam jen prochází po Istanbulu,zachmuřeně sleduje okolí a do toho sledujeme prostřihy na unesenou manželku,snad abychom nezapomněli,o co se tady hraje a byli ujištěni,že stále je o co hrát (nejistota,jestli dcera žije,byla v jedničce silným motivem), tam,kde jsme si minule vychutnávali skvěle natočenou a přehlednou akci plnou honiček a soubojů, nastupuje nepřehledný humus plný střihů,které neschopnost režiséra natočit kvalitní bitky rozhodně nezamaskují. Finální souboj tak sice začíná hezky po woovsku,ale stejně se nakonec zvrhne v nezáživné máchání rukama s katastrofálně zazděnou tečkou.Maggie Grace je stejně otravná jako v jedičce,jen má mnohem víc prostoru (v plavkách ovšem hraje velmi slušně :-) a hlavní padouch je přinejlepším snaživou karikaturou.Špatně je toho zkrátka až příliš,přitom aby tvůrci zaplašili stín zbytečnosti,který se nad projektem od začátku vznášel,museli by předvést podstatně jinačí akční písničku.Tohle je přinejlepším rutinně odvedená hloupá rychlokvaška v bessonovském stylu,kterou nezvládne zachránit ani takový borec,jakým je Liam Neeson. 50 % ()

Morholt

Na začátku se zdá, že tentokrát bude lovnou zvěří Neeson a spol, ale nakonec se vše v "dobré" obrátí a Neeson nahání všechno, co vypadá jak balkánec řízlej muslimem. Rozdíl je v tom, že tentokrát nezachraňuje dcéru, ale svojí ex-manželku, což je zřejmě součást jeho systematickýho vtírání se do její přízně. I když Famke je pořád kus! Jen mi do toho nějak nezapadá ten otcovskej teror, kterej aplikuje na svýho potomka. Inu je to to samý, co jednička, akorát že v bleděmodrym. I tak měla akce švih a ta mstitelská role Liamovi, i přes ty roky, pořád sedne, takže se bylo na co dívat a člověk se i několikrát zasmál (u akce "lokalizace unesených" jsem se málem udusil), ale to nejspíš nebylo v plánu. Konec byl pak ten nejhnusnější z hnusnejch, ale to se dalo tušit už na samym začátku, tudíž jsem byl připraven. 50% a trojku už prosim ne. ()

Lucasion

Odplata. Vzpomínáte, když tvrďák Bryan si řekl, že zachrání svojí dceru? A vzpomínáte, jak kvůli tomu vystřílel půlku albánců v Paříži? No tak to je ten stejný týpek. Ovšem jeden z těch mrtvých albánců má velmi milého tatíka a ten chce Bryanovi zatopit pod kotlem. Bryan (Liam Neeson) odjíždí s bývalou manželkou a dcerou do Istanbulu, aby následně se stali obětí pomsty milého albánského tatíka. Příběh je opravdu uspěchaný a tam kde jednička byla geniální, tak dvojka zklamala. Jednička byla nervy drásající thriller. Dvojka je lehce nadprůměrná akční podívaná. Chvilku jí trvá, než se dostane do akce, a když už je ta akce, tak jí chybí šťáva. Ano to je to slovo! Šťáva. Dvojce prostě chybí šťáva. Nejedná se o tragické pokračování to ne, ale ani zároveň nemá absolutně čím zaujmout. Neeson je sice klasa, ale když zničehonic vytuší pronásledovatele, tak i mě se objevuje otazníček na čele. Lehce nadprůměrné pokračování luxusního snímku z roku 2008. (71 procent) ()

ScarPoul

Prvá polovička, kde sa ešte nič nedeje je solídne natočená a má veľmi krásne scény prehlbujúce vzťahy medzi postavami. Ako náhle sa k slovu dostane akcia, film sa stáva nudný, predvídateľný a bez jednej pamätnej scény. Koniec je už len trápnou variáciou na toľko krát vydené filmy s podobnou zápletkou, že je vlastne škoda, že to nesie názov prvej časti. Besson ako by vo svojich scenároch zabúdal na to, že hrdinu robí záporák. A ak je hrdina inteligentný, vynaliezavý a nebojí sa prekračovať pomyselné hranice zákonov, tak oproti nemu musia postaviť niekoho, kto mu bude solídnym protivníkom. To sa ale nestalo. Neeson sa nemusel ani veľmi snažiť. Jeho dcéra očividne zdedila po ňom to najlepšie a hravo si poradí aj sama. Minimálne ak sedí za volantom. Snaží sa to mať nadhľad, ale nedarí sa mu to udržať. Naozaj - starý dedko, ako zloduch, ktorý kecá a nevie strieľať kedy má, si skutočne nezaslúži nič iné, len byť povesený na vešiak. Strata času. ()

Genero

Jestli mě paměť nešálí, tak ani scénář prvních trampot akčního páprdy nebylo žádné veledílo, což ale neznamená zásadní překvapení. Vůbec si totiž nevzpomínám, že by pan Besson kdy platil za nějakého mistra pera, jak se mylně domnívá sám POMPO Stvořitel. Ale vše bylo tenkrát vynahrazeno mistrnou choreografií a excelentní režií všech scén, v nichž Lájem kopal a fackoval šokované Albánce, aby se slečna Magdalena Ladnost (pořád mě u rodičů udivuje ten smysl pro humor, když listují kalendářem a vybírají potomkovi umělecké jméno) vylízala z té šlamastyky s drogami, prostitucí, cigoši, kapavkou a vůbec. Tentokrát je ale všechno špatně. Docela mě zajímá, jak by režii této látky uchopil Optimus Prime, ale Megatron je tak trochu přetrhdílo, příště by se měl opět věnovat výhradně hledání prajiskry a režisérskou sesli přenechat někomu schopnějšímu. ()

Caszidy

Nevím jak pro ostatní, ale pro mne to byla příjemná oddychovka na jedno "zkouknutí". Film je postaven na "krutopřísněultimátním" Liamu Neesonovi a jeho nekompromisním výrazu. Jistě, některé akční scény jsou nastříhané až moc zběsile a ty "WTF" momenty(házení granátů na střechách Istanbulu, honička taxíkem zakončená probouráním se na US Ambasádu) by si mohl Oliver Megaton(sakra, když si člověk zvolí takovéhle jméno, měl by točit přeci jen o něco lepší filmy) odpustit. Celkově jsem se ale bavil a o ničem jiném stejně tahle akční hříčka není. ()

5150

Luc Besson je v poslední době podepsán pod celou řadou průměrných akčních snímků a tohle je další z nich. Pokud se však nedáte zaskočit béčkovým scénářem a akcí, která je hlavně o rychlém střihu, budete spokojeni, neboť Liamu Neesonovi role drsného agenta parádně sedla. ()

maseer2

pitomý a předvídatelný děj, absolutně nepřehledné akční scény (stříhač se vyznamenal) a i v tomto případě charismatický Liam Neeson ve filmu, jehož jediným plusem je to, že nenudí.. a to fakt nestačí.. ()

GeusX

Aktuálnímu nízkému hodnocení pod 60% (58% - 9.1.2013 - 3347 hodnocení) se docela divím... U filmu jsem se vůbec nenudil. Je to solidní, řekl bych i nadprůměrný akční film. Je dobré znát díl první, ale je lepší oba díly nesrovnávat, ale brát je samostatně... TAKEN 2 bych vytkl především to, jak hlavnímu hrdinovi vše jde snad až příliš snadno. Někoho najít v Istanbulu je zdá se hračka :) A bojové scény zase střihač snad ani rychleji stříhat nedovedl. Film není nic světoborného, ale rozhodně dobrá NENÁROČNÁ akční zábava! 70% edit: viděl jsem to znovu a tu jednu hvězdu přece jen uberu, na tři... ()

BoPo

To čo v jednotke vytváralo ten správny dojem je v dvojke buď podané strašne skratkovito, alebo prehnane. Zmena na režisérskej stoličke mala za následok, že akčné scény pôsobia ako spúšťač epileptického záchvatu. Dali by sa dať 3*, pretože tá reklama na film nebola až tak klamlivá, ale nie sú Vianoce, takže nech si chýbajúce hviezdy vybaví Liam Neeson s Ježiškom osobne. ()

mirekem

Tak tohle už je přitaženější za vlásky,ale odsýpá to a koneckonců je to akční film,takže co potom vlastně chtít,že.V žánru dobrý,herecky slušně odvedený,Liam předvedl svůj klasický bojový standard. ()

PROROK14

Všetci sme už na začiatku vedeli o čom to bude a ako to skončí. Išlo len o to, či to bude podané aspoň trocha záživne. Lenže tento predvídateľný dej ma neskutočne nudil. Sivý otecko sa snaží pomstiť svojho pasáckeho syna, i ďalších synov, otcov a manželov z Tropoje. Medzitým nejaká streľba, bitka a automobilová naháňačka, v ktorej dcéra, ktorá už dva krát nespravila skúšky na vodičkák, jazdí ako Fittipaldi. ()

Tommassi3

"Máš ještě nějaký syny ??" ;) Nechápu, proč místo téhle špinavé filmové bomby o stupiditě několika Megatun raději nenatočili, jak navrhoval Homer, sequel, v němž by unesli ty chlápky z Pařby ve Vegas, a zachraňovali je ty chlápci z Rychle a zběsile..;) Jednoho pak musí nesmírně mrzet, jak se nám z páně Bessona, kdysi nesmírně talentovaného a kreativního tvůrce, stal obyčejný baťovský producent.. ()

st.ranger

Průměrná béčková zábava, která při krátké stopáži ani nestačí unudit. V závěru jsem ale očekával masakr albánské vesničky, možná až v příštím díle. ()

MoiJe

Asi by sa mi to pacilo este viac nevidiet, len pocut, o prvom diely, niektore v nom fungujuce veci tu hnali az do otravneho extremu. Ale aj tak, nudit som sa vobec nenudila, Brian je Brian, kludne niekedy pozriem znovu. PS: Alternativny koniec kolujuci netom ma len maly odklon v kusku deja pri konci, nic podstatne sa v nom nemeni. PPS: Spoilerove: Nechapem, preco problemove potomstvo neriesi. Cesticka pre trojku? Na Briana naka nezodpovedna. ()

Johny_fork

Podhodnocené. 96 hodin je i na podruhé zábava a asi jen naivka by očekával nějaký hloubavější smysl jednotlivých scén, než je rozpoutat další přestřelku. Exteriéry Istambulu jsou neokoukané (tedy když nepočítám tu střechu po které jel Daniel Craig na motorce ve Skyfall) a já osobně si tuhle jízdu dám klidně ještě potřetí. ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (viac)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (viac)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (viac)