Wonder Woman

• Česko Wonder Woman (viac)

Ešte predtým, než sa stala Wonder Woman, podstúpila princezná Amazoniek Diana tréning, ktorý z nej spravil neporaziteľnú bojovníčku. Vyrastala v chránenom ostrovnom raji až do doby, keď na ich ostrove havaroval americký pilot a začal rozprávať o masovom celosvetovom konflikte zúriacom okolo nich. Diana opúšťa bezpečný domov s presvedčením, že dokáže odvrátiť a zastaviť hrozbu. Bojuje po boku mužov vo vojne, ktorá má ukončiť všetky konflikty a postupne objavuje široký potenciál svojich nadprirodzených schopností a... svoj naozajstný osud. (Continental film)

Natabar

Debilita absoluta!!! Ne, ne, ne! První čtvrthodina byla natolik bolestivá, že jsem to dále nedal. Ano - ženský film. Bohužel v tom nejhorším smyslu slova, co si pod touto nálepkou dokážeme představit. Uvědomuje si vůbec někdo z oněch novodobých sufražetek, že všechny tyhle rádoby ženskou sílu vyzdvihující filmy jenom hlasitě křičí do světa nejhlubší přesvědčení těchto "osvícených" prorokyň nového světa, že na to ženy nemají, a tak vlastně demonstrují přesný opak toho než si myslí, že dělají? ()

Bad Guy

Jelikož jsem byl svědkem všeho, co DC vypustilo do světa v poslední době, tak jsem byl skeptik ohledně tohoto filmu. Nic jsem od něj prostě nečekal, spíše jsem čekal čistý průměr. Batman v Superman mě nasral neuvěřitelným způsobem, Suicide Squad byla taková popcornovka, ale Wonder Woman překvapila na plné čáře. Bylo super, že Wonder Woman naprosto sedla válečná doba ve filmu. Nejen, že si snímek jel svoje tempo, což postupně zvyšoval, ale dotáhl to do silného finále, které se bravůrně povedlo. Bylo to svěží, vtipný a ani na chvíli se mi nestalo, že bych se snad nudil. Zatím letos největší překvapení vůbec. Klobouk dolů! (85%) ()

dragon94

Tak jsem se vrátil z kina a moje první pocity byli celkem negativní. Abyste mi rozumněli první 2 hodiny filmu jsou naprosto úžasné. Dokonce ani ty vtipy v Londýně atd nepůsobí, až tak trapně. Za to těch posledních 20 minut už je víceméně trapných. Základní chyba byla, že ve finále měli, až moc emočních myšlenek, které byli nakousnuté, ať už v průběhu nebo v závěru filmu, ale nebyli už dotažené. A takových myšlenek a náznaků tam bylo asi 6-8. Přijde mi to jako nesmírné plýtvání potenciálem. Stejně jako Wonder Womeniny spolubojovníci, kteří ve filmu nepředvedli v podstatě nic, až na Stevena. Možná kdyby se ty finálové myšlenky neodehrávali v tak rychlém časovém sledu.. tak by bylo moje hodnocení jiné. Neberte mě špatně je do dobrý film, ale nemůžu se zbavit dojmu, že z toho šlo vymáčknout o dost víc. 3* 62% ()

JustMeeKatie

Na Wonder Woman jsem měla opravdu velká očekávání. Nejen, že jsem doufala, že po dlouhé době půjde o kvalitní film i od DC, ale pak se mi nevyhnuly články, kde si kritici film hodně chválili a dávali mu vysoká hodnocení. Já teda zklamaná nebyla. Celý film je skvěle natočený (díky bohu za Patty Jenkins), hodně mě fascinovaly zpomalené záběry během bitev - za to má Patty velké plus! I příběh je hezky napsaný. Líbí se mi, že Dianu vykreslili jako silnou bojovnici, která je ale v našem světě lehce ztracená. Nezná naše zvyky, neví, jak se správně chovat a je trošku naivní. A ta naivita se postupem filmu vytrácí a Dianě spadají růžové brýle. Hodně se mi líbil i ten přechod z krásného ostrova, na kterém by snad každý člověk chtěl trávit dovolenou (já teda určitě!), do ponurého a polo-zničeného světa 1.světové války. Ale přiznám se, že mi chvilkami přišlo, jako by spojili 1. a 2.světovou dohromady - ale to je nejspíš jen můj dojem. V průběhu filmu jsem se několikrát zasmála a častokrát jsem měla i husinu. Záporáci tu byli opravdu hodně dobří - hlavně Doctor Poison se mi líbila! No toho hlavního padoucha jsem si správně tipla, jen se tam objevil. Chválím také herecké obsazení. Nedokážu si představit, že by si princeznu Dianu zahrál někdo jiný než půvabná Gal Gadot, která se nám zde předvedla v plné kráse a síle! Chris Pine tam zase vložil vtip a z Robin Wright jsem měla obrovský respekt! Scény s Amazonkami se mi hodně líbily a klidně bych brala, kdyby těch scén měly víc. Jedinou chybkou na kráse Wonder Woman, a to je nejspíš důvod proč dávám 4* a ne 5, je délka. Mně to prostě přišlo trochu moc dlouhé. Je tam pár nudnějších scén, ale sama nevím, co bych z filmu vystřihla, aby dával hlavu a patu a měl třeba dostačující 2 hodiny. Nicméně to nic nemění na skutečnosti, že z těch nových filmů od DC je tenhle zaručeně nejlepší! Stačí do režisérského křesla dosadit ženu a hned je to o něčem jiném. Já teda dost ocenila, že půlku obsazení tvořily ženy, protože byly pěkně badass a čišela z nich velká síla. O samotné Wonder Woman si dovolím říct, že by klidně všechny mužské superhrdiny v klídku strčila do kapsy. A nic na tom nemění skutečnost, že je princezna. ()

blackJag

Ta Gadotka se mi do role původně moc nehodila, no nakonec musím uznat, že rozhodně dobrý. Samička na svém místě :-) K filmu, podobně jako první Kapitán Amerika od konkurence, se to i tady celkem překvapivě podařilo ustát se ctí (vzhledem k původu, naivitě, patosu a tradičnímu kostýmu). Kdyby se to nemuselo odkazovat k DC univerzu a mohlo to celé zůstat v antické poloze, mohla to být podobná šleha jako Snyderovi Sparťané... 75% ()

masw

Nevím, nevím. Mě to přišlo, jako překvapivě obecný comicsový blockbuster. Nelze vinit za podobnost s Capitánem Americou, protože jde o adaptaci comicsu a ve válce Marvel vs. DC je celkem běžné, nechat se inspirovat, ale nelze nesrovnávat. Postava Lady Diany (whitty joke :O) mi příjde ještě zajímavější, než postava Stevea Rogerse, navíc mohlo jít o feministický postoj k "chlapské komiksárně", ale překvapivě je film naivní (ženu během politické debaty by asi haněli kapku víc, než s úsměvem na rtu) a ukazuje, že ženy to neměly tak těžké. Prvek realismu a historie by filmu opravdu slušel a donutil ho být něčím jiným, než "jen" superhrdinským filmem s ženou v hlavní roli. První, ale ne dostatečně silný. Druhým problémem bylo jak je film (hlavně na ostrovech, kde žila Lady Di-ne bristkých) "sexy", což samozřejmě nebylo účelem filmařů, vždyť jej režíruje respektovaná žena. :O Film je sice zábavný, ale místy by mu neškodil střih scény navíc, akce odpovídá průměru a je obohacena o sexy přemety (které jsou příjemné mému oku, stejně jako Gal Gadot, ale co to dá příběhu?) Právě ta fascinující a důležitá část mohla přijít právě v domovině Diany. Chris Pine nutil slečny v řadě za mnou k "uchh" a "achh", ale chtělo to emocionálnější výkon. A to je přesně ono, tenhle film je jen krásné tělo s omezeným rejstříkem slov. Je tenhle film trik, který vychází? ()

Lukyn007

Začnu pozitivně. Rozhodně je to nejlepší film od DC, který měl potenciál stát se opravdu dokonalým filmem. Ale..... Na Gal Gadot se sice pěkně dívá, ale herečka to prostě není. Jakmile nasadí bojovný výraz, mám chuť se smát. Filmu rovněž nepřispívá příliš dlouhá stopáž a hlavně Snyderův producentský dohled, jenž je při akčních scénách sakra znát. Proč musí být každý druhý záběr zpomalený????? A to nemluvím o digitálním finále, které přesně kopíruje snímek Batman vs. Superman. Co se povedlo? Režisérka vystihla hrůzu války a chvílemi jsem i princezně Dianě uvěřil, že je opravdu zděšená. Dále pak chemie mezi duem Gadot-Pine. Mimochodem, dle mého názoru, postava kapitána Trevora, kterou Pine ztvárnil, je zatím nejlepší postava ze všech DC filmů. Má charisma, šarm a je tahounem celého snímku. Je to ironie, že bez této mužské postavy, by Wonder Woman, jakožto film o superhrdince, vůbec nefungoval. 65% ()

JoseBenes

141 minut je fakt hodně. Souhlasím, že je to nejlepší DC od Man of Steel, to jo, ale mně se stejně víc líbil animák s Nathanem Fillionem, kde bylo víc vtipných momentů i mytologie, a to byl o celou půlku kratší. 7/10 ()

mkubalikova

Nejlepší DC film od TDKR. Ale vyložené nadšení to z mé strany také není. Duo Gadot / Pine funguje skvěle, bojové svény jsou výborné, ta na frontě absolutně fantastická, a hudba k tomu padnoucí. Jen by mi měl někdo vysvětlit ten digibordel v závěru. ⭐️ 70% ()

vyfuk

Je zajímavé, že žena řekne, že jde o feministický film, a já jakožto chlap zase tvrdím, že jde o docela sexistický film. No a teď kdo si vybere za správné? Jde o to, že chápu, že postava nosí svou zbroj, která je pro ni ikonická. Ale nejeden člověk mužského pohlaví nezačne slintat (a to je ještě ten dobrý případ), když vidí, ty různé roznožky, parakotouly a v podstatě permanentně poloobnažené ženské tělo asi jedné z nejkrásnějších hereček současnosti. Ono by tohle až tak nebyl problém. Kvůli tomu nešílím. Každý film od DC prostě musí mít nějakou silnou slabinu a nikdy nebude dokonalý. A je docela i paradox, že tento zatím asi nejlépe hodnocení díl od DC je podle mě takřka nejhorší. Sebevražedný oddíl bylo sice béčko samo o sobě, ale bylo to dobrý béčko a i když Batman vs Superman dodnes je trnem v oku, stále si stojím zatím, že prostě finální plot nedával smysl. Ale to nic nemění na tom, že to bylo zábavné pokoukání, což cením nejvíce. Tady je prostě problém ten hrozný scénář. V jedné chvíli kdy v podstatě málem Gadot ohodnotí Pineovi jeho koule a "šíp lásky", tak jsem si myslel, že si někdo musí dělat srandu. A ono to takhle převládá pořád. Neřekl bych, že se postavy chovají jako retardi, ale neustále jsem měl pocit, že se dívám na film, který napsal někdo, kdo dříve točil porno a napsal sem tam nějaký dialog do filmu, ve kterém hraje Ben Stiller. Jak říkám, paradox jako prase. Uvidíme, co přinese první oficiální týmovka, protože ta asi bude rozhodovat o všem. ()

ghatos

Vidět jsem to nechtěl. Wonder Woman považuji za nejblbější postavu DC Comics, ale bližší je mi právě DC, takže jsem tomu nakonec šanci dal. Můj předpoklad se zcela naplnil. Tahle postava se fakt do 21. století nehodí a musela by se hodně vylepšit/přizpůsobit, aby měla co říct. Chování všech zúčastněných (u ní obvzláště) odpovídalo těm nejjednodušším archetypům a takhle se to fakt dnes nedá dělat. 46%. ()

drackula

DC sa to konečne podarilo. Od Man of Steel konečne poriadny film. Síce je to obsahovo tak trochu kopírka prvého Captaina, ale oveľa lepšie spracovaná. Prvý Cap mi totiž vôbec nesadol, narozdiel od Wonderky. Potešila akcia, humor (!), nebralo sa to tak strašne temno-vážne, a aj záporák fungoval. Myslím si, že je jasné, kto bude hlavným PR artiklom DC na najbližšie roky. 90% ()

Killda

Origin, který dává smysl a nebojí se vývoje charakterů a emocí (tedy alespoň u těch postav, které tam nejsou úplně zbytečné). Palec dolů za přehnané snyderovské finále, ale pokud člověk vypne a bude si užívat Gal Gadot v uplém kostýmku, jak nakopává zadky Němčourům ve velkolepé dobovce, pak si to nejspíš užije. 7/10 ()

Ichabod

Krásná a sympatická Gal dělá cca 50 procent toho, proč film vidět. Petty Jankins vypráví příběh docela polopaticky a příjemně, ale bohužel si neodpustí kdejakou vysvětlovačku a film šíleným způsobem natahuje. 141 minut na takovouto látku je zbytečně štědré a samozřejmě tempo tím neskutečně trpí. Film je natočený dobře, vypadá skvěle, trochu připomíná atmosférou Indiana Jonese - což je jedině super. Bohužel ale je postava Wonder Woman naivní až běda a ačkoliv je Gal nádherná, neokoukaná film neutáhne. Akční scény jsou príma a občas bych řekl, že je WW lepší jak Kapitán Amerika. Chris Pine také nic nekazí, vidět film z aktuální doby by asi prospělo víc, osekat film o 40 minut a klidně bych se na film znova podíval, takhle ale ne. ()

LizianShaw

Konečně nahodilo Dc pořádný drive! Čím začít? Gal Gadot je úžasná Diana, nejen pohledná, ale udělala z WW něco víc, takřka symbol. Všechny scény s ní nemají chybu. Akce je hodně vymazlená, ať už No Man's Land nebo závěrečný epic boss fight. Trochu mě zklamal Chris Pine, chtěl jsem aby ho obsadili jako superhrdinu, má mnohem větší ambice, než Steve Trevor. Ale chemie mezi ním a WW byla magická. Více mě ale potěšil Trevorovo tým, který nemá chybu, i Etta Candy byla v pořádku. Úvod na Themysciře byl také zajímavý, ikdyž herečky Amazonek jsem moc nemusel. A teď to nejlepší - záporáci. Vytvořili zajímavé duo - Ares a Doctor Poison, nevím kdo byl lepší. Arese jsme moc neviděli, zato měl skvělé scény, a Poison byla zase hodně tajemná s dokonalým přízvukem (a ta maska!). Pak je tu ještě General Ludendorff, což není záporák z komiksu (vlasně je to historická osobnost), ale i on měl na příběh určitý dopad. 9/10 ()

MI-380

Úkoly byl splněny. Tvůrců jistě šlo hlavně o to, abychom se pokochali záběry na Gal Gadot a nám divákům šlo (myslím) o to samé. To ostatní už bylo nutné zlo, kterému se nelze vyhnout: 50% (zatím 10317 hodnotících je na průměru 72%). ()

kklepkaa

Tak po minulém DC filmu jsme neměla moc vysoká očekávání, ale tohle bylo hodně dobrý. Gal Gadot byla zvolená do role naprosto parádně a s Chrisem jim to na plátně sedělo. Já se snad na tu jejich týmovku přeci jen podívám. ()

Pedross800

Vydělat skoro miliardu na takové píč....kde nejlepší je jen ten opravdu fantasy začátek, nechápu. Jakmile se přešlo do doby první světové zbyla z toho jen nuda, nuda a ještě jednou nuda a nezachrání to ani pěkná hlavní hrdinka, která toho z té své krásy nakonec až tak moc neukáže. Ale jako parodie dobrý, fakt jsem se smál všem těm scénám kde tam ta amazonka lítá mezi kulkama a blátem a špínou zákopů v tom svým brnění a s mečem v ruce odráží jednu kulku za druhou :-)) ()

Dagoussek

Při shlédnutí půl hodinky jsem se i nudila ....a pak se něco trochu začlo dít pomalým tempem, ale smysl to dávalo. Hlavním tématem byla válka, zlo či dobro lidí a samozřejmě láska. Pomalých záběr bylo až moc, ale film mě celkově mile překvapil. ()

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (viac)

Superman se nevrací

Superman se nevrací

15.12.2022

Jak již jsme avizovali v jedné starší zprávě, velký restart u DC probíhá ať už se to fanouškům líbí, nebo ne. Poté, co se tento týden k situaci vyjádřila režisérka Patty Jenkins, která fanouškům… (viac)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

16.04.2022

Studio Warner Bros. a společnost DC Entertainment čekají v následujících měsících drastické změny. Má to za následek fúze konglomerátu Discovery právě s Warnery, kteří nad sebou tak nyní mají nového… (viac)