Sú síce partneri, ale nemohli by byť rozdielnejší - losangeleskí policajti Martin Riggs (Mel Gibson), výbušný bitkár s dušou romantika, a jeho partner Roger Murtaugh (Danny Glover), vyrovnaný otec rodiny s jediným prianím - dožiť sa v pokoji dôchodku... To však s Riggsom nie je vôbec jednoduché. Keď sa jedného dňa dostanú k náloži v podzemí jednej z mnohých luxusných kancelárskych budov, výsledkom Riggsovej horkokrvnosti je kopa trosiek a vzápätí degradácia na obyčajných pochôdzkárov. Tak si Murtaugh určite posledný týždeň pred dôchodkom rozhodne nepredstavoval... S Riggsom sa však ani na ulici nenudí. Hneď v prvý deň sa stanú svedkami prepadnutia banky. Obaja detektívi dostanú šancu prípad vyšetriť a okamžite sa dostanú do konfliktu s temperamentnou agentkou Lornou Coleovou (Rene Russo), ktorá má s nimi spolupracovať. Kým sa hádajú, je ich jediný zdroj informácií zavraždený bývalým policajtom Jackom Travisom (Stuart Wilson). Do prípadu sa samozrejme zapletie aj starý známy Leo Getz (Joe Pesci), živiaci sa teraz ako realitný agent. Dvojici detektívov prezradí, že Travisovi zaobstaral permanentku na hokej a vydá sa spoločne s nimi na štadión. Tu Travisa skutočne objavia, ale ten im utečie. Vzťahy medzi sebavedomou Lornou a oboma kolegami sa pomaly otepľujú, a to nielen pri vyšetrovaní - ale pokiaľ ide o Riggsa, i v súkromí... Pátranie sprevádzané množstvom dramatických naháňačiek a prestreliek zavedie detektívov až na Travisom financovanú stavbu domu v Mesa Verde, kde sa rozpúta finálna prestrelka, pri ktorej musia Riggs, Murtaugh i Coleová dokázať nielen odvahu a presnú mušku... (TV Markíza)

Dinsberg

Pyrotechnické intro, třebaže je efektní, jasně hlásí, že už nejsme na poli akčního dramatu, ale akční komedie. Sérii to nijak neublížilo, díky této změně pravděpodobně zůstala na výsluní mnohem déle než by se dalo čekat. Jen už tady chybí společenský podtext, žádný dovětek. Jen, že jsou na to už staří. ()

MaxForValue

Na tomto treťom pokračovaní sú dve dobré veci - prvou je Rene Russo a tou druhou, ešte lepšou, Joe Pesci. Všetko ostatné sme už videli v predchádzajúcich dvoch dieloch a preto to už nemôže asi nikoho prekvapiť. Pre mňa po jedničke a dvojke jasne najslabší diel, hoci, si "Lethal Weapon" drží svoju veľmi vysokú úroveň. ()

helrohir

Smrtonosná zbraň 3 je jasne najkomediálnejšou z celej série, čo neberiem ako mínus, ale taktiež to film nerobí lepším, než boli predchádzajúce dva. Kriminálna stránka filmu nie je až na takej úrovni ako jednotka a dvojka, čomu je na príčine aj nevýrazný zaporák a pomerne málo akčných scén. K Rene Russo nemám výhrady, pretože ako to bolo v prípade Joea Pesci v dvojke, tak v tomto prípade ďalšia postava opäť prispieva k ozvláštneniu deja a zabraňuje tak prílišnej stagnácii série. ()

Uberlord

Vcelku mě dostává fakt, že tato série nemá tendenci klesat, ale drží si stále svůj feel a kvalitu. Navíc u trojky jsem se zatím asi nejvíc nasmál. Trošku jsem se bál, když přišla scéna na dálnici, že to skončí takhle náhle... ale nebyl to konec... Lethal Weapon 3 dostala konec, přesně jaký si zaslouží ;) Totiž velký, se spoustou ohně a svištících kulek. ()

kubilov

Smrtonosná past 3 je jistě jiná, nežli předchozí dva díly, což má podíl na hodnocení a celkovém vnímání recenzentů a komentátorů, pro mě to však byla změna vítaná, jelikož třikrát v prakticky stejných vodách by to logicky příliš neklapalo. Třetí díl akční krimi komedie o seržantu Murtaughovi a poručíkovi Riggsovi má ten nejlepší start, který se dokáže i po detonaci bomby udržet po celou první polovinu filmu, která je tak v mých očích tou úplně nejlepší v celé čtyřdílné sérii. A Joe Pesci jako Leo Getze válí, i přestože je blonďák. ()

PAVLIS

50% Zápletka zmatečná a totálně nezajímavá, Riggsovy sebevražedné kousky občas parodií sebe sama, akce nepřehledná a Rene Russo, škoda oproti Patsy Kensit mluvit. A to jsem vynechal ještě rodinné scénky. Ta z koupelny "počkej, to se musíš holit po směru, ukážu ti to" směle konkuruje Hříšnému tanci s jeho "počkej Bejby, učešu tě". Takže sešup dolů, naštěstí díky několika vtipným momentům "jen" do průměru. ()

Vocoun

Půjdu tady asi těžce proti proudu, ale jestli mi dvojka výjimečně přišla lepší než jednička, tak 3ka mi přijde lehoučce slabší než 4ka. Ergo tedy nejslabší díl série. Nemám to uplně rozmyšlené, ale prostě většinou to na mě tak dýchá. Moc tomu nesedly nové postavy. Russo ještě není až tak špatná, i když umí být otravná, ale hlavní záporák vůbec nepřesvědčuje a taky Leo je na můj vkus už moc trhlý. Když k tomu přidáte tu nepříjemnou miniepizodu s řidičkou obrněného vozu a dost vážný nedostatek akce, tak prostě o dost slabší než předchozí a minimálně srovnatelné s následujícím. Ale i tak je to pořád dost nadprůměrný a výborný akční film. Nějaká hláška se taky mihne a stále je člověk rád, že se pokračovalo. 4* 75% ()

mrclTV

Ukecaná a ukričaná light verzia predchádzajúcich dielov. Všetko je tu tak na pol plynu a priehľadne jednoduché už na prvý pohľad. Ide o akčný film, ale predsa som sa nudil. A to nie je dobrá vyzitka. Nemal som ďaleko od toho, aby hodnotenie išlo ešte nižšie. ()

Brano

Tretie pokračovanie si ešte ako tak zachovalo tempo, ale druhá polka filmu bola už dosť nudná. A záver ma nebavil. Gibson ako vždy výborný a vtipný, ale to nevynahradí absenciu poriadneho príbehu. Dej je jednoduchý, opäť postavený najmä na akčných scénach. /55%/ ()

adamix

Nechápem, ako ma séria Smrtonostná zbraň môže stále prekvapovať ! Zábava je tu skoro v každej scéne, akcia fičí v plnom prúde, stará dobrá dvojica Gibson/Glover je plná vtipných hlášok a hlavne akcie, starý Joe je v pohode ako vždy a máme tu nový prírastok do našej perfektnej hereckej zostavy René Russo, ktorá ako parťáčka po boku týchto troch lotrov je úžasná. Je tu množstvo nezabudnuteľných scén, ako napr. úvodná scéna s tou nešťastnou bombou :). Asi mi už dochádzajú slová, ale viac k tomu nemám čo dodať. Perfektný triler, aký má byť. U mňa 5*. ()

george82

Měním všechna hodnocení celé série na 5 hvězd. Stále se k filmům vracím a stále mě baví. To považuji za TOP u každého filmu. Takže Danny a Mele...díky moc. ()

horor2

Když nemá žena svůj den, tak ji neštvěte nebo Vás nakope do zadku. Můžete ji ukázat všechny jizvy na těle nebo ji ohromit ochočením zlého pejska. Třetí pokračování a po třetí maximálně spokojený. P. S. pozor na to, po které neprůstřelné vestě sáhnete. ()

PlayEasy

Taaak.... už další třetí akční nářez s našim velkým oblíbencem Melem a ke frajerům jako jsou Danny Glover a Joe Pesci se už KONEČNĚ!!!!! přidala i Rene Russo. O co v první polovině vtipnější o to více v druhé drsné!!! Prostě tahle série zatím nemá chybu a už se těšíme na další díl (nejen kvůli Rene ehmmm....) 90% ()

JosefTomas

Každý si musí přiznat, že chtít po prvních dvou (takřka dokonalých) filmech udržet kvalitu takto vysoko, je v hranici skoro nemožné. Naštěstí to tvůrci věděli a stejně jako ve dvojce, i zde se rozhodli udělat ho zase trochu jinak a sešel se opět vynikající tým, kterému nešlo ani tak o tu serioznost a osudovost, jako nastolil druhý díl, ale vytvořit zábavný film a to se mu povedlo. Proto je trojka skvělým pokračováním, kde hlášky i akce odsýpá a je to nehorázná sranda. ()

RafaKrakal

Třetí díl je o stupínek horší než první 2. Renne Russo mi do této série jako "ženský prvek" moc nepasuje a celá dějová linka je slabší než v prvních dvou dílech. Celkově jde ale stále o silný nadprůměr a kdykoliv se na tento film znovu rád podívám se zalíbením. ()

ostravak30

Ze čtyř dílů Smrtonosné zbraně musím jednoznačně jít na maximum. Toto je absolutní vrchol. Riggs a Murtaugh zde mají největší paletu práce, ale též se ocitají v mnoha akcích. U toho odpálí barák a nevynechávají honičky. Ještě víc mě ale baví ta kulometná palba dialogů, u kterých jsem litoval dabéry, kteří měli setsakramentsky těžkou práci. Na špičku se dostáváme ale i co se týče humoru. Detektivové si z Leo Getze utahují a to tak, že pořádně. Opravdu jsem se pořádně nasmál a zbraň má všechno, co měla v předchozích dílech a ještě tunu a něco navíc. ()

Bilky

Ako som písal už pri LW1, nepriama úmera tu funguje. Už je to vyslovene len ústredné duo čo drží latku, lebo humor ktorý v 2ke ozváštnil a zaujal - tu sa mi zdá už silený. Aj PESCIho je tam už príliš. Film už postráda pevnú dejovú osu a GIBSONove výlevy sú skôr na škodu veci. U mňa je to 3/4* To najhoršie fšak ešte len príde :( ()