Sú síce partneri, ale nemohli by byť rozdielnejší - losangeleskí policajti Martin Riggs (Mel Gibson), výbušný bitkár s dušou romantika, a jeho partner Roger Murtaugh (Danny Glover), vyrovnaný otec rodiny s jediným prianím - dožiť sa v pokoji dôchodku... To však s Riggsom nie je vôbec jednoduché. Keď sa jedného dňa dostanú k náloži v podzemí jednej z mnohých luxusných kancelárskych budov, výsledkom Riggsovej horkokrvnosti je kopa trosiek a vzápätí degradácia na obyčajných pochôdzkárov. Tak si Murtaugh určite posledný týždeň pred dôchodkom rozhodne nepredstavoval... S Riggsom sa však ani na ulici nenudí. Hneď v prvý deň sa stanú svedkami prepadnutia banky. Obaja detektívi dostanú šancu prípad vyšetriť a okamžite sa dostanú do konfliktu s temperamentnou agentkou Lornou Coleovou (Rene Russo), ktorá má s nimi spolupracovať. Kým sa hádajú, je ich jediný zdroj informácií zavraždený bývalým policajtom Jackom Travisom (Stuart Wilson). Do prípadu sa samozrejme zapletie aj starý známy Leo Getz (Joe Pesci), živiaci sa teraz ako realitný agent. Dvojici detektívov prezradí, že Travisovi zaobstaral permanentku na hokej a vydá sa spoločne s nimi na štadión. Tu Travisa skutočne objavia, ale ten im utečie. Vzťahy medzi sebavedomou Lornou a oboma kolegami sa pomaly otepľujú, a to nielen pri vyšetrovaní - ale pokiaľ ide o Riggsa, i v súkromí... Pátranie sprevádzané množstvom dramatických naháňačiek a prestreliek zavedie detektívov až na Travisom financovanú stavbu domu v Mesa Verde, kde sa rozpúta finálna prestrelka, pri ktorej musia Riggs, Murtaugh i Coleová dokázať nielen odvahu a presnú mušku... (TV Markíza)

Mičl

Zlatá devadesátá! Zajímalo by mě kolkrát ve filmu zaznělo slovo "oukej". Třetí díl kultovní akčně-komediální série je asi o maličko míň kvalitní než předešlé dva díly.Ale opět se tu střídají super akční scény a tradičně skvělý hůmor (toho je tu snad víc než v předešlých dílech, což pro mě určitě není na škodu). Nejsem jedním z lidí, kteří tvrdí, že tady měla série skončit a naopak jsem rád, že Murtaugh neodešel do důchodu. A nám nezbývá nic jiného než se těšit co čeká (teď už určitě trio) Riggs+Murtaugh+Getz v dalším díle. ()

Paity

Do mé nejoblíbenější čtyřky to má sice daleko, ale Joe Pesci to velmi zdrařile oživuje i tentokrát. Proto dávám tři hvězdy. Jinak si myslím, že to nepatří k tomu nejlepšímu za této quatrologie. Nicméně dívat se na to dá. Je tam akce, je tam sranda, je tam napětí. Takže je tam prostě všechno, co si od těchto filmů slibujeme. ()

Hanys_

Slabší než dvojka, ale to se dalo čekat, protože ta nasadila laťku pekelně vysoko. A to co byl pro dvojku Pesci (škoda že tady má tak málo prostoru), je pro tenhle díl Rene Russo. 7/10 ()

Stružák

Zatím nejlepší díl, který je příběhově zajímavější a hlavně mnohem vtipnější, než předešlé dva díly. Najednou je vidět, že je to myšleno trochu jako nadsázka a lehká parodie. Jednička a dvojka se o vtip snažily, ale marně, a proto působily jako nepovedený seriózní akční film. Trojka je v tomhle mnohem dál a proto dávám i vyšší hodnocení. ()

farfalla

Třetí film ze série ´Lethal Weapon´. Režisér Richard Donner natočil ostatní filmy v letech 1987, 1989 a 1998. Už úvodní titulky napoví, že budeme mít dočinění s ohněm. Roger Murtaugh (Danny Glover) se rozhodl odejít do důchodu a zůstává mu poslední týden služby. Leo Getz (Joe Pesci) je nyní realitní agent a pomáhá mu prodat dům. Martin Riggs (Mel Gibson) si nedokáže představit, jak to bude dál bez Murtaugha. Naneštěstí se Riggs a Murtaugh připletou k policejní akci a k evakuované budově. Riggs se rozhodne zneškodnit bombu, což se mu nepovede a následuje známá scéna s explozí. Už jako pochůzkáři se Riggs a Murtaugh připojí k vyšetřování černého trhu se zbraněmi, i těmi kradenými z policejních skladů. Murtaugh zastřelí přítele svého syna, který je ohrožoval právě takovou zbraní, která měla být zlikvidována, ale místo toho ji používali v podsvětí. Vyšetřování krádeží zbraní vede Lorna Cole (Rene Russo), která je pro Riggse dokonalou partnerkou. Tím, kdo šéfuje obchodu se zbraněmi je bývalý příslušník policie L.A. Jack Travis (Stuart Wilson). Děj filmu je rychlejší, než v předešlých dvou případech, také díky tomu, že dva hlavní hrdinové mají za zády věčně ukecaného Joe Pesci a ženský element Rene Russo přinesl také trochu napětí. Navíc je tady více velkých akcí jako vypálení staveniště u Jacka Travise a dvě velké detonace. /´I´m too old for this shit!´/ ()

SpaceOdyseus

Posun k vetsi komedii mi uplne tak nesedl. Treba z Pesciho je otravna parodie na Lea v minulem dile. Take pribeh by mohl byt vic kompaktnejsi. Hlavne ze zacatku to pusobi spis jako serie scenek, nez kriminalni podivana. Scenka s burgrem? Wtf? Zaporak mi take moc nesedl. Hodne dlouho se vubec nevi, ceho chce dosahnout a proc by ho meli Riggs a Murtaugh zastavit. ()

Wishkah

Tahle série je pro mě naprosto nedotknutelná. A třetí díl perfektně drží atmosféru předchozích dílů (úvodní scéna "Záchrana kočky") a do rodiny přibývá nová postava Rene Russo. Ta do své role sedí a během filmu dokazuje že sem patří právem (Viz například scéna "Chytla ho za koule"). Opět zajímavý příběh, skvělá akce a spousta hlášek. Vše jak má být aby se člověk skvěle bavil ()

Prochy38

Už jen těžko to dohání kvalitu prvních dvou dílů. Ale pořád jde o skvělou zábavu a svižnou akci, ve které dvojici Murtaugh Riggs od minulého dílu doplňuje výborný Leo a teď nově kouzelná Lorna. ()

Hanes88

Od třetího pokračování jsem čekal, že bude určitě horší než druhé pokračování. Jenže bylo kvalitou tak úplně na stejné úrovni. Mel Gibson i Danny Glover zase skvělí a podle mého si to zaslouží 80%. ()

peetriss

Jen o píď slabší než dvojka. Prim drží bezesporu legendární „pyrotechnická“ scéna hned v úvodu. Jinak se film nese přesně v duchu vyššího čísla pokračování – chce být mnohem akčnější a vtipnější než předchozí, někdy se už však příliš mnoho tlačí na pilu. Postava Leo Getze byla v dvojce osvěžením, v trojce je však spíše rušivá. Přesto další vynikající dílo, které dělá čest svému žánru. ()

Paldiny

Tretia zbraň kĺže po jednej veľkej sínusoide, kde je raz hore (prezentácia jaziev) inokedy zase dole (ochočenie psa). Scenár prevažne zameraný na humornú nôtu dopláca na preplácanosť (Pesciho postava) aká miestami prekračuje hranicu znesiteľnosti. Osvedčené duo, tento raz posilnené o Rene Russo, samozrejme vládne plátnu a ich spoločné eskapády spojené s dynamickou akciou patria k vrcholu filmu. Ten paradoxne nedosahuje ani akcia či gagy, ale dramatické pasáže akých nie je veľa zato sú dostatočne silné a jediné čo im nesvedčí je použitá hudba. I napriek spomínaným muchám ide stále o solídne pokračovanie, ktoré keby malo výraznejšiu zápornú postavu a vynechalo otravného blonďáčika mohlo dosiahnuť na vyššie hodnotenia. ()

Macik

Jde vidět, že to pořád režíruje jeden a ten samý režisér. Takhle by to mělo být u všech pokračování a néé že každej dil režíruje někdo jinej,to je blbost..!!! ()

Mikino00

Už mi to připadá jako vaření z vody, které se pokusili tvůrci oživit novými postavami. Jediný kdo zůstal stejně originální a skvělý byl Pesci. Čekal jsem opravdu něco originálnějšího. ()

Ollie235

8 dní zbývá do důchodu, ale přece by do něj Murtaugh neodešel jen tak - ještě musí chytnout posledního padoucha a opět to není žádná procházka růžovým sadem. Třetí díl navazuje kvalitativně na předchozí kousky a i když je to pořád na jedno brdo, vůbec mi to nevadí. Ústřední dvojka mě bude bavit pořád, Pesci byl opět skvělý a Rene Russo výborně zapadla. Z této série by si měli mnozí vzít příklad. Kéž by takovou kvalitu měly všechny třetí díly. ()

Movie Gourmet

Zde na scénu nastupuje mně nepříliš sympatická Rene Russo a kvalita třetího film jde zlehka dolů. Hlavní hrdinové jsou starší, vyzrálejší a možná i vážnější. Humor a nadsázka zlehka ubývá. I tak je zde ale spousta dobré akce a hlášky, vtipné scénky a gagy zde i přesto nechybí. Verdikt: 5* a 80 %. ()