Kriminálka Anděl

TV spot 6
Česko, (2008–2023), 71 h 45 min (Minutáž: 53–60 min)

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela (viac)

První klapkou odstartovalo v pátek 28. března v Praze natáčení původního seriálu TV Nova s názvem Kriminálka Anděl, který chce být novým typem českého kriminálního seriálu, podívanou plnou napětí s moderními obrazovými postupy, který představí Prahu jako těkavé, rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky. Každá z epizod seriálu přinese jedno pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy. Na oddělení fiktivní pražské Kriminálky Anděl pracuje tým celkem pěti hlavních kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích nejzávažnějších trestných činů - loupežných přepadení, úkladných i sexuálně motivovaných vražd. Šéfuje mu nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou nováček Tomáš Benkovský (David Švehlík), praktik Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horký (Miloslav Mejzlík). (TV Nova)

Lopezka1982

Kriminálka Anděl se mi moc líbí, zajímavá témata, dobré obsazení, natočení. Jeden z mála českých seriálů, na který se dá dívat :) Akorát ta Zlata Adamovská ve čtvrté řadě jako šéfová mi vůbec nesedí, Ivana Chýlková se tam hodila mnohem více, té jsem to aspoň trochu věřila. Nyní tedy režisér šlápl vedle...Hlavně se mi tam líbí Marek Taclík, tomu roli policisty opravdu věřím. ()

SG_ever

Zajimavý pokus oživit českou seriálovou scénu... Možná by nebylo od věci objednat scénář od nějakého autora amerických kriminálek a zkusti to natočit podle něj, příběh je asi to hlavní co naší kriminálce chybí... Škoda. (50%) ()

plechulka

Co se týče "formy", nemá to od podobných seriálů kriminálek v různých městech za až tak daleko, herci jsou také uvěřitelní, co ale zoufale postrádám je kvalitní příběh a scénář. Jak by řekli klasici Š+G, většinou jde "o plochou historku okresního formátu" roztaženou na nesnesitelně dlouhou dobu. Nebo je to snad záměr, aby si "Novák" stihl, jak je zvyklý u telenovel, Ordinací apod., dojít uvařit kafíčko či zajít na WC a nic mu neuteklo? ()

Sokkk_y

Jsem divák, který je odkojený na kriminálkách Las Vegas, Miami a New York, a proto nějaký Anděl mě jen tak nevytrhne. Co se týče efektů, dějů, příběhů, obsazení, monologů, scénářů vidím v tom prostě pořád zmíněné tři subjekty s tím rozdílem, že se odehrávají v Čechách a že vzájemné monology herců zní skutečně úsměvně. Po jednom zhlédnutém dílu ale musím uznat, že na naše podmínky je to jistě velký pokrok od dob majora Zemana. ()

Honzíno

Sympatický řidký odvar zahraničního modelu. Aspoň je vidět, že seriály ještě stále umíme. Po Hraběnkách další lepší české seriálové umění. Príma herci a kriminální scénáře budiž toho jen důkazem. ()

JimmyII

Byl jsem velmi mile překvapen, když jsem viděl první díl. Na českou televizní produkci je to nadmíru kvalitní kus, na němž je vidět, že si s ním někdo dal práci a přemýšlel o něm. Konečně to má nějakou kameru, svícení, hudbu apod. Ne jako u všech těch Ulic, VKV a Ordinaček, kde máte pocit, jako by to bylo (skoro) domácí video. Pravda, úroveň pak trošku klesla, když scénáristi začali rvát Taclíkovi do pusy "vtipné" hlášky. Vůbec jeho obsazení mi úplně nelajcuje: má sice kukuč jakž takž nekompromisního poldy, ale ty repliky ho sráží zase na úroveň jeho postavy v Jedna ruka netleská, která, ač bezvadná, se sem absolutně nehodí. Dál se mi líbí, jak se tvůrci nesnáží vyrovnat se svými CSI vzory, ale slušně a v rámci českých možností jim vzdávají hold, např. postava pataloga nemá chybu, ladění barev taky zajímavé a jak jsem již říkal, Muchowova hudba nezklame nikdy. Resumé: Hodně zajímavý český seriál, který výrazně čeří vody zdejší tv tvorby, ale zároveň sám sebe občas shazuje níž... Bylo by to za čtyři, v rámci Novy určitě, ale za ty nepovedné vtípky dávám tři. V druhé sérii dokonce ještě vypilovali tu obrazovou stránku, která je tak v rámci televizní tvorby úchvatná! Ale pořád vázne scénář a herci, takže nad tři hvězdy jít nemůžu, bohužel. Ale je to lepší, než první série, takže je Kriminálka Anděl nejlepší televizní seriál české výroby za hodně let... 2. řada: Tak po druhé řadě zvedám na čtyři hvězdičky, protože tvůrci posunuli laťku z první série ještě výš a díl od dílu jsou lepší a lepší, před čímž je třeba smeknout. A bylo by nefér to neuznat hodnocením! Na českou tvorbu velmi profi a sympatické. ()

RonaMidu

taková ani ryba,ani rak.....viděla jsem asi tři díly a chvílema jsem se nudila,chvílema jsem soustředěně sledovala obrazovku...musím říct,že povětšinou ani ne tak děj,ale hlavně proto,že se epizody odehrávaly na místech,která jsou mi blízce známá....prostě Praha,no :-)....po třech letech a dalším dílu - beze změny,snad jen: vadily mi ty neustálé záblesky a probleskování,jako kdyby dorazili ufoni ()

Lachtaan

Hovadina, kterou Nova považuje za jakýsi úspěch a kdykoli nemá v zásobě pokus o nový formát nebo vysílací práva na tisícou reprízu okoukaných amerických klišé, tak háže do vysílání zrovna tento paskvil. Je mi líto jen mých vskutku oblíbených herců Švehlíka a Novotného, že museli své nynější úspěšnější kariéry odrážet zrovna na takovýchto průhledných projektech. ()

Nihlathak

Tohoto typu Češi zase moc seriálů netočí, je to pokus o svižnost, který ovšem v nejednom směru pajdá na obě nohy, přičemž má takový ten typický nešvar, jako je prkenná úzkostná akce. Přesto je to něco nového a já mám za sebou ani ne první díl, takže mi asi ani nepřísluší seriál hodnotit... no stejně si troufnu zahrát si na vědmu. Mám navíc pocit, že si tohle dílo na něco hraje... na něco víc, než je. Prozatím tři hvězdy. Uvidíme, co dál. Navíc bych rád řekl MajkHanymu, ať drží hubu /prsty a čte, že je to prozatimní ;-) ()

Playman

Že se tento seriál inspiroval kdejakou kriminálkou z USA beru, že je celkem nudný beru, že je na mě trochu moc depresivní, čemuž dopomáhá i zabarvení obrazu a stylizovaný střih beru. Ale že se odehrává ve stupidní dimenzi, kde se všichni chovají jako hovada - to ne a ne překousnout. 3* s odřenýma ušima - ale jenom kvůli tomu, že na seriálu nevidím žádnou viditelnou chybu, kromě toho že je děsně nudný =). ()

uiu

Klady: Dobrý seriál pro všechny, kdo mají rádi kriminálky, podivné vraždy a rozplétání klubek intrik, hledání vraha mezi kopou podezřelých. Líbí se mi dialogy, které jsou vážně ze života, takže postavy mluví jako obyčejní lidé, kteří spolu právě vedou konverzaci. Zápory: Prkennost herců, která nezmizela ani v dalších a dalších sériích. Odříkávání replik jako naučenou básničku. ()

civalII

Já vím, možná jsou čtyři hvězdičky moc, ale tohle je vážně příjemný překvapení. Je to jednooký král mezi dnešní tvorbou seriálu a o třídu lepší než všechny CSI z Vegas, Miami, New Yorku apod. Příjemné překvapení a ještě příjemnějí překvapení od Novy je Okresní přebor... začínám pomaličku věřit na zázraky. ()

geklon

Čtvrtá série je kousek od odpadu, nové postavy příběhu moc nepomáhají a posatava Micahala Novotného je vážne čím dál víc k smíchu..... Hvězda dolů. 40%. ()

creeper

snaha tam je. momenty autenticity chvílemi působí vydařeně. vše ovšem zabíjí neinvenční režie plus samoúčelné (rozostřené,rozklepané,filtrované) předěly. ()

fabecc1222

Je to horší, než slovenská předloha (Mesto tieňov), ale stále si udržuje poměrně slušnou kvalitu. Z mého pohledu seriálu škodí větší počet řad, kdy už mi časem přišlo, že se některé postupy a případy začínají opakovat. Také časem seriál opustili některé postavy, a nové postavy, které již nebyli napsané podle slovenského originálu je nedokázali dostatečně nahradit. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017