Wonder Woman

• Česko Wonder Woman (viac)

Ešte predtým, než sa stala Wonder Woman, podstúpila princezná Amazoniek Diana tréning, ktorý z nej spravil neporaziteľnú bojovníčku. Vyrastala v chránenom ostrovnom raji až do doby, keď na ich ostrove havaroval americký pilot a začal rozprávať o masovom celosvetovom konflikte zúriacom okolo nich. Diana opúšťa bezpečný domov s presvedčením, že dokáže odvrátiť a zastaviť hrozbu. Bojuje po boku mužov vo vojne, ktorá má ukončiť všetky konflikty a postupne objavuje široký potenciál svojich nadprirodzených schopností a... svoj naozajstný osud. (Continental film)

Caesarion

No slo to. Tahle Woman se tam nejak nehodi. Na molo nebo do reklamy na parfem ok ale tady ne. Smesne sceny kdyz se uprostred valky snazi premyslet pak se drsne zatvari slece se a jde v zime proti vsem. A rozhodně se mi nelíbí to válečné prostředí které podle všeho je dílem záporného hrdiny. Sranda je že se celou dobu řeší důvěra a lež versus zaporakova vůle. Zlý bůh tady vlastně jen avizuje na lidské nedostatky díky kterým se lidstvo ničí samo tudíž je zbytečné ho chránit. Z Wonder Woman to tak dělá naivní dylinu a s filmu picovinu jak mraky. ()

72Nihlus

Množstvo pozitívnych reakcií vo mne vzbudilo nádej na spásu DC, ale vo výsledku ma to skôr sklamalo, aj keď zlé to určite nebolo. Každopádne Marvel aj skrz jeho šablónu má istý náboj z ktorého mám po filme vždy fajn pocit, ale u DC to zatiaľ akosi postrádam a len Man of Steel mi bol po chuti. ()

Kesinka

Odcházela jsem z kina a přemýšlela jsem, jestli to ve mně něco zanechalo. No budiž. Gal Gadot je tak překrásná, že se na ni dá koukat i přesto, že děj chvílemi příšerně drhne a to, co mělo asi vyznít vtipně nakonec vtipné vůbec nebylo. Závěr bych přepsala celý, protože to bylo takový klišé, že se mi z toho zvedal žaludek, byť jsem si do té doby říkala, že to nebylo tak zlý. Suma sumárum: koukat se na to dá, minimálně na hlavní hrdinku. Chris Pine ji statečně sekunduje a oproti ní i předvádí slušný herecký výkon. Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdami, tak nakonec 4, bo jsem to čekala i horší. ()

domco61

zatial najlepší zo serie DC comiksu - chválim výber hercov, Gal Gadot - do tejto ulohy by ste nenašli lepšiu herečku tak isto Vtipný Chris Pine ale hlavne David Thewlis ako .... nebudem spojlerovať viete kto ... skvelý príbeh, ani minutu nudy, akčné a pekné efekty ()

LikamCz

Rozhodně to nejlepší co nám zatím DC dalo ! Konečně si DC vlastní styl a tenhle film mě bavil více než některé Marvelovské originy, skvělá akce a soundtrack Gal Gadot a Chris Pine se k sobě hodí a vedlejší postavy taky nejsou špatné! doporučuji! ()

zikster

Wonder Woman (2017) je pro DC záchrana před krachem a potupou. Jedná se o jeden z nejlepších filmů (hero movies) jaký jsem, kdy viděl. Konec mě na rozdíl od ostatních velmi bavil a užil. Musím říct, že jsem se u filmu nenudil ani sekundu. Gal Gadot ztvárnila princeznu Dianu dokonale. Za mě 100%. Těm rádoby kritikům, kteří milují filmy z 20. století a pak hodnotí nové filmy, které už předem odsuzují, doporučuji, aby si šli psát svoje recenze do domova důchodců. Za mě super! ()

PsenickaR

Po loňském roce,kdy jsem byl opravdu natěšený a po Batman vs Superman jsem odcházel z kina zklamaný, jsem raději byl opatrný ve svých očekáváních. A dobře jsem udělal, protože DC ( WB ) to pořád neumí, nemají žádnou sebereflexi a pořád sekají ty stejné chyby a nemají šanci nikdy vystoupit ze stínu Marvelu. A přitom mají ve své stáji takový potenciál, který nejsou schopni nijak využít a naopak spíše prznit a zahazovat. Wonder woman si doslova říká o přímé srovnání s CA First Avenger a jediné, co vyjde asi nastejnou je, že oba představitelé moc hereckého talentu nepobrali. Jinak ale ve všem s přehledem vítěží Captain America, který s látkou dokáže pracovat mnohem lépe a co je asi podstatné, je uvěřitelnější a hlavně jsou veškeré bitky naprosto přehledné. Ano, většinou jde u komiksů o finální pořádnou bitku, ale nechápu, proč nejsou schopni ji u DC natočit přehledně, abychom si ji užili. Wonder woman má také epické finále a stejně jako Snyderovy filmy, je to finále tak nepřehledné, tak okatě digitálně, že je vlastně nudné. A co to Petty Jenkins měla doprdele s těma zpomalenýma záběrama? Ano, v traileru, který trval 2 minuty to vypadalo cool, ale když je toho nacpaný celý film a už po úvodní scéně tréninku si říkáte, že to už je asi moc, tak je něco špatně. A postava boha Area? WTF. Ano, zkousnu, že je Wonder woman vlastně bohyně, přeci jen vypadá sakra dobře, ale jako boha války si představuji rozhodně někoho jiného než Thewlise, který navíc vypadá, že má pár dní před mrtvicí.Buďme rádi za Chrise Pinea, který zachraňuje co se dá, on je občas i zachránce vtipných momentů a to jich tam moc není. Většinou jsou to nuceně rádoby vtipné scény, které mě ale spíše sraly, než bavily, to omílání pořád dokola, musím najít Área, pak vše skončí a bla bla bla pořád dokola, jako malé dítě, které chce to lízátko za výlohou. 50% a to je max a jestli takhle hodlají zprasit i Justice League, tak to raději nasrat, než utrácet zase za lístek do kina. ()

majorzeman13

Gal Gadot a Chris Pine jsou skvělí,ostrov Amazonek je krásný,pěkný,akce je moc fajn..... Prostě je to zřejmě dost možná nejlepší komiksový film za několik posledních let od DC a Warneři mají svojí první vlaštovku ! Dlouhá stopáž filmu (skoro dvě a půl hodiny),finální boj a záporák nebo záporáci spíše....to jsou některé zápory filmu ! ()

Venum

Zeptam se jen jednou co za absolutniho idiota je ten uzivatel "Psychor" radoby exper na horrory? Proc si musim pokazit vice mene pohodovou naladu z konecne decentniho filmu tim ze pokazdy najdu jeho komentar mezi 1-3 strankou.... On ma nejaky komplex malo cennosti , demence nebo kretenismu? Jak je mozny ze takovej clovek hodnoti kazdej film od DC nebo Marvel maximalnim hodnocenim jedne hvezdy ( napr. Logan ) a zbytek jen "odpad". Vim takovou vec bych nemel resit ale proc teda neni jeho hodnoceni aspon mezi poslednima aby mi to neposralo den?.. Uplne me irituje pokud nekdo mate jeho adresu gimme nahned... K filmu , je to DC a je to znat , preplacane slowmo sceny me fakt nebavi , jak v BvS tak v Suicide Squad.. je to proste divny. Gal Gadot je nebeska , doslova. Pine zahral velmi slusny vykon a jeho skupinka taky ( sympataci ) nic mene to pokulhava v tempu. Za me je to tak 70-75% plnych. Ale k marvelu to ma jeste hodne daleko. ()

Mat.t

Konečne komiksovka ako má byť, nič tomu nechýba, ani prekvapivý, zato neprehnaný, nepreefektovaný koniec s dobrým pocitom. ()

mapar

Nadšený nejsem ale spokojený rozhodně ano. Vůbec se mi hodně líbí linie nastolená Snyderem zaměřená na to, jak by vlastně náš reálný svět přijal superhrdiny a naopak, jak by superhrdinové vnímali náš svět. Z tohoto pohledu je charakterový oblouk WW od naivity a naděje k pragmatičnosti a inverzní vývoj Chrise Pinea od pragmatičnosti k naději (zdaleka ne nepodobný tomu, který převáděl nedávno Logan) opravdu velice dobře podaný a použitý jako kostra děje. Trochu je problém, že všechno ostatní, včetně vedlejších postav, bočních linek a nakonec i akčních scén je tam tak nějak do počtu. Akční scény jsou super, to zas ne, ale u několika jsem si říkal, že k ní nic podstatného nevedlo, prostě se stala. Opravdu iritující byl překlad v titulcích, kde soustavně překládali "the god-killer sword" jak "meč bohobijka". Za to ale samozřejmě tvůrci filmu nemohou. Opravdu mě potěšilo závěrečné překvapení, které tvůrci v trailerech dobře utajili, a usadili tak WW do DC pantheonu na právoplatné místo vedle Supermana. Soundtrack byl strhující a závěrečné titulky byly tak vizuálně vymazlené, že by si zasloužily vlastní film :-) ()

upy

První film od DC, který rozhodně stál za to a nelitoval jsem, že jsem utratil prachy za kino. Děj překvapivě nebyl děravý a hned nám osvětlili situaci, což je u DC absolutní novinka. A další novinka: Postavy nebyly kýčovitý, ale propracovaný a konečně herecké obsazení, které ví, co dělat (ne jen stát a pohazovat rukama a občas říct nějakou pí*ovinu, co měla být stráááášně vtipná nebo stráááášně vážná). Wonder woman patří k těm hrdinům od DC, kteří stojí za to (ještě ujde Flash a... Pardon, tam to končí, ostatní jsou děs a hrůza, netopýr, chlap, co neví jak se nosit trencle, rybí khal Drogo nebo, ta nejlepší perla, Deadpool podávající hroznej výkon v animovaným obleku). Vytknout se dá samozřejmě několik věcí, ale není to taková hrůza. Když nebudu brát absolutně neskutečně fyzické výkony Amazonek z hlediska biologie a fyziky, musím říct, že ty ženský jsou silnější než Hulk. Fakt, kam se on hrabe... Když jsem viděl, jak Diana zbořila celej kostel a neměla ani škrábanec a vlasy jí držely stejnej tvar... A ta výtka - strašně často se objevoval kontrast. Scéna dialogu (popřípadě předlouhého, nikoli však nudného monologu) X scéna neskutečně akční. Díky bohu tam byly ty akční scény, aby překřičely tlachání (jak jsem říkal, ne vždy zbytečné, možná jen trošičku delší, než by bylo zdrávo. Za mě 4 vysloužené hvězdy. Jen tak dál DC a možná vás začnu mít stejně rád jako Marvel. Ale to se asi nestane a další filmy budou obrovský propadáky... ()

daetoxx

Tak to snad ne. Tenhle film opravdu ne. Lidi proberte se... To opravdu myslíte vážně. Pozitivní film s láskyplným poselstvím, které je až tak sympatické, že překřičí celou tu škálu neduhů?? Prosím vás, kde se to ve vás všech bere, vždyť ani není Vánoční čas. Kde je touha po zažití něčeho výjimečného? Pryč. Možná vám i trochu rozumím, lepší už to stejně nikdy nebude, tak berete co daj, ale, že to tu pomalu každý chválí do nebes, to mi hlava nebere. Gal Gadot a její královna face je velmi nepřesvědčivej, to mávání rukama bylo jak z jiný galaxie a ani se tomu už nedalo smát. Chudák Paul Baumer..., na Západní frontě už je skoro klid a pak si tam nakráčí Wonder Woman, která se pod tíhou utrpení a bídy této kruté války rozhodne konat a vyčistit svět od bezpráví a krutých mladých německých gymnazistů, popřípadě i Fantoma Opery, aby to všechno skončilo zuřivou, zdánlivě nekonečnou bitvou s Davidem Thewlisem, která vám je ale stejně úplně uprdele. Nejsem cílovka, nechytilo se to, nikdy jsem na to neměl chodit,... nejlepší filmy dělá Christofer Nolan, dokud nevyjde nějaký jeho film, do kina nejdu. ()

Tafee

Jak příjemná oddychovka totok mohla bét.... To se už nikdy nedozvíme. Obsadit hlavní roli někým tak zoufale necharismatickym jako je Gal vyžaduje opravdu gule... O hereckých kvalitách samozřejmě nemluvě - dvojí výraz tváře je tak maximum, na co se Gal dostane... Sluší jí to? Ale jo, sluší, jenže to je opravdu bohužel vše... Do scénáře se netřeba pouštět - vše podstatné jsme se dozvěděli z trailerů a rádoby překvapivý zvrat v ukázce hlavního padoucha je natolik dopředu avizovaný, že z toho žádné překvapení není... Smutne, celkem jsem sa těšil... ()

Filmyx

Potřebovalo by to osekat nekolik nudných scén a ti, co dělali akční sceny kde WW skáče a vypada tak digitálně a umele, ze vic to snad uz nejde, by potrebovali nafackovat. Presto mi v některých scénách zaskočila husí kůže tim natesenym očekáváním, jak jim to konecne ukaze :) Gal role sedi a oceňuji použitou verzi kostýmu, fakt jsem se bála hvězd a pruhů:) ()

morroc

Trochu jiný origin než jsme zvyklí. A možná právě proto tak bavil. Gal Gadot je opravdu skvělá castingová volba a s Chrisem Pinem ta chemie skvěle funguje. Vtipné scény mne pobavily (dlouho jsem nezažil se tak nahlas smát celé kino), akční scény zvládnuté. Těsim se na Justice League, snad tam z postavy vytěží víc její potenciál. Jedna z nejlepších komiksáren od DC. ()

xxamcii

Já byla nadšená! Je to comics, není to další Logan, ale za mě teda jasné 4*. Na ty dvě hoďky jsem se vrátila zpátky v čase a seděla jsem v kině natěšená jako malá holka a s údivem sledovala na plátně krásně naivní hrdinku, co šla zachránit svět. Efekty taky super, hlavně laso, to bylo boží. Dokonce i tolik kritizovaný konec se mi líbil, nebo alespoň nevím, co bych na něm měnila. Jednu hvězdu odebírám hlavně za délku filmu. ()

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (viac)

Superman se nevrací

Superman se nevrací

15.12.2022

Jak již jsme avizovali v jedné starší zprávě, velký restart u DC probíhá ať už se to fanouškům líbí, nebo ne. Poté, co se tento týden k situaci vyjádřila režisérka Patty Jenkins, která fanouškům… (viac)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

16.04.2022

Studio Warner Bros. a společnost DC Entertainment čekají v následujících měsících drastické změny. Má to za následek fúze konglomerátu Discovery právě s Warnery, kteří nad sebou tak nyní mají nového… (viac)