Muž, zúfalý z toho, že nevie zplatiť dlh svojej bývalej, sa rozhodne vykradnúť dom svojho nového zamestnávateľa. To ešťe ale netuší, že dom si vybral aj iný zlodej, ktorému ale nejde ani tak o majetok. Ten v dome nastražil veľa pascí a jeho záľubou je mučenie obetí. Vtedy sa jednoduchá lúpež zmení na útek. Útek na peklo. A peklo na krásny sen oproti tomu, čo ich naozaj čaká. (Skleni)

Havaj8

Už jsem to viděl dřív, ale v rámci maratonu není na škodu si to zopáknout. Mělo to totiž neskutečný kule jak předtím tak i teď. Home Invasion, který je nápaditý a vlastně se furt něco děje. Krve je tam dost, pastí je tam ještě víc, prostě v rámci žánru může máloco bejt lepší. Ačkoli se s postavama nijak nesžijeme, Arkina si musí oblíbit každej. Neskutečně mu to pálí a sběrateli se nevydá jentak. Bohužel tu chyběl aspoň trochu motiv sériovýho vraha, ale to by pak nebyl film na 90 minut. Na rok 2009 exkluzivní honba kočky s myší. ()

Jino

Velký dům s pomocí tmy vyvolává víc než slušnou atmosféru ke krvavým hrátkách. Ta je navíc podpořena i působivým hudebním doprovodem. Efektivní pasti pak dobře poslouží jako záminka ukázat divákovi nějakou tu krev ... no proč ne. Jen je škoda, že se snímek ve finále nedokáže vyvarovat typickému klišé podobných filmů. Ale i tak se jedná o nadprůměrný zážitek, jehož středem je jeden zlodějíček, jeden psychopatický vrah a jedna bohatá rodina. Líbilo se mi to - lepších 70% ()

Petoss1

Nebyť tých pascí, nebolo by tam takmer nič čo by stálo za reč. Príbeh nezaujal, skôr nudil. Koniec celkom fajn, len mi vadilo nezodpovedanie otázok kto a prečo? WTF. Nič extra. 60% ()

WoWoW

První Saw mělo nápad a také nám ukázalo všechno, co jsme o postavách potřebovali vědět, ale tady nevíme nic. Mě nejvíc štvalo, že te sběratel prostě neměl jediný důvod to dělat a přesto to všechno dělal, prostě mi to přišlo bez nápadu a jediné co mě vlastně mělo asi zaujmout byla ta krev a nechutnosti a to mě nikdy nebavilo, ba naopak nemám tyhle druhy hororů rád. Mám rád děsivou atmosféru, ale tady žádná nebyla, byl tu jen psychopat a hodně umělý krve. ()

bourec

Už od začátku je na atmosféře filmu vidět,že to nebude žádná legranda.Napínavý,postupně brutální a neustále opředený tajemstvím.Mám samozřejmě pár výhrad,ale ty tady nebudu zmiňovat.Film mě totiž neskutečně bavil,jenom doufám,že nebude Sběratel ,2,3,4,34,atd,to by byla škoda.80%. ()

Mefistofelle

Zajímavé to je, bohužel mě to ale nechytlo tak, jak jsem od toho očekávala. Zápletka je vcelku fajn a není okoukaná. A ty pasti, které jsou nastražené po celém domě, jsou skoro geniální. I napínavé to je. Ale pořád mě to z nějakého důvodu plně nepohltilo. Sama nevím, čím to je. Možná je to opravdu tím filmem, možná jsem měla blbou náladu... netuším. Tak jako tak, pokud máte rádi brutální mučící horory, myslím, že zklamaní nebudete. ()

dubinak

Kdybych měla tím domem teď někoho provést, udělám to na jedničku. Téměř celých 90 minut se neustále běhá po domě a ne a ne se vrah setkat se zlodějem. Jak to jenom dělají? Vrahoun je vcelku šikovnej, protože sestavit za pár hodin nesestavitelné pasti, nezvládne jen tak někdo. Jasně, bylo to trochu přehnaný. V tom baráku jste neměli šanci narazit na bezpečný místečko. Celkově to působilo až moc složitě, ale hlavní hrdina se jen tak nenachytal. Další plus - velmi sympatický loupežník, který na sebe převezme během pár minut úplnou zodpovědnost a je v jeho rukách, jestli rodinka pochcípá, nebo ne. Na konci se stejně nedozvíme, proč v tom baráku loupil a tím si vlastně zničil celej život. Chtěla jsem se dozvědět, kdo byl ten jinoch v kožené kukle, a pochybovačná polovina mého já se trochu směje nad tím, co jsem z jeho osobnosti vydedukovala. A jestli to je tak, jak si myslím, je to teda pěkně padlý na hlavu. Po druhý bych se na to určitě nekoukla. ()

Fallen_One

Překvapení měsíce! Tedy správně bych měl spíš říct, že už od traileru, kdy tu ještě nebylo žádné hodnocení, jsem měl tušení, že tenhle film bude něco - a nezmýlil jsem se. V mých očích film překypuje kromě napětí i úžasné tuhé atmosféry (co by se dala krájet) a herci, bez výjimky, hrajou vysokou hru. Časté srovnávání se sérií Saw - ano, je to na místě, ale na druhou stranu Collector je něco úplně jiného. Po všech stránkách si nemůžu stěžovat. A několik málo malých neuvěřitelností se dá pochopit nebo odpustit. Určitě doporučuji všem fanouškům psychózních thrillerů. (horor je opravdu něco jiného) ()

sulimo

Nebyl to náhodou velkej malej Kevin, kterýmu asi chyběl ten domeček plnej pastiček? Jestli jo, tak se docela vypracoval chlapec. Jinak se jedná o onen filmový průměr průměrů, ve kterém se ona hororovost zakládá na množství krve obětí, která vyvěrá z jejich uřízlých údů. Nic pro mě prostě. ()

Maty85

Ta atmosféra je prostě hustá přesně tak jak si to správnej horor/thriller vyžaduje. A když se k tomu přida "Sawovská" brutalita, tak vznikne poměrně vynikající snímek. ()

rizek2

Hra na kočku a myš. Šílený zabiják vs zloděj. Je to napinávé, je to plné zvratů a to je důvod, proč budete sedět přokování k židli až do konce filmu. A do konce filmu nebudete tušit, jak to skončí. A to se cení. ()

c.tucker

Na mě atmosféra působila naprosto jak imho měla. Byl jsem z toho ve stresu, jelikož to stísnění prostoru a nevyhnutelnost byla mířená přesně ke mně. Každý má nějakého koníčka, někdo občas něco sbírá. Nu což nenudil jsem se a proto jsem si to v celku i vychutnal, ale rozhodně bych to neporovnával se Saw. Prostě spíš Sám doma v moderním kabátě. ()

fars

Pasti pasti pasticky.. collector me mile prekvapil. Ma paradne hnusnou atmosferu, vybornou zvukovou slozku a velmi charizmatickeho hlavniho hrdinu. Filmu se dari v divakovi vzbudit slusnou davku napeti a to se dnes mimoradne ceni. 80%. ()

KajusaK

Naprosto dementní hudba, která mě celý film jen obtěžovala a nervovala.. Celý příběh prakticky o ničem- platí jen jedno zásadní pravidlo: čím více krve ukážeš, tím lépe..Maska sběratele je zoufalá..2* pouze za pár dobrých scének (doslova pár) a jako poděkování že to mělo jen 90dlouhých minut..zlatej saw.. ()

MightyHal

Neskutečná hudba, velká porce góru, skvělá až uhrančivá režie a střih, to vše v perverzním mixu alá Sám Doma. Hlavní zabiják se holt vyžívá v sadistickém mučení svých obětí  a proto v jejich domě rozmístil různé brutální pastičky, které mu sice práci hodně ztíží, ale díky tomu tu máme fakt skvěle brutální podívanou. Bylo to fakt skvělý, tempo šílený a hravá režie tomu všemu jen a jen pomohla. Jo a ta hudba GENIÁLNÍ!!! ()