Fish Tank

• Česko Fish Tank (viac)

Patnáctiletá Mia (Katie Jarvis) žije se svou matkou a mladší sestrou obyčejný život, který se ale změní, když si její matka domů přivede nového přítele. Connor (Michael Fassbender) pracuje jako ochranka, je milý, sexy, štědrý, zábavný, zajímá se o Miu a její sestru. Díky tomu všemu se Mia "rozzáří" a bude jen otázkou času, jestli bude i něco víc. (j.o.j.o.)

DonBraso

Nedlouho poté jsem zase v Anglii v Essexu a zas dostávám vcelku obyčejnou story z prostředí,který lidi znají,ale přesto to chtějí vidět,což je přesně můj případ o těhle rozpadajících vztacích.Mě ve filmu nechybělo vůbec nic,líbila se mi ta autentičnost a víceméně film pomalu proplouval až do konce,bez nějakých velkých záškobrtů.Herecky paráda,kamera taky,kdy se to snažilo trochu z jiného soudku,ono běžet s hlavní aktérkou přímo za ní,je asi taky fuška:).Jinak hrozně moc čekáte,co se bude dít za dalším střihem,jestli si Mia půjde znova zatancovat,bude chránit koně,jestli se zamiluje do mladýho kluka nebo do přítele,který klátí její mámu,udělá zkoušku z tancování,ale nakonec si řeknete jaký to sakra mělo cíl. ()

baclajean

Dostatočne verným spôsobom zobrazené prostredie (čo sa zasadenia príbehu týka)... Katie Javis sa svojej prvej "väčšej" filmovej úlohy zmocnila na jednotku. Ani voľba sprievodnej hudby nebola najhorším riešením a prostredníctvom filmu má divák možnosť započúvať sa do tentokrát príjemného britského prízvuku. ()

Agent Orange

Ono se to dost tváří jako dokument a děj je tam tak nějak omylem. Nepopírám, že se tam najde pár silných momentů, ale jako celek to působí nějak nedotaženě, prázdně. Zkrátka dokumentárně-realistická sociální sonda do bezútěšného prostředí betonového akvária asi není můj šálek kávy... ()

lomikarus

Monotónní život rozvrácené rodiny je nabourán příchodem nového matčina přítele. Pro patnáctiletou dceru Miu (výborná Katie Jarvis), spratka k pohledání, vyrůstající bez otce jde o velkou změnu. Spolu s nově příchozí autoritou se rodina trochu zceluje a Mia nachází novou oporu v podání matčina přitele, jejich zvláštní vztah je pak tažným motivem možná příliš rozvleklého příběhu, který sice emocionálně dojme, potěší životními pravdami, ale je zřejmý, stejně jako jeho vyústění, už od počátku. ()

Davemix

Geniální, realistické, osobité a má to opravdu hloubku. Úžasná kamera, která je jak z reality show a dává filmu naprosto zásadní atmosféru. Co se týká hlavní hrdinky, tak ta to zahrála naprosto věrohodně a s naprostou jistotou. Děj vás vtáhne hned v úvodu, nikde nejsou zbytečné zdlouhavé pasáže a prostě je na co se dívat a o čem přemýšlet. Finále celého filmu je přesně jak má být, do poslední vteřinky nevíte, jak to dopadne, ale dopadne to tak, jak má :-) 88% ()

HakuSaku

Famózné!!!!!! Môj top film roku 2009... Fascinujúce kolko málo stačí na natočenie výnimočneho filmu... klobúk dole...By som povedal ak by som nejaký mal :-))) ()

evca_007

Tohle je film jako ušitý pro mě. Nejde o to, že závěr bude nějak překvapující, ale jde o tu cestu jak se k němu dostat. Hltala jsem tady každou minutu. Zasloužených 5* ()

Marchellonzo

Příběh mladé holky, která je plná emocí a citů (i když se to někdy nezdá) mě dostal. Musím říct, že film je natočený velmi nenápadně, což dokazuje jedna až dvě velmi citově silné chvíle, které nikterak nedojmou , ale jejich sílu někteří určitě vycítí. Za super autenticitou stojí rozkývaná, jakoby amatérská kamera a neobyčejné výkony hlavních herců. Konečně "oddych" od těch holywoodských dojáků. 5* ()

Eeve

Jeden z filmov, ktorému veľmi, ale veľmi uškodí, ak ho budete pozerať s dabingom. Originálna verzia je na nezaplatenie. Rodinná dráma, ktorá odráža skôr to reálno, čo v podobných filmoch málokedy vidieť. Žiadna rozprávka so šťastným koncom (ale otvoreným). I keď by vám bola hlavná hrdinka nesympatická, plne ju chápete a držíte jej palce. Katie Jarvis výborná, takisto aj vynikajúci Michael Fassbender. Stojí za to si pozrieť. ()

nettopyrek

Fish Tank s jedinou rybkou, která sleduje přes stěny akvária podivně zamlžený svět ovlivněný věčně ožralou a pařící matkou, sestrou, která bohužel žije v úplně jiném akváriu a je vlastně jen takovou rybkou od naproti. Slizký rychlo-otčím ji taky na důvěře v lidi a život moc nepřidá. Její snaha uniknout s pomocí naivních uměleckých ambicí je uvěřitelně dojemná. Úžasný debut Katie Jarvis, skvělá, hlavní hrdinku neustále sledující kamera a přesná, promyšlená režie. Výborné!! ()

RomanT

Přivítal bych, kdyby zde vznikla nová žánrová kategorie "Sonda", do které by se daly zařadit filmy jako Fish Tank, to znamená filmy s žádným nebo minimálním dějem, filmy, ze kterých se dá vytřihnout jakákoli scéna aniž by to mělo na něco vliv, filmy, které jen tak plynou a mohou skončit v podstatě kdykoli. To by pak bylo pro mě jasné vodítko, čemu se mám vyhnout... ()

petr.al

Velká Británie opět vypustila do mezilidského vesmíru jednu ze svých mnoha sociálních sond. Jste-li příznivci tíživých, neutěšených, bezvýchodných, šedivých momentů, bude snímek ,,Fish Tank" přesně pro Vás. Režisérka/ scénáristka Andrea Arnold s depresivní chutí navazuje na své, v tomto žánru zdatné, kolegy Kena Loache či Mike Leigho. V jejím podání budeme rozmrzelými pozorovateli patnáctileté hrdinky Miy, která nám s velkou dávkou realističnosti předvede jak se poprat se svým životem. Osobně jsem se často sekl v předtuše jak bude, která dramatická scéna pokračovat a takové situace mám na filmech moc rád. Proto s přehledem 3,4*. P.S. Herecké obsazení neherečky Katie Jarvis mně úplně nesedlo. Moje chyba. ()

kokofek

Film o tom jak zoufale potřebujeme lásku a pocit , že někomu na nás záleží.Jsme savci a jako takoví potřebujeme ve vývoji pocit jistoty,který nám dává matka svou péčí , která zahrnuje tělesný kontakt.V přírodě takové mládě zahyne.Člověk ,který se považuje za vývojově nejvyšší článek přírody však tyto zákonitosti úspěšně potlačil a postaral se ,aby jeho mláďata přežila jen s uspokojením základních potřeb.Takto neuspokojivé dětství přežije bez úhony na duši jen silný jedinec. Třeba je Mia takovým jedincem a její příběh by pak měl šťastnější konec, ale to už film neřeší. ()

Sharlis

Obrovská nostalgia. Tiež som vyrastal na sídlisku. Katie Jarvis bola super, Fassbender tomu len pridal. Žral som každú minútu filmu. ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

28.11.2019

Andrea Arnold prozkoumává Ameriku

Andrea Arnold prozkoumává Ameriku

11.05.2014

Jméno Andrea Arnold není mezi širším publikum příliš známé, ale ve festivalových kruzích jde možná o nejuznávanější ženskou autorku současnosti. Držitelka Oscara za krátkometrážní film Vosa oslnila… (viac)