Lovecká sezóna právě začíná... V létě 1974 vyráží čtyři přátelé na víkendový výlet tábořit v lese. Během cesty jsou ale přepadeni a omráčeni. Když se proberou z bezvědomí, slyší zvuk lovecké trubky. O tom, že se kořistí stali právě oni, není pochyb. A lov? ... Začíná. (oficiálny text distribútora)

bourec

Tak tohle bylo pro mě utrpení.Asi někdo vybral tisíc norských korun,dal je prvnímu chlápkovi na kterýho narazil a točíme.Film amatérsky evropskej/Bystron.Dobeš/,tři obtloustlý upocený magoři a parta mladejch lidí,co jedou na výlet.Bál jsem se,a moc ,ale jen toho,že by mohl ten film mít víc než 75minut.A neměl,sláva!Za tu délku 10%. ()

cariada

Brutální nekompromisní horor, který si na nic nehraje. Podobných slaherů je tu spousta, tohle bylo hodně podobný Texaskýmu masakru či Pachu krve. Děj je zasazen do 70.let těžko říct jestli je to pocta tehdejším filům či snad podle náké skutečné události, ale na tom nesejde. Ono zasadit to do současnosti by to asi dopadlo stejně. Parta mladých lidí zase jede někam daleko do pustiny cestou se zastaví někde na pumpě a hospedě, kde je banda místníc buranů, a zápletku je hend postaráno. Jak už říká název je jasné o co tam půjde. Film se nesnaží nák zabývat tím co a jak se děje, prostě banda buranů vraždí projíždějící lidi. Tak že proč a jak se nedozvíme, ani vlastně pořádně nevíme kdo je kdo, nebot jsou vidět hlavně siluety či jen zezadu, lovci ani nemluví. A tak se díváme na to kdo a jak zařve, to že jeden "přežije" je jasný, ale oslavný famfáry dělat moc nemůže, neboť, je jasný co a jak... Velký plus je že se celý děj odehrává za dne v lese a rovněž stopáž je jen něco přes 70 minut což je ideální, krátký krutý drsný a konec... ()

Flaxik

Tak tohle se těm norkům hrubě nepovedlo, až se člověku tak vkrádá myšlenka, jestli tím nepohněvali Anderse a on jim nepředvedl ten správný lov. Je to přiměřeně natočené, je tam humus, střeva, ustřelená noha, pěkné pastičky, prostě tak nějak všechno, co čekáte od venkovské vybíjené. Problém je v hercích, kteří jsou do jednoho sympatičtí jak dopravní nehoda a já osobně jim přál co nejhnusnější smrt. Nejprotivnější kravka to naštěstí schytá hned na startu a to je fajn, ale tím ty fajnovky končí. Všichni se tam nějak honí, až se celkem očekávaně dohoní a je konec filmu. Těžko lze doporučit, dvě lesácké hvězdy za ucházející mordy. ()

cubajz

malátný rozjezd, parta mladých lidí, pár lekaček, několik brutalitek - prostě nic nového pod sluncem. Ovšem díky krátké stopáži a profi provedení se na to kouká moc hezky! ()

dubinak

Opět kvalitní norská jednohubečka, která neurazí, neunudí. Atmosféra tamních lesů působí prostě vždycky stoprocentně a to bez výjimky jakéhokoliv severského filmu. Toto explo se liší od ostatních tím, že divákovi nedává šanci seznámit se s oními záporáky a my vlastně nemáme šajna, co jsou, kdo jsou a proč to dělají, nebo jestli vůbec nějaký důvod mají to dělat. Taková ta retro image nebyla nějak na škodu. Ale někdy byla trochu škoda v jednání některých postav, konkrétně jedné. Celkově to bylo ale velmi mile zpracováno a pěkná stopáž k tomu ještě přispívá. ()

Stallone

Jedná se o dost průměrný horor, který nepřináší do žánru nic nového ani zajímavého. Příběh je klasický o partě přátel, kteří se vydají na výlet. Jsou přepadeni a v lesích musí bojovat o svůj život. Pro mě v průměrné atmosféře, bez strachu a bohužel často s nelogickým chováním postav. Místy se mi nelíbil zvuk, který se náhle a úmyslně vždy zvýšil při scéně, která měla diváka vyděsit. Pochválit musím krásné prostředí temných lesů a kameru. Někdo, kdo nemá v rámci žánru nakoukáno bude spokojený. ()

Wormboy

Rovdyr pre mna nic nove nepriniesol, atmosfera v poho, ale nic mimoriadne, brutalita europsky nezaobalena, pribeh banalny, konanie postav (hlavne tych negativnych) castokrat priblbe. Cakal som ovela viac...sklamanie. ()

Fallen_One

Norská odpověď na americký Texaský masakr motorovou pilou, s jehož originálem má dokonce společný i rok odehrávání události - 1974. Začne to pěkně zostra, jen co je pravda, a ve stejném tempu to i pokračuje. Brutalitou nešetřili, pořádně se do ní opřeli. Dobrá atmosféra s naprosto dokonalým zvukem, který mne podpořil v tom dát tomuhle filmu 4 hvězdy. Na 5 hvězd to možná má, ale otevřený konec se mi moc nezamlouval, takže snad proto. Jinak milovníci hororu budou určitě potěšeni. Nutno dodat, že některé scény jsou opravdu ekl a kdo je slabší povaha, radši ať si dá pytlíky na zvracení do pohotovostní polohy. ()

Maty85

Norové se pokusili o nemožné a chtěli zřejmě natočit snímek hezky po americkém stylu. Avšak vzniknul z toho zcela neoriginální, primitivní, nemluvnej, krátkej, místy napínavej a nepřiměřeně brutální snímek :-)) Snaha se jistě cení a tak aspoň jedna hvězdička je určitě na místě. ()

Radiq

Aneb Abba si vyrazila do lesa (no já vím, Abba byli Švédi, tohle je Norsko). Takovejch lesních vyvražďovaček už jsme viděli plno a tahle se odlišuje jedině tím, že tam nemluví anglicky a téma pomalá smrt je denním chlebem všech lovených. I když se to odehrává v roce 1974, tak moc retro mi to nepřijde (kotlety jednoho z nich to nezachrání, ani auta a nic). Z hlediska jatek lidského těla to nebylo vůbec špatně udělaný, ale věřte mi, že vnitřnosti nejdou vytáhnout jenom tak, že za ně zatáhnete a vytáhnete všechny. Chování všech ženskejch komplet šlo na nervy a pochybuju, že lovec by si vzal na lov zkrácenou brokovnici. Spoiler a zároveň co tam byo trapný: Všichni, co měli být mrtví, vždy aspoň jdnou ožili. A že u toho zabíjení ta ženská řvala jak protržená. No ale co, úplná kravina to nebyla. ()

kosta73

Je to pokaždé stejné. Po zářivém úspěchu žánrově vyhraněného filmu je odstartována vlna následovníků, kteří se s větším či menším úspěchem snaží vyrovnat/ předehnat/ přiživit na jeho ohlasu. Většinou tak vzniknou filmy, na které si za pár měsíců ani nevzpomenete. ROVDYR je to stejné s tím rozdílem, že si na něj nevzpomenete už druhý den. Dějově zbytečnost... řemeslně vcelku solidní, ale naprosto tuctové. ()

KatanaCZ odpad!

Já nemůžu jinak, přijde mi to jako když si banda lidí vyrazí do lesa s kamerou a natočí si jen tak něco pro pobavení. Takřka žádný a předvídatelný děj, neustálé pobíhání po lese a nic víc. Nedočkáme se ani žádného vysvětlení, ba naopak to vypadá na pokračování, JEN TO NE! ()

HorrFi

Tak tohle je masakr! Takovej nářez bych od Norů fakt nečekal.. hádka toho mladýho Nora s buranama na benzínce byla super.. děj je sice předvídatelnej ale o to brutálnější tenhle film je ()

Deyw

Klasika..typecci z mesta jedou k pytlakum..jak se ty kokoti hadaj je jeden ze svetlych momentu..druhej je stylizace..spina vsude..killing ujde ale cekal sem vic..jedny strivka probehnou jinak celkem default..a klasika..buchta vyrube vsechny pytlaky a pak vybehne z prdele nekam na cestu kde proste to auto zase jede a ona ho stopne! je to slaboucky..slabne to ()

Cedr

Celkem slibný začátek v podobě nastínění vztahů mezi hlavními protagonisty je jediným kladem tohoto nepovedeného hororu. Pár celkem slušných gore scén sice za zmínku také stojí, ale v dnešní době nejde o nic výjimečného. Dějově je tento film neuvěřitelně tupý i v rámci nejbéčkovějších slasherů. Zlatý Wrong Turn. Dokonce i jeho podstatně vyčpělejší druhý díl je o něco zábavnější než Rovdyr, který nudí i přes svou krátkou stopáž. Vydržet se to sice dá, ale pokud scháníte nějaký norský horor, tak šáhněte radši po kvalitním béčku "Fritt vilt" nebo ještě lépe zkuste solidní "Villmark". ()

Doudis19

Norská vyvražďovačka ve které není snad jediný původní nápad. Všechno je od někud povědomé, připomínající nebo beze studu okopírované. Dokonce jeden z hrdinů vypadá jako dvojník Haydena "Anakyna" Christensena :-). Naštěstí se zde plagiátorství dá odpustit, jelikož je celkem funkční i sympaticky natempované a temnotu norských lesů snad ani nemusím zmiňovat. Ke konečnému, feministickému zadostiučinění, to si snad tvůrci dělaj srandu!? V Norsku jsou podpantofláci až hrůza, že si od manželek nechaj kecat už i do point hororů. Styďte se..! Ps: Jediný žánrový klišé mi ve filmu CHYBĚLO! Hlavní hrdinka neukázala své dvě přednosti (ohromná, ladně houpající se škoda:-( ).. ()

Sfinkter

Norský pach krve. Dobrá technická kvalita a pár neotřelých dobře zpracovaných gore scén, ale už to tu bylo - něco hodně podobného a ne jednou - zkrátka nepřekvapí vás téměř nic. ()

Raven0

Další horor, který se zuby nechty drží zažitých hororových klišé. Tím pádem nečekejte žádné dějové zvraty, žádné překvapivé rozuzlení... na druhou stranu to takový průser zase není. Příjemně natočeno, hezky zahráno (u některých hrdinů se dokonce občas projeví jakýsi záchvěv inteligence!) a i té krve a brutalitek si každá zvrácená hororová duše užije dostatek. Čistý průměr. ()