curfew77

Střídavě oblačno a občas to povážlivě zaskřípe v logice děje. Například se zásadně vyřazují podezřelí, kteří mají alibi, přestože by si už z podstaty věci (například zazobaný šedesátiletý sběratel historických zbraní vs. přepadení obchodu ze zbraněmi) zločin spíš objednali, než osobně provedli. Taky střih je někdy dost divoký a vlekoucí se vyšetřování pak zničehonic skáče mílovými kroky, aniž je jasné proč a jak.  A pokud tvůrci znají vtip o tom, co si myslí Pražák o Brnu (nic), evidentně se jím neřídili, poněvadž vtipy se tady dělají zásadně na Brno a Zlín (cítím tam nějaký metropolitní hokejový mindráček, dost zastydlý, vzhledem k tomu, že nepopulární Berani momentálně dlí ve druhé lize). Drží to hlavně přesvědčiví a přesní herci - především Helena Dvořáková a podle mě třeba i Dalibor Gondík, u kterého mnozí nějakým nedopatřením zaměnují (ne)sympatie k postavě s výkonem. Naopak Taclík příšerně šumluje a přehrává, Langmajer jede na volnoběh (a jako údajný Zlíňák nepokrytě používá plzeňské jazykové zrůdnosti typu "Honzovo bunda"). Soukromá linka postavy Davida Švehlíka je přesně tak otravná, jak mnozí píšou, a upřímně, moc se mi nezdála ani moje oblíbenkyně Pavla Gajdošíková, která má, pravda, z podstaty repetitivní roli. 50 %. ()

DAPDO

Kriminálku Anděl mám zařazenou jako to lepší z produkce Novy, sice jsem nebyl nějakej velkej fanoušek a pár dílů z předešlých sérií jsem vynechal, ale to co jsem viděl v těch čtyřech řadách, mi nepřipadalo vůbec špatný. Když jsem se dozvěděl, že na pětce se podílel jako jeden z režisérů Bebjak, tak jsem byl hodně zvědavej, jestli se tenhle seriál ještě víc posune nahoru. Opak je ale pravdou. Některý případy mi přišly dost mimo mísu a nereálný, navíc byly dost překombinovaný po vzoru ameriky. Dost případů se vyřešilo takzvaně od stolu, kdy stačilo zapátrat v databázi podezřelých, nebo kouknout do registru dlužníků a všichni měli jasno.... Co mi ale vadilo ze všeho nejvíc bylo zapletení soukromých problémů postavy, kterou ztvárnil Švehlík. Věnovalo se tomu spoustu času v každým díle, mě to místama připadalo až trapný a postava Benkovskýho se mi dost zprotivila. Narozdíl od jiných uživatelů mi nevadily nový postavy, který ztvárnily Langoš s Hesem, spíš jsem měl problém s Gondíkem jako šéfem, ten mi tam absolutně nesedl. Stropnický byl prostě jenom jeden. Taclík si drží svým ztvárněním majora Hajna laťku pořád vysoko, ale za těch devět let se stihnul tak neskutečně vyžrat, že je na něj smutnej pohled a jestli Nova uvažuje o natáčení další řady, chtělo by to s jeho fyzičkou něco udělat, jinak už bude vypadat spíš jako řezník z masny. ()

• Malé nákladní vozidlo v zoo je elektromobil Selvo S2.DCH od společnosti Toyota Motor. (sator)
  • Natočeno podle skutečného případu, který se stal v Brně v roce 2011. (frantabr)
  • Kniha, kterou oběť četla, je „The Catcher in the Rye“ od autora J. D. Salingera. Původně byla kniha určena pro dospělé, avšak často jí čtou dospívající kvůli tématům úzkosti a odcizení. Román se také zabývá komplexními otázkami nevinnosti, identity, sounáležitosti, ztráty, spojení, sexu a deprese. V ČR vyšel pod názvem „Kdo chytá v žitě“. (sator)