Jednotka samovrahov

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternatívna 111 min)

Je super pocit, byť zlým... Zhromaždite tím tých najnebezpečnejších väznených super zločincov na svete, dajte im do rúk najsilnejšie zbrane z vládnych zdrojov a pošlite ich na misiu, ktorej cieľom je poraziť záhadnú a nepremožiteľnú bytosť. Dôstojníčka americkej tajnej služby Amanda Waller je presvedčená, že to zvládne iba tajne zvolaná skupina nesúrodých, nenapraviteľných jednotlivcov, ktorí nemajú čo stratiť. Ako to však dopadne, keď si členovia jednotky uvedomia, že neboli vybraní, aby uspeli, ale za trest poslaní do vopred prehratého boja? Budú spoločne bojovať až do posledných síl, alebo sa rozhodnú byť každý za seba? (Continental film)

ConanVJ

Tak mě u filmu překvapilo to, že to krásně napojili na události konce Batman vs. Superman (tedy alespoň v rozhovorech) a potěšilo mě malé cameo Batmana. Jinak je zde klasické představování hlavních "hrdinů", klasická zápletka se vznikem super padoucha, sjednocení týmu a všudypřítomná akce. Stejně jako BvS je film temnějšího ražení a není tu ani tolik humoru, jak by se podle traileru zdálo (řekl bych že vtipné pasáže právě tvůrci vyplácali v trailerech). Herecky je to hodně dobře obsazené. Přišlo mi, že je film zaměřený hlavně na Willa a Margot, což je i dobrá volba. Hlavně Margot v roli Harley Quinn doslova k sežrání. Taky se hláškami nejvíc stará o vtipné situace. Ostatní parťáci jsou v poho. Joker v Letově podání neurazí. Další věc, která je podobná jako v BvS je tempo filmu, které je o něco pomalejší na rozdíl od konkurenčních comixáků. Mě osobně to nevadí a film jsem si užil. Myslím si, že film Ayer zvládl. Soundtrack mi víceméně sedl. Za mě 80% :) ()

F.man

Pejsek: "Wow, musíme být děsně temní. Chápeš, jako Dark Knight." Kočička: "Ten trailer se nám povedl, budeme dost dekadentní!" Pejsek: "Ty jo, ten Deadpool ale lidi baví, musí být více jako on". Kočička: "Hele trochu ubereme, toho temna, Batman se Supermanem se nám moc nepovedl." Dort upekly, zazvonil zvonec a s filmy DC byl konec. A dobře vám tak. To máte z těch neustálých průzkumů, výzkumů, měření, statistik, testovacích projekcí, projekčních testů, tabulek, průměrů, cílových skupin, focus skupinách, PG12 a jiných pikačovin, které zabíjejí kreativitu. Kuci, vyserte se na to, najděte režiséra, který pár těch komixů už přečetl, má trochu cítění a nechejte ho udělat film. Tak si ho udělal Reynolds, Nolan nebo i ten Snyder ve Watchmenech. Nechejte tabulky tabulkama a hlavně nechejte tvůrce dělat svou práci. Vy umíte průměrovat mediány, oni točit. No a nebo si to dál dělejte takhle a servírujte nám pěkně vypadající scény bez děje. Komix je teď v módě a vám se to i tak zaplatí, ale příště už beze mě. Já vím, žíly vám to asi nerve, ale mělo by. Protože nasírat fandy předloh můžete jen omezeně dlouhou dobu. I'm bored. Play with me! ()

kleopetra

Jsem opojená barvami, hudbou a akcí:-) Jen bych si přála více Jokera no a příběhu:-) Hodně postav, které měly málo prostoru:-( Odcházela jsem a říkala jsem si: "ještě, ještě..." Asi stokrát lepší než Batman vs. Superman. Marvel ale stále válí lépe! :-D Ale bavila jsem se a to je hlavní :-) ()

schizmo

Tak já nevím. Ve filmu je spousta zajímavýho a povedenýho, ale zároveň podobně velká spousta nezajímvýho a děravýho. Pokud nějaký slovo nejvíc vystihuje tento snímek, tak rozhodně volím výraz NEKONZISTENTNÍ - témata přeskakují z jednoho na druhé, jsou vytrhávána z kontextu a ocitají se ve slepých uličkách. Je to jedna velká mozaika, která zkrátka nedrží pohromadě... Jako oddechovka super, ale zároveň už nemám potřebu si tohle pustit kdykoli znovu... ()

hous.enka

Suicide Squad táhne Margot Robbie, o tom vůbec nebudeme polemizovat. A dělá to skvěle, to zas jo. Snaží se jí trochu zastínit Cara Delevigne, ale ta prostě neumí s baseballovou pálkou to, co Margot. A ty Margotiny hlášky! Naopak postava Jokera mi tam přijde násilně naroubovaná jen za cenu, abychom ve městě měli Jokera. Ostatní postavy tak nějak zanikají a vlastně ani příběh mi nepřijde zapamatovatelný. Ale je tu jedno velké ALE: když na Suicide Squad koukáte, nemůžete se odtrhnout. A přesně tohle mě na tomhle typu filmu baví. ()

ledzepfan

Doprdele to byla ale břečka.. Nechápu jak tohle může studio pustit jako hotový film.. Ayer celou dobu zoufale tápe a evidentně vůbec nechápe jak se staví smysluplné scény, jak je řadit za sebe aby měl film dynamiku a soudržnost. Neví jak vykreslit charaktery. Chtěl by po Snyderovsku využít písničkový soundtrack, ale netuší jak na to aby to fungovalo.. A aby v tom nebyl režisér sám (ikdyž jeho selhání je naprosto klíčové) nutno dodat, že i scénář je upoceně kostrbatý jako tlusťochův pád ze schodů. Takže Doublekill pro "mistra" Ayera. Smůla demente! Zápletka je naprosto prázdná, postavy naprosto ploché. Jasně, Na Harley se hezky kouká, ale její projev je napsán a do děje dávkován tak prvoplánově a nuceně až je to ve výsledku protivné. Leto se zase pro změnu snaží být tak moc nový a neledgerovský až je jeho Joker ve výsledku nemastný a neslaný. Deadshot působí jen jako nosič známého xichtu. Boomerang naprosto zbytečný. Katana taky. Snad jen Krokodýl s Plamínkem jsou postavy co mají hlavu a patu (možná proto, že většinu filmu drží hubu)....... Vedle animáku Batman: Assault on Arkham působí tahle vyhypovaná, vyskokorozpočtová nabubřelina jen jako smrdnutý cucek ze dna žabích sraček.. Animák zvládnul vygenerovat smysluplnou a dynamickou zápletku. Zvládnul nenucenou a krásně šílenou Harley. Charismatického Jokera. Zvládnul do děje vklínit Batmana tak aby byly jeho výstupy smysluplné... atd... Tohle Ayer prostě totálně posral a fanda DC teď už jen trne hrůzou, jestli tenhle blábol, blížící se kvalitou Avengerovským pouťovým atrakcím, nemá náhodou sílu nastolit nový trend, který by odsunul do ústraní vše co buduje Snyder :/ ()

FFilipCZ

KONEČNĚ! Dalo by se zvolat po těch dlouhých měsících čekání, až to vyjde v nějaké povedenější kvalitě na netu. Bohužel jsem Sebevrahy nestihl v kině a tak jsem si musel pekelně počkat. Co k nim říci? Opět se mi potvrdilo, že pokud jsem na nějaký film fakt hodně přehajpovaný, občas zkouknu jeho trailer (což v 99% případů nedělám) a nemůžu se dočkat, až film uvidím, tak jsem poté tak nějak zklamaný, nebo né uplně zklamaný, ale trošku mi tam vyprchá ta malá neznámá, ten překvapivý moment a už prostě nějak nemám důvod, proč tomu napálit 5*. To byl přesně i tento případ, děj super, hlavní postavy superzločinců taky, zahráno parádně. Jediné, co bych si snad představoval pro svou větší spokojenost, je věnování více stopáže/času medailonkům jednotlivých padouchů. Ty mě na začátku tak hooodně bavily a velká škoda, že jim nebylo věnováno více prostoru. Sečteno podtrženo: byl to bezpochyby super snímek, bavil jsem se, dostal jsem to, co jsem očekával, ale na konci jsem si tak nějak řekl "meh, no tak to mám za sebou, jdem dál". A ani jsem si snímek nenechal v PC, kdybych se na něj chtěl někdy podívat znovu - to je pro mě takový "red alert", že filmu nemám dávat 5*. ()

Adasin

Po tom, co slibovaly trailery, je to pro mě velké zklamání. Zde jsem se nechala unést velkým očekáváním a to se mi zřejmě stalo osudným. Příběh mi přišel hodně slabý (a to nepotřebuji extrémně složitý plný filozofie jak někteří zdejší "experti") a je tu zatím nejhorší záporák v komiksovém filmu, kterého jsem kdy viděla (Cara Delevingne prostě hrát neumí). Akce byla při nejlepším průměrná, jediným highlightem filmu byla hudba. Možná jsem viděla jiný film, než jsem měla, a taky v horší kvalitě, než jsem měla - asi si seženu HD verzi, budu ráda, pokud budu moct někdy ještě jednu hvězdu přidat. Edit: Tak bohužel, ani po zhlédnutí v lepší kvalitě hvězdu nepřidám, ani ta akce se tím nezlepšila. 5/10 ()

maddy

Suicide Squad alebo nie každý je Mad Max: Fury Road, že sa mu podarí dohnať tak našlápnuté trailery. Tie Suicide Squadu urobili skôr medvediu službu, pretože to nikdy nemala byť taká udalosť akú sa ju marketing snažil predať. Ale „len“ obyčajná komixovka s druhoradými komixovými postavičkami, ktoré nemajú šancu utiahnuť vlastný celovečerák a tak ich tu dostávame pekne pohromade. Vysoké očakávania tak Suicide Squad nenaplní, no mám pocit, že takéto očakávania v priebehu prípravy tohto filmu ani nikto naplniť nechcel. Tie skôr plynú z niekoľko mesiacov trvajúcej marketingovej kampane, ktorá tón filmu nastavila podstatne odlišne než vyzerá výsledný produkt. Ten kto bude mať problém sa od nich oprostiť bude mať problém aj s celým Suicide Squad. Kto však k filmu bude pristupovať ako k ďalšej z komixoviek, ktoré sa v dnešnej dobe dostávajú na plátna niekoľkokrát ročne, u toho je veľká šanca, že si aj týchto anti-hrdinov užije. Suicide Squad v rámci DC sveta totiž funguje omnoho lepšie než nedávny Batman v Superman. V prvom rade preto, že obyčajnú báchorku o záporákovi, ktorý si chce podmaniť svet neservíruje prehnane seriózne, ale má solídne vyvážený pomer medzi temnejšou atmosférou (samozrejme v rámci PG-13 ratingu), kde hlavne atmosféra vyľudnenej metropoly pôsobí dostatočne znepokojivo a vtipom. A v druhom rade má postavy, ktoré bavia. Samozrejme nie všetky, ale tie ktoré sú v popredí dokážu hravo tiahnuť celý film. Hovorím hlavne o Margot Robbie v podaní Harley Quinn, ktorá priam dokonale vystihla vyšinutosť tejto postavy, ale zároveň to nie je atrapa seba samej, no zachovala si aj ľudskosť tak, aby jej bolo možné fandiť od prvého momentu. Jednoduchosť s akou ju Margot Robbie stvárňuje, jej vtipné sarkastické hlášky a celková uvoľnenosť sú presne to čo Suicide Squad potreboval. No nie je to iba ona, ktorá film tiahne. Kampaňou prekvapivo zatienený je druhým najvýraznejším účastníkom Will Smith, ktorý je po dlhej dobe od I, Legend vo forme a jeho charizma drsňáka poznačeného traumou z minulosti dokáže občas zatieniť aj tú Harley Quinn. Medzi týmito dvomi ešte výraznejšie vyniká Jay Hernandez ako Diablo s pútavou background story. Ostatní členovia Suicide Squadu sú prevažne do počtu, každý má svoj chvíľkový moment, ale výrazný priestor nedostanú. Čo mne osobne nijako nevadilo, pretože film rozhodne nemal priestor na to, aby detailne predstavoval každého z nich a u viacerých (napríklad toho kto zomrie v druhej scéne) to ani nebolo nijako zvlášť potrebné. Minimálne sú však všetci dobre obsadení, kde tento raz dokázal na malom priestor baviť aj taký Jai Courtney. Samozrejme s postavami súvisí aj jeden z mnohých nedostatkov, ktorý vyplýva z toho, že DC sa opäť snaží narvať do jedného filmu čo najviac, aby za pár filmov dobehol to čo Marvel budoval dobrých desať rokov (aj keď musím uznať, že v prípade Suicide Squad to je tak o polovicu menej patrné než u Batman v Superman). Obzvlášť postava Jokera je tu tak úplne do počtu a nedostáva sa mu takmer žiadneho priestoru. Chápem, že daná postava v origin story Harley Quinn zohráva zásadnú úlohu a bez neho by celý jej prerod nedával žiaden zmysel, no aj tak sú tu z tohto originu iba útržky bez toho, aby bol vzťah Harley Quinn a Jokera akokoľvek výrazne rozpracovanejší. Snahou v jednom filme predstaviť čo najviac však trpí celý DC vesmír. Zatiaľ čo u Marvelu to sú nepatrné pomrkávania na fanúšikov vo forme easter-eggs, DC je viac in your face a opäť sa tu nachádzajú celé scény, ktoré bez bližšieho kontextu – oboznámenia sa s komixovou predlohou - nedávajú veľký zmysel (napríklad ružový jednorožec, ktorého si osvojí Bumerang a ku ktorému nevedú žiadne stopy v príbehu, aby bežný divák túto narážku pochopil). Ono chabý je aj celý príbeh Suicide Squad, kde sa iba po tisíci krát zachraňuje svet pred zničením. Koľko krát sme to v komixovkách už videli a koľko krát ešte uvidíme? Príbeh našťastie nie je to kvôli čomu sa na Sucidie Squad pozerať a úprimne kto sa na film tešil kvôli prepracovanému príbehu? Úlohou Suicide Squad bolo baviť a sú to práve postavy, ktoré bavia. Samozrejme, pri zamyslení sa nad tým zostavovať takúto jednotku nedáva veľký zmysel, pretože čo v boji proti magickému starodávnemu zlu, ktoré chce zničiť svet zmôže pošahané dievča s baseballovou pálkou? No pri takýchto úvahoch by sme tu žiaden Suicide Squad nemali. Jasne, aj ja si ho viem predstaviť drzejší, vulgárnejší, krvavejší, čo by filmu o anti-hrdinoch rozhodne pristalo, no niečo takéto evidentne od počiatku nikto natočiť nechcel. Suicide Squad je klasická komixovka, ktorá akurát na rozdiel od známych superhrdinov operuje s o niečo menej známymi (takmer) anti-hrdinami. Originalitu nehľadať, je to iba jedna z mnohých komixoviek rovnakého strihu, berte alebo nechajte tak. Zároveň to však je klasický komixový akčňák, ktorý má strhujúce tempo, ani raz počas dvoch hodín nepoľavuje a po celý čas solídne baví. A popravde, Suicide Squad nič iné ako baviť ani nechcel a to sa filmu darí znamenite. Má niekoľko cool momentov, fajn vtípkov, solídnu akciu, pár dobrých postáv a spoločne s neskutočne našlápnutým soundtrackom vytvára doteraz ten najzábavnejší DC film. A že nie je tak cool ako si ho niektorí vysnili? Nuž ... CELKOVO: 3,5* (7/10) / PS: dúfam, že na BluRay sa dočkáme aj extended cut s minimálne pol hodinou navyše a všetkými vystrihnutými scénami z trailerov, especially tie s Jokerom. () (menej) (viac)

depony

Lepší 3* - kvůli Margot. Jinak to bylo celé takové ...krátké, bez šťávy a bez lepšího přiblížení postav (i když snaha tam byla). Trailery lákaly na daleko zajímavější příběh, víc do hloubky, s více hláškami. No nic, bo nebyl čas! ()

agentmiky

Jeden z nejočekávanějších filmů letošní filmové sezóny. Po zhlédnutí jsem v mnoha ohledech docela zklamán. Doufal jsem, že tímto filmem to DC univerzum opravdu rozjede a bude dýchat na paty Marvelu, ale já vám nevím. Žádný moment mi v hlavě neutkvěl. Samotná banda zločinců byla poskládána dobře, hudba byla perfektní, ale tady to asi končí. Hlavní záporáci mi zde přišli tak trochu na nic, nebyli zde pořádně vykresleni a hlavně z nich nevyzařovalo žádné charisma. Joker nedostal tolik prostoru, kolik jsem očekával, ale je pravda, že mě Leto trochu zklamal. Holt, Ledger vítězí na plné čáře. Na to, kolik peněz bylo do celého filmu napumpováno, tak triky jsou sice nadprůměrné, ale čekal jsem něco bombastičtějšího. Jediný, kdo misky vah vyvážil na kladnou stranu, byli opravdu Deadshot a Harley Quinn. Margot Robbie dokázala svou postavu ze všech co nejvíce přiblížit komiksovému originálu. Konec mi přišel zšitý horkou jehlou. Určitě to není žádný propadák, ale z takového interesantního projektu se dalo vyždímat daleko více. Za mě dávám 65 % ()

VojinRyan

Ono vo výsledku to nie je zlý film, ale určite sa dal spraviť lepšie. To čo DC stále nevie, je dobre napísať postavy aby mali svoj opodstatnený priestor. To je dôvod, prečo je Marvel stále lepší. jednak vie lepšie pracovať s postavami a dokáže i len z malého času vyťažiť dosť veľa. Kde tu to tak nefunguje. Paradoxne najviac priestoru má asi DeadShot v podaní Willa Smitha a Robbie ako Harley Quinn. Najvýraznejšie postavy a najlepšie zahrané. Inak polovica týmu je tam asi na nič. Chlapík s bumerangom a týpek, čo všade vylezie. úplne zbytočné postavy. Jedna strávi 5 min na place a druhá je úplne nesympatická a zbytočná. Krokodíl asi jediná postava z maskou, ktorá nedostala moc priestoru, a plameňák, alebo ako sa volal, tak jeho osobné pocity mu nedovolili zasahovať. Takže ďalší zbytočný prvok suicide squad. Čo sa týka Jokera. Každému z nás je jasné, že toho pravého z Batmana od Nolana už asi nikto neprekoná, ale Jared Leto ho nehral zle. Bol dobrý, ale opäť DC nevymyslelo nič poriadne preň ho, aby z neho išiel ten strach ako z predošlého Jokera. Jedine čo splnili na 100% bol ten ich temný vizuál, šialené dobrú Harley, kde jej správnu psycho tvár je dodala talentovaná Robbie ale inak film nepredviedol nič tak prevratné, čo by mi dalo dôvod na druhé pozretie. Možno len DeadShotova ukáža streľby, ktorá bola asi najlepšia časť filmu. A najvtipnejšia. Možno je chyba vo mne, ale mňa tento film moc nenadchol. A stále vidieť, že DC si sa trápi a chce silou mocou spraviť dobrý film. Ale už posledné dva im moc nevyšli. A to je možno chyba, že chcú "silou mocou". V jednoduchosti je krása. Ale tam žiaľ je nekorunovaný kráľ Marvel. A s tým čo chystá, asi aj dlho bude. 66% - 3* ()

Bakllazaan

Trailer krasně lhal. Letův joker zbytecný, leč zajimavý. Dalsich sto originů a pribeh nikde, spis takovy uvod do serialu. Kazdou chvili hraje jina pesnička, jak na óčku. Asi to chce bejt strasne strážce galaxie, ale to by nesmelo byt DC, ktery ocividne netusi nic. Sceny pusobi hrozne nesourode. PS: stinger (spoiler) scena s batmanem mi nedava vubec smysl. Vzdyt ma flashku se vsema avengers, proc potrebuje jeste secret file? ()

SaNcHeZ_cz

David Ayer, aneb jak nás semlela mašinérie. Suicide Squad slibovala originální nápaditý a zábavný komiksový film se záporáckou smetánkou ze stánku DC. To co se ovšem v kinech na diváctvo vyvalilo je těže přeplácaná, nesmyslná a podivně navrstvená snaha o to ve stylu DC vlastním co nejvíce nakopírovat úspěšné věci z komisků od Foxu a Marvelu (toho především). Silná gesta a promluvy jsou sice fajn, nicméně faktem zůstává že tentokrát se někdo hrozně moc snažil fungovat jako takoví Strážci galaxie (vážně strašně moc), nicméně to tam prostě není. Těch několik slušných momentů nezachrání jinak prachbídnou podívanou která nudí a fanoušci komiksu z ní budou značně rozladěni. A to ani nezačínám na adresu Jokera Jareda Leta. [45%] EDIT: Po absolvování prodloužené verze je výsledek ještě o něco více tristní. Podobně jako u předchůdce zvládá přídavek zvednout spíše více obočí a vyvolat další otázky, než aby snímek kvalitativně pozvedl nebo odpověděl alespoň na některé z otázek. Větší porce Leta je tak akorát na škodu a to hrubé nastavování v několika momentech vyloženě bolí. Tudy cesta vážně nevede. ()

MartinezZ

Rozhodně lepší než předchozí moderní Batmani a Superman, to jednoznačně. Víc akce, o něco víc humoru. Víc si to ale nezaslouží, protože ty dotáčky a stříhání jsou v tom dost znát. Působí to jako zkrácenina něčeho podstatně delšího, hodně postav má málo prostoru a dění je nějak uspěchané - šup, šup a během chvíle už se hraje o všechno ,což nepůsobí vůbec nijak epicky ani osudově, jako spíš "OK, další hrozba konce světa a totální destrukce všeho okolo, klasické středa." Nicméně stále je to i tak lepší než předchozí zprasené DC Universe komiksárny. Možná to bylo i tím, že jsou zde neokoukané postavy, o nichž nepravověrný fanboy nic moc neví, možná je to díky Willovi a Robbie, možná i příslibem dalších akčních komiksáren bez debilních temných depresí hlavních postav. Prostě akce, spolupráce a zábava. Ani by mi nevadila delší stopáž, kde by postavy, jejich děj a dění filmu bylo trochu celistvější. PS: Kupodivu mě tu neiritovala ani pseudo modelka.herečka Delevingne, což je překvapivé. ()

Rosana

Když všude hrají tu písničku, holky se převlíkají za Harley Queen a obrázky Jokera jsou všude, musíte uznat, že marketing tohohle duchaprázdného filmu byl vymakaný. A to bylo všechno. ()

Lukrecie

předpremiéra kinobox: I když nemusím zrovna "komerčňáky", "bad guys" jsem si fakt užila, mimochodem skvělej soundtrack a andělská mrcha byla k nakousnutí a nejlepší :) ()

Vxxx

Mám dojem, že tenhle film hodně lidí zklamal, nicméně já čekala totální průser a nakonec jsem byla mile překvapená. Viola Davis a Margot Robbie definitivně drží film o příčku výše, akce dost, dojem perfektní, ale tak nějak jsem postrádala smysl. Celá zápletka neměla moc co nabídnout a hlavní záporačka alá Enchantress rozhodně nevyužila potenciálu. Cara Delevingne mi v té roli nesedla, ani jako Enchantress ani jako své já. Ale obecně to byla velmi příjemná podívaná. 4* EDIT: po 4 letech hodnocení nechávám, ale jsem už více seznámená s DCEU a tak i rozumím zápletce :D Znovu jsem si film moc užila. 4* ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?