Fish Tank

• Česko Fish Tank (viac)

Patnáctiletá Mia (Katie Jarvis) žije se svou matkou a mladší sestrou obyčejný život, který se ale změní, když si její matka domů přivede nového přítele. Connor (Michael Fassbender) pracuje jako ochranka, je milý, sexy, štědrý, zábavný, zajímá se o Miu a její sestru. Díky tomu všemu se Mia "rozzáří" a bude jen otázkou času, jestli bude i něco víc. (j.o.j.o.)

pepewan

Chtělo by se říct chudák holka,ale kolik takových vyrůstá v podobných i mnohem horších podmínkách a často z nich vyrostou velmi úspěšní lidé.Syrovost a realističnost z precizně natočeného snímku jenom čiší.Bravo! ()

Googooplexer

Dlho nič, potom dĺĺĺĺĺĺĺĺĺho nič, potom sa tam fas bender o niečo snaží, potom niečo ako únos a potom koniec. Sociálna dráma ako vyšitá. Boli scény, pri ktorých mi už išli naskočiť zimomriavky ale tie scény boli nakoniec tak umrtvené a nerozvinuté, že z husej kože nič nebolo. Film končí tam, kde by mal dobrý film začínať (odchodom niekam) a príbeh Fish Tanku podľa toho aj vyzerá - ako nejaký úvod k niečomu, k niečomu lepšiemu, akurát že to lepšie sa nekoná. Miestami som mal pocit, že pozerám nejaký Real TV dokument bohvie o čom. Také ploché, akože realistické rozprávanie, bez nejakého veľkého vývoja. Teda trochu sa to samozrejme vyvinie, ale rozhodne to nie je na 123 a povedal by som, že ani na 93 minút. Ale pozornosť to udrží, herci nie sú idioti a svojim spôsom dobre natočené. Ale mohlo to byť o toľko lepšie! ()

CHORCHOJ

Europska filmova špecialitka.natolko realna ako sa len da.Ziadne pozlatka a klise.Zivot je skaredy a pekny zaroven,zalezi na uhle pohladu.Genialna kamera, ktora divaka naozaj vtiahne do pribehu.Obraz dnenej Britanie a buduceho Slovenska...Urcite si posvietim na dalsie filmy Andrey Arnold! ()

JimmyMcNulty

Výborný sociální drama. Začátek filmu je poněkud slabší a to hlavně z důvodu, že v něm prakticky nehraje nikdo jiný než hlavní hrdinka. Film pak neskutečně nastartuje příchod Fassbendera. Od tohoto momentu nemám k filmu prakticky žádnou výhradu. 80%. ()

typa

Tohle je tak uvěřitelný film, až to bolí. Když jsem film sledovala, vybavovaly se mi česká ghetta, jaká je možné vidět v Mostu, Ústí atd. Souhlasím s průvodním textem k filmu, že "Fish Tank ctí tradici sociálního realismu, režisérčin vizuálně vytříbený styl klade důraz na autenticitu a díky nervní pohyblivé kameře má divák pocit, že je přímým účastníkem děje. I ve všední a neradostné každodennosti dokáže Arnoldová najít a zachytit její poetické momenty." Do toho všeho předvádí jako vždy excelentní výkon Michael Fassbender. Tečka. . ()

nelja

Co na tom, že je FT realistický, že to všem těm postavám věříte. Veškerá (i tvůrčí) autenticita přichází vniveč a dokonce to nezachrání ani výborný herecký um hlavní představitelky, kterou hraje Katie Jarvis. Ta se jednou na nádraží v Tillbury hádala vehementně se svým přítelem takovým stylem, že uhranula kolem se poflakující castingovou agentku Lucy, která ji oslovila. Po několika schůzkách, kde mimo jiné předvedla i svoje pohybové nadání, aniž by se tanci věnovala či ho snad jen měla ráda, bylo rozhodnuto. This is the girl!!! No vidíte a tenhle mini příběh je nesrovnatelně zajímavější než celý ten produkt, který se z něj upekl. Zní to nefalšovaně, trochu jako povídka od Jima Jarmusche s Winonou Ryder, coby prostořekou taxikářkou. V bohužel ne ještě závěru jsem se skoro až zalekl, že by se tam opravdu mohlo něco stát, když proběhne taková lehká honička v Tillbury, kde si Connora zhrzené děvče vyhmátne. Jaké však bylo mé zklamání, když se ta malá uštvaná neutopí a je jako nějaký kapřík vylovena zpátky na břeh. Ne snad proto, že bych měl nějaké sadistické choutky, ale protože se tím definitivně naplnily moje nejhorší obavy, že se skutečně nic! ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

28.11.2019

Andrea Arnold prozkoumává Ameriku

Andrea Arnold prozkoumává Ameriku

11.05.2014

Jméno Andrea Arnold není mezi širším publikum příliš známé, ale ve festivalových kruzích jde možná o nejuznávanější ženskou autorku současnosti. Držitelka Oscara za krátkometrážní film Vosa oslnila… (viac)