Fish Tank

• Česko Fish Tank (viac)

Patnáctiletá Mia (Katie Jarvis) žije se svou matkou a mladší sestrou obyčejný život, který se ale změní, když si její matka domů přivede nového přítele. Connor (Michael Fassbender) pracuje jako ochranka, je milý, sexy, štědrý, zábavný, zajímá se o Miu a její sestru. Díky tomu všemu se Mia "rozzáří" a bude jen otázkou času, jestli bude i něco víc. (j.o.j.o.)

kejmy

Civilní herectví, realistický příběh, žádný patos. V podstatě není Fish Tank nic objevného, ale přesto je v tom více méně všedním příběhu něco, co vás donutí se dívat. Možná je to výkon Katie Jarvis, možná fakt, že váš život vyznívá místy podobně banálně, nebo možná naopak proto, že jste rádi, že její osud nesdílíte. Tak i tak, od tohohle filmu nečekejte že vás bude dvě hodiny bavit. Zábava tu není až na prvním místě. Ovšem žádná extrémní sociální kritika se také nekoná. Jsme někde mezi, v zóně stejně šedé jako většina exteriérů. Život v akvárku už je holt takový. Připomíná: Red Road, The Cement Garden ()

wetrix

Starší lidi nadávají na mladé, jak se chovají, jak jsou hrozní apod, ale tohle je důkaz přesně toho, že děti jsou jen obrazem svých rodičů,které je k tomuto hnusu naučili sami. Někteří lidi by fakt neměli mít děti, Fish tank je přesně tohohle důkazem a je mi smutno z toho, kam tento svět resp.chování lidí, ať už děti mezi sebou, nebo dospělí ve vztahu ke svým dětem, spěje. Ale ať už sebelépe bylo tohle ve filmu ztvárněno, film mě ve finále přece spíše nudil, ikdyž nějaký zvláštní pocit přetrvává. ()

Snakes

Vo filme mohlo prísť k znásilneniu, pomste, náhodnej smrti či zúfalému striptízu, ale nič z toho sa nestalo. Najväčšou tragédiou je totiž život na reťazi. Slušná symbolika, pôsobivá kamera, ale chýbal mi tu silnejší koniec... ()

ragtime

Nemôžem povedať, že by ma film nadchol, ale na druhej strane ani nesklamal. Príbeh z okraja spoločnosti, ktorý tu už v obmenách bol viackrát a nezaškodí si ho občas pripomenúť. ()

Zizou_

Krásný příběh ze života. Scéna s chytáním ryb je úžasná. Jakmile ale ze scény zmizí M. Fassbender tak tomu něco chybí a poslední půl hodina je docela rozvleklá (nikoliv nezajímavá). Jsou to tak 4,5*, ale mohlo to být ještě o něco lepší a emotivnější. ()

davebono

Fakt dobrý film o dospívání, samostatnosti a životě na předměstí. I když je zde velmi nečitelná hlavní hrdinka, divák ji rozumí, ztotožní se s ní, chápe ji a navíc ji fandí. Prostě výborně natočeno. Celkově mě film ani chvíli nenudil, působil velmi nevšedně a nově, takže zasloužené 4* a jen krůček k 5*. ()

pogoman77

Film je hlavně ukázkou toho jak to chodí na anglických sídlištích, která jsou zobrazena tak, že kdyby to natočili někde na Balkáně nikdo by to nepoznal. A ano hraje tam Fassbender... ()

Welsiot

Pro mě jako fanouška tvorby z VB byla tohle lahůdka! 85% a parádní Katie Jarvis...docela nechápu, že po ní už tak dlouho žádný režisér nesáhl... ()

rationibus

Film som si pozrela pôvodne kvôli tomu, že v ňom hrá Michael Fassbender. Tento nenápadný, skromný film ma však zaujal. Určite si pozriem ďalšie filmy režisérky Andrey Arnold. ()

90125

Zo zaciatku ma to celkom zaujalo. Problemova 15tka, ktore nevie co zo sebou, pretoze sa na nu matka uplne vykaslala, nedala jej ziadne zivotne smerovanie a hlavne ani stipku lasky. Vychodiskova pozicia pre film velmi dobra. Bohuzial sa pribeh hybe z miesta len velmi pomaly a ocakavane dejove rozvinutie sa v podstate nekona. Sposob rozpravania pribehu nie je prilis stastny. Dlhe rucne zabery su mozno zaujmave, ale struktura filmu obsahuje niekolko nic nehovoriacich scen, ktore len akoby natahovali cas a samotny pribeh nijak neobohacuju. Je to len akoby pozorovanie reality a realita samotna byva castokrat nudna. Celkovo mam pocit znacne nevyuzitej sance. Dobri herci sice dali svojim postavam maximum prirodzenosti, ale na tri hviezdy to aj tak nestaci. 55 % ()

Dupac

Sociální drama, jak má být - totiž, že se v něm iritujícím způsobem chovají úplně všichni. V Karlových Varech po několikerém marném vystání fronty na lístky a náhodném sukcesu ve třicetistupňovém vedru by to možná bylo za čtyři *, takhle v telce ale Fish Tank zůstává středně zajímavým a vykalkulovaným výletem do říše spodiny a mezilidské ignorance. ()

Rikku

Jeden z malých nezávislých klenotů... Téměř dokonalé... Tak realistické, až je člověku nepříjemné se dívat, ale přesto nemůže odtrhnout oči. Podobný kousek samozřejmě nejvíc docení ti, kteří si něčím podobným prošli. A těch sociálních témat, které diváka oslovují, je mnoho... --Je ti patnáct let. -- Co na tom záleží, když máš někoho rád. -- ()

Broen

No..díky konci filmu mám dojem,že ty dlouhé dvě hodiny byly o ničem. Ano, ukazovaly vztahy v rodině, co dokaže udělat s dítětem matka, která je absolutní kráva zahleděná jenom do sebe a své vagíny. Na začátku jsem si říkala, že hlavní protagonistka je fracek, kterýho bych propleskla hned mezi dveřma. Ale ejhle, vše špatné má svůj následek a tady vše pramenilo z nešťastného domova. Pak v průbehu filmu jsem si tu holku docela i oblíbíla, až na to, že to teda bylo neuvěřitelný taneční poleno. Její unylé pohyby mi uplně drásaly oči. Konec mě zklamal, čekala jsem nějaké větší rozuzlení, u kteráho řeknu "wau". Nestalo se. ()

jauahaoas

Tak velmi dobré a pro nás určitě nadčasové, co nás možná také čeká k řešení - ne mě naštěstí, snad, asi, možná, určitě ne, myslím si. Sociální film s prvky depresivních nálad a párty alá USÁ v Evropě. Ta scéna s padnuvší holkou do vody je trik nebo je to zkušená potápěčka? To močení na koberec bylo lepší než v Big Lebowski. ()

RaTeK

Syrový..!!! Katie "fuck off" Jarvis diktuje.. Pro mě oběv tenhle film..Britský smradi jsou fakticky zralý na malej úder kamsi.. ()

Pattrick

Začnu tím nejlepším a to je Katie Jarvis, herecky to zahrála tak sofistikovaně a drze, vážně jsem zíral. Co se týče příběhu, tak ten tu byl tolikrát, ale zde má takovou trpkou chuť, nepříjemný pocit, protože čekáte, jak to všechno skončí, zda z holky, která nemá nic, se stane královna, ale místy to skřípe, skřípe to svými 123 minutami, protože to prostě bylo moc. Některé pasáže, které tam jsou, jsou zajímavé, ale přijdou mi, že nejsou dotažené do většíno napětí, jako únos. Čekal jsem trošku více emočního rozkladu na diváka, ale přesto je to zajímavý snímek. ()

Trillian

prve jsem film po cca 20 minutach zavrela s tim, ze koukat na pubertalni hiphopery opravdu nehodlam, ale na zaklade mnoha doporuceni jsem ho nakonec dokoukala a jsem za to rada, neuveritelne realistickej film a z talentu "neherecky" obsazene do hlavni role jsem si sedla na zadek. ()

stuj

Pokus o zfilmování obyčejného života dívky z chudších poměrů. A pokus se vydařil – žádné zásadní zvraty v ději, žádné napínavé momenty v příběhu, prostě obyčejný život. A tedy i obyčejný film s obyčejnou atmosférou. Jako život většiny. ()

vixina

Za zvukov hip-hopu mi zostáva trpký pocit v srdci... Intímna sociálna dráma o tom, že život je pes. Pokľudné tempo trvajúce presahujúce 2hod. mi prekvapivo neprekážalo, akosi sa mi to k tomu pochmúrnu proste hodilo. Dosť verím tomu, že scenár bol písaný "za pochodu" - SPOILER ALERT - veľmi mi vadilo, že Katie skončila v slabej chvíľke s Michaelom, po tom, čo som medzi nimi videla skôr nádejný suplovaný vzťah otec-dcéra - KONIEC SPOILERU. Hoci sa tu ponúka spojitosť s Malou Vierou, tu sa to prezentuje a vidí trochu inak - ide však stále o rovnakú kategóriu. Zaujímavo na mňa zapôsobila kamera, ktorá nielen že robí neskrývavo surové švenky, ale aj nezvyčajne orezáva oči postáv - toto vzdávanie sa akademizmu v prospech hrubého zrna je ale alfou-omegou, bez ktorej by nebol FT čím je. Rešpekt a 4*. ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

28.11.2019

Andrea Arnold prozkoumává Ameriku

Andrea Arnold prozkoumává Ameriku

11.05.2014

Jméno Andrea Arnold není mezi širším publikum příliš známé, ale ve festivalových kruzích jde možná o nejuznávanější ženskou autorku současnosti. Držitelka Oscara za krátkometrážní film Vosa oslnila… (viac)