Americký řidič (McQueen) se vrací na závodiště do Francie, kde byl před rokem zraněn a zjistí, že pociťuje silné sympatie k vdově po muži, který zemřel při stejném neštěstí. Autentická místa ve Francii a úžasná kamera nabízejí fascinující pohled na nejneobyčejnější auta světa a výjimečné charaktery lidí, které svět motorů a pach benzínu přitahuje. Steve McQueen sám závodil a vyzkoušel i obtížný závodní okruh Le Mans dlouhý 8,5 míle (cca 13,5 km) - často v rychlosti překračující 200 mil za hodinu (320 km/h). (oficiálny text distribútora)

Herman

Automobilní fandové ať si hvězdičky přidají dle vlastního uvážení, pro mě je Le Mans naprosto bez děje a před nižším hodnocením ho zachraňuje pouze charizma Steva McQueena. ()

Saur.us

Tady nejde ani tolik o zkoumání závodnické duše, nebo o vztahy jednotlivých závodníků jako spíš o samotný závod, který ať už neustálým burácením těch šílených pololetadel nasnímaných z nejrůznějších úhlů a vzdáleností nebo samotným průběhem opravdu navozuje atmosféru přímého přenosu z opravdového závodu i s napětím, které divák při sledování zažívá. Proto hlavní role nepatří Stevu McQueenovi a Siegfriedu Rauchovi ale Porsche 917 a Ferrari 512. ()

Gastovski

Rozhodně nejnudnější film o rychlých autech, co jsem viděl. Člověk sleduje dění během závodu v Le Mans, ale je to podané tak neskutečně línou formou... Závod samotný je jakoby člověk sledoval televizní přenos (žádné vymazlené záběry ani nervózní piloti soupeřící mezi sebou) - je to naprosto bez "šťávy" a emocí. A McQueen totéž: zasmušilý výraz, bez emocí, jakoby se ho to dění ani netýkalo a závod ho vyloženě nezajímal. Je smutné, že u filmu o závodění mně nejzajímavější přijde sledovat šrumec návštěvníků u závodního okruhu, kde stanují nebo si dělají gáblík. Hodně slabé 2*. ()

PepeCCM

Nejlepší film z automobilového prostředí co kdy byl natočen a mám takový pocit, že lepší už ani nikdy natočen nebude. Miluju tu atmosféru, kdy skoro pořád slyšíte v pozadí burácející motory závodních aut a hlavně asi nikdy nebylo, není a ani nebude lepšího herce pro tuto roli, než byl Steve McQueen. ()

Akana

Samotný závod (a o něj tady jde především) je ztvárněný s úžasnou realističností i technickou bravurou a nápaditostí. Naproti tomu dějová linka, která má filmu dodat nějakou tu zobecňující nadstavbu, je dost tenká a chudá. Možná tam ani nemusela být, ale pak by to zase bylo jen pro motofandy. Ovšem Steve McQueen je pro tenhle typ drsného ale citlivého samotáře ideální představitel. ()

strikeman

Spíše hraný dokument, než klasický film, snímek bez výraznější zápletky. Ční zde solidně zvládnutý, téměř pantomimický herecký part Steeva McQueena a uhrančivá tvář femme fatale Elgy Andersen - obojí vás přinutí neusnout a vychutnat si napínavý a bravurně natočený závěr závodu :-) 65% ()

MickeyStuma

Primitivní scénář s minimálními dialogy a realistické závody automobilů. Takový je snímek se Stevenem McQueenem, který tu v podstatě hraje sám sebe. Spojení dokumentu s dramatickými prvky vyšel dobře a pro sportovní fanoušky je takřka povinnost něco takového vidět. Odlišnost od podobných přímo hraných počinů je velice markantní. Taková atmosféra se jen tak nevidí. Dnes už se jedná sice o dobový, či lépe řečeno historický film, ale i tak svoji velkolepost i nadále nezapře. Snímek natočený přímo na místě v Le Mans za použití záběrů ze skutečných závodů ohromně posiluje autenticitu. I přes své stáří zkrátka stále velice vzrušující film. Co dodat víc. ()

bobrux

Jak dobrý může být závodní film z doby, kdy vozy řídili skuteční chlapi a závod byl jedním velkým dobrodružstvím, kde v každé zatáčce číhala smrt? Jedině výborný a Le Mans to jen potrvzuje. Strhující, napínavý a snad jediný film o závodění zbavený všech zbytečností kolem. Pointa je jednoduchá, děj vlastně také, ale pokud vám v žilách koluje benzín a milujete závodění, tak budete celým filmem unešeni a budete si přát, aby nikdy neskončil... ()

bif

Tenhle film si buť naprosto zamilujete, nebo si budete řikat, že je to blbost bez příběhu, patřím do té první skupiny, protože závod je příběh sám o sobě. Kamera je jedna z nejlepších co jsem kdy viděl, stejně tak střih, záběry jsou bechderoucí. ale nejvíc se dozvíte zde http://lemans.cz/film/film_le_mans.htm. ()

analog

napriek-podla mna-mierne strnulm-patetickym- her.vykonom davam 5 /inak 4,5-pre ten pathos/.film vystihol atmosferu podujatia ako maloktory.je to z velkej miery dokument.vynikajuca kamera/je priam neskutocne,z akej blizkosti boli robene niektore zabery /,strih a hudba ziskali moj obdiv okamzite. ()

Nail

24 hodinový závod Le Mans. Popravdě i tak dlouho jsem myslel, že film trvá. Na druhou stranu je zde perfektní kamera, auta i Steve McQueen. ()

Jeand´Boa

To je jasně za pět hvězd...s tím přiznáním, že se to nebude líbit každému...tam se totiž vlastně nic neděje, auta jezdí a jezdí...koho by to mohlo bavit? No, "pár" lidí na světě automobilové závody opravdu zajímají a opravdu tomu propadli...proto je to u mne jasně za pět... ()

Lucas87

Pro mě jeden z nejlepších závodních filmů všech dob z nejznámějšího francouzského okruhu v Le Mans. V tomto filmu si člověk užije řvaní motorů i perfektně zpracovaný začátek 24. hodinového závodu. Film má kouzlo té doby i o tolik let později si připadám jako bych seděl v hledišti a sledoval ten závod na živo. Celý závod je grandiózně natočen díky dobrému umístění kamer, Steve McQueen je jako vždy vynikající a Elga Andersen je okouzlující německá herečka té doby. ()

Dm1tr1j odpad!

Takáto pičovina, teším sa nadšene aká to bude paráda stiahnem pozriem a len mi smutno ostalo. pozeral som to 3x zrýchlené lebo by ma odniesli zrejme. Fakt jeden z najnudnejších filmov na svete. ()

Schlierkamp

Americký film popisující atmosféru a samotný průběh slavného vytrvalostního automobilového závodu Le Mans v roce 1971. Tradiční, 13 kilometrů dlouhý okruh v Le Mans jihozápadně od Paříže je výjimečný tím, že se na něm jezdci krouží po celých 24 hodin a každý vůz má dva řidiče, kteří se musí nejpozději po 4 hodinách vystřídat. V celé historii automobilismu se v tomto závodě snažily automobilky ukázat světu výkon a spolehlivost svých vozů. V roce 1971 mezi značky nejvíce usilující o vítězství řadily německé Porsche se svým legendárním závodním speciálem 917 a italské Ferrari s neméně kvalitním typem 512M. V hlavní roli jezdce Michaela Delaneye stáje Porsche se představil S. McQueen, známý svou zálibou v rychlých vozech a který svoje auto ve filmu sám řídil. Nutno podotknout, že tento film s dokumentárním nádechem působí velmi věrohodně a i díky dramatickému závěru rozhodně patří mezi nejrealističtější závodní filmy všech dob. Hrůzostrašně vypadající havárie způsobené překážkami na závodní dráze, byly divákovi nabídnuty s opakováním a zpomaleně jako u skutečného motoristického závodu. V dalších rolích, které však nebyly vůbec podstatné, neboť veškerou pozornost kromě McQueena přitahovaly výkonné závodní stroje, se objevila E. Andersen jako vdova po jezdci nešťastně zahynuvším v závodě předešlý rok, S. Rauch jako řidič konkurenční stáje Ferrari či R. Leigh-Hunt coby šéf stáje Porsche. Režisérům tohoto filmu J. Sturgesovi a L. H. Katzinovi se podařilo natočit dostatečně poutavý film i pro diváky, kteří nejsou fanoušky motorismu, jenž ukazuje slavný Le Mans z pohledu jezdců. ()

Razzor_82

"Vyhraje Porsche nebo Ferrari?" Na tu dobu skvěle realisticky zpracovaný závod na okruhu ve Francii. Technicky to nemá chybu ale dějová linka má svá hluchá místa. McQueen tradičně pronese jen pár slov. Dvě výborné bouračky. Slabší napětí v rivalitě obou stájí. 6/10 ()

Zemřel skladatel Michel Legrand

Zemřel skladatel Michel Legrand

27.01.2019

Oscarový skladatel Michel Legrand zemřel v 86 letech. Francouzský skladatel, pianista a dirigent kromě tří Oscarů držel také pět cen Grammy. Ve Francii pak vyhrál za svou hudbu třikrát cenu César.… (viac)

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

11.04.2015

Již podesáté přivítá krnovské kino Mír 70 fanoušky festivalu 70mm filmů. O víkendu 17. – 19. dubna 2015 se historickými projektory prožene na dva miliony filmových políček, která v době svého uvedení… (viac)