Useknuté ruce přivodí muži smrt vykrvácením. Byl společníkem úvěrové společnosti. Sám nechával vyhrožovat svým klientům, kteří nestíhali splácet jeho vysoké úroky. Středověký způsob potrestání zloděje vede k jeho zákazníkům. Ale jak mezi nimi najít pachatele, když jsou jich tisíce? (TV Nova)

Bozvav

Zatímco starší bratříček (hlavně první tři řady) byl postaven hlavně na chemii, která v policejním týmu perfektně fungovala. Na dobrých hláškách, humoru a jisté nadsázce, která provázela uvěřitelné případy, tak nyní jde o zcela tuctovou, nezáživnou kriminálku, kde postavy působí unaveně, námět a zpracování velmi ledabylé, humor prakticky žádný. Nový členové filmu jsou jako pěst na oko, Langmajer prozatím moc prostoru nedostal, Taclíkovi rádoby hlášky vypadaly jako on, sto let za zenitem a nový šéf kriminálky, ten je prostě úplně  mimo. Nejen, že na Stropnického ani omylem nemá, ale kdyby tam vůbec nebyl, nikdo by si tho nevšimnul. Za mne pro začátek docela velké zklamání.  PS: oholte někdo prosím Taclíka, vypadá jako nacistický pohlavár ve výslužbě. ()

honajz

Co to herdek bylo? Původní kriminálka Anděl stála na jisté uvěřitelnosti, chemii mezi postavami a určitém nadhledu a vtipu. Tohle je vážné jak pr.del, kdo jsou ti dva nováčci, včetně Langoše, se ani nedozvíme, Gondík zcela postrádá charisma Stropnického, a celé je to vedené tak úmorně nezáživně (bez zaujetí tvůrců a herců) jako Specialisté, dokonce včetně pokusů o možného překvapivého pachatele těsně před koncem. A paní Dvořáková má něco s okem? Jo a při té přestřelce se policajti proč nekryli? ()

rakovnik

První díl po letech vzniknuvší další série konkuruje v programu kriminálce na ČT1, které jsem dal přednost. Nicméně i Anděla jsem měl v oblibě, takže jsem online zhlédl později. Dvě věci jsou dominantní. Starý tým je fajn, i když se trochu pohnuly přirozeně i charaktery. Nováčkové nezapadají. Langmajer je příliš silná osobnost, ale přitom má malý prostor, Hes je přehmat a nový šéf nešéfuje a je téměř neviditelný. Příběh si tradičně uchovává své kvality filmového řemesla a nekvality scénáře. Začátek byl výborný, konec tristní. Každopádně další díly mají jistotu mé pozornosti. ()

FilmMag2000

Co to zase vymysleli.  Příběh dobře začal, pomalu upadal až nakonec nudil. Jakoby všem chyběl drive. Závěrečná přestřelka a co v ní předvedli Policajti, totálně mimo mísu. Starý tým posílen nováčky, Gondíkem, Hesem a Langmajerem. Proboha proč? První jmenovaný je naprosto zbytečná a neviditelná postava, bez jakéhokoli náznaku charisma. Nudný, unylý, postradatelný. Hes je tu vcelku nesympatická postava, ale scénáristům zřejmě chyběl v týmu mladý element, protože původní sestava nám přeci jen zestárla a zpohodlněla. No a Langoš, pustím televizi Langmajer, kouknu se na net Langmajer, vezmu noviny Langmajer, jdu spát hladový, jelikož se bojím otevřít lednici. Dvě hvězdy za snahu a za první třetinu. ()

elma

Prosím, vy všichni co píšete recenze, písněte sem, v jaké sérii p. Švehlík se oženil, měl dceru. Já to nějak asi přeskočila. A kdy odešla p. Zlata Adamovská coby šéfka. Já nevím ale asi budu nějaká zmatená, nebo chyba v matrixu a nebo chyba v seriálu. Já to nějak nepochopila. Nějaký díl jsem asi přeskočila. Nebylo tam ani na začátku např. Po x letech nejlépe po 20 letech. Jelikož on má dceru a dokonce manželku. Třeba tu dceru měl již v první sérii.  Já teda nevím, kde se vzal p. Langmajer. P. Švehlík má více jak 20 -ti letou dceru a manželku. Ten jejich šéf v podání p. Gondíka, ,má větší hlavu než tělo. Kterému známému políbil zadnici, že tam dostal roli. Proboha nechte ho v rádiu, ten tam nemá co dělat. To je fakt děsná figurka. P. Taclík zase přibral o x kg více, což je podivný skok od poslední řady. Mám ho jako herce moc ráda a jeho humor, jelikož si myslím, že spousty hlášek dával do dialogů on sám, někdy mne fakt i rozesmál. Teď ho asi nenechali aby sem tam něco prohodil, tím se to stalo jak kdyby to spadlo z Marsu. Já jsem se na chvíli i vrátila o sérii zpět, zda jsem něco nepřehlédla a ne, nepřehlédla, je to fakt vážně takto hloupě zmatlané, slepené. Strašné. Škoda, byl to fajn seriál. Teď ta chemie jakoby se vytratila z toho seriálu a toho mladíka bych za debilitu, respektive toho kdo mu psal ten scénář nechala zavřít. Ten není vtipný, ten je vyloženě trapný a díky němu mne nijak neláká koukat na další díly. Je to škoda, byl to nadějný seriál. Měla jsem ten občasný humor a skvělé obsazení ráda, teď již není proč na to koukat. Ale děkuji za předchozí série. ()