Fish Tank

• Česko Fish Tank (viac)

Patnáctiletá Mia (Katie Jarvis) žije se svou matkou a mladší sestrou obyčejný život, který se ale změní, když si její matka domů přivede nového přítele. Connor (Michael Fassbender) pracuje jako ochranka, je milý, sexy, štědrý, zábavný, zajímá se o Miu a její sestru. Díky tomu všemu se Mia "rozzáří" a bude jen otázkou času, jestli bude i něco víc. (j.o.j.o.)

amarth

Obyčejný život obyčejných lidí na anglickém předměstí. Unikát spočívá v tom, že se režisér nesnaží dělat zbytečně snímek zajímavějším. Nevkládá nepotřebné, jež by narušovalo strukturu. Nechává děj volně plynout a neodklání od něj, a tak jak film přišel, tak i odejde...Je možné, že však něco ve Vás zanechá, tak jako zanechal ve mně... ()

hazaba

Je to zajímavý pohled na život jedné puberťačky v Anglii, trochu depresivní, ale rozhodně realistický. Na můj vkus příliš dlouhý s hluchými místy. Taky jsem si pořád nezvykla u filmů na ruční kameru a tím pádem roztřesený obraz... A obávám se, že v paměti dlouho nezůstane... ()

Aleister

Přes přesvědčivý herecký výkon představitelky hlavní role, naléhavost s jakou se bouří proti prostředí, které jí nenabízí žádnou perspektivu, Fish Tank zůstává sociálně kritickým příběhem o teenagerce a procesu dospívání, který je určen především jejím vrstevníkům. Sleduje rovinu vyprávění osudů rebelky, aniž by se snažil o generační výpověď nebo jiný přesah. ()

Bansheee

Hnusné prostředí sídliště, příšerná disfunkční rodina, skvělá Jarvis a Fassbender. Do do toho ještě Bobby Womack - California Dreaming a máte skvělé drama. ()

GOREGASM

Bez špetky přikrašlování odvyprávěné sociální drama, které se s každou uběhnuvší minutou dostává divákovi pod kůži stále hlouběji. Vykreslení vztahů v dysfunkční rodině nemá chybu a psychické labilitě hlavní hrdinky se objektivně nelze divit, a to i díky výbornému výkonu mladičké Katie Jarvis, která je rovnocennou spoluhráčkou jako vždy sakra silného Fassbendera. Té životní naděje v příběhu věru mnoho nenajdete, ale takový je holt někdy život. 90% ()

Illioplius

Rozmýšľam, čo bolo tvorcovým zámerom. Poukázať na nejaký spoločenský problém? Alebo iba zobraziť osud jednej dievčiny a jej rodiny? Chýbala mi tam nejaká hĺbka, ktorá by vysvetlila, v čom spočíva skutočný problém. Prečo nechcela ísť Mia do školy? Prečo nemala kamarátov? Prečo odišla s chalanom, ktorého skoro vôbec nepoznala? Jej vzťah s ním film dosť opomínal. Citovo ma nezasiahlo skoro nič, okrem scény, keď Mia uniesla malé dievčatko. Vtedy som mal dosť strach, akým smerom sa film poberie. Napokon sa pobral smerom nudným a fádnym, ako aj celé sídlisko, kde ústredná rodina bývala. Či už to bol zámer alebo nie, napriek všetkej vierohodnosti a originalite spojenej aj so spôsobom natáčania a i., ma film veľmi nezaujal. ()

Heroine

Asi nejsem fanoušek britských sociálních dramat, protože tohle se mi nelíbilo. Nudné to bylo tak, že jsem si musela dávat každých dlouhých deset minut filmu pauzu, abych neusnula. Takže dohromady jsem film sledovala asi týden, a byla jsem fakt ráda, když skončil. Tématicky mi to připadá nenápadité, hlavní slečna nepříjemně obsazená, a jako charakter nesnesitelná, a pro mne se zkrátka nebylo čeho chytit. Herecky mi přišla hodně dobrá Kierston Wareing, a celkem i Fassbender. Ale rozhodně bych to nechtěla vidět znovu! ()

Fridecka

Nevšední příběh dívky - teenagerky pocházející z komunity s nízkým socioekonomickým statutem. Dospívající dívka se svým způsobem svému okolí vymyká svým myšlením, ne už tak chováním. Ukázkově je zde patrná souvislost jejího projevu navenek a dětskými zkušenostmi. Je to příběh o tom, že člověk někdy jen obtížně překračuje svůj vlastní stín, stíny minulosti, rodiny a dětství a pak se chová jak se chová a život vypadá jak vypadá. 15-letá Mia hledá lásku / zřejmě od doby co se narodila/, spřízněné duše, přijetí, vše čeho se jí v dosavadním životě nedostávalo. Vychází z devastující duševní a emoční bídy původní rodiny a vydává se do dále devastující bídy okolního světa. V dívce je touha, energie, která ji žene neustále kupředu, pryč o stereotypů a konvencí. Není to však cílená touha se odlišovat, ale odlišnost podmínek, za jakých vyrůstala a její duše se přitom formovala způsobem jí jedinečným. Touha ji žene kupředu překročit ten stín vlastní i její minulosti. Zda se jí to podaří už není předmětem tohoto filmu. Ačkoliv mé hodnocení vyznívá možná velice pesimistciky, film nepostrádá hravost i naději, která i přes smutné téma či obsah ze snímku vyzařuje. ()

MickeyStuma

Velmi realistické pubescentní sociální drama zobrazující tíživý život v paneláku dospívající dívky žijící s matkou samoživitelkou vedoucí divoký život a s mladší sestrou. Na první pohled obyčejná holka, ale v jádru duše převládá dravost, což nezůstává bez konfliktů. Je bez přátel, má svůj názor naDocela zajímavý snímek. Je to rodinný dobrodružně-mysteriózní příběh z dětskými postavami, ale na konci překvapivě i s hororovými prvky. Celou stopáž je udržována temná atmosféra, což velmi zvýrazňuje tajemno a záhadno. Příběh není nijak složitý. Naopak je dobře uchopitelný a srozumitelný. Dětem bych se však zdráhal tohle pustit z obav nočních můr. Není to špatný film. Dětská pátrání po záhadách a tajemstvích měli vždy své určité kouzlo. Tady ale ve vyznění pro rodinný žánr tvůrci krapet přestřelili. svět, má sen tancovat. Takových osudů můžeme vidět kolem sebe spousty. Snímek si nijak nehraje na umělost a vykonstruované zpodobnění. Vše se z něčeho přirozeně vyvine a odvíjí dle sounáležitostí nástrah života. Svou působností upozorňuje na vážnost problému, které by nemělo zůstat bez povšimnutí. Mnohé vede k zamyšlení a to zřejmě bylo i úmyslem. Živá kamera diváka doslova vtahuje do dění, což vyvolává dojem pozorování třetí osoby. Velmi působivé dílo. ()

anatheman

No... tak to byla síla. Začátek působí jako těžký art. Po nástupu Fassbendera na scénu je jasné, kam dění začíná směřovat. Třetí čtvrtina je plná WTF momentů, nicméně pozitivně míněných. Závěr pro změnu se zdá na první pohled relativně otevřený, ale po interpretaci všech předchozích částí je jasný, což činí z díla dobře ucelený počin. Jinak se jedná o docela vydatné sociální psycho. Nejhorší je rozhodně matka hlavní hrdinky. Celkově se dá říct, že je zde představen jeden z nejhorších způsobů života a patrně nejhorší možné mezilidské vztahy. Překvapila Katie Jarvis; pět ódy na Fassbendera by bylo jistě klišovité, každopádně pravdivé. ()

maZSlicko

Silnější 3*,mé očekávání bylo mnohem větší,ale i tak se mi snímek celkem líbil ..V dnešní době se tohle dá vidět celkem všude..Puberťáci chlastaj,nadávaj,serou na školu,a serou více méně na všechno,ale už kvůli tomu parádnímu vztahu maminy a obouch dcer,bych Fish Tank neodsoudil do zapomění..70% ()

wata

Tak filmom Fish Tank ma Andrea Arnold opäť prevelice potešila. Film krutý, škaredý a zároveň dojímavý a krásny. Taký, aká je realita. Výborná práca s obrazom, parádne herecké osadenie, úžasný prízvuk, silný príbeh... Fish Tank pre mňa predstavuje ďalší príklad toho, že filmy zaoberajúce sa obrazom spoločnosti majú stále čo povedať, a dnešní tvorcovia, najmä tí európski, vedia ako s realitou pracovať. Filmová pochúťka. ()

dokktor

proč to bylo tak dlouhé? a proč už od začátku divák tuší, jak to skončí? ... opravdu mám pocit, že sem byl na jiném filmu než na "tom, co vyhrává všecky ty festivaly" ()

shereen

White trash v té nejčistší podobě, kdo někdy žil na londýnském předměstí zažije nepřijemný flash back. Vyzdvihnout chci výkon hlavní představitelky, nevím co je zač a odkud je, ale hraje opravdu dobře. ()

Biopler

Naturalistická dráma, ktorá má stáť na hlavnej herečke, ale keď sa objaví Fassy, tak si všetko, ale úplne všetko berie pre seba. Aj tak by som bol spokojný, lebo scenár je veľmi dobrý, síce plný vulgarizmov, ale čo by sa dalo čakať keď sledujeme príbeh rodiny z geta, avšak vyslovene ma sklamal záver. Ako diváka ma to urazilo. ()

Vabr

Michael Fassbender je špička v oboru a jen mě zde utvrdil ve svém bravurním výkonu Connora. Fish Tank nás vede po boku patnáctileté Mii postupně až do hlubin rybí nádrže plné skutečných strastí, bolestí a úskalí života. Postupně, co ubíhají minuty filmu a my objevujeme její charakter, touhy, sny a city, které nosí ke Connerovi, noříme se hlouběji do rybí nádrže. Samotné city přerostou v lásku a cesta ke snům se začíná rýsovat. Problém však nastává, když doplaveme na dno nádrže. Vše se zlomí a my objevíme, jak se věci, které ležely na samotném dnu, někde tam dole, skutečně po celou dobu měly. Naturalistická stránka filmu nemá daleko k dokonalosti, snaha o Miinu pomstu je krutá a její procitnutí na cestě stát se tanečnicí zanechá ránu. Vyhodnocení: Nezbývá nic jiného než z rybí nádrže vyskočit a plavat v jiné ()

sanikope

british Dirty Dancing. Film sa začina ako Mia kráča ulicou kamera drží focus na jej pohyb na jej body language. Katie je nadherna v tej svojej roli- na ceste, ked tancuje, chlastá, miluje, snivá, nenavidí všetko aj seba. Story ako vystrihnutá niekde s Košickeho sidliska len hrdinami nie su naši cigani ale londynsky bieli poberači podpory a všemožnych príspevkov na deti, ktorý v živote nepracovali iba stihnú v 15-tke otehotnieť. Spoločnosť sa ich len zbaví "odloženim" do zeme nikoho kde heslo NO FUTURE platí do bodky. To je však len jedna stranka filmu druhá ukazuje že Mia dokáže PREŽIVAŤ bez všetkych zábran ktore mi ľudia vyrastajúci v middle class v sebe máme hlboko zakorenené a môžeme jej to len so zavisťou zavidieť. 15 rokov po Pulp Fiction 15-ročna Mia-- náhoda alebo zámer? Top 10 (2009) ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

28.11.2019

Andrea Arnold prozkoumává Ameriku

Andrea Arnold prozkoumává Ameriku

11.05.2014

Jméno Andrea Arnold není mezi širším publikum příliš známé, ale ve festivalových kruzích jde možná o nejuznávanější ženskou autorku současnosti. Držitelka Oscara za krátkometrážní film Vosa oslnila… (viac)