X Factor Veľká Británia

(relácia)
  • Slovensko Britský X Factor (viac)
Reality-TV / Hudobný / Súťažný
Veľká Británia, 2004, 448x60 min

Účinkujú:

Simon Cowell, Cheryl, Sharon Osbourne, Dannii Minogue, Tulisa Contostavlos, Kelly Rowland, Beyoncé, John Legend, Mariah Carey, Nicole Scherzinger (viac)

Britská hudobná súťaž X Factor je najväčšou a najúspešnejšou televíznou šou v Európe. X Factor UK je britská hudobná súťaž, ktorej cieľom je nájsť nové spevácke talenty. Zároveň je najväčšou televíznou hudobnou šou v Európe, mimoriadne obľúbenou medzi mladými ľuďmi, ktorí bojujú o účasť na početných kastingoch, ale aj medzi televíznymi divákmi každého veku. (TV JOJ)

Bukk

Celkově ty X-factory moc nemusím a stačí se mi podívat jen na některé kousky na netu (a to jen, když se fakt nudím). ALE! Díky britskému X-F se na scéně objevil zlatíčko Olly a navíc X dokázal vytvořit mánii, jakou svět už dlouho nezažil díky 1D. A po koncertě Jamese musím opravdu X factoru vzdát hold, protože bez něj by byl hudební svět o jednoho talentovaného sympaťáka ochuzen. Něco na tom asi musí být, ne? Pozitivem pro mě byl odchod Simona. Gary Barlow se dokázal rychle adaptovat a s ním mi to přijde najednou o několik tříd lepší. Ne každý musí být katem, aby vzbuzoval respekt. Nakonec to se mnou dopadlo tak, že od 8. série se na to dívám více méně pravidelně (i když třeba se čtyřměsíčním zpožděním a rozhodně si nemyslím, že se mám za něco stydět. Proč se příští rok vrací Simon!? :/ ()

MiGi87

Koncept obecně je výborný, ale začne upadat všude tam, kde to Cowell přenechal jiným. Jasně a s obřím náskokem vede Británie, pak dlouho nic, pak Austrálie, občas se vzchopí USA a ty odpadky, co vytvořili u nás, to už nestojí za zmínku. Každopádně britská verze je boží a, když právě běží, napjatě koukám na každý díl. Tohle je stránka britské verze, proto 5*. ()

Lukas0801

Britský X-Factor je pěvecká reality show se vším všudy. Ale hlavně odtamtud vycházejí opravdové hvězdy (viz. Leona Lewis, Leon Jackson), které se dokáží prosadit i ve světě, ne vydat jedno cédéčko a zmizet v propadlišti dějin. Tohle všechno je ve srovnání s českými slátaninami, které s tímto spojuje jenom zakoupená licence na vysílání pořadu, absolutně nesrovnatelné. Čeští producenti by se měli od Britských kolegů učit, jak má show takového formátu vypadat....100% ()

Angelitos

Britové tohle fakt umí!!!! The X factor 2009 - pět hvězd!!! (I když jsem nejvíc fandila Stacey - luxusní hlas a osobnost). Musím říct že Britský X factor fakt stojí za to, umí udělat atmosféru, hudba zní skvěle, porota je super, prostě WOW!!! :D Hrozně se mi líbí že tím žije celá země (a několik jedinců z jiných zemí) :) GO SIMON GO!!! :D ()

StarsFan

České pěvecké soutěže mě s výjimkou první řady SuperStar moc nebavily. Když jsem se tedy přestěhovala do Skotska, několik let spokojeně ignorovala všechny podobné britské pořady, myslíce si, že jejich kvalita bude také poměrně pochybná. Pak jsem ale jednoho večera na ITV zhlédla část jedné epizody X Factoru a od té doby jsem se stala relativně stálým divákem. Tahle britská show je totiž ve všech ohledech profesionální. Osvětlení a design pódia se prizpůsobuje každému soutěžícímu podle jeho představ. Zvukaři svou práci odvádějí bez chyby. Kostyméři se nesnaží potlačit osobní styl a identitu vystupujících. Porota je při hodnocení slušná, přímá a klidná a je si vědoma toho, že její úlohou je hlavně konstruktivní kritika. Moderátor na pódiu není proto, aby svými vtipy zaplácal třetinu vysílacího času, ale čistě proto, aby uvedl další vystupující. A co je nejdůležitější, vystupující, kteří se dostanou do živých kol, umí většinou zpívat, takže porota nehodnotí to, jestli píseň zněla falešně, ale to, jak přirozeně vystoupení působilo nebo jak autenticky celé podání znělo. A tak zatímco české hudební soutěže vymrštily na hudební scénu pouze Anetu Langerovou, finalisti britského X Factoru mají roky po své účasti v projektu poměrně slibné kariéry: důlazem budiž třeba Olly Murs, One Direction nebo Leona Lewis. A pokud mi stále nevěříte, že britský X Factor je o několik levelů výše než český, podívejte se na vystoupení některých finalistů během právě probíhající desáté řady. Tady máte třeba Rough Copy, Nicholase McDonalda, Luka Frienda a Sam Bailey. ()

• V roce 2011 vyhrála skupina Little Mix, což bylo poprvé ve všech verzích na celém světě, kdy zvítězila skupina. (..Lucas..)
  • Jediný porotce, který se zúčastnil prvních devíti řad, byl Louis Walsh. (..Lucas..)