Jedná se o českou verzi britské televizní pěvecké soutěže Pop Idol. Z neznámých amatérských zpěváků se díky televizi stávaly známé tváře, které lidi prosili o podpisy. První řada v roce 2004 u nás byla oblíbená. Diváci posílali hlasy pomocí SMS a telefonátů a dva s největším počtem hlasů postoupili do finálových kol. V první řadě postoupilo do finálových kol 10 účastníků, ve druhé 12 a ve třetí, která byla vysílaná v roce 2006 10 účinkujících. V každém finálovém kole opět hlasovali diváci a účastník s nejmenším počtem hlasů byl vyřazen. Vítězem se stal ten, který zůstal jako poslední nevyřazen; od producentů, kteří jsou partnery soutěže, dostane smlouvu na vydání alba. (duklak2)

MoiJe

Oproti slovenskej verzi straaaasny vyber poroty. Nic proti nim nemam a svoje dokazali, ale do takejto relacie sa jednoducho nehodia. ()

liquido26

Chávlyhodný nápad dodat nové tváře do zahnívajících vod české pop music kráčel bohužel ruku v ruce s honbou za penězi a zfanatizovaní teenageři bez vkusu posílali za peníze svých rodičů hlasy jiným teenagerům, ze kterých se přes noc staly "hvězdy", z nichž devadesát pět procent do měsíce opět vyhaslo a zapadlo. Určitě touto soutěží prošlo plno nadaných a talentovaných zpěváků, ale bohužel forma soutěže, dělající modly a idoly z lidí, kteří si to nezaslouží, a to mediální šílenství okolo nemohou pořadu Česko hledá Superstar vynést nic jiného než ODPAD. ()

sidzej

Prvá séria bola skvelá, potom to už išlo z kopca. Moderátorská dvojka 1. série Něrgešová/Brzobohatý skvele zohraná, finalisti talentovaní, porotcovia sympatickí a napriek tomu, že som vo finále držal palce Šárke, Aneta nakoniec svojím prvým albumom dokázala že si titul Českej Superstar skutočne zaslúžila. ()

PauloZ

První SuperStar beru, jakože přijít musela, byla dívatelná a ty první tři "hvězdy" rychlokvašky fungují vlastně dodnes. ()

Vyrida

Jednu trochu ušklíblou hvězdičku za první sérii, kterou jsem docela ze zvědavosti sem tam sledoval. Další mě vice méně minuly velkým obloukem, protože zásadně neuznávám způsob hlasování v těchto komerčních soutěžích a popová hudba není přímo můj šálek kávy, kór v tom úžasném jednotvárném ztvárnění. ()

gogos

První řada byla dobrá, dejme tomu 3 hvězdy. Druhá šla. A třetí byl totální hnůj. Doufám, že se už čtvrté řady nedočkáme... ()

IllIlIlIIl

S první řadou přišlo něco, co tu ještě nebylo. V té době zavládla bezbřehá mánie, která však byla tlumena dalšími řadami. A jak rychle se tato mánie dostala do středu zájmu mnoha lidí, tak zase rychle odešla, ale to nemění nic na tom, že soutěž jako taková má něco do sebe.... ()

suicide

Jedna obrovská a dlouhotrvající show snažící se vycucat peníze naprosto ze všeho. V podstaě rozvíjí jenom to, co tu už bylo dříve (Rozjezdy pro hvězdy, ...), ale mohem mnohem velkolepěji.... ()

stration

Co je tato soutěž zač, víme všichni. Kdo ale neviděl ani jeden díl z žádné série? Kdo kdy neměl žádného favorita? Kdo se alespoň pákrát nepobavil u Hvězdné pěchoty? ()

L_O_U_S

První řadu jsem sledoval, druhou méně, třetí prakticky vůbec. Z téhle soutěže vzešla spousta hvězd a hvězdiček, o kterých (jak tady zmiňuje Fingon) za pár měsíců už nikdo nevěděl. Kdo si vzpomene na Míšu Noskovou, Standu Dolínka, Veroniku Zaňkovou, Martina Ševčíka? Trochu je mi líto poroty, před kterou ostatní poroty z předkol (o kterých mnoho diváků vůbec nemá tušení) posílaly to nejlepší, ale zároveň je nutily sledovat a hrát divadlo v podobě sběře, ze které vzešla Hvězdná pěchota, aby se televizní diváci pobavili. Průměrní zpěváci se pak před porotu prakticky nedostali, protože nikoho nezajímají. Navíc někteří ze zmíněné Hvězdné pěchoty působí dojmem, že ze sebe přišli úmyslně dělat blbečky. Finálové večery se pak nesly v duchu řevu a hvízdání obecenstva, neustálého přerušování výroků poroty, někdy až komicky působící soudržnosti soutěžících a škodolibé radosti diváků z vypadávání soupeřů. I tak mě ale tohle všechno neodradilo od toho, abych tu a tam poslal hlas některé ze sympatických zpěvaček. (405.) ()