Kriminálka Anděl - Série 4

(séria)
Česko, 2014, 14 h 40 min (Minutáž: 55 min)

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Jana Pidrmanová, Helena Dvořáková, Michal Novotný, Martin Hofmann, Zlata Adamovská, Petr Halíček, Berenika Kohoutová, Václav Krátký, Jan Lepšík (viac)

otík

Poslední série vynikla především totální průměrností. Sice nová znělka a nová členka krimi skupiny mohly rozčeřit stojatou vodu, ale moc se to nepovedlo. Zcela nevýraznou Chýlkovou ze třetí série vystřídala snad ještě méně sympatická Adamovská, Stropnický bohužel skoro úplně vymizel, a tak zůstal jen osiřelý tým. Skoro zcela vymizel humor, naštěstí vymizely ale také zbytečné roztřesené kamery a záběry na jedoucí policejní auta. Tato série už prostě jen dohrála labutí píseň seriálu, pro který se nepodařilo vymyslet něco, co by okořenilo nebo oživilo seriál. Škoda. ()

Shadyllady

Kriminalku Andel jsem zacala sledovat teprve nedavno a byla jsem nadsena. Prvni 3 rady pecka. Ctvrta rada je ale prudky pokles kvality. 1) Uvodni hudba provazejici cely serial byla zmenena, nova hudba nevystihuje serial a jeho charakter.., a dokonce bych i rekla, ze se nehodi. Dost mi to kazi dojem u oblibeneho serialu... 2) Taclik vyrazne zhubl, coz by nevadilo pro jiny film nebo serial, ale v tomhle seriale mel preci charakter kulatejsiho, vtipnejsiho poldy. S kulatosti se vytratil i jeho vtip. 3) Nova policajtka Lida (Jana Pidrmanova) mi v tymu doslova vadi. Nehraje presvedcive, je moc mlada na to, aby mela zkusenosti s vysetrovanim vrazd, ma prilis jemny hlas a oblicej andilka - copak takova divenka muze delat vyslechy vrahounu a zlocincu? Nejde z ni VUBEC zadny respekt, nezakrici, nezvysi hlas, nemluvi prikre pri vyslechu, aby z nich dostala informace. Jen se jich opatrne pta, co delali vcera vecer. Ja byt vrah, tak se ji vysmeju do obliceje. Pokud uz mluvi, mluvi strojene jako kdyz se studentka nauci latku na zkouseni u tabule. Roli ji absolutne neverim. Zkratka se do tohohle serialu nehodi, spis jako ucitelka v materske skole -tam by pasovala.... 4) Plukovnik Zlata Adamovska-  na to uz opravdu nemam slov. Nastrojena dama, ktera vetsinu casu nevi, co tam dela. Asi chapu, kam scenarista miril mit takovou osobu za sefovou, jenze tomu chybi ten vtip ktery to asi melo mit. Chylkova se mi v roli sefky libila mnohem vic, ackoliv nebyla vtipna, tak se s nikym nemazala a melo to smrnc. ()

• Jako svatostánek sekty posloužil Evangelický kostel v pražské čtvrti Braník, v prostoru bývalého vápencového lomu. Slavnostně otevřen byl 9. května 1948. Novou přístavbu z roku 2016 navrhl architekt David Vávra. (sator)
  • Točilo se v Aeroklubu Praha Letňany. (sator)
  • Protože na zábradlí, přes které spadlo tělo oběti, nebyly žádné otisky prstů, a to ani oběti, usoudili v samém počátku vyšetřování, že se jedná o vraždu. Přesto později na poradě dva policisté přicházejí s teorií sebevraždy. (sator)