Jedná se o českou verzi britské televizní pěvecké soutěže Pop Idol. Z neznámých amatérských zpěváků se díky televizi stávaly známé tváře, které lidi prosili o podpisy. První řada v roce 2004 u nás byla oblíbená. Diváci posílali hlasy pomocí SMS a telefonátů a dva s největším počtem hlasů postoupili do finálových kol. V první řadě postoupilo do finálových kol 10 účastníků, ve druhé 12 a ve třetí, která byla vysílaná v roce 2006 10 účinkujících. V každém finálovém kole opět hlasovali diváci a účastník s nejmenším počtem hlasů byl vyřazen. Vítězem se stal ten, který zůstal jako poslední nevyřazen; od producentů, kteří jsou partnery soutěže, dostane smlouvu na vydání alba. (duklak2)

hippyman

dvě hvězdy za první sérii, která přinesla kromě Anety a Aničky i nový druh zábavy... o dalších řadách bych řekl zas jen to, co již napsala většina zdejších kolegů... 40% ()

Stegr

40% - Je pravda, že první sérii jsem sledoval celkem pravidelně a dá se říct, že mě bavila (v mezích možností). Další sérky no comment... ()

salahadin

Několika lidem byl nadělen talent zpívání, ale hudební vkus je podprůměrný, na jedno brdo, nezajímavý (na několik výjimek). Ale jako nenáročná zábava to funguje. V životě bych neposlal ani jedinou sms a být v porotě, nepostoupí nikdo, ani Aneta. Superstar je komedie, nic víc. ()

Deimos

První řada byla super. Bylo to něco nového, neokoukaného. Bylo mi taky o 10 mín a hltal jsem to jak blázen. (90%) Druhá řada přišla podle mě příliš brzy. Byla hodně podobná. Už mě nebavila tolik. (60%) Třetí řada mi přišla hodně zbytečná. Navíc tak krátce po sobě a skoro vůbec mě nebavila. Zachranovali to někteří zpěváci (30%). Nová éra Superstar. Konečně je pryč Mareš. Je tu snaha vypadat jinak, moderně, nově. Porota je v pohodě. Castingům je věnována větší pozornost. Byla vyřazena hvězdná pěchota. Jsou tu nový, neokoukaní moderátoři. Jen je z toho všeho cítit obrovský kalkul a vyumělkovanost. V pozdějších finálových kolech mě vadila snaha natahovat, prodlužovat a vyhrazený čas vyplnovat vším možným, jen aby to bylo na celý večer. Ta snaha je přinejmenším ubohá. Všechno ale je pořád lepší jak poslední 2 ročníky (2009 a 2011). Takže za (50%) ()

stilgar1 odpad!

Proboha! Lze ještě více klesnout? Nechutná ostuda, která dosáhla téměř celosvětových rozměrů. Aneb ještě větší odpad, než jsme doufali... ()

MikeCool

.TV-pořad (Soutěž). Pořad pro někoho dosti trapný, avšak pro některé skvělá příležitost jak se zviditelnit. Viz. Aneta Langerová, nebo třeba Michal Šeps. | Průměr všech zhlédnutých (odvysílaných) epizod: 50% (2*) | ()

Fingon

Zábavná hvězdná pěchota, jinak nic... celkem bychom si měli pamatovat třicet "hvězd", ale upřímně, vybavíte si aspoň jedinou? ()

swamp

Ano, díval jsem se ± na 1. řadu a v té době to byl zkrátka fenomén. Každý to znal z videí z YouTube a najednou to bylo u nás - něco nového. Navíc 1. řadu uváděla Laďka Něrgešová a v mých 17 letech splňovala všechny předpoklady pro to být mou SexyStar. :D ()

iamek

Jak já miloval hvězdnou pěchotu. První řada měla slušnou úroveň, ale další řady byli naprosto zbytečné a nudné. ()

triatlet

Začátek první řady jsem dlouho ignoroval. Poprvé jsem chytil druhou šanci a od té doby jsem se vezl na vlně Superstar. První řada byla neopakovatelná. Navíc objevila Anetu, jejíž projev je mi sympatický. Další řady nepřekvapily, chybělo více inovace, hlavně výběr témat, písniček. A ani se nedivím, že desky Superstar jsou k mání ve výprodejích za babku. Kromě Anetiných alb občas ještě opráším Bendeho texty, které mě mile překvapily. A taky Sámer dokáže skladby dobře zaaranžovat. Další vyslechnutá celá cédéčka Kristýny Peterkové, Báry Zemanové a Martiny Baloghové sice naznačují možná hlasový potenciál, ale je to textařsky slabé. A u Juliánovy a Drdovy desky jsem se teda nudil. ()

heyda

Vše co se týká hudby či zpěvu mě zajímá, takže jsem viděl všechny díly všech sérií a můžu říct, že když opominu moderátory a silně subjektivní názory Soukupa a Osvaldové, tak to bylo super. Zpěváci někteří excelentní, někteří nic moc, ale to k tomu patří. Ve 3. sérii to moderování zachránil Leoš Mareš, kterýmu tyto pořady jednoduše sedí. A na závěr si troufnu vyjmenovat pár lidí, kteří se chytli a je o nich slyšet jak v pozitivním i negativním: Aneta Langerová, Šárka Vaňková, Tomáš Savka, Sámer Issa, Míša Nosková, Petr Bende, Vlasta Horváth, Ali Amiri, Bára Zemanová. Kupodivu o Zbyňkovi Drdovi jako vítězi 3. řady není slyšet vůbec. Z těchto lidí bych udělal ještě menší výběr, protože spousta z nich zapadla do muzikálů a ty já nesleduju. Takže pro mě nejvýraznější: ANETA, PETR BENDE a bohužel hodně je slyšet i o SÁMEROVI. Ale to je vlastně úplně jedno. Hodnotím pořad a ten si ty 4 hvězdičky ještě zaslouží. ()

Pejpr

Byl to fenomén a všichni se na to dívali, že se na dalších řadách projevuje megamonstrózní komerce není vina celého nápadu. A konkrétně první řada nabízela pěknou řádku sociálních individuí. ()

Roman.Ticka

Komu může vadit odvaha soutěžících, bojový zápal pro hru, chuť na výhru a touha něco ve svém titěrném životě změnit, něčeho dosáhnout? Možná malému závistivci, slizkému vlezdoprdelkovi, sebestřednému chudáčkovi a zamindrákované nule, kdo spadají z většiny do kategorie: POD TŘI HVĚZDY. :-) ()

SOLOM.

Ať si každý o těchto talentových pěveckých soutěžích myslí, co chce, ale osobně mi zas až tolik nevadí. Nikdy jsem neviděl úplně všechny díly – ale každou řadu jsem alespoň po očku sledoval. Když už nic jiného, tak s Hvězdnou pěchotou byla vždycky prdel. Některé děcka měla můj respekt, někteří si splnili své sny, jiní upadli v zapomnění – z jiných se staly jen rychlokvašky a následně rádoby celebrity vymetající nejrůznější společenské akce a večírky. V první řadě jsem fandil Anetě a kam to dotáhla. Neztratil se ani Issa, ale ten spíš jen plnil stránky bulváru a vymetá večírky, nebo Savka v muzikálech. Ve druhé byl dobrý Vlasta Horvát, leč bohužel se žádného velkého úspěchu nedočkal – to už byl/je vidět spíš Petr Bende – v novinách opět silikonová Nosková. No a ve třetí jsem si nejvíc oblíbil Báru Zemanovou, vítěz Drda taky nějak nezazářil, spíš postupně vypelichal. Co se moderátorů týče, tak Brzobohatý s Něrgešovou byli super, později nastoupil Mareš a začala bída. ()

duklak2

Viděl jsem každý díl ze všech tří řad, včetně všech castingů. Vždycky jsem se těšil na nedělní večer až v 20:00 h. usednu k TV a pustím stanici NOVU a vykoukne na mě nádherná Laďka Něrgešová. Bohužel, sláva je velmi pomíjivá. Dnes už sotva vím, kdo všechno byl v první řadě v roce 2004. Musel jsem si vygooglit, že to byly: Julian Záharovský, Martina Balogová, Tomáš Savka, Petr Poláček, Veronika Zaňková, Petra Páchová, Aneta Langerová, Sámer Issa, Šárka Vaňková, Stanislav Dolinek. Ve druhé řadě: Vlasta Horváth, Petr Bende, Gabriela AL Dhábba, Michal Hudček, Ali Amiri, Michael Foret, Klára Zaňková, Filip Jankovič, Michaela Nosková, Kristýna Peterková, Janika Kolářová, Monika Šramlová. No a ve třetí sérii: Zbyňek Drda, David Spilka, Leona Černá, Barbora Zemanová, Martin Ševčík, Soňa Pavelková, Roman Lasota, Tereza Najdekrová, Aleš Burket, Karolína Pavlíková. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na hvězdnou pěchotu. Myslím si, že nejen já je obdivuji, i když asi v tom bude hrát podstatnou roli jejich IQ, že šli zpívat před český národ. Vítězem prvního ročníku se stala Annička Dajdou (Gleisnerová) za píseň „Thank you“, http://cz.youtube.com/watch?v=0cPEbgEDcbw. Druhý ročník to byl Štěpán Turek se svou vlastní písní „Velká diskotéková stávka“, http://cz.youtube.com/watch?v=iCupTU-8kVI. Pamatuju si, jak říkal, že tam ani nešel zpívat, jen chtěl najít nějakého zpěváka, který by se mu hodil do jeho kapely:-). No a třetí řadu vyhrál hvězdnou pěchotu Štěpan Fadrný s písní Sonne od skupiny Rammstein, http://cz.youtube.com/watch?v=8IcogdhsSqo&feature=related. Já obdivuji všechny, kdo se přihlásili, protože si nedokážu já osobně představit, že bych šel zpívat do televize, před skoro celým národem. Z první řady mě zaujala Aneta Langerová svým zpěvěm a Standa Dolinek svým výstupem. Nevím proč, ale vždycky mě dokázal něčím rozesmát:-). Ve druhé řadě se mi líbila jen Míša Nosková a to hlavně svým vzhledem. Jinak to byly nic moc zpěváci a brzo se na ně zapomnělo. Ve třetí sérii se mi líbila Tereza Najdekrová, ale pochopitelně už to byla nejslabší řada a mnoho příznivců si už nezískala. To ale bylo jasné už od začátku. A tak později musela NOVA přijít s novou soutěží a ta se jmenoval X Factor. Nechápu vás lidi, myslím si, že někteří se za své hodnocení stydíte a určitě jste každý díl hltaly stejně jako já. Tak se prosím polepšete a přehodnoťte svoje hodnocení. ()

Handle

Sledoval jsem všechny tři řady, ale první byla prostě jednoznačně nejlepší (včetně vítězky) takže ty 4* hlavně za ní. S odstupem času se ale nestačím divit, jak moc vtipně to vypadalo, ale za tu nostalgii... :) ()