Robert Rath (Sylvester Stallone) je profesionálny zabijak. Keď dostane zaujímavý kšeft - zabiť mafiánskeho bossa Alana Brancha (Steve Kahan) - pri plnení zákazky narazí na mladého ambiciózneho zabijaka Miguela Baina (Antonio Banderas), ktorý má „záujem“ o tú istú obeť. Od tej chvíle sa s Bainom stretáva všade - akoby ho jeho mladý kolega vyzval na súboj o toho najlepšieho zabijaka! Ďalšou Rathovou zákazkou je mladá počítačová hackerka Electra (Julianne Moore), ktorá ukradla prísne tajné dáta a má v pláne ich výhodne predať. V hoteli, kde má dôjsť k transakcii, je ale opäť Bain, ktorý postrieľa nielen agentov Interpolu, ale aj všetkých štyroch obchodníkov. Electre sa podarí ujsť, no nie na dlho. Nájde ju totiž Rath, ktorý jej pomôže. Čoskoro ich vyhľadá i Bain, z prostého dôvodu - Rath sa má stať jeho ďalšou obeťou... (TV Markíza)

LaciLC

Jeden z lepších Stalloneho filmov, aj pri tomto som sa dosť bavil a sledoval výbornú akciu, vydarenejší mi prišiel trebárs Demolition Man. Zabijaci sú aj tak výborným akčňák, Donner ale natočil aj lepšie kúsky a myslím si, že sa dajú pozrieť aj viackrát. Solídne ****. ()

jojinecko

Fantastický Banderas, geniálna mačka a Sly ako vždy najlepší na svete (ako nájomný vrah myslím:)))..Dobrý akčný triler, ktorý neurazí... ()

Roman.Ticka

Špičkový scénář, výborná kamera, jen 3 herecké hvězdy a ani minuta nudy. Sly poněkud akčně pokulhává za svižným Antoniem, ale má to v popisu role, takže pro mě pořád jednička. Toníček využil všecky svoje klady - sexepíl, šmrnc a temperament ve stylu španělského bolera. U smyslné Julianne jsem docela tápala či má raději svou kočku nebo sousedku než chlapy, ale kdo se má vyznat v hackerech!? Nakonec prokázala ženskou intuici a pro kufr se vrátila, takže u mě dobrý. Nejlepší "Silvestrovská" hláška - Ostříhej se. ;-) ()

honajz

Film mám sám o sobě rád, je i docela napínavý, ale štve mne ten naprostý zmatek v úvodní části, změny rytmu a tempa vyprávění, a naprosto zoufalá je podle mne Julianne Moore, která neví, co má hrát, a navíc to hraje blbě. Ve chvíli, kdy se film „uklidní“, už odsýpá docela příjemně, napětí se zde objevuje, jen mi vadí zase nepodařená závěrečná scéna se zmrtvýchvstáním padoucha a ono nijak drsné, jak by mělo být, cameo se šéfem. Ale jak říkám, atmosféru to má, určité napětí taky, dobře se na to dívá i přes strašlivě špatnou Juliannu, ale na víc jak dvě hvězdy to objektivně fakt není. ()

Othello

To je tak krásně, úžasně debilní, že se tomu nedá odolat. Wachovští střelili k tomuhle scénář Joelu Silverovi společně se scénářem k Matrixu, přičemž za každý z nich dostali mega. Tenhle jim pak překopal Helgeland na žádost Donnera, který to chtěl trochu prozářit a uklidnit (script-doctoring byla jeho hollywoodská specialita). To se mu povedlo natolik, že Wachovští dělali co mohli, aby byla jejich jména odsekána z titulků leč marně. Z toho, co jsem vykutal, tak přepis odskákala milostná sekvence mezi Moore a Stallonem (díky kurva bohu) a naopak byl připsán závěrečný debilní twist (kurva proč?!). Je vlastně zajímavé zde nacházet už ty různé detaily, které odkazují k tomu, že již bylo uhněteno těsto na jednu z nejdůležitějších filmových událostí vůbec. Jedna z hrdinů je hackerka s nickem Electra a závěrečná vychytávka ze slunečními brýlemi si taky nejspíše nijak nevešla do dobrodružství posádky lodi Nabuchadnezzar. Vypadá to, že v tuhle dobu byla určitá snaha přiřadit Banderasovi jeho typickou střeleckou pozici z Desperada, kdy, obvykle obouruč, střílí z pistolí způsobem, jako by se spíš pokoušel vrhnout celou zbraň. Tenhle jeho styl ale do vyčištěných prosklených devadesátkových interiérů příliš nesedí a působí tam strašně neohrabaně. V této pozdní éře Donnera se vyjevuje jedna z jeho specialit a to je schopnost nabírat si na bedra ty nejhorší možné herecké osery (děti, zvířata, Sylvestra Stallone, Billa Murrayho, Marlona Branda) a přežít to. ()

Janek

no osobně si myslím, že jde o Stalloneův vysoký nadprůměr, je to napínavé a koukatelné, no a v neposlední řadě tu hraje výborný psychopatický Banderas. ()

eraserhead666

Další z filmů, který čím déle trvá, tím je slabší a nudnější. Stallone je prostě klasika, Banderas mi již po pár minutách lezl na nervy, závěrečný střet docela zívačka a (nutný a nepřekvapivý) zvrat nuda. Jen ta Julianne to dokázala trochu rozzářit. ()

SOLOM.

Představitel Ramba vs Zorro, co víc si mohl divák přát. Já tedy než jsem film viděl, jsem se na něj těšil opravdu moc. Jak Sylvestera Stalloneho, tak i Antonia Banderase mám coby herce rád, zápletka o souboji dvou nájemných vrahů taky nevypadala vůbec špatně – jenže pak přišlo trošku zklamání. Film jako takový nebyl ničím extra výjimečný – obyčejný průměr, který v některých pasážích bohužel i nudil. Nad vodou ho držel jen výkon obou hvězd a pohledná Julianne Moore. ()

Bauer

Divoká jízda! Mám hodně moc rád Sylvestera Stallona. Antonia Banderase můžu taky. A dát tyhle dva do jednoho filmu, kde si půjdou po krku byla výborná volba, protože je to strhující podívána, jak se snaží jeden druhého dostat a navíc oba dva podávají velmi dobré výkony. K nim skvěle pasuje Julianne Moore s tím jejím vtipem do vysílačky. A Richard Donner? Ten chlap je fakt skvělý režisér. Dostal kvalitní scénář a tak natočil akční podívanou ve které se slovo thriller opravdu uplatnilo, jelikož jsem byl opravdu v napětí po celou délku filmu. A hlavně tedy poslední půl hodina byla neuvěřitělně vygrádovaná. Atmosféra, že by se dala snad i krájet! Určitě bych se taky měl zmínit o dobré hudbě! Další film, který mi jen dokázal, že Stallone není jen ten svalovec, co neumí hrát a jeho filmy nestojí za nic. Filmy s ním stojí vždy za to!!! ()

Lacike

Komentar plny spoilerov. Zboznujem filmy v ktorych si idu cely cas po krku dva silne charaktery. Toto je jeden z nich a u mna aj jeden z najoblubenejsich filmov so Stallonem. Vdycky ma na nom stval len zaver v ktorom zabiju Banderasa. Nevadi mi, ze zomrie, ale ten spôsob je prilis otrepany. Mal ho zabit behom prestrelky pri ktorej spadol na zem. Takisto mi prislo zbytocne, ze sa na konci objavil ten rus. Zadavatel mohol ostat anonymny. Trochu ma teraz mrzelo aj to, ze Stalloneho postava je taka dost uzavreta a vela sa o nom nedozvieme, takze ani prilis dobre nefunguje ta jeho nahla zmena, ked sa rozhodne usetrit Julianne Moore. Je to sice taky klasicky zabijak zo zlatym srdcom, ale aj tak to mohlo byt prepracovanejsie. Vtipne je, ze ako slavny zabijak za cely film zabije iba Banderasa. Zaujimalo by ma ako vyzeral pôvodny scenar Wachowskych. Ale Helgeland, ktory to nakoniec prepisal tiez nie je ziadny packal a film ponuka mnozstvo pamätnych scen. Poslednu vytku mam k hudbe, ktora je dost nevyrazna az na par chvil, ked pripomina soundtrack z Leona. Nejake vyraznejsie motivy tu ani nie su. Vsetky tieto vytky su ale len drobnosti, ktore mi ani teraz nedokazali pokazit vysledny velmi kladny dojem z filmu. Cely si ho pre seba ukradol Banderas, ktory je tu este väcsi frajer ako v Desperade a kazdy jeho dialog je neskutocne zabavny. Poslednu vyraznu postavu stvarnila Julianne Moore. Nikdy som ju nezboznoval, ale toto je jeden z mala pripadov, ked mi nevadi. Najlepsie su sceny, ked sa Stallone a Banderas rozpravaju. Vo väcsine filmov dostane hrdina a zaporak k tomu prilezitost len raz. Tu ich maju neurekom a napätie pri tych scenach by sa dalo napätie krajat. Ale akonahle dôjde na akciu, tak je tiez na co pozerat. Nie su to ziadne prehnane digitalne orgie, ale komorne strety s uchvatnymi kaskaderskymi kuskami. Obycajny skok z iduceho auta je stokrat viac cool ako sucasny digibordel. A ani mi nevadi, ze neskace Banderas ale nejaky kaskader. Vsetka akcia je dokonale prehladna a s kompoziciou sa pekne vyhrali. Najviac ma bavi akcia v taxiku a potom v byte Julianne Moore z ktoreho Banderas doslova vypadne jak spraskany pes. Netradicne pôsobia aj vsetky prestrelky, kedze sa nonstop pouzivaju tlmice, takze zvukova stranka im dodava unikatnu atmosferu. U tychto starsich filmov je vzdy roztomile sledovat staru techniku, ktora bola v tej dobe hi-tech. Uz davno som nepocul stary dobry dial-up modem. :) Takze mne tento film celkovo stale perfektne sedi a kedykolvek si ho pozriem znova. 9/10. ()

ScarPoul

Výborne natočená žánrovka. Donner vedel točiť napínavé scény odjakživa. A bolo jedno v akom filme aplikoval svoj cit pre vykreslenie scény. Takúto ladnosť a chémiu medzi postavami dokázal robiť kedysi John Woo s obrovskou gráciou. A Assassins v mnohom Woo- ovu tvorbu pripomínajú. Minimálne finále v rozpadnutej budove v mnohom pripomína Killera. Každopádne skvelý herecký kontrast dua Stallone a Banderas. Skvelá práca s prostredím aj s dramaturgiou akčných scén. Síce sa nejedná o taký buddy film ako Lethal Weapon ( kvôli čomu asi film zostáva trošku v tieni) ale stále sa jedná o funkčné vystavaný akčňák, ktorému sa dá v zásade vytknúť len tá nasilu namontovaná romantická línia. Inak úplne funkčný film dokazujúci režisérovu všestrannosť. Z mojej strany veľká spokojnosť. ()

BoPo

Jeden z tých lepších filmov od Stalloneho. Veľmi úspešne mu sekunduje Banderas a moja obľúbená Julianne Moore. Film patriaci do kategórie: Môžem vidieť viackrát a stále ma baví. ()

Terva

Scénář : Andy Wachowski, Lana Wachowski a Brian Helgeland. Kamera : Vilmos Zsigmond.ů Hudba : Mark Mancina. Hrají : Sylvester Stallone alias Robert Rath a Antonio Banderas alias Miguel Bain. CHYBA VE FILMU - Když celý den čeká Miguel na to aby mohl zastřelit Roberta, tak se potí a dokonce se polévá vodou těsně předtím, než vyběhne ven aby v bance zkontroloval, jestli tam ještě Robert je. Do banky běží přes celé náměstí a pak do banky vejde s krásnou, čistou a suchou košilí a to křeslo bylo docela daleko od zábradlí, nemohl z něj vidět na banku. Ale jinak docela povedené a napínavé. ()

JohnCZ

Řemeslně dobře odvedený, ale jinak dějově i režijně velice průměrný akční film, který obzvláštňuje akorát Julianne Moore a její smysl pro humor. ()

Expendable

Celkově jeden z nejlepších filmů Stalloneho tvorby. Zaujme jak dějem tak i skvělými přestřelkami nebo herectvím Banderase a Stallona. Filmu prospělo to, že se odehrával na více pěkných místech a tím pádem nemůže nudit navíc Banderas jako totální rapl zabiják proti Stallonemu byl perfektní, kdyby tam Banderas nebyl asi by se mi ten film tak nelíbil, ale když se to vezme kolem a kolem, jedná se o excelentní výtvor.98% ()

corpsy

Pre mňa dosť nudný pokus o akčný thriller aj napriek takej účasti akčných hviezd a režiséra ako sú Stallone, Banderas a Donner. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Legendární režisér Supermana, Smrtonosné zbraně nebo Spiknutí Richard Donner zemřel ve věku 91 let. Smutnou zprávu přinesla jeho manželka, producentka Lauren Shuler Donner. Slavný tvůrce pocházel z… (viac)