Fish Tank

• Česko Fish Tank (viac)

Patnáctiletá Mia (Katie Jarvis) žije se svou matkou a mladší sestrou obyčejný život, který se ale změní, když si její matka domů přivede nového přítele. Connor (Michael Fassbender) pracuje jako ochranka, je milý, sexy, štědrý, zábavný, zajímá se o Miu a její sestru. Díky tomu všemu se Mia "rozzáří" a bude jen otázkou času, jestli bude i něco víc. (j.o.j.o.)

Maura

Veľmi príjemné prekvapenie MFF Bratislava, skvelá Katie Jarvis, ktorá hrá ako o život. Dosť naturalistické a drsné, no zďaleka nie také, ako sa dá očakávať od podobnej diery niekde v Essexe. Spočiatku rýchle, výbušné a náladové, neskôr film stráca dych, pod čo sa podpisuje značne prepísknutá stopáž. Najsilnejšou oporou filmu v tomto prípade nie je originálny námet (až na pár zvratov je dej trochu nudný a ľahko predvídateľný), ale výborná kamera a autentické dialógy, ktoré sú ako vystrihnuté zo špinavých ulíc na predmestiach. Narozdiel od iných podobných filmov sa tomuto istá prvoplánovosť a niekoľko klišé s romantickým podtónom nedá vyčítať. Príbeh nie je nasilu, nehrá na city, nič nezľahčuje, ale len pomaly plynie. A hlavne, netreba sa obávať toho, že sa romantická zápletka podpíše na lacnom happy ende. Veľmi oceňujem príjemnú atmosféru a svojský humor, doteraz nechápem, ako je možné, že tak dokonale zapadli do tohoto žánru. ()

Čajka

Fish tank? hm...no veď ja som na ten film pôvodne vôbec nechcela ísť...ešte že sa tak nestalo! Po filme ma zaplavila zvláštna vlna emócií, ktorá vyvrcholila, keď som vyliezla o pol noci na brnenský Špilberk v neustále pretrvávajúcom uchvacujúcom pocite. Pri tomto filme, akoby si človek uvedomil, aký život naozaj je a aký je koniec koncov trpký a úžasný. Film, ktorý sa nanič nehrá. Pri sledovaní som sa cítila ako voyer sledujúci mladú Miu pri jej jednom úseku života. Bolo to tak skutočné ľudské a výnimočné. Nech sa natočí čo najviac takýchto snímkov. Divák ako ja si mal možnosť uvedomiť aký život vlastne žije a čo v ňom robí zle. Mne ten film veľmi pomohol:) A ešte také ponaučenie: Nikdy sa nespoliehaj na nikoho, len na seba a ešte ma napadla taká antimužská poznámka, ale radšej si ju nechám pre seba... Úplne najlepšie!!! ()

bidja

Ač na hony citově vzdáleni, přeci jen si spolu zatancují, protože se potřebují, tak on to chtěl aby to bylo jako ze života.. ()

Pawlisman

Dobrý vhled na okraj anglické společnosti. Avšak jinak se ničím nevytyčující příběh. Že bych někomu tento snímek doporučoval, to tedy ne. 6,5/10 ()

Tunri

Je pravda, že o "nevýrazných" filmech se těžce píše. V tomto případě je to ale pro ty pocity. Vše je tak přirozené, že to zapadá do života. Vůbec mi neschází nějaké americké zvraty, výbuchy, fekálie, efekty či splnění snu v podobě nejprestižnější taneční školy (jako to je ve všech amerických filmech s moderním tancem). Je to přesně ten typ filmu, který ve vás něco nechá a budete o tom přemýšlet ještě další den. Zezačátku vám možná hlavní hrdinka poleze na nervy, ale ke konci s ní už soucítíte. Krom "drama" bych přidala "psychologický". ()

klikva

Fuck you bitch aneb "pohodová" rodinná atmosféra tří hrdinek......a pak přijde chlápek, který jim dokonale pomotá hlavy.......ale hlavně to je o Mie...o Mie, jak tancuje, poflakuje se po okolí, chlastá a v neposlední řadě nadává....no prostě o takovém typickém dnešním teenagerovi ()

jane1106

Realismus ve své nejčistší filmové podobě. Skvělá kamera, boření iluzí o světě (i když hrdinka ani divák takového filmu stejně asi žádné nechovají), herecký koncert Fassbendera a Jarvis (dokonale zvládnutá milostná scéna!). Veškerý strach, napětí i vzrušení jsem prožívala spolu s Miou. Žádný falešný sentiment, melodrama, nebo něco podobného, zkrátka Andrea Arnold odvedla vynikající práci. K dokonalosti zde chybí opravdu málo, v podstatě ani nevím, proč neudělím plné hodnocení - asi jen proto, že je podobným filmům nejsem zvyklá dávat. Velké a příjemné překvapení! 85% ()

Saur.us

PROJEKT 100 2010 Příběh drsný patnáctky z šedé džungle sídliště někde v Essexu. Žádné přiblblé teenegerovsko-rodinné drama ale promyšlený realistický příběh o sprostý holce zamotaný ve svý pubertě. ()

Kiedes

Těžko hledám slova, přitom mě to velmi silně zasáhlo. Film, který ve mně probudil úzkost a cit, jako málokterý jiný. Hlavní hrdinku člověk miluje i nenávidí, obdivuje ji a odpouští jí. Výborné scény z "castingu" nebo tanec s matkou na rozloučenou. Michaela Fassbendera začínám mít opravdu rád, skvělý herec. Krásná metafora s mrtvým koněm... ()

KOZEL84

Jednoduše by se dalo říct,že se tam nic neděje a přitom se tam děje všechno.Přes pomalé tempo a minimum dialogů (Ještě že tak.Ty titulky teda byly SHIT) sem se nenudil ani minutu.Včera sem koukal znova na Half Nelson a tohle mi to dost připomínalo.Jako Poma i mě dojala scéna minitance na konci.Jak i něco takového dokáže být krásné když to někdo umí natočit;-).Pro Katie Jarvis první role a je to až neuvěřitelné.Hodně doufám,že ne poslední.Víc Katie a víc Andrey Arnold.Nádhera.PS:soundtrack sem nenašel ale všechno sem to natahal jednotlivě;-)). ()

TomasKotlant

Ačkoliv by se z námětu dalo říct, že to může být trapný film pro puberťáky, výsledek je velmi poutavý, uvěřitelný, plný napětí a říznutý trochou atmosféry artových filmů. Katie Jarvis, ač neherečka, spolehlivě přehrává zbytek ansámblu a působí ve své roli velmi věrohodně. Nicméně jsem nějak nepochopil tu zvláštní školu, nepřišlo mi, že by ta holka byla úplně blbá. *** Ve zkratce: Byla tu policie... Ona si začala! (Pardubické letní kino 2010) ()

Kvítek

Jestli se někde opravdu takhle chovají rodiče ke svým dětěm, políbím našim nohy a poděkuju jim za to jak jsou úžasní a za to, že ze mě vychovali "slušnou" holku :) ()

dawe787

Ať mi někdo zkusí tvrdit, že na západě nejsou paneláky!! Mimochodem dobře zpracované reálné sociální-rodinné drama z jednoho britského sídliště. Hlavní představitelka 15-letá holčina zahrála svou roli velmi věrohodně. ()

Shamusss

Dokonale realistické sociální drama z UK. Velmi vzdáleně mi Fish Tank připomněl Betonovou zahradu. I když jsou oba snímky dějově odlišné, mají několik styčných bodů. Tím nejzásadnějším je vykreslení života sociálně slabé rodiny s narušenými mezivztahovými vazbami, kdy občas vyplave na povrch náznak hlubokého citu, ať už je jakýkoliv. To vše se odehrává na pozadí šedého, neutěšeného prostředí typického britského sídliště či nevyužívaných industriálních ploch (pojem brownfields je nejpřesnější). Hlavní herecký výkon je na debutantku obdivuhodný. Na druhou stranu, když jsem se dozvěděl, že byla Katie Jarvis vybrána do role na základě nechtěně odposlechnuté hádky se svým přítelem na vlakovém nádraží přímo v lokalitě, kde se film natáčel, není o autentičnosti hlavní role pochyb. Zkrátka – výjimečný film. ()

Radek.SCH

Film roku rozhodně ne. Možná nejlepší film z Británie za rok 2009. Z britských sociálních dramat jsem viděl tak maximálně Billyho Elliota, takže nemůžu porovnávat. Jediný silný moment byl ten, když hodila tu malou holku do vody. A pak to ticho. - 70% ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

28.11.2019

Andrea Arnold prozkoumává Ameriku

Andrea Arnold prozkoumává Ameriku

11.05.2014

Jméno Andrea Arnold není mezi širším publikum příliš známé, ale ve festivalových kruzích jde možná o nejuznávanější ženskou autorku současnosti. Držitelka Oscara za krátkometrážní film Vosa oslnila… (viac)