Jednotka samovrahov

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternatívna 111 min)

Je super pocit, byť zlým... Zhromaždite tím tých najnebezpečnejších väznených super zločincov na svete, dajte im do rúk najsilnejšie zbrane z vládnych zdrojov a pošlite ich na misiu, ktorej cieľom je poraziť záhadnú a nepremožiteľnú bytosť. Dôstojníčka americkej tajnej služby Amanda Waller je presvedčená, že to zvládne iba tajne zvolaná skupina nesúrodých, nenapraviteľných jednotlivcov, ktorí nemajú čo stratiť. Ako to však dopadne, keď si členovia jednotky uvedomia, že neboli vybraní, aby uspeli, ale za trest poslaní do vopred prehratého boja? Budú spoločne bojovať až do posledných síl, alebo sa rozhodnú byť každý za seba? (Continental film)

Akxsum

Měl jsem o tomhle kousku protichůdné názory od lidí,které znám .... na webové názory moc nedám. Každý chce být virtuální chytrolín a odborník skoro na všechno,že. Sám jsem trochu pochyboval,ale protože Willouše fakt úplně nezatracuju a Margotka je sladká snad na každý pohled,tak jsem necelých 200 ká obětoval. No a musím říct, že ze záčátku 130 min. produkce (dle programové nabídky CINEMACITY) mě celkem děsilo,ale nakonec to celkem slušně uteklo. Pravda nic světoborného to není,podobný maglajs jsou poslední Avendžři a klasicky pro jistotu otevřený konec - co kdyby to byl fakt ukrutný kůůůl trhák,tak at maj scenáristi o čem přemýšlet,že jo. Někomu se nemusí pozdávat Jared Leto v roli Jokera,ale zas tak úplně špatnej není, Affleck by za to snad ani neměl nic dostat,pod tu gumu na pár chvil mohli nasoukat i nějakého kulisáka ....Will ???? ... potřebovali hvězdu jinak pokud by se smýknul palec po displeji zrovna na něj a vybouchla mu hlava jako prvnímu asi by to moc nevadilo. Margot Robbie - nechám si vystříhat její scény a budu na to koukat dokolečka,dokolečka,dokolečka.... Asi ji nechám poslat kamion margotek,aby se podepsaly na jejím sexepííílu,protože jinak budu muset lékaře požádat o silnější svalové relaxanty. ()

Alekks80

Ne, tak "tohleto" mě nepřesvědčí vzít komiksový filmy na milost. Si dycky řikám, že když na to daj takovou kupu peněz, že si nedaj práci se scénářem. To mi ho vyndej, jak tenhle člověk mohl napsat Training day?.... Polovička postav je tam úplně k hovnu. Asi producenti něvěděli kam jinam rozpustit badžet. Motivy těch zbylejch jsou slabý nebo absentujou, chování je nesmyslný, dialogy pitomý, zlouni jsou málo zlý, drsňáci málo drsný a psychopati málo psychopatický. Ač jsem se snažil a byl trpělivej, tak v půlce už jsem si zoufale přál konec a regulérně uvažoval, že to ukončím. To byla taaak ukrutná nuda! Jako občas, když to bylo akční, tak se to dalo vydržet, ale ta vata byla něco mezi béčkem a céčkem. Jako fakt špatný. Margotka je sice ňuňu, ale nezachránila to. Ty dvě z pěti jsou ještě milosrdný. ()

vassil

Tento film mě vůbec nenadchl. Ale po nedobrovolném druhém shlédnutí jsem prostě musel dát za Harley Quinn jednu hvězdičku navíc. Asi je to trochu sexistické, ale nemůžu si pomoci. ()

GIANNIS

Tak nevim,film to rozhodne nebyl spatnej.Will Smith super a stejne tak Margot Robbie.Ostatni z oddilu taky podali slusnej vykon.Jared Leto nesaha Ledgerovi ani po kotniky.Na tenhle film jsem se tesil pres rok a nakonec to nebyla takova bomba jak jsem cekal.Neco mi tam chybelo.Jsem zvedavej na prodlouzenou verzi,snad budu moc hodnoceni jeste zvednout.Uvidime.Jinak super soundtrack. ()

jenspifa

Nevím nevím, moc mě to nenadchlo. Záporák nic moc, a celý film stojí na Harley & Deadshootovi. Ostatní moc prostoru nedostanou a někteří jsou úplně zbyteční. Ale, tak i tak jsem spokojen a jsem za tohle rád, konečně se DC ujal někdo šikovnej, a z DC Comics se nám pomalu ale tempem sprintu vytváří DC Universe. Potitulková scéna potěšila a navnadila. 68% ()

Tess92

Normálně mi na tom nějak nezáleží, ale vtipy nefungujou, motivace nedává smysl, Joker i Harley jsou tak nějak do počtu - Harley, aby tam mohl být Joker, Joker, aby tam mohla být Harley. Žádná z postav mi není tak sympatická, aby mi záleželo na tom, co se s nima stane. Byla to celkem nuda, i když soundtrack byl pěkný (ale to bylo taky jediné). ()

xi.xaO

Všade veľký hype, ale zasa nič. Už druhý veľký potenciál čo DC domrvilo. Začiatok filmu ma nudil neuveriteľne. Predstavenie všetkých "hrdinov" takýmto stylom mi prišlo až veľmi zbytočné. Zbytok filmu sa dal pozerať, ale pochybujem, že si na mesiac spomeniem na niekoho iného ako Harley Quiin. Ostatné postavy nevýrazné, možno až na Deadshota, ale ten tam mal toľko priestoru hlavne kvôli známej tvári Willa Smitha. Joker premňa jedno veľké fiasko ako aj záporák filmu. Radšej túto tému ani nebudem začínať, pretože tady malo DC najhoršieho záporáka, ktorého som u nich videl. Jednu Hviezdičku dám z princípu, a ďalšie dve za Harley a soundtrack, ktorý je po vzore GotG taktiež výborný. PS: Keby to mám porovnať z CA:CW, tak je to ako u BvS. Nesahá mu ani po päty. :) ()

codyak

Přiznávám, neznám komiks podle kterého je Sebevražedný oddíl natočen, ale jestli v něm jde o to, o co šlo v tomto filmu, tak to musí být hrozná nuda a nechápu, kde se bere ta celosvětová proslulost. Charaktery jsou fajn. O nápadu ani nemluvě. Ale copak takhle se chovaj nejhorší zločinci světa? Ukňouraný a melancholický baby (a jedna bejby). Těm všem by plukovník William Tavington (http://www.fdb.cz/filmova-role-vyhledavani.html?role=plukovník William Tavington) natrhl sedinku a ještě by se u toho laškovně ušklíbl. A mimochodem... opravdu není Will Smith producent týhle reklamy na svou osobu??? ()

mmajjkii

A já se na to tak těšil. Má to dost dobrých momentů, vcelku povedená akce a záporáci jsou nakonec taky fajn. Avšak ty klišoidní kecy a nesmysly, zejména kolem čarodějky ke konci z toho nakonec dělají vcelku povedený, ale jen a pouze obyčejný podprůměr. Škoda, škoda, škoda. 2*, IMDb 4/10. ()

Yamatosan

Rozhodně lepší než BvS, ale opět příliš mnoho najednou, působí to spíše jako pilot než ucelený film. On to ovšem tak trochu pilot vlastně je - ten náskok Marvelu ve vytváření universa musí DC fakt bolet, ale dorty od kočkopsa to nedoženou. Přinejmenším těch pár opravdu důležitých postav - Deadshoot, Harley & Joker (a ten Letův JE odporný), Amanda & Flag - by potřebovalo předchozí uvedení, ať už film či seriál. A některé měly být bez milosti nepoužity - chudák Slipknot, trapák Boomerang. Navíc ti superpadouši vůbec nepůsobí jako padouši! Opět promarněná příležitost, zde byla šance se pořádně odvázat... no srovnejte to s podobně laděným Deadpoolem a hned to uvidíte. ()

ggggg

Tenhle film je podle mě těžce nadhodnocenej,během 2 hodinové stopáže se toho událo zoufale málo ( v podstatě vzali padouchy z krimu, dali jim kvéry a zabili čarodějku). Myslel jsem také, že to je komedie ale za celou dobu jsem slyšel snad jen 1 vtip, což je taky zoufale málo. S hvězdama bych o dost víc šetřil nebýt Margot Robbie, která dělá půlku výkonu filmu. V dobrým světle se ukázal ještě Will Smith a Jared Leto jinak to byla velká bída. Za mě *** s hodně odřenýma ušima, bez Margot by to byly ** s taky odřenýma ušima. ()

mckrek7

Bohužel. Na film jsem byl natěšenej, ale moje očekávání to nesplnilo. Nějaké rádoby postavy, kde pro mě nejzajímavější byl Pan J., ačkoliv v tom filmu skoro nebyl. W.S. tak nebyl úplně špatnej, ale celkově to neoslnilo. Logika filmu (když pominu krokodýlího muže atp.) level krteček. Vůbec to nedávalo smysl. Film byl zmatenej a musel jsem přemýšlet, jak to teda je. Jako kdyby pepík z 5. A napsal pohádku a Ayer to dal do filmu. 65% ()

Trunks

Čirá akční jízda bez hlubšího podtextu. Nejvíc mě zajímala premiéra Harley Quinn na velkém plátně a Margotka obstála na výbornou. Will Smith si odehrál to svoje jisté a Letův Joker byl necitlivě ukameňákován ve střižně zkrvaveným páčidlem. Killer Croc je furt stejný a sice hora mutantních svalů, od něho recitování Shakespeara nečekám. Přišel jsem na Harley a odcházel vcelku spokojen. Až na ten divný romantický vztah, tohle není Mad love jak ho znám. ()

zurivymlok

Tohle mělo ohromný potenciál, protože parta okolo Willa Smithe měla na to, aby minimálně se přiblížila Avengers. S přihlédnutím k tomu, co slibovali trailery, je to dost značný průser. Jednoznačně nejvíce cool je Margot Robbie, její postava by s přehledem utáhla celý film. Jinak je prokreslení postav velmi povrchní a to i u Willa Smithe. Kromě této dvojice ostatní v týmu působí jako kompars a to bohužel platí i pro Jokera. Ten v příběhu nemá vůbec žádnou roli. Jared Leto je bezpochyby skvělý herec, ale jeho Joker se mi líbil nejméně, i když možná je paradoxně komiksové postavě nejblíže. Celkově se "padouši" jeví jako příliš dobří, konec příliš happy, i když ne úplně happy. Příběh je jedna velká nuda, padouší jsou jen figurky k likvidaci, konec digitální bordel jak už začíná být u DC pravidlem. Za povšimnutí tak kromě Robbie stojí skvělý soundtrack. ()

MotMotkovich

Film na úrovni 10 letého dítěte, slabý scénář, děj žádný, občas nelogické, příliš scifi. 2* jen kvůli Margot Robbie, která svou roli zvládla bravurně, všechny vtipy pocházeli z její huby a hlavně jí to neskutečně seklo. Bez ní by to byla jen slátanina, s ní se na to da už koukat. ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?