Fish Tank

• Česko Fish Tank (viac)

Patnáctiletá Mia (Katie Jarvis) žije se svou matkou a mladší sestrou obyčejný život, který se ale změní, když si její matka domů přivede nového přítele. Connor (Michael Fassbender) pracuje jako ochranka, je milý, sexy, štědrý, zábavný, zajímá se o Miu a její sestru. Díky tomu všemu se Mia "rozzáří" a bude jen otázkou času, jestli bude i něco víc. (j.o.j.o.)

Anayka

Bezútěšné. Ošklivé. Nezralé jako hlavní hrdinka. Takové filmy mám ráda, ale nevím, co si počít s hodnocením. Tohle dílko nedocení každý (a vlastně se divím, že ho vůbec dokázala ocenit porota v Cannes). V tuto chvíli cca 65 %. ()

marusaj

Nesnesitelně syrové, monotónně depresívní, skvěle natočené. Nehledě na silný emocionální dopad a perfektní řemeslnou stránku, tento film už nechci nikdy vidět. (Tento komentář je, nehledě na jeho vyznění, upřímným doporučením ke shlédnutí.) ()

sehe

Tak málo stačí na natočenie výborného filmu.Neuveriteľne realistická,ľudská a presvedčivo zahraná sociálna dráma s humornými chvíľami.Scéna s tancujúcou alkoholickou matkou v obývačke a lúčenie sa sestier na záver filmu je naozaj nezabudnuteľné.Aj keď je 15 ročná hlavná hrdinka Mia problematická teenegerka,sympatizujete s ňou.Výborne zahraná postava Mii neherečkou Katie Jarvis je objavom roku.Michael Fassbender nás presvedčil už vo filme Hlad,že je to herec veľkých kvalít.Neostáva iné,iba odporučiť Fish Tank všetkým. ()

Joski

Nechápem prečo je okolo tohto filmu take halo? Kopec cien a najlepší anglický film roka 2009? Že je hlavná hrdinka autentická neherečka a hrá samu seba ešte nezaručuje niečo výnimočné a nevídané. Podľa mňa po čerstvom "zážitku" z kina ide o štandardnú sociálnu sondu do života jednej teenedžerky, ktorú by ste natočili v ktoromkoľvek sídlisku v Európe či na Slovensku (Petržalka, Luník IX...) 60% ()

bono22vox

Fish Tank je nádrž plná ryb, co mají AIDS... Fish Tank je jízda, ale nikoli jízda, který chce být okázale cool, hustá a hnusná... 90% ()

josieaddms

Hlavní problém byl, že hlavní hrdinka které mělo být patnáct, vůbec na patnáct nevypadala, nehrála a nepůsobila. To by pro mě trochu šok. Jinak se mi docela líbil ten konec, kdy ona se rozhodla že než tahle nabídka, tak radši vůbec nic. Jinak mi to ale přišlo zbytečně utahané, a na takovou stopáž zase ne až tak objevné. Ano, hnusní lidé dělají hnusné věci, a většinou hnusně dopadávají. A nápad sám od sebe... Už jsem takovéhle typy filmů viděla z různých zemí dva. Chtělo by tam něco navíc, co tam nebylo. Takovéhle matlání se v blátě mi připadá trochu k ničemu... Ale snažili se! ()

markotter

Film se bohužel pořádně po britsku rozjíždí až někdy ve třetí třetině, do té doby je to takové bloumání hlavní hrdinky po šedivém předměstí. Ten konec přidal trochu víc emocí a dramatických situací, ale čekal jsem víc. ()

Primavera

Silný film, reálny... sprvu vás aj napadne myšlienka, že príbeh bude smerovať k tomu, aby outsiderka, čo okrem lásky k tancu, nič nemá, vyhrala tanečný konkurz a život jej okrem kopancov ušetril aj pohladenie, ale dopadne to prekvapivo celkom inak. Trpko reálne. ()

Pažóót

Film s nejméně 100x ohraným tématem sociálního vyloučení jedince, hledajícího trochu pochopení dalo by se říci. Není to však tak jednoznačné. Spíše než o sociální vyloučení ze společnosti, jde o touhu po nějakém pevném bodě v životě, po opoře a povzbuzení. Ústřední postavě Mii (Katie Jarvis) je 15 let, ráda tančí a ke svému okolí je mírně řečeno nevrlá. Opovrhuje chováním svých vrstevnic a matky a nehodlá se smířit s tím, že jednou dopadne podobně. Poté co si její matka domů přivede nového milence, zjišťuje, že si spolu rozumí a doufá, že právě on se stane tím pevným bodem v jejím životě. Všechno se ale zvrtne jinak a Mia prožívá další ze svých pádů. Svou situaci nakonec řeší odchodem od matky. Filmu dominují skvělý herecký výkon neherečky Katie Jarvis a dobrá kamera (zejména zpomalené detailní záběry). Hudba HIP HOP se k danému tématu sice hodí, ale místy byla dosti přibarvená a použitá hodně na sílu. Nejslabší místo celého filmu je až v samotném závěru, kdy už divák pomalu očekává závěrečné titulky, najednou se objeví záběr s balónkem tvaru srdce letící k nebesům. Zbytečný a dle mého názoru i dosti nevkusný záběr, naprosto nezapadající do konceptu celého filmu. Celkově zdařilý film. 3+ ()

flu

Fish Tank je příjemně civilní, uvěřitelný, realistický (reálný?), s dobře napsanými postavami a solidními hereckými výkony. Celých 123 minut jsem si tohle malé velké drama z prostředí londýnských council estates užíval a nenudil jsem se ani chvíli. Problém (předpokládám, že čistě můj?) je v tom, že den po shlédnutí ve mně tenhle film nezanechal vůbec nic. ()

Ronee

Takéto filmy ma vždy nadchnú. Ak sú o mladých ľuďoch, ktorí hľadajú svoje miesto v živote. Podobne, ako to bolo pri Paranoid parku, kde si Alex našiel partiu skateboardistov a sníval, že bude vedieť skate-ovať ako oni, tu sa Mia snažila naučiť tancovať podľa videí z youtube a skúšala tiež prejsť cez konkurz. Film mapuje život mladej dievčiny, ktorá sa viacmenej vychovala sama, pretože matka dáva prednosť zábavám s priateľmi u nich doma. Nikto si nevyberá, kde sa narodí, akých bude mať rodičov, preto je pochopiteľné, ako sa Mia s týmto všetkým vysporadúva, prečo je taká, aká je a ja ako divák, som jej držala palce. Mia je drzá, výbušná, no vo vnútri odhodlaná, všetko toto, v čom musí teraz žiť - raz zmeniť. O tom, či sa jej to podarí je tento film.O tom, že musíme niečo zanechať, aby sme mohli nájsť niečo nové. Je tiež o odvahe urobiť zmenu, ale aj strachu, silnej snahe žiť inak, o motivácií, ktorú nám prinášajú do života ľudia, ktorí sa len zjavia, no silno ovplyvnia náš život, o samote a láske, ktorá má trochu trpkú príchuť. A tiež o tom, že všetci robíme chyby, ale nakoniec zvíťazí to, čomu najviac veríme a po čom najviac túžime. Je to film o hľadaní a nachádzaní, pádoch, koncoch i začiatkoch niečoho nového. O živote. Myslím, že veľa ľudí sa v tomto filme nájde, je totiž z reálneho sveta, kde sa veľa ľudí správa podobne ako postavy v tomto filme. A vyzdvihujem výber hudby - celý film sa niesol v znamení R&B, funky, čo sa odvíjalo od štýlu Miinho tanca - hlavne coververzia piesne od Mamas and Papas - California dreaming, prespievaná Bobby Womackom. http://www.youtube.com/watch?v=SDhDeAzbGsE&feature=related ()

fantomas19

* Katie Jarvis * predmestie, puberta & snaha o únik * Britsko-holandská dráma z roku 2009, ktorú natočila Andrea Arnold, je sociálnou sondou do pubertálnej revolty mladej anglickej teenagerky. Mia (Katie Jarvis) miluje tanec a snaží sa uniknúť z ťažkej reality chudoby predmestia, neúplnej rodiny a najmä komplikovanej komunikácii s matkou (Kierston Wareing). Náznak zlepšenia situácie Mia vycíti s príchodom nového priateľa matky, Connora (Michael Fassbender). Vnútorný boj emócií a napätie vrcholí, avšak nádej na slobodu a šťastie si Mia nenechá vziať. Film je zaujímavým pohľadom do duše a vnútorných bojov mladej dievčiny v nepríjemnom stiesnenom svete. ()

BuchtiCZ

Fish Tank pomalu, jednoduše, často jen náznakem sdělí všechno, co sdělit má a chce. Moderní socrealismus, kterému se nedá mnoho vytknout. ()

viky13

Nemůžu si pomoct, ale postava protivné puberťačky mi prostě nepřirostla k srdci, nedokážu se s ní sžít, protože nechápu její činy. Celý film se tak nějak pomalu táhl, takže jediné co stojí vůbec za zmínku je skvělý Michael Fassbender. ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

28.11.2019

Andrea Arnold prozkoumává Ameriku

Andrea Arnold prozkoumává Ameriku

11.05.2014

Jméno Andrea Arnold není mezi širším publikum příliš známé, ale ve festivalových kruzích jde možná o nejuznávanější ženskou autorku současnosti. Držitelka Oscara za krátkometrážní film Vosa oslnila… (viac)