The Voice

USA, 2011, 60 min

Réžia:

Alan Carter

Účinkujú:

Christina Aguilera, Adam Levine, Robin Thicke, Aloe Blacc, Ryan Tedder, Sia, Ray Reinebach, Lionel Richie, Ella Henderson, Usher, Shakira, Gwen Stefani (viac)

Tohle není žádná obyčejná talentovka! Zábavná soutěžní reality show The Voice USA se dočkala už 23 sérií a to je pěkně impozantní počet nově objevených zpěváků i zpěvaček. Čtyřmi cenami Emmy ověnčená prémiová pěvecká soutěž hledá neokoukané a vzrušující umělce, kteří okouzlí diváky svým zlatým hlasem. Mezi zkušenými a sympatickými porotci a kouči z předních příček světových hudebních hitparád nechybí country hvězdy Blake Shelton a Kelly Clarkson, zpěvák a pianista John Legend, grandiózní Ariana Grande, fenomenální Gwen Stefani nebo okouzlující Camila Cabello. Je libo něco peprnějšího? Přichází Chance the Rapper! A nechybí ani charismatický písničkář Niall Horan. Každý z nich si poslepu vybere, se kterými soutěžícími bude pracovat a komu se pokusí pomoci vystoupat až ke hvězdám. A možná (nebo spíše určitě) přijde i Ed Sheeran. The Voice USA není žádná obyčejná talentová soutěž, protože je zkrátka nejlepší! (TV Prima)

anaon

Asi nejlepší formát pěvecké soutěže, který jsem zatím viděla. Nejzajímavější byly první díly s "blind auditions", za velké plus považuji, že soutěžící byli už předvybraní a skoro ve všech případech šlo o zajímavé lidi, kteří zpívat opravdu uměli. Takže žádná otravná a trapná looserovská vystoupení. Soutěžící vypadávají až drasticky rychle, takže svého oblíbence si moc neužijete, na druhou stranu to má zase spád. Pochválit musím i za výběr písní, které se občas objeví i ve velmi netradičním a zajímavém pojetí. Výborně vybraní jsou i porotci, ale trochu překvapivě se mi jako nejslabší článek zdá Christina Aguilera. Zato Blake mi přijde do soutěže zainteresován nejvíc, ani bych do něj neřekla, že to bude tak prožívat :) Už se těším na další řadu. ()

Georgiana

The Voice! Tak tohle se prostě povedlo, skvělý originální formát na NBC, který oprášil všechny ty nudné pěvecké soutěže a postavil pravidla netradičně, kde rozhoduje opravdu jen zpěv. Tak jako Američani prožívají volby, tak jsou hysteričtí a emociální i všude jinde a to dělá z téhle americké verze tu nejlepší. Všichni z poroty jsou charismatičtí a ačkoliv Aguileru nemám v lásce, nějakým způsobem si mě tady docela získala. Adam ten to opravdu někdy hezky prožívá :D /..a vůbec v téhle soutěži se zpěváci neprotloukají sami, ale je skvělé, jak jim vedoucí týmu osobně pomáhají - chtějí přece vyhrát ne :P?!/. A miláčkem je samozřejmě Cee Loo s jeho úžasným mazlíčkem =D. Minulý ročník byly opravdu neskutečné pěvecké výkony až z toho mrazilo.. A tak jak většinou u obdobných soutěží, čím blíže ke konci, tím se ztrácí "tempo", tak tady jsem se neskutečně těšila na každý a každý díl, ten zpěv byl prostě fantastickej! S X Factorem na FOXu si budou dělat pěknou konkurenci :). ()

drake31

Ou Ou Ou ... tak takéto prekvapenie som nečakal. Po všetkých možných druhoch speváckych súťaží prichádza jedna ktorá dokázala vo mne vzbudiť obrovský záujem. V prvej časti bolo prezentovaných veľa skvelých a talentovaných spevákov a pár ich bolo vážne úžasných. A ku mentorom len toľko, že vybrať lepšiu partiu sa asi ani nedalo. Takže z mojej strany zatiaľ výrazná spokojnosť a vážne sa teším na nové diely. ()

Thery

Pěveckých soutěží je ažaž. Bohužel ne všechny jsou kvalitní (většina z nich je dokonce nekoukatelná). The Voice je vyjímkou. Hlavní myšlenka - aby si porotci nemohli vybírat podle vzhledu - je velmi dobrá. To samo o sobě na dobrou reality show nestačí a tak jsou tu 4 porotci (kteří nemohli být vybráni lépe - asi první show v hledání talentů, kde mi ani jeden nevadí), kteří narozdíl od Idolů, X Faktorů a Talentů mají za úkol soutěžící podpořit a poradit jim a ne je jen kritizovat. Další věc, která je na US verzi Voice velmi dobrá je, že to, že má nějaký soutěžící opravdu dobrý hlas ještě neznamená, že se otočí všichni porotci (narozdíl od české vezre, kde stačil průměrný zpěvák) - každý si totiž sestavuje tým podle jeho vlastních představ a to neznamená jen dobrý hlas. Třešničkou na dortu jsou chvíle, kdy mají o nějakého soutěžícího porotci opravdu velký zájem a soutěží o něj slovními přestřelkami (které ale nejsou navzájem urážlivé). Sečteno podtrženo, The Voice si zaslouží, aby jste mu dali alespoň šanci a myslím že dokáže velmi dobře překvapit. ()

Brygmi

Voice není ani náhodou o hlasu začínajících zpěváků, naopak je to jen propagace jednotlivých porotců. Mám pocit, že vím víc o Adamu Levinovi, než jsem kdy chtěla a že jsem ho rozhodně slyšela zpívat víckrát, než jsem potřebovala. O soutěžících naopak toho moc říci nemůžu. Soutěžních kol je přespříliš, účastníků přespříliš a vítězka třetí série Cassadee Pope je sice sympaticky talentovaná, nicméně si ji pamatuji jako frontmanku Hey Monday, takže asi tak. Popové hvězdy hledat raději jinde (American Idol, britský X Factor) a i zábava ze světa celebrit může mít kvalitnější podobu. ()

Galéria (6 728)

• Soutěžící Tony Lucca učinkoval v dětství společně s porotkyní Christinou Aguilerou a Britney Spears v pořadu Mickey Mouse Club (od r. 1955), který odstartoval kariéru obou zpěvaček. (Dlee)
  • Soutěž se skládá celkem ze 4 částí. První je výběr účastníku producenty, která není vysílána. Následuje výběr na slepo, souboje a živé show, která následují rozhodnutí. (bagetka007)